Top 100 firme — Sănătate, Vâlcea după marjă netă în 2025
371 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 52,2 %, iar liderul atinge 125,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GOSPAMED S.R.L.▲ 42 | Sat Lădeşti, Comuna Lădeşti, Vâlcea | 125,2 %▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 901,3 K RON | |
| 2 | 2.CENTRUL MEDICAL DUMITRESCU SRL▲ 124 | Sat Livezi, Comuna Livezi, Vâlcea | 105,9 %▲ 153,6 % | ▲ 153,6 % | 685,3 K RON | |
| 3 | 3.DRCONS S.R.L.▲ 88 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 89,4 %▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 213 K RON | |
| 4 | 4.MEDIACTIV S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 86,6 %— | — | — | 406,3 K RON |
| 5 | 5.PRUJOIU MED S.R.L.nou | Sat Măgura, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 86,1 %— | — | 2,5 K RON | |
| 6 | 6.VULTUR PROMEDICA S.R.L.▼ 2 | Sat Săliştea, Comuna Malaia, Vâlcea | 86,1 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 170,4 K RON | |
| 7 | 7.DOCTORGYNLIFE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 84,5 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 429,7 K RON | |
| 8 | 8.HOBEANU SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 83,8 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 383 K RON | |
| 9 | 9.CABINET MEDICAL MIHASMED S.R.L.▲ 35 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 82,6 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 350,5 K RON | |
| 10 | 10.LUX LUCIS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 82,3 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 382,6 K RON | |
| 11 | 11.ANA CRISMED INSTAS S.R.L.▲ 337 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 82,2 %— | — | 3,7 K RON | |
| 12 | 12.VIOSAN-RESP S.R.L.▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 82,1 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 13,4 K RON | |
| 13 | 13.DANMED S.R.L.▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 81,9 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 12 K RON | |
| 14 | 14.ALM ENDODONTICS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 80,4 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 326,2 K RON | |
| 15 | 15.VASCUTEAM S.R.L.▲ 40 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 80,4 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 705,4 K RON | |
| 16 | 16.DOCTOR ORL EMA S.R.L.▼ 4 | Sat Malu Alb, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 79,7 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 271 K RON | |
| 17 | 17.IARIMED S.R.L.▲ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 78,8 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 244,8 K RON | |
| 18 | 18.DR.BETTINIA S.R.L.▲ 20 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 78,6 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 292,4 K RON | |
| 19 | 19.DR. PERSU MONICA S.R.L.▲ 16 | Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 78,1 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 445,2 K RON | |
| 20 | 20.MEDIRACO SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 78,1 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 21 | 21.MEDICA RTD S.R.L.▲ 16 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 78 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 65,4 K RON | |
| 22 | 22.TOOTH CARE S.R.L.▼ 12 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 78 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 34,5 K RON | |
| 23 | 23.STOMATOLOGIE DOCTOR DANES S.R.L.▼ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 77,8 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 306,2 K RON | |
| 24 | 24.DR. SILVIA BADEA S.R.L.▼ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 77,4 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 364,8 K RON | |
| 25 | 25.UROBORUS COACHING S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 77,2 %— | — | 113,7 K RON | |
| 26 | 26.NOVAVITACOR S.R.L.▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 77 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 315,4 K RON | |
| 27 | 27.OPTISIC SRL▲ 209 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 76 %▲ 505,7 % | ▲ 505,7 % | 274,8 K RON | |
| 28 | 28.DR. TUDOR HEMATO S.R.L.▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 75,7 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 85,8 K RON | |
| 29 | 29.DOCTOR CLAUDIA PĂTULARU S.R.L.▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 75,4 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 592,7 K RON | |
| 30 | 30.AIRFUN KIDS S.R.L.▼ 12 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 75,1 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 3,2 K RON | |
| 31 | 31.DERMEXPERT S.R.L.▲ 257 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 74,6 %▲ 4.840,4 % | ▲ 4.840,4 % | 19,7 K RON | |
| 32 | 32.CLAUDIA MED S.R.L.▲ 46 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 74,4 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 68,5 K RON | |
| 33 | 33.EYE OF BABYLON S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73,1 %— | — | — | 21,5 K RON |
| 34 | 34.VLADCARDIO S.R.L.▲ 32 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 72,4 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 218,2 K RON | |
| 35 | 35.SLYNE MEDICAL S.R.L.▲ 108 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 72,1 %▲ 96,6 % | ▲ 96,6 % | 221,2 K RON | |
| 36 | 36.ICARDIO S.R.L.▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 72,1 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 362,1 K RON | |
| 37 | 37.FRAN MED S.R.L.▲ 163 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 71,9 %▲ 269,1 % | ▲ 269,1 % | 262 K RON | |
| 38 | 38.AVENTA MEDICAL S.R.L.▲ 305 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 71,9 %— | — | 20,7 K RON | |
| 39 | 39.EVIROM SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 71,3 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 258 K RON | |
| 40 | 40.DR. MĂNOIU S.R.L.▲ 24 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 70,6 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 344,5 K RON | |
| 41 | 41.DR. STAN ANDREEA S.R.L.▲ 35 | Sat Valea Cheii, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 69,7 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 157,2 K RON | |
| 42 | 42.PREST RADMED S.R.L.▼ 25 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 69,1 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 225 K RON | |
| 43 | 43.ALINODENT S.R.L.▲ 180 | Sat Nemoiu, Comuna Amărăşti, Vâlcea | 68,8 %▲ 366,6 % | ▲ 366,6 % | 23,7 K RON | |
| 44 | 44.TRATAMED S.R.L.▼ 19 | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 68,3 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 639,4 K RON | |
| 45 | 45.DR. PASCU MENTAL CARE S.R.L.▼ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 68,1 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 793,8 K RON | |
| 46 | 46.UROLOGIE DR. MIHAI S.R.L.▼ 31 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 68 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 147,7 K RON | |
| 47 | 47.ZAZADENT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 67,9 %— | — | 16,3 K RON | |
| 48 | 48.DR. ALEXANDRU DARIE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 67,7 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 791 K RON | |
| 49 | 49.CARDIOLOGIE DR. CRISTINA RĂDOI S.R.L.▼ 26 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 67,7 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 955,5 K RON | |
| 50 | 50.PSIHINORMA S.R.L.▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 67,2 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 171,4 K RON | |
| 51 | 51.JOUDEH S.R.L.▲ 52 | Sat Câinenii Mici, Comuna Câineni, Vâlcea | 67,2 %▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 320,4 K RON | |
| 52 | 52.DENTAL GRIG S.R.L.▼ 41 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 67,1 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 270,9 K RON | |
| 53 | 53.TRUE DENTAL CARE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 66,7 %— | — | — | 80,2 K RON |
| 54 | 54.ETYMED S.R.L.▼ 2 | Loc. Prajila, Oraş Băile Govora, Vâlcea | 65,8 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 387,9 K RON | |
| 55 | 55.TIM DENT SMILE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 65,6 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 37 K RON | |
| 56 | 56.UROTEAM CM S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 64,6 %— | — | — | 75,4 K RON |
| 57 | 57.DR. ENACHE MARIA-IRINA S.R.L.▼ 25 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 64,5 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 376,2 K RON | |
| 58 | 58.MED HOME MUNTEANU SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 64 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 397,5 K RON | |
| 59 | 59.DEA-LEX SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 64 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 218,9 K RON | |
| 60 | 60.SENSIO DENTALMED S.R.L.▼ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 63,9 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 40,4 K RON | |
| 61 | 61.DR. SCHIDU ANA S.R.L.▲ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 62,7 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 393,7 K RON | |
| 62 | 62.NEUROSANDA S.R.L.▼ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 62,6 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 208,6 K RON | |
| 63 | 63.CABINET MEDICAL DR. OLARU ANA-MARIA S.R.L.nou | Oraş Bălceşti, Vâlcea | 62,5 %— | — | — | 113 K RON |
| 64 | 64.LUCMEDCRIS S.R.L.▲ 9 | Sat Herăşti, Comuna Ghioroiu, Vâlcea | 62,2 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 187,7 K RON | |
| 65 | 65.REABILITARE BURGHELEA S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 61,9 %— | — | — | 25,1 K RON |
| 66 | 66.CENTRUL DE EXCELENȚĂ ENDOLIFE - DR. MARINOVA S.R.L.▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 61,9 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 118,2 K RON | |
| 67 | 67.CLINICA ORTO PLUS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 61,7 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 266,4 K RON | |
| 68 | 68.DERMATOLOGIE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 61,5 %— | — | — | 163,5 K RON |
| 69 | 69.DERMAGYNIA S.R.L.▲ 25 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 61,5 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 79,7 K RON | |
| 70 | 70.PLATINUM PNEUMO CARE S.R.L.▼ 20 | Sat Mogeşti, Comuna Slătioara, Vâlcea | 61,3 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 15,3 K RON | |
| 71 | 71.CARDIOPEDIA MED S.R.L.▼ 14 | Sat Ciuteşti, Comuna Milcoiu, Vâlcea | 60,8 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 343,5 K RON | |
| 72 | 72.CENTRUL MEDICAL CRISTIANA SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60,3 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 270,8 K RON | |
| 73 | 73.IRESO BUSINESS S.R.L.▲ 14 | Sat Romanii de Jos, Oraş Horezu, Vâlcea | 60,3 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 5,9 K RON | |
| 74 | 74.CEDRIN MED S.R.L.▼ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60,2 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 102,7 K RON | |
| 75 | 75.LIDERMED S.R.L.▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60,1 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 301 K RON | |
| 76 | 76.EMPATIA MUNTENIA S.R.L.▲ 20 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 60,1 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 74,9 K RON | |
| 77 | 77.CASIA MED S.R.L.▼ 46 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 59,6 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 142,2 K RON | |
| 78 | 78.GEVMED UROLOGIE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 59,1 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 99,6 K RON | |
| 79 | 79.NEURON TEAM SRL▼ 17 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 59 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 412,2 K RON | |
| 80 | 80.UROWELL S.R.L.▼ 60 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 58,9 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 294,2 K RON | |
| 81 | 81.CABINET MEDICAL NICOLA S.R.L.▼ 27 | Sat Lungeşti, Comuna Lungeşti, Vâlcea | 58,4 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 362,6 K RON | |
| 82 | 82.DR. ISĂRESCU MARIA S.R.L.▲ 33 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 57,9 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 18,8 K RON | |
| 83 | 83.CARDDIOS OANA PAVEL S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 57,8 %— | — | 154,5 K RON | |
| 84 | 84.PETRAFEN S.R.L.▼ 28 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 57,7 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 33 K RON | |
| 85 | 85.ENEA NEFROMED S.R.L.▲ 44 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 57 %▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 95,2 K RON | |
| 86 | 86.MERR DENTAL SMILE S.R.L.▼ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 56,2 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 72,3 K RON | |
| 87 | 87.CORHECI MED S.R.L.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 56 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 264,2 K RON | |
| 88 | 88.MED PĂŞCUŢ S.R.L.▼ 61 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55,7 %▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 283,1 K RON | |
| 89 | 89.SANDIDI MED S.R.L.▲ 17 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 55,6 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 311 K RON | |
| 90 | 90.ORTHOKIDS MED S.R.L.▲ 255 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55,2 %— | — | 111 K RON | |
| 91 | 91.DENT ALL IMPLANT CLINIC S.R.L.▼ 52 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55,2 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 401,1 K RON | |
| 92 | 92.CORINA DENTALBLUE S.R.L.▲ 48 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 55,1 %▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 171 K RON | |
| 93 | 93.PÉNZES NEUROLOGY S.R.L.= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 504,5 K RON | |
| 94 | 94.KINETORELAX S.R.L.▲ 233 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 54,8 %— | — | 567 RON | |
| 95 | 95.TOP SPORT PROFESSIONAL S.R.L.▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 53,5 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 86,2 K RON | |
| 96 | 96.DOBRIMED SRL▲ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 53,1 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 291,5 K RON | |
| 97 | 97.FOLEA MEDFAM S.R.L.▼ 38 | Sat Orleşti, Comuna Orleşti, Vâlcea | 52,6 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 310,5 K RON | |
| 98 | 98.GINETOM S.R.L.▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 52,5 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 131 K RON | |
| 99 | 99.MEDIC DAN BRATU S.R.L.▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 52,3 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 78,4 K RON | |
| 100 | 100.PIA DENT S.R.L.▼ 47 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 52,2 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 129,1 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Vâlcea
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
140 firme · 95,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
144 firme · 81,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
44 firme · 40,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
55 firme · 28,3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
11 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
4 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
3 firme · 305,5 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 147,4 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
5 firme · 105,1 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
4 firme · 32,4 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 3,1 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 1,8 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 0 RON