Top 100 firme — Construcții, Vaslui după marjă netă în 2023
871 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 63,7 %, iar liderul atinge 2.177 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RIDENDO SRL▲ 90 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2.177 %▲ 2.945,2 % | ▲ 2.945,2 % | 326,6 K RON | |
| 2 | 2.LAGUNA SRL▲ 422 | Sat Stănileşti, Comuna Stănileşti, Vaslui | 314,1 %▲ 1.833,2 % | ▲ 1.833,2 % | 632 K RON | |
| 3 | 3.MERGROUP S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 217,4 %— | — | — | 19,4 K RON |
| 4 | 4.TOPICPOINT SRL▲ 747 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 182,2 %— | — | 13,5 K RON | |
| 5 | 5.RICHARD RAZVAN S.R.L.▲ 42 | Sat Armăşoaia, Comuna Pungeşti, Vaslui | 97,6 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 29,3 K RON | |
| 6 | 6.GIOVANI DI DARIE IONUŢ SRLnou | Sat Recea, Comuna Iana, Vaslui | 97 %— | — | 103,5 K RON | |
| 7 | 7.CLAU-KLA VELVET S.R.L.▲ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 96,8 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 8 | 8.ERAYAN ERYCAY S.R.L.▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 94,8 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.ALEPARQUET S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 93,8 %— | — | — | 2 K RON |
| 10 | 10.GRANDIS CONSTRUCT SRL▲ 400 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 93,6 %▲ 425,4 % | ▲ 425,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 11 | 11.QUERCIA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 91 %— | — | — | 175,3 K RON |
| 12 | 12.THERMAL HOUSE SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Fereşti, Comuna Fereşti, Vaslui | 90,7 %— | — | — | 56,3 K RON |
| 13 | 13.BEF DESIGN S.R.L.▲ 251 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 90,7 %▲ 138,6 % | ▲ 138,6 % | 195 K RON | |
| 14 | 14.CIOATĂ TOTAL ART S.R.L.nou | Sat Băceşti, Comuna Băceşti, Vaslui | 90,2 %— | — | — | 255,1 K RON |
| 15 | 15.CONSTRUCTII SI INSTALATII ISAILA BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 89,6 %— | — | — | 78 K RON |
| 16 | 16.POP MATIAS SERVICE S.R.L.▲ 184 | Sat Răşcani, Comuna Şuletea, Vaslui | 89,4 %▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | 405,1 K RON | |
| 17 | 17.MATEO ȘI MĂDĂLIN S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 87,4 %— | — | 56 K RON | |
| 18 | 18.ACY ONUȚ CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 87 %— | — | — | 43,5 K RON |
| 19 | 19.ELITE CONSTRUCT ANDREI S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 85,8 %— | — | — | 77,2 K RON |
| 20 | 20.CONNECTING ENGINEERING S.R.L.▼ 15 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 85,6 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 498,8 K RON | |
| 21 | 21.FRATELLI NEAGU SRL▲ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 85,4 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 113 K RON | |
| 22 | 22.CORCIOVA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Bădeana, Comuna Tutova, Vaslui | 84,9 %— | — | — | 64 K RON |
| 23 | 23.MULTIKOLOR BY CLAUDIO SRL▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 84,8 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 154,5 K RON | |
| 24 | 24.C&C RENOVĂRI TOTALE S.R.L.▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 84,3 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 67,2 K RON | |
| 25 | 25.DANYRUS '79 S.R.L.▲ 18 | Sat Lunca, Comuna Ghergheşti, Vaslui | 84,1 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 22,9 K RON | |
| 26 | 26.SERVPRO CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 84 %— | — | — | 60,5 K RON |
| 27 | 27.ETOILE SERVIS S.R.L.▲ 704 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 83,9 %— | — | 256,1 K RON | |
| 28 | 28.LESPEZEANU MARIOCON S.R.L.▲ 26 | Municipiul Huşi, Vaslui | 83,7 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 12,4 K RON | |
| 29 | 29.ELGAB LUCRARI ELECTRICE S.R.L.nou | Sat Grăjdeni, Comuna Fruntişeni, Vaslui | 83,1 %— | — | — | 35,2 K RON |
| 30 | 30.CRN RENOVARI INTERIOARE S.R.L.▼ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 83 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 186,4 K RON | |
| 31 | 31.IORVAS SRL▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 82,9 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 158 K RON | |
| 32 | 32.CEB RENOV CONSTRUCT S.R.L.▲ 24 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 81,9 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 871,4 K RON | |
| 33 | 33.DAVMAR CLN CONSTRUCT S.R.L.▲ 142 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 81,5 %▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 2,9 K RON | |
| 34 | 34.GSK ART SERVIS S.R.L.▲ 11 | Sat Duda, Comuna Duda-Epureni, Vaslui | 80,9 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 366,9 K RON | |
| 35 | 35.VC VNEBREACI S.R.L.nou | Sat Văleni, Comuna Pădureni, Vaslui | 80,3 %— | — | — | 337 K RON |
| 36 | 36.BUMBU IVAN CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 80,3 %— | — | — | 123,8 K RON |
| 37 | 37.CENAN GROUP CONSTRUCTION S.R.L.nou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 80,2 %— | — | — | 151,9 K RON |
| 38 | 38.YULI STYLE CONSTRUCT S.R.L.▲ 110 | Sat Pribeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 79,6 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 8 K RON | |
| 39 | 39.PROF-FLIESEN S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 79,2 %— | — | — | 179,8 K RON |
| 40 | 40.PREDA ENERGY S.R.L.nou | Sat Valea Mare, Comuna Dumeşti, Vaslui | 79,1 %— | — | — | 177 K RON |
| 41 | 41.NIMĂT BPNZ S.R.L.nou | Sat Todireşti, Comuna Todireşti, Vaslui | 78,9 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 42 | 42.GABINICOLAS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 78,7 %— | — | — | 36,8 K RON |
| 43 | 43.POPACASA SOS S.R.L.▲ 240 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 78,6 %▲ 128,6 % | ▲ 128,6 % | 951 RON | |
| 44 | 44.PLOMBERY DACO S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 78,4 %— | — | 64,3 K RON | |
| 45 | 45.ERISDECO PREST S.R.L.nou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 77,6 %— | — | — | 212,9 K RON |
| 46 | 46.PRIMEDIL S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 77,5 %— | — | — | 23,2 K RON |
| 47 | 47.DEMIDAV DESIGN S.R.L.▼ 27 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 77 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 68,6 K RON | |
| 48 | 48.I DO BRIDE S.R.L.▲ 698 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 76,8 %— | — | 23 K RON | |
| 49 | 49.MEŞTERU RAPID S.R.L.▲ 473 | Sat Sasova, Comuna Rebricea, Vaslui | 76,8 %▲ 1.027,2 % | ▲ 1.027,2 % | 14,7 K RON | |
| 50 | 50.PIROTEHNIC OSB SRL▲ 149 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 76,7 %▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 6,7 mil. RON | |
| 51 | 51.DECO STUC S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 76,7 %— | — | — | 225,6 K RON |
| 52 | 52.LUK JOB SERVICE S.R.L.▲ 340 | Sat Chiţoc, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 76,2 %▲ 289,6 % | ▲ 289,6 % | 11,4 K RON | |
| 53 | 53.MEȘTERUL CONSTRUCTOR S.R.L.▲ 669 | Sat Sasova, Comuna Rebricea, Vaslui | 74,7 %— | — | 4,5 K RON | |
| 54 | 54.HITCH LUCIAN S.R.L.▲ 24 | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 74,5 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 76,4 K RON | |
| 55 | 55.PAVIMENTE SERVICE S.R.L.nou | Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui | 74,3 %— | — | — | 367,5 K RON |
| 56 | 56.BULBOACĂ-CONSTRUCȚII S.R.L.▼ 49 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 74 %▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 242,8 K RON | |
| 57 | 57.GLAS MONTAGE EXPERT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 73,9 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 205,3 K RON | |
| 58 | 58.PRINCIPE CONSULTING S.R.L.▼ 41 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 73,8 %▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 111,9 K RON | |
| 59 | 59.LUCA FILIP DESIGN CONSTRUCT S.R.L.▲ 159 | Municipiul Huşi, Vaslui | 73,8 %▲ 64 % | ▲ 64 % | 13,6 K RON | |
| 60 | 60.CREATIV-KONS CCN S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 73,7 %— | — | — | 135 K RON |
| 61 | 61.ALDOREX-PROD-PLUS SRL▲ 148 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 73,6 %▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 138,4 K RON | |
| 62 | 62.LUCICĂ LUPU S.R.L.nou | Sat Hârşoveni, Comuna Ivăneşti, Vaslui | 73,5 %— | — | — | 83,5 K RON |
| 63 | 63.VASTING PREST SRL▲ 19 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 73 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 113,1 K RON | |
| 64 | 64.PREALGRESCONSTRUCT S.R.L.= | Sat Oprişiţa, Comuna Poieneşti, Vaslui | 72,6 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 175,7 K RON | |
| 65 | 65.STORM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Mânzaţi, Comuna Ibăneşti, Vaslui | 72,6 %— | — | — | 4 K RON |
| 66 | 66.PĂSCĂREANU CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Draxeni, Comuna Rebricea, Vaslui | 72 %— | — | — | 105,7 K RON |
| 67 | 67.AFFARI ALESSIA SRL▼ 16 | Sat Lunca, Comuna Ghergheşti, Vaslui | 72 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 218,5 K RON | |
| 68 | 68.PRO ELECTRIC ANAID S.R.L.▲ 333 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 71,9 %▲ 286,5 % | ▲ 286,5 % | 173,3 K RON | |
| 69 | 69.A.D.E.K.A. CONSTRUCTION S.R.L.▼ 67 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 71,6 %▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 321 K RON | |
| 70 | 70.ASOCIAT PROIECT S.R.L.▼ 52 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 71,6 %▼ 26 % | ▼ 26 % | 142,8 K RON | |
| 71 | 71.ENERGOCONTACT SRL▲ 86 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 71,4 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 542,3 K RON | |
| 72 | 72.EVAMIA GABRIEL S.R.L.▲ 112 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 71,4 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 340 K RON | |
| 73 | 73.SPI CREATIV S.R.L.▲ 192 | Sat Bozia, Comuna Fălciu, Vaslui | 70,8 %▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 74 | 74.MADEDU S.R.L.▼ 12 | Sat Epureni, Comuna Epureni, Vaslui | 70,8 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 1 mil. RON | |
| 75 | 75.LUCA FENSTER S.R.L.▼ 25 | Sat Jigălia, Comuna Şuletea, Vaslui | 70,6 %▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 76 | 76.DORIN BAUSERVICE S.R.L.▲ 54 | Municipiul Huşi, Vaslui | 70,3 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 77 | 77.UMBRAR SOLAR LIV SRL▼ 40 | Sat Borodeşti, Comuna Pochidia, Vaslui | 70,1 %▼ 23 % | ▼ 23 % | 132,6 K RON | |
| 78 | 78.VIO CIOBANU S.R.L.nou | Sat Valea Grecului, Comuna Duda-Epureni, Vaslui | 70,1 %— | — | — | 4,6 K RON |
| 79 | 79.DEMOTURN S.R.L.▲ 639 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 70,1 %— | — | 1 mil. RON | |
| 80 | 80.COMPLEX CONSTRUCT SRL▲ 54 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 69,7 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 152,2 K RON | |
| 81 | 81.RIANDMAX SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 69,5 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 17,6 K RON | |
| 82 | 82.ARMAL MALI SRL▲ 140 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 69,2 %▲ 55 % | ▲ 55 % | 82,2 K RON | |
| 83 | 83.CRISIM NEXT AMELY S.R.L.▲ 98 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 67,7 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 195,4 K RON | |
| 84 | 84.SIGCONSTRUCT GROUP SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 67,6 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 85 | 85.RCA ROŞU COSTEL CONSTRUCZIONI SRL▼ 8 | Sat Lunca, Comuna Ghergheşti, Vaslui | 67,3 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 193,7 K RON | |
| 86 | 86.GENERAL IMPEX CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Zăpodeni, Comuna Zăpodeni, Vaslui | 67,3 %— | — | — | 269,9 K RON |
| 87 | 87.MIRCEA MACARA S.R.L.▲ 27 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 66,9 %0,0% | 0,0% | 83,4 K RON | |
| 88 | 88.PEPVLADNIC CONSTRUCTII S.R.L.nou | Loc. Floreni, Oraş Murgeni, Vaslui | 66,8 %— | — | — | 195,2 K RON |
| 89 | 89.BLUEEYES INVEST S.R.L.▲ 16 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 66,4 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 411,9 K RON | |
| 90 | 90.MATHEO PETRO S.R.L.▲ 167 | Sat Siliştea, Comuna Pungeşti, Vaslui | 66,4 %▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 584 K RON | |
| 91 | 91.RASSFET-BAU S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 66,4 %— | — | — | 88,4 K RON |
| 92 | 92.RESTRUCTURARE CONSTRUCȚII PROFESIONALE S.R.L.▼ 37 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 66,2 %▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 114,6 K RON | |
| 93 | 93.DAC-CONS-INT-EXT S.R.L.nou | Sat Mânzaţi, Comuna Ibăneşti, Vaslui | 65,9 %— | — | — | 448,7 K RON |
| 94 | 94.SPIL MONTAGE S.R.L.▲ 247 | Sat Lunca Banului, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 65,5 %▲ 140,6 % | ▲ 140,6 % | 42 K RON | |
| 95 | 95.STANDS FPS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 64,8 %— | — | — | 195,7 K RON |
| 96 | 96.PAVIMONTE EXPERT SRL▼ 11 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 64,5 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 271,6 K RON | |
| 97 | 97.THECORA S.R.L.▼ 62 | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Vaslui | 64,2 %▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 100,4 K RON | |
| 98 | 98.COREGEE CONSTRUZIONI RESTAURI GENERALI EDILLI SRLnou | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 63,9 %— | — | 128,7 K RON | |
| 99 | 99.RAD UTIL SERV S.R.L.▲ 33 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 63,9 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 143,3 K RON | |
| 100 | 100.GEO & DAHLIA SRL▲ 19 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 63,7 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 710,1 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Vaslui
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
455 firme · 417,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
29 firme · 244,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
149 firme · 179,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
71 firme · 118,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
12 firme · 65,6 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
78 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
14 firme · 34,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
24 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
9 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
5 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
16 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
15 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
13 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
20 firme · 3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
16 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
6 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 711,4 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 249,8 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 99 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 82,1 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 75 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 71,4 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON