Top 100 firme — Alte activități de servicii privind tehnologia informației, Timiș după marjă netă în 2024
152 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 28,2 %, iar liderul atinge 118,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALTO DEV S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 118,7 %▲ 61,4 % | ▲ 61,4 % | 341,5 K RON | |
| 2 | 2.PABYB ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 89,2 %— | — | — | 368,8 K RON |
| 3 | 3.MS COMMERCIAL SOLUTIONS & SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 89,1 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 1 mil. RON | |
| 4 | 4.GRATEXCON DATA GAB S.R.L.▲ 75 | Municipiul Timişoara, Timiş | 88,4 %▲ 235,5 % | ▲ 235,5 % | 518,3 K RON | |
| 5 | 5.UNIX CONSULTANTS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 87,8 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 640,9 K RON | |
| 6 | 6.IDA CYBERSECURITY CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 87,5 %— | — | — | 428,4 K RON |
| 7 | 7.AC SECURITY SERV CYBER S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 87,2 %— | — | — | 387,3 K RON |
| 8 | 8.SORINTEL INNOVATE HUB S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 87,1 %— | — | — | 312,3 K RON |
| 9 | 9.TECH TO FIT EUROPE SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 86,7 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 817,4 K RON | |
| 10 | 10.BNICOLICIN SOFT S.R.L.▲ 5 | Sat Urseni, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 85,7 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 429,7 K RON | |
| 11 | 11.SAGEJITSU SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 85,2 %— | — | — | 330,1 K RON |
| 12 | 12.CTM DEVELOPMENT SOLUTIONS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 84 %— | — | — | 19,1 K RON |
| 13 | 13.DEVHAT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 84 %— | — | — | 460,8 K RON |
| 14 | 14.SNEIPAS S.R.L.nou | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 83,8 %— | — | — | 369 K RON |
| 15 | 15.COLLABRAH CONSULTING S.R.L.▼ 8 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 83,4 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 844 K RON | |
| 16 | 16.ARISOFT CREATION S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 83,3 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 236,6 K RON | |
| 17 | 17.XTZ IT CONSULT S.R.L.▼ 11 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 83 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 173,5 K RON | |
| 18 | 18.TIMIX IT SRLnou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 81,3 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 201,2 K RON | |
| 19 | 19.TRUST ME BRO S.R.L.nou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 81,1 %— | — | — | 213 K RON |
| 20 | 20.TSH IT SOLUTIONS S.R.L.▼ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 80,8 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 208,4 K RON | |
| 21 | 21.MBM QUANTUM S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 80,3 %— | — | — | 233,2 K RON |
| 22 | 22.ZENBYTES S.R.L.▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 78,9 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 327,8 K RON | |
| 23 | 23.COMAID SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 78,6 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 308,8 K RON | |
| 24 | 24.RANDOM BIT S.R.L.▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 78,3 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 277,9 K RON | |
| 25 | 25.CLOUD28.RO S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 77,9 %— | — | — | 170,7 K RON |
| 26 | 26.HALFPI S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 77,4 %— | — | — | 48,4 K RON |
| 27 | 27.DRAGAN SOFTWARE ULTIMATE S.R.L.nou | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovăţ, Timiş | 77,4 %▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 441,6 K RON | |
| 28 | 28.LUNA STAFF DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 77,1 %— | — | — | 137,3 K RON |
| 29 | 29.CREATIVE SOFTWARE CONCEPT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 76,5 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 346,2 K RON | |
| 30 | 30.MONITIVE COM SRL▲ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 76,3 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 429,5 K RON | |
| 31 | 31.DUALTRONIX S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 75,8 %— | — | — | 758 RON |
| 32 | 32.BMN BEAR SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 75,1 %— | — | — | 164,9 K RON |
| 33 | 33.REDILINK S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 74,9 %— | — | — | 379 K RON |
| 34 | 34.ROXTOM IT S.R.L.▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 74,6 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 250 K RON | |
| 35 | 35.LIMON STANDARDS SRL▼ 27 | Municipiul Timişoara, Timiş | 74,1 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 618,5 K RON | |
| 36 | 36.AMIGOSOUND S.R.L.▲ 27 | Municipiul Timişoara, Timiş | 74,1 %▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 2,7 K RON | |
| 37 | 37.SOROB SOFTWARE S.R.L.nou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 73,9 %— | — | — | 282,5 K RON |
| 38 | 38.LAZA IT SOLUTIONS SRL▼ 35 | Municipiul Timişoara, Timiş | 73,8 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 795,1 K RON | |
| 39 | 39.N & I PROFESSIONAL SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 73,7 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 40 | 40.GEONAR S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 73,1 %— | — | — | 243,4 K RON |
| 41 | 41.AMRAWARE SRL▼ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 72,1 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 219,2 K RON | |
| 42 | 42.MULTIDATA MANAGEMENT S.R.L.▲ 36 | Municipiul Timişoara, Timiş | 71,5 %▲ 162,7 % | ▲ 162,7 % | 2 mil. RON | |
| 43 | 43.CLOUD NEXUS S.R.L.▼ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 71,4 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 212,9 K RON | |
| 44 | 44.PETRECH CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 71,2 %— | — | — | 214,5 K RON |
| 45 | 45.PAONETSERV S.R.L.nou | Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Timiş | 70,3 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 46 | 46.RCP MOTORSPORTTUNING S.R.L.= | Municipiul Timişoara, Timiş | 69,1 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 170,6 K RON | |
| 47 | 47.MONUMENTAL HARDWARE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 68,7 %— | — | — | 324,7 K RON |
| 48 | 48.SAMARA IOT SERVICES S.R.L.▼ 47 | Municipiul Timişoara, Timiş | 68,6 %▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 110,1 K RON | |
| 49 | 49.MM WISE SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 68,6 %— | — | — | 385 K RON |
| 50 | 50.RS INFOSERV 2017 S.R.L.▼ 22 | Municipiul Timişoara, Timiş | 67,8 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 198,2 K RON | |
| 51 | 51.CORPSOFT S.R.L.nou | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 67,4 %— | — | — | 121,3 K RON |
| 52 | 52.AS ITSEC S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 66,8 %— | — | — | 130,1 K RON |
| 53 | 53.IT SENTINEL S.R.L.▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 65,5 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 97,5 K RON | |
| 54 | 54.MOMO SOFT DEV S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 64 %— | — | — | 68,8 K RON |
| 55 | 55.ROMADIA CONS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 63,4 %— | — | — | 18,3 K RON |
| 56 | 56.PESEGA ENTERPRISE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 62,6 %— | — | — | 78,9 K RON |
| 57 | 57.NEXTWELL INTL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 62,4 %▲ 285,7 % | ▲ 285,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 58 | 58.FIT COMPANY SRL▼ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 62,1 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 340,3 K RON | |
| 59 | 59.GLB IT GIULIA SRL▼ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 61,9 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 133,9 K RON | |
| 60 | 60.TOM INFRASTRUCTURE SERVICES S.R.L.▼ 36 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 61,8 %▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 96,9 K RON | |
| 61 | 61.BANATRONICS S.R.L.▼ 44 | Municipiul Timişoara, Timiş | 61,2 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 222,2 K RON | |
| 62 | 62.CYBERTECH ADVISORS S.R.L.▼ 60 | Municipiul Timişoara, Timiş | 60,5 %▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 104,5 K RON | |
| 63 | 63.VF SOLUTIONS S.R.L.▼ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 59,2 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 140,8 K RON | |
| 64 | 64.DIALCUBE SRL▼ 29 | Sat Altringen, Comuna Bogda, Timiş | 59 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 252,8 K RON | |
| 65 | 65.T.I.S. COM SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 57,8 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 117,4 K RON | |
| 66 | 66.LEMROM GROUP SRL▼ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 57,6 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 262,4 K RON | |
| 67 | 67.RAZIAIS IT SOLUTIONS S.R.L.▼ 36 | Municipiul Timişoara, Timiş | 57 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 91,4 K RON | |
| 68 | 68.NC VENTURE SRL▼ 31 | Municipiul Timişoara, Timiş | 56,9 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 593,1 K RON | |
| 69 | 69.DEVELOPDATA SRL▲ 2 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 56,8 %▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 23,2 K RON | |
| 70 | 70.DEG DATA SERVICES S.R.L.▼ 47 | Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 56,4 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 310,7 K RON | |
| 71 | 71.THE PETRUTIS S.R.L.▼ 1 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 56,2 %▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 379,3 K RON | |
| 72 | 72.ARBOR DEFENSE S.R.L.nou | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 54,5 %— | — | — | 131,9 K RON |
| 73 | 73.DUNCA QA CONSULTING S.R.L.▼ 33 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 53,4 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 88,2 K RON | |
| 74 | 74.BACKSTOR UNITED SERVICES S.R.L.▼ 21 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 51,9 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 388,2 K RON | |
| 75 | 75.SKIVO S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 50 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 204,8 K RON | |
| 76 | 76.ALIAD SRL▼ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 49,7 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 12,1 K RON | |
| 77 | 77.GHERAN & PARTNERS SRL▼ 28 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 49,4 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 136,1 K RON | |
| 78 | 78.DEEA DESIGN HARDWARE & SOFTWARE S.R.L.▼ 59 | Municipiul Timişoara, Timiş | 49,3 %▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 413,8 K RON | |
| 79 | 79.BRAINY SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 49 %▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 2,4 K RON | |
| 80 | 80.CYBER-NEST TECHNOLOGIES SRL▼ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 49 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 81 | 81.BOSHO CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 48,4 %— | — | — | 59,5 K RON |
| 82 | 82.SEOBYTE SRL▼ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 47,2 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 22,7 K RON | |
| 83 | 83.AVS GLOBAL PAYMENTS S.R.L.▼ 70 | Municipiul Timişoara, Timiş | 47,1 %▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 277,5 K RON | |
| 84 | 84.MIA BEGHETTO S.R.L.▼ 20 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 46,7 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 101,1 K RON | |
| 85 | 85.ARIA VAL SRL▼ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 46,5 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 116,7 K RON | |
| 86 | 86.D. & A. H. CONSULTING SRL▼ 30 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 46,1 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 78 K RON | |
| 87 | 87.MATIATECH INNOVATIONS S.R.L.▼ 60 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 45,6 %▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 77,7 K RON | |
| 88 | 88.LABORARE EST ORARE SRL▼ 44 | Municipiul Timişoara, Timiş | 44,9 %▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 57,2 K RON | |
| 89 | 89.DTKS CONSULTING S.R.L.▼ 21 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 44,8 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 299,7 K RON | |
| 90 | 90.24 DIGITAL SIGNAGE S.R.L.▼ 61 | Municipiul Timişoara, Timiş | 44,6 %▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 47,8 K RON | |
| 91 | 91.DAGE CJD SYSTEM SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 42,3 %▲ 128,8 % | ▲ 128,8 % | 146,7 K RON | |
| 92 | 92.ISARISES FILM CONSULTING S.R.L.▼ 31 | Sat Sacoşu Turcesc, Comuna Sacoşu Turcesc, Timiş | 41,6 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 69,5 K RON | |
| 93 | 93.ITCOM CONSULT S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 41,4 %— | — | — | 244,2 K RON |
| 94 | 94.EMMBEE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 40,7 %— | — | — | 21,4 K RON |
| 95 | 95.POWER SOLUTION AGENCY SRL▼ 40 | Municipiul Timişoara, Timiş | 40,1 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 764,3 K RON | |
| 96 | 96.QUANTUM QUILL S.R.L.nou | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 38,1 %— | — | — | 42,8 K RON |
| 97 | 97.CREATEL ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 38 %▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 106,7 K RON | |
| 98 | 98.STE OFFICE SRL▲ 10 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 35,8 %— | — | 24,6 K RON | |
| 99 | 99.MARCUS MEDIA S.R.L.▼ 42 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 30,9 %▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 71 K RON | |
| 100 | 100.BINSPRAY S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 28,2 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 219,8 K RON |