Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Vâlcea după marjă netă în 2023
682 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 43,3 %, iar liderul atinge 7.649,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OLĂNEŞTI APARTAMENT S.R.L.nou | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 7.649,6 %— | — | 591,5 K RON | |
| 2 | 2.STAMATE SRL▲ 90 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 4.340,9 %▲ 7.749,8 % | ▲ 7.749,8 % | 720,9 K RON | |
| 3 | 3.DANIEL TURIST S.R.L.▲ 94 | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 413 %▲ 665,9 % | ▲ 665,9 % | 298 K RON | |
| 4 | 4.LA GRAMOLA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 282 %▼ 52 % | ▼ 52 % | 518,8 K RON | |
| 5 | 5.EZPIMA S.R.L.▲ 6 | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 215,5 %▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 143,6 K RON | |
| 6 | 6.COSTA CONSTRUCT SRL▲ 611 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 99,4 %— | — | 167 RON | |
| 7 | 7.CERCEL DARIA S.R.L.nou | Sat Văleni, Comuna Zătreni, Vâlcea | 99 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 8 | 8.DAMIVIL SRL▲ 246 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 98,5 %▲ 321,6 % | ▲ 321,6 % | 113,3 K RON | |
| 9 | 9.HINAIANA OL S.R.L.nou | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 96,5 %— | — | — | 252,8 K RON |
| 10 | 10.DALIMAR ARENA S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 95,3 %— | — | — | 44,1 K RON |
| 11 | 11.RELAX RYOPROD S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 95,1 %— | — | — | 82 K RON |
| 12 | 12.CASA GIULIA OLĂNEŞTI S.R.L.▲ 74 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 88,1 %▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 170,5 K RON | |
| 13 | 13.ADMAN CAITOUR S.R.L.▲ 28 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 87,1 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 464,4 K RON | |
| 14 | 14.SPEDITION VIS S.R.L.nou | Sat Gănţulei, Comuna Lungeşti, Vâlcea | 87 %— | — | — | 24,4 K RON |
| 15 | 15.OLTEANCA SRL▲ 187 | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 84,2 %▲ 184,6 % | ▲ 184,6 % | 962 RON | |
| 16 | 16.MIANCOM FOOD S.R.L.▲ 598 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 84 %— | — | 1,4 K RON | |
| 17 | 17.CERBOTUR S.R.L.▼ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 84 %▼ 75,2 % | ▼ 75,2 % | 4,2 K RON | |
| 18 | 18.VISION TEAM EXPRESS S.R.L.▲ 552 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 84 %— | — | 1,7 K RON | |
| 19 | 19.TITIREM PIZZA S.R.L.▲ 1 | Sat Drăgioiu, Comuna Olanu, Vâlcea | 84 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 1,4 K RON | |
| 20 | 20.AMY & DANIEL SRL▲ 423 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 81 %▲ 2.539,7 % | ▲ 2.539,7 % | 14,4 K RON | |
| 21 | 21.JESS VOINEASA S.R.L.nou | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 78,4 %— | — | — | 766,2 K RON |
| 22 | 22.SABIMAR POP S.R.L.▼ 5 | Sat Delureni, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 76 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 65,2 K RON | |
| 23 | 23.VERAGEL S.R.L.▼ 7 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 75 %▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 25,5 K RON | |
| 24 | 24.VILA MINA S.R.L.▲ 48 | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 72,9 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 133,2 K RON | |
| 25 | 25.HOUSE ON THE HILL S.R.L.nou | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 70 %— | — | — | 27,7 K RON |
| 26 | 26.CASA LAUBERT S.R.L.▲ 4 | Loc. Jiblea Veche, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 69,5 %▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 32,3 K RON | |
| 27 | 27.SALIS S.R.L.▲ 419 | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 68,3 %▲ 2.305,3 % | ▲ 2.305,3 % | 243,9 K RON | |
| 28 | 28.VIPAL PRODS S.R.L.▲ 541 | Sat Ruda, Comuna Budeşti, Vâlcea | 67,8 %— | — | 168 K RON | |
| 29 | 29.COZIMAR SRL▲ 175 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 67,3 %▲ 129,4 % | ▲ 129,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 30 | 30.BILNIC SRL▲ 38 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 66,6 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 369,5 K RON | |
| 31 | 31.HAPPINESS STORE S.R.L.▲ 571 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 66,5 %— | — | 10,6 K RON | |
| 32 | 32.POP BOGLAU S.R.L.▲ 98 | Sat Sălătrucel, Comuna Sălătrucel, Vâlcea | 66,3 %▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 1,3 K RON | |
| 33 | 33.SCEVOLA S.R.L.▲ 117 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vâlcea | 65,5 %▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 26,7 K RON | |
| 34 | 34.POPAS TURISTIC DIANA S.R.L.nou | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 64,8 %— | — | — | 10,4 K RON |
| 35 | 35.SOFI & NICK S.R.L.nou | Sat Sălătrucel, Comuna Sălătrucel, Vâlcea | 64,6 %— | — | — | 840 RON |
| 36 | 36.ARIS & ILAN S.R.L.▲ 14 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 64,4 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 395,4 K RON | |
| 37 | 37.ARHAIC SRL▲ 387 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 64,3 %▲ 1.261,2 % | ▲ 1.261,2 % | 61,3 K RON | |
| 38 | 38.COSTERRA EXPERT S.R.L.▼ 3 | Sat Delureni, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 64 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 188,4 K RON | |
| 39 | 39.ASI-TUR DIVERS S.R.L.▲ 4 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 63,7 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 13,5 K RON | |
| 40 | 40.ALEX & LUIZA GOLDEN S.R.L.nou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 62,7 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 41 | 41.IONI-FERM S.R.L.▼ 28 | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 62,1 %▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 1,6 K RON | |
| 42 | 42.FOXI NICOBAR S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 62 %— | — | — | 24,8 K RON |
| 43 | 43.MONTANA SRL▲ 530 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 61,7 %— | — | 11,1 K RON | |
| 44 | 44.MARAA GABRIELLA EVENTS S.R.L.▲ 585 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60,8 %— | — | 17,2 K RON | |
| 45 | 45.POCO SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60,7 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 34,6 K RON | |
| 46 | 46.ARTEMIZA SRL▲ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60,5 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 656,2 K RON | |
| 47 | 47.RUBIN OLĂNEŞTI HOTELS SRL▲ 265 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 60,4 %▲ 292 % | ▲ 292 % | 259,3 K RON | |
| 48 | 48.SERENDIPITY INVEST S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60,2 %— | — | — | 162,1 K RON |
| 49 | 49.STIRBEI SRL▼ 23 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 60 %▼ 32 % | ▼ 32 % | 164,1 K RON | |
| 50 | 50.MATY & MAYA S.R.L.▲ 250 | Loc. Căciulata, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 60 %▲ 250,8 % | ▲ 250,8 % | 237,7 K RON | |
| 51 | 51.GADEAL S.R.L.▲ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 59,4 %0,0% | 0,0% | 361,4 K RON | |
| 52 | 52.CASA BUCUREASA S.R.L.▲ 64 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 58,7 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 173,5 K RON | |
| 53 | 53.ANTONIA VYS S.R.L.▲ 289 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 58,6 %▲ 368,2 % | ▲ 368,2 % | 24,8 K RON | |
| 54 | 54.IFREE EXPERIENCE S.R.L.▲ 562 | Sat Milostea, Comuna Slătioara, Vâlcea | 58,5 %— | — | 5,8 K RON | |
| 55 | 55.GLORIA SOFT S.R.L.▼ 33 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 58,4 %▼ 37 % | ▼ 37 % | 21,2 K RON | |
| 56 | 56.I R COM SRL▲ 319 | Sat Malu Vârtop, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 58,3 %▲ 540,7 % | ▲ 540,7 % | 10,9 K RON | |
| 57 | 57.CASA VALENTINA CĂLIMĂNEŞTI S.R.L.▲ 46 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 58 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 96,2 K RON | |
| 58 | 58.YES HOME S.R.L.▼ 27 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 57,5 %▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 37,1 K RON | |
| 59 | 59.COMALTEX SRL▲ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 57,5 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 51,5 K RON | |
| 60 | 60.CALIN GEORGI SRL▲ 61 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 56,7 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 8,7 K RON | |
| 61 | 61.LEO ŞI AMI S.R.L.▼ 22 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 56,2 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 133,6 K RON | |
| 62 | 62.AIDA TURISM S.R.L.▲ 8 | Loc. Căciulata, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 55,2 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 83,6 K RON | |
| 63 | 63.NECTOUR STAR S.R.L.▼ 27 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 54,8 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 252,6 K RON | |
| 64 | 64.CABANA VÂNĂTORULUI SRL▼ 11 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 54,6 %▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 211,3 K RON | |
| 65 | 65.MMTOP PICK S.R.L.▲ 68 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 53,9 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 12,1 K RON | |
| 66 | 66.ECOFLUX SRL▼ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 53,5 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 68,5 K RON | |
| 67 | 67.MATTE BLACK S.R.L.▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 53,2 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 121,6 K RON | |
| 68 | 68.BABELON GROUP S.R.L.nou | Sat Ulmeţel, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 52,8 %▼ 20 % | ▼ 20 % | 23,9 K RON | |
| 69 | 69.KARTIER VICKY S.R.L.▼ 20 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 52,6 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 126,2 K RON | |
| 70 | 70.RELAX A&R S.R.L.▲ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51,8 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 146,9 K RON | |
| 71 | 71.IONMAR DAMION S.R.L.nou | Sat Valea Mare, Oraş Băbeni, Vâlcea | 51,8 %— | — | — | 135,9 K RON |
| 72 | 72.URIPS WISDOM 4U S.R.L.▲ 247 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51,7 %▲ 252,9 % | ▲ 252,9 % | 43,8 K RON | |
| 73 | 73.IDEAL MAC S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51,5 %— | — | 620,9 K RON | |
| 74 | 74.VILA IOANA SOFIA S.R.L.▼ 19 | Loc. Jiblea Nouă, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 51,2 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 53,8 K RON | |
| 75 | 75.DENIS LRD GROUP S.R.L.▲ 81 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 51,2 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 17,3 K RON | |
| 76 | 76.UDROIU SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51 %▼ 17 % | ▼ 17 % | 105,2 K RON | |
| 77 | 77.RADICOM JUNIOR S.R.L.▼ 18 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 50,3 %▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 137,3 K RON | |
| 78 | 78.ROMIN PLAY S.R.L.▼ 31 | Sat Bodeşti, Comuna Bărbăteşti, Vâlcea | 50,3 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 88,7 K RON | |
| 79 | 79.HOSTEL FIT TRAVEL S.R.L.▲ 52 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 50 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 149,3 K RON | |
| 80 | 80.GLADIOLA SRL▲ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 49,9 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 63,1 K RON | |
| 81 | 81.GINA & NICOL S.R.L.nou | Sat Bogdăneşti, Comuna Tomşani, Vâlcea | 49,8 %— | — | — | 782 RON |
| 82 | 82.BIOSAN SRLnou | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 48,4 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 5,2 mil. RON | |
| 83 | 83.CASA VLAHILOR S.R.L.nou | Sat Vlăduceni, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 48 %— | — | 179,5 K RON | |
| 84 | 84.CLARO FOOD S.R.L.▲ 80 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 47,8 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 76,2 K RON | |
| 85 | 85.RADICOM SRL▲ 181 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 47,5 %▲ 115,7 % | ▲ 115,7 % | 250,4 K RON | |
| 86 | 86.ALL4YOU VILLA S.R.L.▲ 124 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 47,4 %▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | 19,5 K RON | |
| 87 | 87.CIPRIAN TURISM S.R.L.▲ 171 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 47,4 %▲ 106,1 % | ▲ 106,1 % | 22,9 K RON | |
| 88 | 88.MARVELOV SRL▲ 522 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 47,2 %— | — | 361,9 K RON | |
| 89 | 89.FANY Y ALBERTO S.R.L.▲ 5 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 46,8 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 410,4 K RON | |
| 90 | 90.CASA COLT DE RAI SRL▼ 21 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 46 %▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 1,2 K RON | |
| 91 | 91.SYMOMERY FRIENDS S.R.L.▲ 250 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 45,8 %▲ 264,8 % | ▲ 264,8 % | 22,6 K RON | |
| 92 | 92.ARHIMARIAN SRL▲ 212 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 45,8 %▲ 174,6 % | ▲ 174,6 % | 190 K RON | |
| 93 | 93.BLACK CORNER PUB S.R.L.▲ 275 | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 45,5 %▲ 361,6 % | ▲ 361,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 94 | 94.BD CĂLIMĂNEŞTI TOUR S.R.L.▲ 309 | Loc. Jiblea Veche, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 45,2 %▲ 554,4 % | ▲ 554,4 % | 69,4 K RON | |
| 95 | 95.FLAVI SRL▲ 62 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,8 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 2,9 K RON | |
| 96 | 96.CORONA ANYRA S.R.L.▼ 67 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 44,8 %▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 42,8 K RON | |
| 97 | 97.VILLAGE CENTER LG S.R.L.▲ 26 | Sat Lungeşti, Comuna Lungeşti, Vâlcea | 44,3 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 34,5 K RON | |
| 98 | 98.ANGELIC TRAVEL SRL▲ 462 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,3 %— | — | 1,8 K RON | |
| 99 | 99.VILLA GRANDE S.R.L.▼ 55 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 43,7 %▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 247,4 K RON | |
| 100 | 100.ELIS SRL▼ 76 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43,3 %▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 4,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Vâlcea
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
55 firme · 310,4 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
202 firme · 195,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
81 firme · 115,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
196 firme · 45 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
69 firme · 42,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
7 firme · 130,6 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
7 firme · 123,5 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 46,7 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON