Top 100 firme — Construcții, Vâlcea după marjă netă în 2014
535 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 33,8 %, iar liderul atinge 167 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BEDERA CONSTRUCT SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Ioneşti, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 167 %— | — | 25,6 K RON | |
| 2 | 2.FOANTA CONSTRUCT SRL▲ 467 | Sat Zăvideni, Comuna Prundeni, Vâlcea | 99,1 %— | — | 84,3 K RON | |
| 3 | 3.CRISRAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 98,2 %— | — | — | 9,4 K RON |
| 4 | 4.MINDRU CONSTRUCT SRL▲ 109 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 97 %▲ 392,6 % | ▲ 392,6 % | 99,5 K RON | |
| 5 | 5.GERAVAL CONSTRUCT 91 S.R.L.▼ 1 | Sat Igoiu, Comuna Alunu, Vâlcea | 97 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 291 RON | |
| 6 | 6.EDIL BALEA RADU S.R.L.nou | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 96,8 %— | — | — | 32,1 K RON |
| 7 | 7.MELIGRUP CONSTRUCT S.R.L.▲ 3 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 95,4 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 152,7 K RON | |
| 8 | 8.LETICRIS INSTAL SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 93,9 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 1,1 K RON | |
| 9 | 9.EDIL CONSTANTIN S.R.L.nou | Sat Ioneşti, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 93,7 %— | — | — | 38,2 K RON |
| 10 | 10.MONDO DIGITAL WORLD S.R.L.▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 93,3 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 33,3 K RON | |
| 11 | 11.ROOF MOD S.R.L.nou | Sat Golotreni, Oraş Brezoi, Vâlcea | 87,8 %— | — | — | 206,4 K RON |
| 12 | 12.MINI POT S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 86,6 %— | — | — | 31,3 K RON |
| 13 | 13.EXPERT MOSAICI S.R.L.nou | Sat Stroeşti, Comuna Stroeşti, Vâlcea | 85,6 %— | — | — | 27 K RON |
| 14 | 14.CRY CONSTRUCT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ - DEBUTANT▲ 45 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 83,6 %▲ 98,5 % | ▲ 98,5 % | 137,3 K RON | |
| 15 | 15.FEDERAL PONT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 82,7 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 62,1 K RON | |
| 16 | 16.AERONIU SRLnou | Sat Ciorăşti, Comuna Şirineasa, Vâlcea | 80,7 %— | — | 1,4 K RON | |
| 17 | 17.STRECON SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 79,1 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 4,4 K RON | |
| 18 | 18.GEMARA CONSTRUCTII SRL▲ 23 | Sat Titeşti, Comuna Titeşti, Vâlcea | 76,5 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 95 K RON | |
| 19 | 19.FELIX ŞI OVIDIU S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 76,3 %— | — | — | 106,9 K RON |
| 20 | 20.D.G. METAL S.R.L.nou | Oraş Berbeşti, Vâlcea | 75,7 %— | — | — | 108,9 K RON |
| 21 | 21.DOLOFAN IONEL IMPEX S.R.L.nou | Sat Copăceni, Comuna Copăceni, Vâlcea | 75,3 %— | — | — | 199,8 K RON |
| 22 | 22.VILCORD SERV S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73,3 %— | — | — | 43,6 K RON |
| 23 | 23.STEFANIA-ADRIANA SRL▲ 369 | Sat Măgura, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 72,6 %— | — | 6,5 K RON | |
| 24 | 24.INTES EXIM SRL▲ 40 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 71,5 %▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 51,5 K RON | |
| 25 | 25.MIERLOI SUCCES S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 68,1 %— | — | — | 92,7 K RON |
| 26 | 26.AUTOMATICA BOB SRL▲ 337 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 67 %— | — | 67,5 K RON | |
| 27 | 27.MECANIZARE ŞI DEZMEMBRĂRI SRL▲ 437 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 66,3 %— | — | 79 K RON | |
| 28 | 28.EURO MFK S.R.L.nou | Sat Banteşti, Comuna Mădulari, Vâlcea | 65,6 %— | — | — | 182,1 K RON |
| 29 | 29.TGV INVEST SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 65,3 %— | — | 203,7 K RON | |
| 30 | 30.11N CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 65,3 %— | — | — | 44,9 K RON |
| 31 | 31.GALAMAR CONSTRUCT SRL▲ 285 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 63,1 %— | — | 111,9 K RON | |
| 32 | 32.ROGER CONSTRUCT SRL▲ 426 | Sat Călineşti, Oraş Brezoi, Vâlcea | 62,8 %— | — | 2,5 K RON | |
| 33 | 33.ELECTRO SISTEM SRL▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 62,1 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 132,8 K RON | |
| 34 | 34.ARTVICONS S.R.L.▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 61,1 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 30,9 K RON | |
| 35 | 35.MARIUS BĂLAN CONSTRUCȚII S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 59,9 %— | — | — | 173,4 K RON |
| 36 | 36.NTX CONCEPT S.R.L.nou | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 58,5 %— | — | — | 56,2 K RON |
| 37 | 37.MAROM CATALEX S.R.L.nou | Sat Oteşani, Comuna Oteşani, Vâlcea | 56,7 %— | — | — | 57,2 K RON |
| 38 | 38.BALOTA CONSULTING SRL▲ 49 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 56,2 %▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 51 K RON | |
| 39 | 39.DIMARI SERV S.R.L.▲ 345 | Sat Lădeşti, Comuna Lădeşti, Vâlcea | 55,5 %— | — | 15 K RON | |
| 40 | 40.TEKNO SYSTEM SRL▲ 390 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55,4 %— | — | 38,1 K RON | |
| 41 | 41.GHE RANI EDIL S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55,3 %— | — | — | 22,4 K RON |
| 42 | 42.SIDONIA SRL▲ 139 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 54,5 %▲ 684,6 % | ▲ 684,6 % | 634,6 K RON | |
| 43 | 43.BUILA CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Ulmeţel, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 54,4 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 816 RON | |
| 44 | 44.BODEN SRL▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 53 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 6,5 K RON | |
| 45 | 45.RICOVAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 52,5 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 150 K RON | |
| 46 | 46.ANGIDECO S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 51,8 %— | — | — | 64,7 K RON |
| 47 | 47.D.R.B CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Izvoru Rece, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 51 %— | — | — | 20,5 K RON |
| 48 | 48.TRAKO CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 50,5 %— | — | 7,8 K RON | |
| 49 | 49.ALTVIS CONSTRUCT S.R.L.▼ 10 | Sat Roeşti, Comuna Pesceana, Vâlcea | 50,3 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 107,4 K RON | |
| 50 | 50.GERAZ CONSTRUCT S.R.L.▲ 151 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 49,8 %▲ 919,5 % | ▲ 919,5 % | 73 K RON | |
| 51 | 51.CRIVINA VAS SRL▲ 28 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 49,2 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 14,2 K RON | |
| 52 | 52.ALBELECTRIC S.R.L.▼ 20 | Sat Armăşeşti, Comuna Cernisoara, Vâlcea | 48,7 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 39,7 K RON | |
| 53 | 53.DRĂGHICI INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 48,5 %— | — | — | 3,8 K RON |
| 54 | 54.DINTEL ECO S.R.L.nou | Sat Prundeni, Comuna Prundeni, Vâlcea | 47,9 %— | — | — | 56,2 K RON |
| 55 | 55.RACHINA CONSTRUCT SRLnou | Sat Grosi, Comuna Cernisoara, Vâlcea | 47,9 %— | — | 3,4 K RON | |
| 56 | 56.DANSILV SRL▲ 116 | Sat Otetelişu, Oraş Bălceşti, Vâlcea | 47,4 %▲ 476,2 % | ▲ 476,2 % | 136,2 K RON | |
| 57 | 57.CONRED CONSTRUCT SRL▲ 14 | Sat Mileşti, Comuna Făureşti, Vâlcea | 46,6 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 79,5 K RON | |
| 58 | 58.GHETAN CONSTRUCT S.R.L.▲ 34 | Sat Dealu Launele, Comuna Dănicei, Vâlcea | 46,3 %▲ 72,3 % | ▲ 72,3 % | 124,2 K RON | |
| 59 | 59.FLEXO ROLL S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 45,4 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 129,7 K RON | |
| 60 | 60.TAURUS SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 45,2 %— | — | 27,5 K RON | |
| 61 | 61.CADIMEX SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,8 %▲ 83,5 % | ▲ 83,5 % | 22,4 K RON | |
| 62 | 62.EDILMONT ACM SRLnou | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 43,9 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 63 | 63.DOREL MONTAJ S.R.L.nou | Sat Laloşu, Comuna Laloşu, Vâlcea | 43,5 %— | — | — | 203,6 K RON |
| 64 | 64.METENE SERVICE S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 43,3 %— | — | — | 124,4 K RON |
| 65 | 65.PLEAŞA EA S.R.L.nou | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 43,2 %— | — | — | 29,9 K RON |
| 66 | 66.VABELA S.R.L.▲ 449 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 42,5 %— | — | 14,8 K RON | |
| 67 | 67.ATLANTIS INTERNATIONAL SRL▲ 330 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 42,4 %— | — | 9,5 K RON | |
| 68 | 68.SEREDAL SRL▲ 356 | Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 42,2 %— | — | 9,2 K RON | |
| 69 | 69.COTA CONSTRUCT SRL▲ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 40,6 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 152,3 K RON | |
| 70 | 70.ENERGOPOWER SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 40,4 %— | — | 3,6 K RON | |
| 71 | 71.DIACOLOR SRL▲ 324 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 40,3 %— | — | 20 K RON | |
| 72 | 72.IMPECABIL SRL▲ 45 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39,9 %▲ 122,9 % | ▲ 122,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 73 | 73.GEMA CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39,9 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 84,7 K RON | |
| 74 | 74.VASCOST CONSTRUCT SRL▼ 28 | Sat Cârstăneşti, Comuna Oteşani, Vâlcea | 39,7 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 4 K RON | |
| 75 | 75.ARCANSA SRL▲ 34 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39,7 %▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 222,7 K RON | |
| 76 | 76.FILOCATANA COSTRUZIONI SRL▲ 262 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 39,6 %— | — | 312,7 K RON | |
| 77 | 77.PALICEANU SRL▼ 29 | Sat Tomşani, Comuna Tomşani, Vâlcea | 39,5 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 39,9 K RON | |
| 78 | 78.TONCOPROD SRL▲ 36 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 38,8 %▲ 101,4 % | ▲ 101,4 % | 4,1 K RON | |
| 79 | 79.SIDFLOOR SRL▲ 104 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 38,5 %▲ 462,6 % | ▲ 462,6 % | 33,5 K RON | |
| 80 | 80.SIMA GROUP SRL▲ 358 | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 38 %— | — | 118,5 K RON | |
| 81 | 81.CONELMI CONSTANT S.R.L.▲ 251 | Sat Mitrofani, Comuna Mitrofani, Vâlcea | 37,9 %— | — | 197,3 K RON | |
| 82 | 82.SAGAL CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 37,9 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 350,2 K RON | |
| 83 | 83.MULTI MET SRL▼ 25 | Sat Ostroveni, Comuna Galicea, Vâlcea | 37,5 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 169,5 K RON | |
| 84 | 84.M.C. EDIL S.R.L.nou | Sat Lăcustenii de Jos, Comuna Lăcusteni, Vâlcea | 37,2 %— | — | — | 11,3 K RON |
| 85 | 85.GEPROF CONSTRUCT SRL▲ 293 | Sat Predeşti, Comuna Nicolae Bălcescu, Vâlcea | 37,1 %— | — | 69,5 K RON | |
| 86 | 86.ECOFLUX SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 36,1 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 87 | 87.OCTALEX SRL▲ 259 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 35,8 %— | — | 30,5 K RON | |
| 88 | 88.DEMOLTHERM SRL▲ 52 | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 35,7 %▲ 187,4 % | ▲ 187,4 % | 35,5 K RON | |
| 89 | 89.MONTANA TRUST SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35,7 %▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 175,4 K RON | |
| 90 | 90.IMPOSER TRANS SRL-D▲ 42 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35,7 %▲ 157,8 % | ▲ 157,8 % | 304,5 K RON | |
| 91 | 91.IMSAT MGM-PN S.R.L.nou | Sat Malu Alb, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 35,2 %— | — | — | 80 K RON |
| 92 | 92.MENTENANŢĂ CONTROL S.R.L.▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35,1 %▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 174,5 K RON | |
| 93 | 93.DRM-ROX S.R.L.▼ 74 | Sat Foleştii de Jos, Comuna Tomşani, Vâlcea | 35 %▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 79,5 K RON | |
| 94 | 94.YLA DOR METAL SRL▲ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35 %▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 22,4 K RON | |
| 95 | 95.GEOMAR CONSTRUCT SRL▲ 402 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 34,9 %— | — | 55,8 K RON | |
| 96 | 96.SANTRA CONSTRUCT SRL▲ 404 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,4 %— | — | 10 K RON | |
| 97 | 97.ZANDIR SRL▼ 42 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,2 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 9,7 K RON | |
| 98 | 98.ENEL ELECTRIC S.R.L.nou | Sat Vlăduceni, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 34,1 %— | — | — | 44,1 K RON |
| 99 | 99.LAND CONSTRUCT SRL▼ 22 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 33,8 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 38 K RON | |
| 100 | 100.SILCOPREST SRL▼ 22 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33,8 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 12,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Vâlcea
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
554 firme · 636,4 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 407,8 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
158 firme · 358,4 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
38 firme · 242,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
120 firme · 112,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
19 firme · 48,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
39 firme · 36,5 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
40 firme · 32,4 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 27,4 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
60 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
26 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
11 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
15 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
18 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 638,4 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
8 firme · 427,8 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 395,3 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 106,9 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 23,9 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON