Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Suceava după marjă netă în 2020
1.558 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 64 %, iar liderul atinge 23.706,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FORESTERRA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 23.706,1 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.RANCH CAROLINA SRL= | Sat Iacobeşti, Comuna Grăniceşti, Suceava | 2.494,1 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 37,3 K RON | |
| 3 | 3.ANTINARI GIULIA IMPEX SRL= | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 2.148,2 %0,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 4 | 4.VINIA S.R.L.▲ 178 | Municipiul Suceava, Suceava | 1.763,7 %▲ 4.382 % | ▲ 4.382 % | 449,4 K RON | |
| 5 | 5.DORNA SAnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1.702,5 %— | — | 4,7 mil. RON | |
| 6 | 6.NISETRU PROD-COM SRL▲ 1.332 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1.104,1 %— | — | 179 K RON | |
| 7 | 7.LIBERTATEA - SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 1.461 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 523,2 %— | — | 91 K RON | |
| 8 | 8.DORNA WOOD PACKING S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 478,4 %— | — | — | 162,7 K RON |
| 9 | 9.JONQUILLE DESIGN SRL▲ 248 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 404,6 %▲ 1.346,6 % | ▲ 1.346,6 % | 161,8 K RON | |
| 10 | 10.LARA X TEHNODENT SRL▲ 1.414 | Sat Dorna-Arini, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 352,1 %— | — | 45,7 K RON | |
| 11 | 11.TAUZEND MARK COM SRL▲ 1.316 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 299,7 %— | — | 415,2 K RON | |
| 12 | 12.MILUMILK FARM SRL▲ 349 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 297,4 %▲ 1.451,5 % | ▲ 1.451,5 % | 53,4 K RON | |
| 13 | 13.TEHNOPLUS FOREST SRL▲ 1.323 | Oraş Salcea, Suceava | 290,3 %— | — | 483,9 K RON | |
| 14 | 14.OANA STROICI ATELIER SRL▲ 1.200 | Municipiul Suceava, Suceava | 212,6 %— | — | 212,9 K RON | |
| 15 | 15.MIHDOR PROD IMPEX SRL▲ 1.295 | Sat Botoşana, Comuna Botoşana, Suceava | 199,9 %— | — | 67,3 K RON | |
| 16 | 16.VASGET SRL▲ 1.361 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 160,2 %— | — | 103 K RON | |
| 17 | 17.REGNAFOR SA▲ 177 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 120,5 %▲ 224,1 % | ▲ 224,1 % | 155,2 K RON | |
| 18 | 18.DONISAN SRL▲ 1.345 | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Suceava | 118,3 %— | — | 61,3 K RON | |
| 19 | 19.BIRCONSGAM S.R.L.▲ 536 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 112,6 %▲ 1.084,8 % | ▲ 1.084,8 % | 6,9 K RON | |
| 20 | 20.STESIL TEX PUTNA SRL▲ 917 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 106,4 %▲ 6.811,7 % | ▲ 6.811,7 % | 21,6 K RON | |
| 21 | 21.GLOBAL NETWORK MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 103,2 %— | — | — | 135,2 K RON |
| 22 | 22.RĂZEȘII CĂLIMANILOR S.R.L.▼ 1 | Sat Neagra Şarului, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 100 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 150 RON | |
| 23 | 23.TEMPERA MOBILI S.R.L.▲ 79 | Municipiul Suceava, Suceava | 100 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 32,9 K RON | |
| 24 | 24.METALTECH PRO S.R.L.nou | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 97,4 %— | — | 366,4 K RON | |
| 25 | 25.KREATIVE INNA SRL▲ 1.417 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 97,3 %— | — | 3,4 K RON | |
| 26 | 26.BAV & REA STONE SRL▲ 370 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 97,1 %▲ 464,3 % | ▲ 464,3 % | 106,2 K RON | |
| 27 | 27.TIMBER STEF S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 97 %— | — | — | 29,1 K RON |
| 28 | 28.TOFX-PROJECTS S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 97 %— | — | — | 999 RON |
| 29 | 29.CREATIVE UNIQUE DESIGN S.R.L.▲ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 96,8 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 278,9 K RON | |
| 30 | 30.MARANI IMPEX SRLnou | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 96,8 %— | — | 242 RON | |
| 31 | 31.ALDABRA PRODEX SRL▲ 110 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 96,8 %▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 5,4 K RON | |
| 32 | 32.AIR BRUSH DESIGN SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 96,2 %— | — | — | 16,1 K RON |
| 33 | 33.LUICLAU S.R.L.▼ 7 | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 96,1 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 120,6 K RON | |
| 34 | 34.INZEIN VISION S.R.L.▼ 7 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 96 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 9,4 K RON | |
| 35 | 35.METALOCONS-MONT S.R.L.▲ 9 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 95,3 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 275,4 K RON | |
| 36 | 36.COMPANY RDU S.R.L.nou | Sat Dumbrava, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 94,2 %— | — | — | 258,1 K RON |
| 37 | 37.MOBILA FLOMATH S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 94,1 %— | — | — | 18,8 K RON |
| 38 | 38.ESTAMY BREAD S.R.L.nou | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 93,7 %— | — | — | 33,1 K RON |
| 39 | 39.SUN-ELPIDA SRL▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 93,2 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 72,4 K RON | |
| 40 | 40.ECO CONS BURCEA GRUP SRL▼ 11 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 92,5 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 43,5 K RON | |
| 41 | 41.TULBUREL SRL▲ 1.267 | Sat Panaci, Comuna Panaci, Suceava | 92,1 %— | — | 98,8 K RON | |
| 42 | 42.COSMY REPARAŢII SRL▲ 7 | Sat Mitocaşi, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 91,6 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 24,3 K RON | |
| 43 | 43.ARTMETAL SRL▲ 12 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 89,2 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 78,5 K RON | |
| 44 | 44.SANI-AUTODAN S.R.L.▲ 18 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 88,3 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 296,6 K RON | |
| 45 | 45.TEO-DOR GARDEN GOLD SRL▲ 920 | Sat Frumosu, Comuna Frumosu, Suceava | 87,8 %▲ 7.469 % | ▲ 7.469 % | 1,5 K RON | |
| 46 | 46.RANCH ZAHARIE SRL▲ 177 | Sat Grăniceşti, Comuna Grăniceşti, Suceava | 87,4 %▲ 163,6 % | ▲ 163,6 % | 1 mil. RON | |
| 47 | 47.PRINTRENOIDOI S.R.L.▲ 12 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 86,9 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 85 K RON | |
| 48 | 48.CONCRETE PAV DESIGN S.R.L.▲ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 86,3 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 56,3 K RON | |
| 49 | 49.MONTATORUL S.R.L.▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 86,2 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 235 K RON | |
| 50 | 50.EURO NICO PASOR S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 86,1 %— | — | 75,8 K RON | |
| 51 | 51.SELGYS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 84,4 %— | — | 3,2 K RON | |
| 52 | 52.TAPITERIE AUTO CAE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 84,1 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 53 | 53.PROVELINO S.R.L.▼ 21 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 83,7 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 44,7 K RON | |
| 54 | 54.AGROMEC VERESTI SA▲ 105 | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 83,3 %▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 30,8 K RON | |
| 55 | 55.BUCULEI SRL▼ 32 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 83 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 79,1 K RON | |
| 56 | 56.ALIMETMARC S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 82 %— | — | — | 73,9 K RON |
| 57 | 57.MOBILIER DESIGN VATRA DORNEI S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 81,5 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 58 | 58.LIFT SERVICE SV S.R.L.▲ 17 | Municipiul Suceava, Suceava | 81,1 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 222,7 K RON | |
| 59 | 59.ÎMBRĂCAT VOLANE S.R.L.▼ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 80,5 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 15 K RON | |
| 60 | 60.FABRICA COBI BICYCLE S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 80,4 %— | — | — | 36,1 K RON |
| 61 | 61.AGROMILK SRL▼ 42 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 79,9 %▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 29,7 K RON | |
| 62 | 62.GLOBALCARBONFIBER S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 79,3 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 63 | 63.SILVAHOLD S.R.L.▲ 186 | Sat Chiril, Comuna Crucea, Suceava | 79 %▲ 167,8 % | ▲ 167,8 % | 33,9 K RON | |
| 64 | 64.ROYAL HORSE S.R.L.▲ 13 | Sat Vultureşti, Comuna Vultureşti, Suceava | 78,9 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 265 RON | |
| 65 | 65.ONLY METAL S.R.L.▲ 41 | Municipiul Suceava, Suceava | 77,6 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 160,9 K RON | |
| 66 | 66.TEHNOFOOD S.R.L.▲ 7 | Sat Comăneşti, Comuna Comăneşti, Suceava | 76,3 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 85,1 K RON | |
| 67 | 67.TERRA LUXWOOD S.R.L.▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 76,2 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 131,7 K RON | |
| 68 | 68.ALI SOR SRL▼ 39 | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 75,5 %▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 14,6 K RON | |
| 69 | 69.FOCUS DENT MXM SRL▲ 777 | Sat Tişăuţi, Comuna Ipoteşti, Suceava | 75,4 %▲ 2.866,5 % | ▲ 2.866,5 % | 31,8 K RON | |
| 70 | 70.AVIMIXT NORDGROUP S.R.L.▼ 30 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 75,2 %▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 27,2 K RON | |
| 71 | 71.LEATHER RED DESIGN S.R.L.▲ 12 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 73,7 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 3 K RON | |
| 72 | 72.TAYKER INTERNATIONAL SRL▼ 18 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 73,7 %▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 73,7 K RON | |
| 73 | 73.PAEONIA BIO S.R.L.▲ 1.314 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 73,7 %— | — | 73,9 K RON | |
| 74 | 74.BIAMOB DESIGN SRL▲ 10 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 73,2 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 32,4 K RON | |
| 75 | 75.DAVIG LEMN S.R.L.nou | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 73,2 %— | — | 10,2 K RON | |
| 76 | 76.FERMA SAVU DG SRL▲ 11 | Sat Costâna, Comuna Todireşti, Suceava | 72,4 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 572,9 K RON | |
| 77 | 77.PURE LIFE MEDICA S.R.L.▲ 406 | Municipiul Suceava, Suceava | 72,4 %▲ 498,9 % | ▲ 498,9 % | 209,6 K RON | |
| 78 | 78.MARVAS GLASS S.R.L.nou | Sat Comăneşti, Comuna Comăneşti, Suceava | 71,7 %— | — | — | 34 K RON |
| 79 | 79.M.C. HELMUT MOB S.R.L.▲ 256 | Municipiul Suceava, Suceava | 71,6 %▲ 230,5 % | ▲ 230,5 % | 14 K RON | |
| 80 | 80.COGABO S.R.L.▲ 8 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 71,6 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 292 RON | |
| 81 | 81.CODRII BUCOVINEI SRL▼ 10 | Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni, Suceava | 70,9 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 8,1 K RON | |
| 82 | 82.STELU PROFIL SRL▲ 109 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 70,6 %▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 9,1 K RON | |
| 83 | 83.ANNA MARY CREATIV S.R.L.▲ 12 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 70,1 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 155,7 K RON | |
| 84 | 84.WYSMAR ULM S.R.L.▼ 3 | Sat Ulma, Comuna Ulma, Suceava | 69,7 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 1 mil. RON | |
| 85 | 85.CABINET DE TEHNICĂ DENTARĂ SF. LUCA AL CRIMEEI S.R.L.nou | Oraş Milişăuţi, Suceava | 69,6 %— | — | — | 57,5 K RON |
| 86 | 86.ALEXIANA GROUP SISTEM SRL▼ 68 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 69,5 %▼ 41 % | ▼ 41 % | 70,1 K RON | |
| 87 | 87.R.C.M. SRL▲ 1.067 | Municipiul Suceava, Suceava | 68,9 %— | — | 1,7 mil. RON | |
| 88 | 88.MOLIDUL SA▼ 76 | Sat Molid, Comuna Vama, Suceava | 68,3 %▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 64 K RON | |
| 89 | 89.COMETA HALLEY S.R.L.▲ 1.049 | Municipiul Suceava, Suceava | 67,7 %— | — | 108,2 K RON | |
| 90 | 90.POWERTRACE SRL▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 67,6 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 91 | 91.GLOBAL CMC SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 67,3 %— | — | 1,5 K RON | |
| 92 | 92.TYRELAND S.R.L.▲ 670 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 66,7 %▲ 1.514,3 % | ▲ 1.514,3 % | 37,3 K RON | |
| 93 | 93.ROYAL GRANIT SRL▲ 157 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 66,6 %▲ 128,1 % | ▲ 128,1 % | 6,7 K RON | |
| 94 | 94.IMMAXIA LED S.R.L.▼ 83 | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 66,2 %▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 160,6 K RON | |
| 95 | 95.BODNAR JOINERY S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 66,1 %— | — | — | 41,1 K RON |
| 96 | 96.NOBLE WOOD S.R.L.nou | Sat Huşi, Comuna Preuteşti, Suceava | 65,6 %— | — | — | 22,6 K RON |
| 97 | 97.MOLDOLIDER SRL▲ 61 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 65,6 %▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 26,9 K RON | |
| 98 | 98.LIFT SERVICE SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 65,1 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 748,8 K RON | |
| 99 | 99.ONIMETAL ART S.R.L.▲ 1.273 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 64,6 %— | — | 47,6 K RON | |
| 100 | 100.CREATII PEISAGISTICE S.R.L.▼ 35 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 64 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 70,9 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Suceava
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
3 firme · 2,3 mld. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
317 firme · 592,9 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
11 firme · 555,2 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
14 firme · 497,1 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
10 firme · 463,9 mil. RON
CAEN 1712
Fabricarea hârtiei și cartonului
2 firme · 444,7 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
26 firme · 429,9 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
105 firme · 396,7 mil. RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
3 firme · 346,4 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
32 firme · 322,6 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
83 firme · 279,9 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
170 firme · 255,8 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
27 firme · 214,4 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
48 firme · 202 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
42 firme · 143,6 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
75 firme · 125,8 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
3 firme · 120 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
127 firme · 119,4 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
16 firme · 115,3 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
17 firme · 99,3 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
108 firme · 87,3 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
10 firme · 69,5 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
16 firme · 62 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
9 firme · 61,9 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
21 firme · 55,6 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
6 firme · 52,7 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
60 firme · 48,1 mil. RON
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 46,3 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
10 firme · 42,9 mil. RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
4 firme · 40,4 mil. RON
CAEN 3291
Fabricarea măturilor și periilor
1 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
38 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
37 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
12 firme · 31,3 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
25 firme · 29,6 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
36 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
25 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
2 firme · 25 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
44 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
5 firme · 17,7 mil. RON
CAEN 1625
Fabricarea de uși și ferestre din lemn
3 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
13 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
33 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
25 firme · 14,8 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
16 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
2 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
36 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
3 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
5 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
8 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
2 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
4 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
9 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
2 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
10 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
2 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
11 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
10 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
9 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
5 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
2 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
1 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
17 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
1 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
15 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
3 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
17 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
6 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 2573
Fabricarea uneltelor
2 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
4 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
1 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
6 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
2 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1104
Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
7 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
7 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
7 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
2 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
2 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
8 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
7 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2824
Fabricarea mașinilor-unelte portabile acționate electric
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
4 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2320
Fabricarea de produse refractare
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
3 firme · 862,4 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 788,1 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
4 firme · 761,8 K RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
3 firme · 706,3 K RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
4 firme · 686,6 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 657,2 K RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 620,4 K RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 546 K RON
CAEN 2352
Fabricarea varului și ipsosului
3 firme · 527,1 K RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
2 firme · 497,9 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
2 firme · 420,8 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
3 firme · 406,5 K RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
3 firme · 331 K RON
CAEN 2893
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
1 firme · 328,6 K RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
2 firme · 287,2 K RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
2 firme · 273,4 K RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
1 firme · 250,6 K RON
CAEN 1627
Finisarea articolelor din lemn
1 firme · 237,8 K RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
1 firme · 217,4 K RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
1 firme · 213,6 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
3 firme · 213,2 K RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
2 firme · 199,9 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
4 firme · 169,3 K RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 169,2 K RON
CAEN 2120
Fabricarea preparatelor farmaceutice
1 firme · 161,4 K RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
2 firme · 151,8 K RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
3 firme · 151,4 K RON
CAEN 3091
Fabricarea de motociclete
1 firme · 105,9 K RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
4 firme · 92 K RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
2 firme · 75,9 K RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
2 firme · 66,9 K RON
CAEN 3092
Fabricarea de biciclete și de vehicule pentru invalizi
1 firme · 60 K RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 41,4 K RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
1 firme · 37,1 K RON
CAEN 2441
Producția metalelor prețioase
1 firme · 34,9 K RON
CAEN 2313
Fabricarea articolelor din sticlă
3 firme · 32,1 K RON
CAEN 1031
Prelucrarea și conservarea cartofilor
5 firme · 11,6 K RON
CAEN 2365
Fabricarea produselor din azbociment
1 firme · 9,9 K RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 3,5 K RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 1,3 K RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
1 firme · 0 RON
CAEN 3031
Fabricarea de aeronave și nave spațiale, civile
1 firme · 0 RON
CAEN 2015
Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
1 firme · 0 RON
CAEN 2630
Fabricarea echipamentelor de comunicații
1 firme · 0 RON
CAEN 0143
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 0 RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 0 RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 0 RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
1 firme · 0 RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 0 RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 0321
Fabricarea bijuteriilor, imitațiilor de bijuterii și articolelor similare
1 firme · 0 RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 0 RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
1 firme · 0 RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 0 RON
CAEN 1320
Producția de țesături
1 firme · 0 RON