Top 100 firme — IT și comunicații, Tulcea după marjă netă în 2011
70 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -1.000 %, iar liderul atinge 102,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TOTALTECH SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 102,5 %— | — | 4 K RON | |
| 2 | 2.DAILY BUSINESS TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 92,2 %— | — | — | 17,9 K RON |
| 3 | 3.EXPRES SECURED SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 91,8 %— | — | — | 37,8 K RON |
| 4 | 4.SOFT EXPERT SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 84,7 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 44,7 K RON | |
| 5 | 5.RECLAMĂ ŞI PUBLICITATE SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 76,8 %— | — | — | 154,5 K RON |
| 6 | 6.PRESTĂRI SERVICII DIVERSE POSTELNICU SRL▼ 1 | Sat Victoria, Comuna Nufăru, Tulcea | 74,1 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 73,4 K RON | |
| 7 | 7.BIN SOFTWARE SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 72,2 %▲ 185,9 % | ▲ 185,9 % | 19,2 K RON | |
| 8 | 8.TRANS-OIL SRL▲ 41 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 70,9 %— | — | 74,3 K RON | |
| 9 | 9.DIONEEA SOFT S.R.L.nou | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 68,4 %— | — | — | 41,1 K RON |
| 10 | 10.MEDIA INTERNET SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 65 %— | — | 53,2 K RON | |
| 11 | 11.SOFT REVOLUTION SRL▲ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 62,2 %— | — | 56,3 K RON | |
| 12 | 12.CASA DE COMENZI COMMODUS SRL▼ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 54 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 58,1 K RON | |
| 13 | 13.INFOGIANINA SRLnou | Sat Turcoaia, Comuna Turcoaia, Tulcea | 53,1 %— | — | — | 52,5 K RON |
| 14 | 14.PAUL-SOFT SRL▲ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 51,8 %— | — | 61,1 K RON | |
| 15 | 15.UNIK D&G COMPANY IT SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 51,6 %— | — | — | 5,9 K RON |
| 16 | 16.ROMCLUB-IMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 51,5 %▲ 2.451,5 % | ▲ 2.451,5 % | 61,7 K RON | |
| 17 | 17.CNO ELITE SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 46,6 %— | — | — | 34,5 K RON |
| 18 | 18.FABRICA DE VISE SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 36,9 %▲ 97,1 % | ▲ 97,1 % | 53,8 K RON | |
| 19 | 19.TOPDOG PRINTERS SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 33 %▲ 606 % | ▲ 606 % | 21,2 K RON | |
| 20 | 20.DELTA MEDIASTANDARD SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 25,7 %▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 30,1 K RON | |
| 21 | 21.REFIX IT ELECTRONICS SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 25,4 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 22 | 22.TRANSCABLU TV SRL▼ 8 | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 24,6 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 68,5 K RON | |
| 23 | 23.J & SOFT SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 24,1 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 23,1 K RON | |
| 24 | 24.BRAVO TV - SAT SRL▼ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 23,4 %▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 101 RON | |
| 25 | 25.TRANSNIC SRL▼ 7 | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 19,6 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 65,2 K RON | |
| 26 | 26.BRAVO ELECTRONET SRLnou | Sat Caraorman, Comuna Crişan, Tulcea | 18,8 %— | — | — | 5 K RON |
| 27 | 27.DIGITAL END SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18,7 %— | — | — | 586 RON |
| 28 | 28.DUNA-FIT SRL▲ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 16,5 %— | — | 5,9 K RON | |
| 29 | 29.B & D SRLnou | Sat Frecăţei, Comuna Frecăţei, Tulcea | 16,5 %— | — | 15 K RON | |
| 30 | 30.PROPRINT SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 15,7 %▲ 127,5 % | ▲ 127,5 % | 8,9 K RON | |
| 31 | 31.FST SOFTWARE & SERVICES SRL▼ 21 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,9 %▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 56,3 K RON | |
| 32 | 32.DELTA SA▲ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12,4 %— | — | 97,8 K RON | |
| 33 | 33.GREEN HOSTING SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12,2 %— | — | — | 3,1 K RON |
| 34 | 34.SOUNDWAVE SRL▼ 11 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 11,2 %▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 198,3 K RON | |
| 35 | 35.MEDIASET INTERNAŢIONAL SRL▲ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9,6 %— | — | 14,4 K RON | |
| 36 | 36.AGORA MEDIA SRL▼ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8,7 %▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 13,6 K RON | |
| 37 | 37.RAM DIDACTIC S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8,6 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 38 | 38.IMPERIAL SYSTEMS SRL▲ 9 | Sat Satu Nou, Comuna Mihai Bravu, Tulcea | 8,4 %— | — | 6,4 K RON | |
| 39 | 39.DELTA WEB TELECOM SRL▼ 19 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 8,4 %▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 37,3 K RON | |
| 40 | 40.MEGA GROUP SRL▼ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,9 %▲ 374,1 % | ▲ 374,1 % | 29,9 K RON | |
| 41 | 41.SOFT & HARD SERV SRL▼ 32 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,8 %▼ 83,7 % | ▼ 83,7 % | 8,3 K RON | |
| 42 | 42.ALLTELCOM SRL▼ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,3 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 60,1 K RON | |
| 43 | 43.SUD-EST EXPRESS SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,1 %— | — | 4,8 K RON | |
| 44 | 44.PUBLI-GROUP SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7 %▲ 3.095,5 % | ▲ 3.095,5 % | 422 RON | |
| 45 | 45.VOICE MEDIA SRL▼ 15 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 7 %▲ 253 % | ▲ 253 % | 2,8 K RON | |
| 46 | 46.TAXI-ATHOS SRL▼ 42 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,3 %▼ 92,1 % | ▼ 92,1 % | 736 RON | |
| 47 | 47.AL-SAT SRL▲ 3 | Sat Slava Cercheză, Comuna Slava Cercheză, Tulcea | 5,3 %— | — | 2 K RON | |
| 48 | 48.DIMI TELECOM SRL▼ 31 | Sat Mila 23, Comuna Crişan, Tulcea | 3,6 %▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 1 K RON | |
| 49 | 49.EXTREM SRL▼ 28 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,8 %▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 5,7 K RON | |
| 50 | 50.CORHAN GRUP SRL▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,6 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 3,2 K RON | |
| 51 | 51.ELITE MAINTENANCE SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,3 %— | — | — | 380 RON |
| 52 | 52.CRIS-SOFT SRL▼ 25 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 1,2 %▼ 65,7 % | ▼ 65,7 % | 1,1 K RON | |
| 53 | 53.INFOMEDIA SRL▼ 18 | Sat Turcoaia, Comuna Turcoaia, Tulcea | 1,1 %▲ 103,9 % | ▲ 103,9 % | 4,7 K RON | |
| 54 | 54.LIDAS IMPEX SRL▼ 21 | Sat Mineri, Comuna Somova, Tulcea | 1 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 7 K RON | |
| 55 | 55.PERFECT SRL▼ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,6 %— | — | 4,9 K RON | |
| 56 | 56.EURO ACTIVE SOLUTIONS S.R.L.▼ 22 | Sat Luncaviţa, Comuna Luncaviţa, Tulcea | 0,4 %▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 141 RON | |
| 57 | 57.MARARO SRLnou | Sat Niculiţel, Comuna Niculiţel, Tulcea | 0,3 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 58 | 58.TWINS SRL▼ 2 | Sat Mineri, Comuna Somova, Tulcea | 0,3 %— | — | 14 RON | |
| 59 | 59.BRAIN SRL▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,1 %— | — | 21 RON | |
| 60 | 60.GLOW DESIGN SRL▼ 6 | Sat Mineri, Comuna Somova, Tulcea | -1 %— | — | -422 RON | |
| 61 | 61.SAM-EST SRL▼ 13 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Tulcea | -2,9 %— | — | -876 RON | |
| 62 | 62.BATISCAF IMERS SRL▼ 5 | Sat Mila 23, Comuna Crişan, Tulcea | -4,7 %— | — | -6,1 K RON | |
| 63 | 63.EM - TEK SRL▼ 20 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | -11,3 %— | — | -12,5 K RON | |
| 64 | 64.SKY NET SRL▼ 11 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | -31,8 %— | — | -6,1 K RON | |
| 65 | 65.EAISTORM SRL▼ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -31,9 %— | — | -16 K RON | |
| 66 | 66.RAMOSOFT SERV SRL▼ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -53,3 %— | — | -1 K RON | |
| 67 | 67.GCOMPUTERS SRL▼ 54 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -68,2 %▼ 381 % | ▼ 381 % | -159,8 K RON | |
| 68 | 68.GROUP I.T. SRL▼ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -132,7 %— | — | -60,7 K RON | |
| 69 | 69.V.S. GRUP SRL▼ 61 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -187,7 %▼ 464,2 % | ▼ 464,2 % | -344,9 K RON | |
| 70 | 70.SULINA NETWORK SRL▼ 38 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | -1.000 %▼ 74.726,9 % | ▼ 74.726,9 % | -750 RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Tulcea
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
20 firme · 34,5 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
6 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
34 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
11 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
9 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
7 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
6 firme · 843,6 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
5 firme · 808,7 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
3 firme · 777,7 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 739,3 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
3 firme · 639,8 K RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
3 firme · 534,7 K RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
2 firme · 446,9 K RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 287,6 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
1 firme · 277,2 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
2 firme · 180,2 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
1 firme · 149,4 K RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
1 firme · 123,5 K RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
3 firme · 12,7 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 0 RON