Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Tulcea după marjă netă în 2015
317 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 14,6 %, iar liderul atinge 474 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CRISS SUNSTAR SRL▲ 1 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 474 %▲ 113,7 % | ▲ 113,7 % | 127,1 K RON | |
| 2 | 2.RESTAURANT CIUPERCA SRL▲ 32 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 240,4 %▲ 787,3 % | ▲ 787,3 % | 183,9 K RON | |
| 3 | 3.RALISI COM SRL▲ 254 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 170,8 %— | — | 42,1 K RON | |
| 4 | 4.VALEA IAZURILOR SRLnou | Sat Valea Nucarilor, Comuna Valea Nucarilor, Tulcea | 101,5 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 5 | 5.DELTA UTILTRIP SRLnou | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 97 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 6 | 6.EURODELTA TRIP SRLnou | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 97 %— | — | — | 8,7 K RON |
| 7 | 7.LORENZO GOMME SRLnou | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 96 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 8 | 8.CONSULT PLUS SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 92,7 %▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 60,2 K RON | |
| 9 | 9.XENON IMPEX SRL▲ 289 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 86,3 %— | — | 10,7 K RON | |
| 10 | 10.SAFEST SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 83,6 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 102 K RON | |
| 11 | 11.ADRIA ALLTOUR SRL▼ 1 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 83,1 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 64,2 K RON | |
| 12 | 12.DELTA TIM SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 79,8 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 82,4 K RON | |
| 13 | 13.DELTOUR RESORT SRL▼ 4 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 74,1 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 6,2 K RON | |
| 14 | 14.LAGUNA RESORT SRL▲ 34 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 72,9 %▲ 276,6 % | ▲ 276,6 % | 81,1 K RON | |
| 15 | 15.ERIDAN STIL SRL▲ 74 | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 66,6 %▲ 662,4 % | ▲ 662,4 % | 29,6 K RON | |
| 16 | 16.MONTE - GREGO SRL▲ 25 | Sat Slava Cercheză, Comuna Slava Cercheză, Tulcea | 64 %▲ 180,5 % | ▲ 180,5 % | 351,2 K RON | |
| 17 | 17.LUPII DELTEI SRL▼ 12 | Sat Gorgova, Comuna Maliuc, Tulcea | 62,3 %▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 2,1 K RON | |
| 18 | 18.MELINDA COM SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 59,7 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 90 K RON | |
| 19 | 19.REMIBO FUN SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 56,3 %— | — | — | 38,4 K RON |
| 20 | 20.LIVIMARTRIP SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 51,4 %— | — | — | 10,5 K RON |
| 21 | 21.DOBROGEA-PAN ALIMENT SRL▲ 244 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 45,6 %— | — | 203,7 K RON | |
| 22 | 22.ANTALYA TURISM SRLnou | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 45,4 %— | — | 386 RON | |
| 23 | 23.CONSTANTIN & ELENA TUR SRL▲ 226 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 43,5 %— | — | 21,1 K RON | |
| 24 | 24.STANCA DUNĂRII SRL▲ 106 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 43,4 %▲ 2.080,4 % | ▲ 2.080,4 % | 26,6 K RON | |
| 25 | 25.PETIT ALIN SRL▲ 258 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 43,3 %— | — | 17,5 K RON | |
| 26 | 26.PELICANUL IMERS SRL▲ 9 | Sat Mila 23, Comuna Crişan, Tulcea | 42,7 %▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 2 K RON | |
| 27 | 27.DARO TOUR SRL▼ 13 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 42,1 %▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 28,3 K RON | |
| 28 | 28.TERAFLUV SERV SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 41,3 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 79 K RON | |
| 29 | 29.ELBA STAR SRL▲ 243 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40,5 %— | — | 83,8 K RON | |
| 30 | 30.AUBERT VENTURA SRL▼ 7 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 40,3 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 36,1 K RON | |
| 31 | 31.NOROCEL BORA-BAR SRLnou | Sat Luncaviţa, Comuna Luncaviţa, Tulcea | 39,5 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 32 | 32.TRISELLE HOME SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 39,3 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 33 | 33.CASA ELIZABET SRL▲ 242 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 39,2 %— | — | 32 K RON | |
| 34 | 34.ORIZONT SPACE SRL▲ 10 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 38,1 %▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 37,9 K RON | |
| 35 | 35.NACI MIS SRL▼ 18 | Sat Lăstuni, Comuna Mihail Kogălniceanu, Tulcea | 37,8 %▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 41,1 K RON | |
| 36 | 36.UZBY ROCK METAL SRL▲ 254 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 37,6 %— | — | 35,9 K RON | |
| 37 | 37.CASA ANA IDM SRL-D▼ 12 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 37,2 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 109,4 K RON | |
| 38 | 38.MARIO BAR STRONG SRL▲ 99 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 36,8 %▲ 2.159,5 % | ▲ 2.159,5 % | 52,7 K RON | |
| 39 | 39.LOTCA LBV SRLnou | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 35,8 %— | — | — | 50,9 K RON |
| 40 | 40.CENTER PICADILLY SRL▲ 176 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 35,4 %— | — | 134,6 K RON | |
| 41 | 41.CRI-SIR TOUR SRL▲ 198 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 34,3 %— | — | 492,6 K RON | |
| 42 | 42.CASA SIBIANĂ - DELTA DUNĂRII SRL▼ 23 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 33,7 %▼ 27 % | ▼ 27 % | 192,7 K RON | |
| 43 | 43.BUCUR SNC▼ 6 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 32,7 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 5 K RON | |
| 44 | 44.CONSTRUCT SVET & ALEX SRL▼ 33 | Sat Slava Cercheză, Comuna Slava Cercheză, Tulcea | 31,8 %▼ 61 % | ▼ 61 % | 954 RON | |
| 45 | 45.COMPLEX EGRETA SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 30,4 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 77,8 K RON | |
| 46 | 46.NEW HOTEL EGRETA SRL▲ 201 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 30,1 %— | — | 323,5 K RON | |
| 47 | 47.DELTA TRAPOS SRL▲ 7 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 29,8 %▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | 132,7 K RON | |
| 48 | 48.CLADYADYS SRLnou | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfântu Gheorghe, Tulcea | 29,5 %▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 23,2 K RON | |
| 49 | 49.COMPLEX DELTA SRL▼ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 29,2 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 6,2 mil. RON | |
| 50 | 50.DATATUR SRL▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 29,2 %▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 51 | 51.CAFE TATMAR SRLnou | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 28,7 %— | — | — | 125,4 K RON |
| 52 | 52.KAMA 2 IMPEX SRL▼ 45 | Comuna Greci, Tulcea | 28,7 %▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | 463 RON | |
| 53 | 53.CONSTANTIN SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 28,7 %▲ 103 % | ▲ 103 % | 432,7 K RON | |
| 54 | 54.EMIDEL IMPERIAL SRLnou | Sat Valea Teilor, Comuna Valea Teilor, Tulcea | 28,6 %— | — | — | 12,8 K RON |
| 55 | 55.LUC-ELLA BAR SRL▼ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 27 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 35,8 K RON | |
| 56 | 56.CARMEN SILVA RESORT SRLnou | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 26,8 %— | — | — | 70 K RON |
| 57 | 57.NORDICSTYLE SRL▲ 107 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 25,8 %— | — | 25,5 K RON | |
| 58 | 58.FOUR WINS SRL▼ 6 | Sat Partizani, Comuna Maliuc, Tulcea | 25,1 %▲ 38 % | ▲ 38 % | 5 K RON | |
| 59 | 59.OFICIAL DISCO BAR SRL▲ 2 | Sat Peceneaga, Comuna Peceneaga, Tulcea | 25,1 %▲ 60 % | ▲ 60 % | 26,2 K RON | |
| 60 | 60.FALNIC SRL▲ 46 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 24,9 %▲ 381,6 % | ▲ 381,6 % | 135,8 K RON | |
| 61 | 61.TASI STAR SRL▼ 35 | Sat Cerna, Comuna Cerna, Tulcea | 24,5 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 33,1 K RON | |
| 62 | 62.MARIOCONS HUNTING SRL▲ 80 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 24 %▲ 2.080 % | ▲ 2.080 % | 5,3 K RON | |
| 63 | 63.CAISĂ VERDE SRL▼ 36 | Sat Letea, Comuna C.A. Rosetti, Tulcea | 24 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 10,1 K RON | |
| 64 | 64.LUMALEX VOIAJ TOUR SRL▲ 125 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 23,9 %— | — | 82,6 K RON | |
| 65 | 65.VOLBURA DE NISIP SRLnou | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfântu Gheorghe, Tulcea | 23,6 %— | — | — | 11,7 K RON |
| 66 | 66.CHERHANAUA VECHE SRLnou | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfântu Gheorghe, Tulcea | 23,6 %— | — | — | 303 RON |
| 67 | 67.IRSO SRL▲ 99 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 23,1 %— | — | 6 K RON | |
| 68 | 68.RECIF SRL▼ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22,7 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 383,8 K RON | |
| 69 | 69.MELISA SRL▲ 156 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22,6 %— | — | 37,5 K RON | |
| 70 | 70.DELTA CRUISE RESORT SRL▼ 30 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 22,5 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 2,3 K RON | |
| 71 | 71.JECUNIL CLUB SRL▼ 21 | Sat Niculiţel, Comuna Niculiţel, Tulcea | 22,2 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 13,3 K RON | |
| 72 | 72.CAMERIA COFE SRLnou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 21,9 %— | — | — | 8,4 K RON |
| 73 | 73.LOTUS GRIGCONS SRL▼ 45 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 21,7 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 230,9 K RON | |
| 74 | 74.ISTRU PUB SRL▼ 29 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 21,6 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 42,4 K RON | |
| 75 | 75.EDISIM SELECT SRL▲ 5 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 20,9 %▲ 106,3 % | ▲ 106,3 % | 26,5 K RON | |
| 76 | 76.FISHERMANS PLACE SRLnou | Sat Mila 23, Comuna Crişan, Tulcea | 20,8 %— | — | — | 19 K RON |
| 77 | 77.CHRISTIAN HOLIDAY SRL▲ 209 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 20,8 %— | — | 9,4 K RON | |
| 78 | 78.HANAH AMIRA S.R.L.▲ 96 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 20,6 %— | — | 43,1 K RON | |
| 79 | 79.LAVANTO PLACE SRLnou | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 20,5 %— | — | 19,1 K RON | |
| 80 | 80.CORĂBIOARA BAR SRL▼ 12 | Sat Cataloi, Comuna Frecăţei, Tulcea | 20,2 %▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 3,8 K RON | |
| 81 | 81.ECHINOX SRL▼ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 19,1 %▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 205,4 K RON | |
| 82 | 82.BUTAN & CO-LUCIAN SNC▲ 37 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18,6 %▲ 409 % | ▲ 409 % | 5 K RON | |
| 83 | 83.SCAFF SERVICE SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18,5 %▲ 117,3 % | ▲ 117,3 % | 32 K RON | |
| 84 | 84.ADI-ROM MIC SRL▲ 3 | Sat I.C.Brătianu, Comuna I.C.Brătianu, Tulcea | 18,1 %▲ 103,5 % | ▲ 103,5 % | 10,6 K RON | |
| 85 | 85.STILTOURS SRL▼ 7 | Sat Colina, Comuna Murighiol, Tulcea | 17,8 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 70 K RON | |
| 86 | 86.PATMAR CLUB SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Horia, Tulcea | 17,8 %— | — | — | 17,6 K RON |
| 87 | 87.MARAND SRL▼ 40 | Sat Niculiţel, Comuna Niculiţel, Tulcea | 17,7 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 11,9 K RON | |
| 88 | 88.PERFORMANCE SRL▼ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17,2 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 167 K RON | |
| 89 | 89.ALGA CRISTI SRL▲ 13 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 17 %▲ 176 % | ▲ 176 % | 42,2 K RON | |
| 90 | 90.Z.D.F.COM SRL▲ 148 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 17 %— | — | 36,3 K RON | |
| 91 | 91.ECOTURISM DELTA SRL▲ 37 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 16,8 %▲ 725 % | ▲ 725 % | 26,4 K RON | |
| 92 | 92.CLUB PESCĂRUŞ SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 16,5 %— | — | — | 9,1 K RON |
| 93 | 93.STERE & SONS SRL▲ 86 | Sat Teliţa, Comuna Frecăţei, Tulcea | 16,5 %— | — | 69,2 K RON | |
| 94 | 94.BAROQUE STYLE SRL▲ 79 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 16,4 %— | — | 47,4 K RON | |
| 95 | 95.TAKTIC TOTAL SRL▲ 6 | Sat Victoria, Comuna Nufăru, Tulcea | 15,9 %▲ 153,5 % | ▲ 153,5 % | 13,1 K RON | |
| 96 | 96.ION INSTRUCT SRLnou | Sat Plopul, Comuna Murighiol, Tulcea | 15,9 %▼ 65 % | ▼ 65 % | 736 RON | |
| 97 | 97.PARA RUSTIC CENTER SRL▼ 12 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 15,5 %▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 20,1 K RON | |
| 98 | 98.DELTA DREAMS SRL▲ 40 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 15,1 %▲ 873,6 % | ▲ 873,6 % | 28,5 K RON | |
| 99 | 99.PAIU & FRATELLI SRL▲ 104 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,7 %— | — | 168,7 K RON | |
| 100 | 100.CAMAD FAMILY SRL▼ 49 | Sat Valea Teilor, Comuna Valea Teilor, Tulcea | 14,6 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 28,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Tulcea
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
56 firme · 96,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
89 firme · 69,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
185 firme · 51,7 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 47 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
119 firme · 24,5 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
42 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
7 firme · 4 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
17 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 249,5 K RON