Top 100 firme — IT și comunicații, Timiș după marjă netă în 2020
1.268 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 92,5 %, iar liderul atinge 2.386,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WATT PREDICT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 2.386,3 %— | — | 167 K RON | |
| 2 | 2.SPULBAT FILMS S.R.L.▲ 469 | Municipiul Timişoara, Timiş | 379,2 %▲ 728,8 % | ▲ 728,8 % | 64 K RON | |
| 3 | 3.MO & O PUBLISHING HOUSE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 268,3 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 62,4 K RON | |
| 4 | 4.BERGSIDE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 244,5 %— | — | — | 368,3 K RON |
| 5 | 5.THS TOATE HAINELE SUS S.R.L.▲ 570 | Sat Carani, Comuna Sânandrei, Timiş | 189,7 %▲ 482,8 % | ▲ 482,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.INFORMA CORPORATION SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 187,6 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 7 | 7.PERSEVERANCE INTERNATIONAL S.R.L.▲ 1.058 | Municipiul Timişoara, Timiş | 109 %— | — | 14,9 K RON | |
| 8 | 8.ZOC INTERNET SRL▲ 35 | Municipiul Timişoara, Timiş | 105,2 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 9 | 9.NX SUITE S.R.L.nou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 101,6 %— | — | — | 27,8 K RON |
| 10 | 10.KEY CODE CONSULTING S.R.L.▲ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 98,9 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 300,6 K RON | |
| 11 | 11.AVD MARTIN SRL▲ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | 98,9 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 11,5 K RON | |
| 12 | 12.WESTZONE ACCOUNTING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 98,6 %— | — | — | 99,8 K RON |
| 13 | 13.LAYMAN EXPERTS SRL▲ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 98,1 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 14 | 14.EMBEDDED DRIVE SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 98 %— | — | — | 527,4 K RON |
| 15 | 15.COSTA MARIUS-LUCIAN INT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97,6 %— | — | — | 449,2 K RON |
| 16 | 16.ALICIA MEDIATION SERVICE SRL▲ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 97,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 52,5 K RON | |
| 17 | 17.COMPUHOLIC SRL▲ 51 | Municipiul Timişoara, Timiş | 97,1 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 3,5 K RON | |
| 18 | 18.MAXIMUM COM SRL▲ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 4,1 K RON | |
| 19 | 19.BAIETII DE LA BAR S.R.L.▲ 871 | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %▲ 2.079,8 % | ▲ 2.079,8 % | 3,5 K RON | |
| 20 | 20.OPEN SOURCE TECHNOLOGY DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %— | — | — | 29,1 K RON |
| 21 | 21.VIMELLI ART NEW GRAPHIC S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %— | — | — | 485 RON |
| 22 | 22.IDRH MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %— | — | — | 5,6 K RON |
| 23 | 23.ACCENDO IT MANAGED SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %— | — | — | 58,8 K RON |
| 24 | 24.SMART ADVERTISING & DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %— | — | — | 91,3 K RON |
| 25 | 25.LEADERSHIP COACHING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %— | — | — | 35,2 K RON |
| 26 | 26.XTZ IT CONSULT S.R.L.nou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 97 %— | — | — | 20,9 K RON |
| 27 | 27.SUPER WORLD PREDICTIONS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %— | — | — | 15,6 K RON |
| 28 | 28.SMART TIPS PREDICTIONS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %— | — | — | 278,3 K RON |
| 29 | 29.KINKARA WEB S.R.L.▲ 215 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 97 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 1,2 K RON | |
| 30 | 30.HAPPYRESULTS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,9 %— | — | — | 90,3 K RON |
| 31 | 31.GREAT SOCCER STATS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,9 %— | — | — | 41,7 K RON |
| 32 | 32.GREAT MAJOR DELIGHT SRL▲ 332 | Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 96,9 %▲ 65,5 % | ▲ 65,5 % | 201,3 K RON | |
| 33 | 33.IMG DIGITAL S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,8 %— | — | — | 37 K RON |
| 34 | 34.DUPLIPACK.ROM S.R.L.nou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 96,8 %— | — | — | 759,2 K RON |
| 35 | 35.EMBEDPOD SOFTWARE S.R.L.nou | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 96,7 %— | — | — | 35,2 K RON |
| 36 | 36.DENOVO DIA SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,7 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 80,9 K RON | |
| 37 | 37.SKYNET CLOUD S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,6 %— | — | — | 45,2 K RON |
| 38 | 38.SAS'S SRL▲ 52 | Municipiul Lugoj, Timiş | 96,6 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 137,4 K RON | |
| 39 | 39.DATABRICK S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,5 %— | — | — | 30,4 K RON |
| 40 | 40.DATA-LUMAN S.R.L.▼ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,2 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 359,5 K RON | |
| 41 | 41.SABBZ DEV S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,2 %— | — | — | 27,8 K RON |
| 42 | 42.RNDC TECHDEVELOPMENT SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,2 %— | — | — | 224,6 K RON |
| 43 | 43.NEAR SOLUTIONS S.R.L.▲ 806 | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,1 %▲ 1.413,5 % | ▲ 1.413,5 % | 40,4 K RON | |
| 44 | 44.MNFS-DEV S.R.L.▲ 1 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 96,1 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 299,6 K RON | |
| 45 | 45.MONTENAPOLEONE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 837,6 K RON | |
| 46 | 46.EFFECTIVE ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L.▲ 1.061 | Municipiul Timişoara, Timiş | 96 %— | — | 61,5 K RON | |
| 47 | 47.JEKAFA IT TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,8 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 4,6 mil. RON | |
| 48 | 48.SZILSZEN ESWCONS S.R.L.nou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 95,7 %— | — | — | 175 K RON |
| 49 | 49.EPSILON CUBE CONSULTING S.R.L.▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,7 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 286,1 K RON | |
| 50 | 50.BINSPRAY S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,7 %— | — | — | 229,1 K RON |
| 51 | 51.MEDIASHOW SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,7 %— | — | 43,5 K RON | |
| 52 | 52.3DBLOB SRL▲ 41 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,7 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 57,1 K RON | |
| 53 | 53.E-UNIX SOLUTIONS & SERVICES S.R.L.▼ 5 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 95,7 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 202 K RON | |
| 54 | 54.CODE INSIDE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,6 %— | — | — | 41,1 K RON |
| 55 | 55.POP CREATION S.R.L.nou | Sat Beregsău Mare, Comuna Săcălaz, Timiş | 95,5 %— | — | — | 73,9 K RON |
| 56 | 56.AZU 91 TECH S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,4 %— | — | — | 87,5 K RON |
| 57 | 57.GREEN CONSTRUCT SRL▼ 50 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,3 %▼ 65,7 % | ▼ 65,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 58 | 58.MATIK MEDIA SOLUTIONS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,3 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 419,2 K RON | |
| 59 | 59.HEY SOFTWARE S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 95,3 %— | — | — | 69,5 K RON |
| 60 | 60.HARDING GROUP SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,2 %— | — | 7,9 K RON | |
| 61 | 61.MEVO WIZARD SRL▲ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,1 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 62 | 62.CLOVER TRADE STORE SRL▲ 76 | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,9 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 233,1 K RON | |
| 63 | 63.KICKFIT S.R.L.▲ 140 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 94,9 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 203,4 K RON | |
| 64 | 64.MILEN & MARC SRL▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,8 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 30,1 K RON | |
| 65 | 65.SHIP ARENA TMS S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 94,8 %— | — | — | 46,2 K RON |
| 66 | 66.APPNGO EVO S.R.L.nou | Sat Voiteg, Comuna Voiteg, Timiş | 94,8 %— | — | — | 59,4 K RON |
| 67 | 67.DACUS BYTE S.R.L.nou | Oraş Făget, Timiş | 94,8 %— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 68 | 68.T & S SOFTCODE SRL▲ 127 | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,7 %▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 109,9 K RON | |
| 69 | 69.VIL SRL▲ 1.046 | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,6 %— | — | 25,9 K RON | |
| 70 | 70.EMINA LOOK WEB S.R.L.▲ 1.027 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 94,4 %— | — | 6,9 K RON | |
| 71 | 71.KRC TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,4 %— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 72 | 72.BOLŢAR DESIGN ONLINE STUDIOS S.R.L.▲ 4 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 94,3 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 151,3 K RON | |
| 73 | 73.KRYPTOS LOGIC MOBILE SRL▼ 56 | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,3 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 1,4 mil. RON | |
| 74 | 74.MDS SMART CONSULTING S.R.L.▲ 4 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 94,1 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 522 K RON | |
| 75 | 75.CUZWARE S.R.L.▼ 33 | Municipiul Timişoara, Timiş | 94 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 115,1 K RON | |
| 76 | 76.SMOOTHCODE S.R.L.nou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 94 %— | — | — | 129,8 K RON |
| 77 | 77.GHERAN & PARTNERS SRL▲ 53 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 93,9 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 654,9 K RON | |
| 78 | 78.BINARY TECH SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,9 %— | — | — | 213,1 K RON |
| 79 | 79.CODE MUST FLOW S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,8 %— | — | — | 135,3 K RON |
| 80 | 80.DETOUR WEBS S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 93,7 %— | — | — | 148,4 K RON |
| 81 | 81.RICHARD ALEXANDER KRAUS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,4 %— | — | 53,9 K RON | |
| 82 | 82.NILPFERD S.R.L.▲ 239 | Sat Covaci, Comuna Sânandrei, Timiş | 93,3 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 43,6 K RON | |
| 83 | 83.RADUFABI SOFT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,2 %— | — | — | 155,8 K RON |
| 84 | 84.AI TIMISOARA SOFTWARE SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,2 %— | — | — | 275,7 K RON |
| 85 | 85.HIPMILL SOFTWARE S.R.L.▼ 22 | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,2 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 248,3 K RON | |
| 86 | 86.PIKES PEAK SOLUTIONS S.R.L.▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,1 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 95 K RON | |
| 87 | 87.ITZY DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 93 %— | — | — | 572,7 K RON |
| 88 | 88.NOMA INDUSTRY SRLnou | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 93 %— | — | — | 16,6 K RON |
| 89 | 89.TUCLUC SRLnou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 93 %— | — | 87,2 K RON | |
| 90 | 90.HUSKY SOFT SRLnou | Sat Jdioara, Comuna Criciova, Timiş | 92,9 %— | — | — | 10,9 K RON |
| 91 | 91.SERACLAS SOLUTION S.R.L.nou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 92,8 %— | — | — | 1,3 mil. RON |
| 92 | 92.INNOVATION MKT & IT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,7 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 49,8 K RON | |
| 93 | 93.SPACE OUT IT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,7 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 77,4 K RON | |
| 94 | 94.AYCU TIM SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,7 %— | — | — | 318,9 K RON |
| 95 | 95.BRANDS-BOUTIQUE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,6 %— | — | 32,7 K RON | |
| 96 | 96.ZEPPELIN BITS SRL▼ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,6 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 562,6 K RON | |
| 97 | 97.GAME AND KNIFE S.R.L.▲ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,6 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 91,8 K RON | |
| 98 | 98.I.C.S. TECHNOLOGY S.R.L.▲ 103 | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,6 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 277,4 K RON | |
| 99 | 99.SB DRAGOS TECH S.R.L.▲ 34 | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,5 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 110,7 K RON | |
| 100 | 100.ANTIU CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,5 %— | — | — | 159,3 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Timiș
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
639 firme · 4,2 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
971 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
177 firme · 741,8 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
33 firme · 608,4 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
65 firme · 337,7 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
106 firme · 228 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
8 firme · 170,9 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
45 firme · 114,8 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
119 firme · 72 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
137 firme · 56,9 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
42 firme · 35,8 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
21 firme · 25 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
49 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
10 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
33 firme · 21 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
66 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
61 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
23 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
26 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
16 firme · 4 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
6 firme · 4 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
14 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
14 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
4 firme · 3 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
13 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
6 firme · 922,6 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
5 firme · 516,8 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 3,7 K RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 0 RON