Top 100 firme — Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing, Timiș după marjă netă în 2014
178 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 19 %, iar liderul atinge 99,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAGNA DELTA SRL▲ 2 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 99,5 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 79,8 K RON | |
| 2 | 2.SMART ACTIVE DEVELOPMENT SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,9 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 94,3 K RON | |
| 3 | 3.PROGETTO 4U SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,5 %— | — | — | 150,2 K RON |
| 4 | 4.ARMAS CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,4 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 9,6 K RON | |
| 5 | 5.SI.RE BUSINESS SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 94,7 %— | — | — | 58 K RON |
| 6 | 6.CONSULTING A & C TELECOM SRL= | Sat Charlotenburg, Comuna Bogda, Timiş | 94,3 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 12,7 K RON | |
| 7 | 7.GREENMED ADVISER SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 88,5 %— | — | — | 183,5 K RON |
| 8 | 8.BYANKA STAFF SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 88,2 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 87,5 K RON | |
| 9 | 9.POPESCU INVEST SRL▲ 27 | Municipiul Timişoara, Timiş | 87,5 %▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 96,1 K RON | |
| 10 | 10.LUX CONCEPT HOME S.R.L.▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 87,4 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 70,9 K RON | |
| 11 | 11.C & C PROJECT EXECUTION SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 87,2 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 49,2 K RON | |
| 12 | 12.MPT CONSULTING SRL▼ 1 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 87 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 103,4 K RON | |
| 13 | 13.AUX BONS VIVANTS SRL▲ 24 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 86,5 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 116 K RON | |
| 14 | 14.QUALITY BUSINESS MANAGEMENT SRL▲ 58 | Sat Biled, Comuna Biled, Timiş | 85,1 %▲ 137,3 % | ▲ 137,3 % | 82,9 K RON | |
| 15 | 15.PRO TIM SSM SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 83,2 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 239,8 K RON | |
| 16 | 16.CARPAT CASTING SRL▲ 132 | Municipiul Timişoara, Timiş | 81,9 %— | — | 174,3 K RON | |
| 17 | 17.MARSHALL & COLEMAN ASSOCIATES SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 81,1 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 225,4 K RON | |
| 18 | 18.ALMI MANAGEMENT SRL▼ 3 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 79,9 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 225,2 K RON | |
| 19 | 19.ECO PROTECT AUDIT SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 79,2 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 15,1 K RON | |
| 20 | 20.A.J. CONSULT SRL▲ 120 | Municipiul Timişoara, Timiş | 78,3 %— | — | 52,6 K RON | |
| 21 | 21.BBS - FAST SERVICE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 77,1 %— | — | — | 20,7 K RON |
| 22 | 22.OBIECTIV SSM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 76,4 %— | — | — | 81,8 K RON |
| 23 | 23.DJ PAC PROTECT SRL▲ 6 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 74 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 128,2 K RON | |
| 24 | 24.SAFETY LABOUR GROUP SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 72,6 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 90,3 K RON | |
| 25 | 25.BEST PROTECT CONSULTING HOUSE SRLnou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 71,3 %— | — | — | 21,2 K RON |
| 26 | 26.LICONI MANTU SRL▼ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 70,2 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 111,2 K RON | |
| 27 | 27.SEMEX.RO SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 69 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 151 K RON | |
| 28 | 28.FI PONS CONSULTING SRL▲ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 68,9 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 32,1 K RON | |
| 29 | 29.PROTECT CONSULT DOC SRL▲ 14 | Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Timiş | 67,6 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 28,9 K RON | |
| 30 | 30.ANTONACCI CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 67,4 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 220 K RON | |
| 31 | 31.PHOEBUS ADVISER SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 67,2 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 158,7 K RON | |
| 32 | 32.DESANT PERSONAL SRL▲ 9 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 66,8 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 70 K RON | |
| 33 | 33.CONSUL 53 QUALITY SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 66,5 %— | — | — | 183,5 K RON |
| 34 | 34.MAFFEI ENGINEERING SNC▼ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 66,4 %▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 126,8 K RON | |
| 35 | 35.TWINS SAFE CONSULT SRLnou | Sat Parţa, Comuna Parţa, Timiş | 65,4 %— | — | — | 41,7 K RON |
| 36 | 36.GRALMI CONSULTING SRL▲ 12 | Sat Cerneteaz, Comuna Giarmata, Timiş | 64,5 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 125,5 K RON | |
| 37 | 37.OFFICE EVCAD SRL▼ 29 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 63,9 %▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 53,5 K RON | |
| 38 | 38.INTEGRALLS CONSULTANTA & SERVICII SRL▲ 128 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 63,8 %— | — | 61,7 K RON | |
| 39 | 39.PP - NASTASIU SRL▼ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 63 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 24,5 K RON | |
| 40 | 40.SSM LAZ SRL▲ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 61,8 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 100,9 K RON | |
| 41 | 41.ARMAN GRUP SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 61,2 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 134,4 K RON | |
| 42 | 42.EUGEN CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 59,9 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 75,5 K RON | |
| 43 | 43.EVAL-PROT SRL▼ 26 | Municipiul Timişoara, Timiş | 59,8 %▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 53,8 K RON | |
| 44 | 44.MCN PHARMA CONSULTING SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 57,7 %▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 110,2 K RON | |
| 45 | 45.RISK ASSESSOR SRL▲ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | 56,6 %▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 13,7 K RON | |
| 46 | 46.SSM & SU SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 56,6 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 18,4 K RON | |
| 47 | 47.MOŞNA SRL▲ 38 | Municipiul Timişoara, Timiş | 55,2 %▲ 108,1 % | ▲ 108,1 % | 76,5 K RON | |
| 48 | 48.SSMKONTROL DARC SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 54,6 %— | — | — | 22,4 K RON |
| 49 | 49.BOMADIS TOP SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 54 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 107,1 K RON | |
| 50 | 50.FELDAN CONSULT SRL▲ 104 | Municipiul Timişoara, Timiş | 53,7 %— | — | 102,2 K RON | |
| 51 | 51.S.Q.M. CONSULTING SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 53,3 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 120,8 K RON | |
| 52 | 52.ARI ANALITYX SRL▼ 12 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 52 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 129,2 K RON | |
| 53 | 53.FIRST PRO CONSULTING SRL▼ 6 | Sat Belinţ, Comuna Belinţ, Timiş | 51,5 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 72,9 K RON | |
| 54 | 54.SKY PROTECT SRL▼ 10 | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 51,1 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 51,6 K RON | |
| 55 | 55.CARTHO TOP SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 49,9 %— | — | 137,4 K RON | |
| 56 | 56.BIOMEDICAL APPLICATIONS SRL▼ 26 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 48,8 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 106,8 K RON | |
| 57 | 57.HERMAN SOLUTION SRL▲ 98 | Municipiul Timişoara, Timiş | 48,4 %— | — | 34 K RON | |
| 58 | 58.ALFA PROTECT SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 46,3 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 249,2 K RON | |
| 59 | 59.EXPERT ASOVIP CONSULTING SRL▼ 33 | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 45,5 %▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 23,2 K RON | |
| 60 | 60.BANGY CONSULTING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 44,1 %— | — | — | 100,1 K RON |
| 61 | 61.INVESTMENT JMN SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 43 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 144,2 K RON | |
| 62 | 62.VERSIG SRL▲ 68 | Municipiul Timişoara, Timiş | 41,7 %— | — | 24,4 K RON | |
| 63 | 63.FANAGRI VEST SRL▲ 20 | Sat Lovrin, Comuna Lovrin, Timiş | 41,1 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 40,2 K RON | |
| 64 | 64.SOP CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 40,8 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 167,2 K RON | |
| 65 | 65.MORAR EXPERT & INVESTMENT SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 40,6 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 273,3 K RON | |
| 66 | 66.BELLA TRANSILVANIA SRLnou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 40,6 %▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 8,3 K RON | |
| 67 | 67.RL CONSULTING SRL▼ 21 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 40,2 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 56,5 K RON | |
| 68 | 68.CEAUSU SECURITATE SI SANATATE IN MUNCA SRL▲ 6 | Sat Liebling, Comuna Liebling, Timiş | 39,7 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 89,1 K RON | |
| 69 | 69.UNITOP SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 39,1 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 42,1 K RON | |
| 70 | 70.PROERG SRL▲ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 38,9 %▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 19,9 K RON | |
| 71 | 71.PUREC INTERNATIONAL SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 38,8 %— | — | — | 36,7 K RON |
| 72 | 72.AM SAFETY SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 38,2 %— | — | — | 10,3 K RON |
| 73 | 73.PM & O CONSULTING OFFICE SRL▼ 64 | Municipiul Timişoara, Timiş | 37,8 %▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 17 K RON | |
| 74 | 74.PROMID COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,9 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 23,6 K RON | |
| 75 | 75.ARIANA AGENTIE DE PROPRIETATE INDUSTRIALA SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,7 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 94,8 K RON | |
| 76 | 76.GREENLEX SRL▲ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,6 %▲ 128,3 % | ▲ 128,3 % | 101,5 K RON | |
| 77 | 77.FOL CONSULT SRL▼ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 35,6 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 42,3 K RON | |
| 78 | 78.POPESCU PROTECTIA MUNCII SRL▲ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 35,6 %▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 181,1 K RON | |
| 79 | 79.ACLAMY SRL▲ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 35,5 %▲ 170,6 % | ▲ 170,6 % | 20,7 K RON | |
| 80 | 80.EVAL TIM SRL▼ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 35 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 30,7 K RON | |
| 81 | 81.ALMA-Q SERVICES SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 34,8 %▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 27,3 K RON | |
| 82 | 82.AL & EV CONSULTING SRL▼ 57 | Municipiul Timişoara, Timiş | 34 %▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 11,1 K RON | |
| 83 | 83.FORM CONSULT SRL▲ 70 | Municipiul Timişoara, Timiş | 33,5 %— | — | 39,8 K RON | |
| 84 | 84.PLUS SSM SRL▼ 52 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 31,7 %▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 19,8 K RON | |
| 85 | 85.L & A INSTAL SRL▼ 43 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 31,4 %▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 85,2 K RON | |
| 86 | 86.WE ARE EXPERTS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 31 %— | — | — | 26,1 K RON |
| 87 | 87.AVALA SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 30,2 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 36,2 K RON | |
| 88 | 88.LABOUR SECURITY SRL▲ 10 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 28,7 %▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 102,3 K RON | |
| 89 | 89.SIMY - COC SRL▼ 62 | Municipiul Timişoara, Timiş | 28,6 %▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 27,8 K RON | |
| 90 | 90.ROT CONSULTING SRL▼ 27 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 28,6 %▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 39,9 K RON | |
| 91 | 91.ADEPTO PLUS SRL▲ 19 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 28,1 %▲ 189,9 % | ▲ 189,9 % | 43,9 K RON | |
| 92 | 92.HEALTH SERVICE ENGINEERING SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 27,9 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 31,2 K RON | |
| 93 | 93.CENTER ANG SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 26,5 %▲ 4.308,3 % | ▲ 4.308,3 % | 35,5 K RON | |
| 94 | 94.LOLA SRL▲ 50 | Municipiul Timişoara, Timiş | 25,4 %— | — | 45,9 K RON | |
| 95 | 95.M.V. NETWORK SRL▲ 74 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 24,4 %— | — | 2,7 K RON | |
| 96 | 96.CLEANING GUIDE SRL▲ 20 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 24,1 %▲ 310 % | ▲ 310 % | 24,9 K RON | |
| 97 | 97.ADIF CONSULTING SRL▼ 1 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 23,8 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 20,5 K RON | |
| 98 | 98.FANUP ELECTRONIC SRL▲ 6 | Sat Chevereşu Mare, Comuna Chevereşu Mare, Timiş | 23,8 %▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 50,8 K RON | |
| 99 | 99.TIMELINE PROTECTION SRL▲ 19 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 22,2 %▲ 355,5 % | ▲ 355,5 % | 4,9 K RON | |
| 100 | 100.SIR. LABOUR. CONSULT SRL▼ 22 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19 %▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 19,8 K RON |