Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Vâlcea după marjă netă în 2023
257 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 9,3 %, iar liderul atinge 99,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COSTA CONSTRUCT SRL▲ 221 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 99,4 %— | — | 167 RON | |
| 2 | 2.CERCEL DARIA S.R.L.nou | Sat Văleni, Comuna Zătreni, Vâlcea | 99 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 3 | 3.DAMIVIL SRL▲ 72 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 98,5 %▲ 321,6 % | ▲ 321,6 % | 113,3 K RON | |
| 4 | 4.SPEDITION VIS S.R.L.nou | Sat Gănţulei, Comuna Lungeşti, Vâlcea | 87 %— | — | — | 24,4 K RON |
| 5 | 5.MIANCOM FOOD S.R.L.▲ 216 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 84 %— | — | 1,4 K RON | |
| 6 | 6.VISION TEAM EXPRESS S.R.L.▲ 194 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 84 %— | — | 1,7 K RON | |
| 7 | 7.TITIREM PIZZA S.R.L.▼ 1 | Sat Drăgioiu, Comuna Olanu, Vâlcea | 84 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 1,4 K RON | |
| 8 | 8.SABIMAR POP S.R.L.▼ 3 | Sat Delureni, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 76 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 65,2 K RON | |
| 9 | 9.BILNIC SRL▲ 9 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 66,6 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 369,5 K RON | |
| 10 | 10.POCO SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60,7 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 34,6 K RON | |
| 11 | 11.ANTONIA VYS S.R.L.▲ 99 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 58,6 %▲ 368,2 % | ▲ 368,2 % | 24,8 K RON | |
| 12 | 12.GLORIA SOFT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 58,4 %▼ 37 % | ▼ 37 % | 21,2 K RON | |
| 13 | 13.I R COM SRL▲ 110 | Sat Malu Vârtop, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 58,3 %▲ 540,7 % | ▲ 540,7 % | 10,9 K RON | |
| 14 | 14.MATTE BLACK S.R.L.▲ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 53,2 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 121,6 K RON | |
| 15 | 15.RADICOM JUNIOR S.R.L.▲ 1 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 50,3 %▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 137,3 K RON | |
| 16 | 16.ROMIN PLAY S.R.L.▼ 1 | Sat Bodeşti, Comuna Bărbăteşti, Vâlcea | 50,3 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 88,7 K RON | |
| 17 | 17.GINA & NICOL S.R.L.nou | Sat Bogdăneşti, Comuna Tomşani, Vâlcea | 49,8 %— | — | — | 782 RON |
| 18 | 18.CASA VLAHILOR S.R.L.nou | Sat Vlăduceni, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 48 %— | — | 179,5 K RON | |
| 19 | 19.CLARO FOOD S.R.L.▲ 22 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 47,8 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 76,2 K RON | |
| 20 | 20.SYMOMERY FRIENDS S.R.L.▲ 89 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 45,8 %▲ 264,8 % | ▲ 264,8 % | 22,6 K RON | |
| 21 | 21.FLAVI SRL▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,8 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 2,9 K RON | |
| 22 | 22.VILLAGE CENTER LG S.R.L.▲ 11 | Sat Lungeşti, Comuna Lungeşti, Vâlcea | 44,3 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 34,5 K RON | |
| 23 | 23.VILLA GRANDE S.R.L.▼ 10 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 43,7 %▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 247,4 K RON | |
| 24 | 24.HORECA DRĂGĂȘANI S.R.L.▲ 183 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 40,7 %— | — | 485,8 K RON | |
| 25 | 25.EVRICA TRADING & TOUR SRL▲ 19 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vâlcea | 40,4 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 329,6 K RON | |
| 26 | 26.M.B. PLUS SRL▲ 31 | Loc. Căciulata, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 40,2 %▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 27 | 27.MARY & ADY SRL▲ 5 | Loc. Jiblea Veche, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 39,8 %▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 298,1 K RON | |
| 28 | 28.RONICSON CAZARE S.R.L.▲ 2 | Sat Milostea, Comuna Slătioara, Vâlcea | 39,1 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 156,7 K RON | |
| 29 | 29.TADIEX SRL▼ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39 %▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 234,5 K RON | |
| 30 | 30.ALMO SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 38,5 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 31 | 31.CORALIZ-FOODS S.R.L.▲ 202 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 38,4 %— | — | 40,7 K RON | |
| 32 | 32.KUDAL SRL▲ 183 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 38,2 %— | — | 5,9 K RON | |
| 33 | 33.LIVADA DIN DEALUL MALULUI S.R.L.▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 37,4 %▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 25,1 K RON | |
| 34 | 34.DANICRISMED FAMILY S.R.L.▲ 125 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 35,9 %▲ 5.603,2 % | ▲ 5.603,2 % | 47,3 K RON | |
| 35 | 35.MASA LUI TRAIAN SRL▲ 72 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 35,2 %▲ 174,4 % | ▲ 174,4 % | 82,9 K RON | |
| 36 | 36.FAMILY FOOD ART S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,7 %— | — | — | 93,5 K RON |
| 37 | 37.METENE SRL▲ 69 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 34,6 %▲ 161,5 % | ▲ 161,5 % | 268,3 K RON | |
| 38 | 38.PORTELO-COMPANI SRL▲ 18 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 33,2 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 10,6 K RON | |
| 39 | 39.POPASUL CASA ROMANEASCA SRL▲ 10 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 32,2 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 6,7 mil. RON | |
| 40 | 40.DULUGEAC-HUNTING S.R.L.▼ 13 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 31,9 %▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 499,3 K RON | |
| 41 | 41.CRISTAL SELECT S.R.L.▼ 19 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 31 %▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 67,4 K RON | |
| 42 | 42.ATL'S PUB & RESTAURANT S.R.L.▲ 73 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31 %▲ 183 % | ▲ 183 % | 1,4 K RON | |
| 43 | 43.RAMSILV SYS S.R.L.▲ 7 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 31 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 66,9 K RON | |
| 44 | 44.RIVER PARK EVENTS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 30,7 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 560,7 K RON | |
| 45 | 45.AQUA MAGIC LAND S.R.L.▲ 43 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29,1 %▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 46 | 46.COXETIX S.R.L.▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 28,2 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 63,8 K RON | |
| 47 | 47.RINELTRANS SRL▲ 35 | Sat Aldeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 27,5 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 613,4 K RON | |
| 48 | 48.VERONA GRILL S.R.L.▲ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 27,2 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 119,9 K RON | |
| 49 | 49.A & D MARIAJ S.R.L.▲ 55 | Sat Hotărasa, Comuna Copăceni, Vâlcea | 26,4 %▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 205,2 K RON | |
| 50 | 50.GIGA CATERING S.R.L.▲ 134 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 26,3 %— | — | 411 RON | |
| 51 | 51.OCN`ANGELES S.R.L.▲ 12 | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 26,1 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 52,5 K RON | |
| 52 | 52.CR GROUP LAND S.R.L.▲ 70 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26 %▲ 181,5 % | ▲ 181,5 % | 65,5 K RON | |
| 53 | 53.EXTRON LM SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25,5 %▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 527,6 K RON | |
| 54 | 54.ECI-IOLI SRL▲ 25 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 6,4 K RON | |
| 55 | 55.LOMAAL S.R.L.nou | Sat Dăeşti, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 24,6 %— | — | — | 331,3 K RON |
| 56 | 56.TOP FOOD EDI S.R.L.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 24,5 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 57 | 57.LIDIVAL SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▼ 29 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 24,2 %▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 58 | 58.BIZ MANIFESTO S.R.L.▲ 144 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 23,4 %— | — | 18,6 K RON | |
| 59 | 59.HEAVENPFN S.R.L.▲ 152 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 23,1 %— | — | 28,4 K RON | |
| 60 | 60.COSTY-IULIA BAR S.R.L.▲ 25 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 22,6 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 18,4 K RON | |
| 61 | 61.DALISILVA SRL▼ 36 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 22,5 %▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 43,2 K RON | |
| 62 | 62.ANDREOIUPAN S.R.L.▲ 119 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 20,5 %— | — | 125,4 K RON | |
| 63 | 63.PARTY EXPERT S.R.L.▼ 52 | Sat Vulpueşti, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 19,9 %▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | 103,9 K RON | |
| 64 | 64.MIRONA SRLnou | Loc. Căciulata, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 19,6 %▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 32,2 K RON | |
| 65 | 65.RORYAL S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19,5 %— | — | — | 20,5 K RON |
| 66 | 66.SEVA EVENTS S.R.L.▲ 97 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 18,5 %▲ 36.940 % | ▲ 36.940 % | 716,1 K RON | |
| 67 | 67.DIAELA TOUR SRL▼ 7 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 18,4 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 201,5 K RON | |
| 68 | 68.ALICE ŞI AIDA S.R.L.▲ 2 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Vâlcea | 18,2 %▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 304,5 K RON | |
| 69 | 69.TACOTEDALI FIRMAR EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 18,2 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 70 | 70.MAROTIS SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 18 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 71 | 71.SABIN SABU S.R.L.▲ 68 | Sat Dăeşti, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 17,7 %▲ 298,7 % | ▲ 298,7 % | 24 K RON | |
| 72 | 72.TEHNOINFO PRO SRL▼ 19 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 17,5 %▼ 41 % | ▼ 41 % | 625,9 K RON | |
| 73 | 73.TORA SRL▼ 54 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17,1 %▼ 71,5 % | ▼ 71,5 % | 30 K RON | |
| 74 | 74.ALFAROM PRODUCTION SRL▲ 25 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 16,3 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 283 K RON | |
| 75 | 75.ANASTA TRATTORIA S.R.L.▼ 16 | Oraş Bălceşti, Vâlcea | 16,2 %▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 20,7 K RON | |
| 76 | 76.A & O CONSTRUCT CO SRL▲ 27 | Sat Balota, Comuna Racoviţa, Vâlcea | 16,1 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 208,9 K RON | |
| 77 | 77.LIGO MINUNE S.R.L.▲ 44 | Sat Ştefăneşti, Comuna Ştefăneşti, Vâlcea | 16,1 %▲ 74 % | ▲ 74 % | 136,2 K RON | |
| 78 | 78.GERIM 2011 SRL▲ 36 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 15,5 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 861,5 K RON | |
| 79 | 79.EMMA TRANSALPIN S.R.L.▲ 122 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 15,1 %— | — | 7 K RON | |
| 80 | 80.DARMADYS S.R.L.nou | Sat Aureşti, Comuna Orleşti, Vâlcea | 14,9 %— | — | — | 32,9 K RON |
| 81 | 81.GRAŢIANA JESSIK S.R.L.= | Sat Procopoaia, Comuna Orleşti, Vâlcea | 13,4 %▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 95,4 K RON | |
| 82 | 82.PIZZA MOZART S.R.L.nou | Sat Amărăşti, Comuna Amărăşti, Vâlcea | 13,3 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 83 | 83.UDEANU SRL▲ 29 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 12,9 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 189,4 K RON | |
| 84 | 84.GEALEXIM SRL▲ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12,9 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 408,2 K RON | |
| 85 | 85.HAPPY TOP ANDREAS S.R.L.▼ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12,9 %▼ 46 % | ▼ 46 % | 134,2 K RON | |
| 86 | 86.LIVMARIA FOOD S.R.L.▲ 71 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 12,7 %▲ 1.298,9 % | ▲ 1.298,9 % | 367,9 K RON | |
| 87 | 87.DOCRIS COMPLEX S.R.L.▲ 126 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12,6 %— | — | 44,4 K RON | |
| 88 | 88.HOARĂ INVEST S.R.L.▲ 49 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 12,3 %▲ 149,4 % | ▲ 149,4 % | 2,6 K RON | |
| 89 | 89.FABRIAND SRL▼ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12,1 %▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 112,9 K RON | |
| 90 | 90.PESCĂRUȘUL GRILL S.R.L.▲ 36 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12,1 %▲ 43 % | ▲ 43 % | 35,6 K RON | |
| 91 | 91.COZIA EXPERT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 11,9 %▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 12,8 K RON | |
| 92 | 92.LD GUSTO LINE S.R.L.▲ 86 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 11,5 %— | — | 137 K RON | |
| 93 | 93.MAROX DEI S.R.L.▼ 53 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 11,4 %▼ 69,2 % | ▼ 69,2 % | 61,4 K RON | |
| 94 | 94.RAZINVEST GLOBAL S.R.L.▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 10,8 %▼ 44 % | ▼ 44 % | 631,5 K RON | |
| 95 | 95.PLAY ELECTRO SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 10,5 %▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 701,5 K RON | |
| 96 | 96.MONGLI IMPEX SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 10,4 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 91,6 K RON | |
| 97 | 97.INSPIRED EVENTS & AA S.R.L.nou | Oraş Bălceşti, Vâlcea | 10,1 %— | — | — | 28,9 K RON |
| 98 | 98.BELVEDERE SRL▼ 30 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,9 %▼ 61 % | ▼ 61 % | 224,7 K RON | |
| 99 | 99.CASA HOREZEANA SRL▼ 30 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 9,8 %▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 139,2 K RON | |
| 100 | 100.DONEXIM SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,3 %▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 564 K RON |