Top 100 firme — Transport și depozitare, Sibiu după marjă netă în 2025
1.510 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 40,9 %, iar liderul atinge 765,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GRIVALI LOGISTICS SRL▲ 1.565 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 765,3 %— | — | 97,2 K RON | |
| 2 | 2.RANDI EUROLOGISTIC SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 564,3 %▲ 463,6 % | ▲ 463,6 % | 50,8 K RON | |
| 3 | 3.BANCISOR TRANS SRL▲ 1.381 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 524,5 %— | — | 58,7 K RON | |
| 4 | 4.OVI T LOGISTIC SRL▲ 1.265 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 256,7 %— | — | 271,9 K RON | |
| 5 | 5.DANUBIA SRL▲ 1.537 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 205,5 %— | — | 31,8 K RON | |
| 6 | 6.FLORY-FES TRANS SRLnou | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 182,9 %— | — | 20,7 K RON | |
| 7 | 7.TRANS CARGO SRL▲ 214 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 131,4 %▲ 333,8 % | ▲ 333,8 % | 21,9 K RON | |
| 8 | 8.CSP IMPEX LIMITED S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 88,3 %— | — | — | 123,1 K RON |
| 9 | 9.COLD MEAT PREST S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 86,5 %— | — | — | 30,5 K RON |
| 10 | 10.KYK DISPO S.R.L.▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86,1 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 425,3 K RON | |
| 11 | 11.NESSLOG EXPERT SERVICE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 85,9 %— | — | 442,9 K RON | |
| 12 | 12.CN TANKER CARGOCARE S.R.L.▼ 4 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 85,8 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 573,7 K RON | |
| 13 | 13.F.B.F. AEROLF S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84,3 %— | — | 17,2 K RON | |
| 14 | 14.KG TRANSPORT & LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84 %— | — | — | 4,6 K RON |
| 15 | 15.ROZA-TIMEA-CIOBI S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,9 %— | — | 92,9 K RON | |
| 16 | 16.LRA SOLUTIONS S.R.L.▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,5 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 73,6 K RON | |
| 17 | 17.NOVOSTIL SRL▲ 938 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 80,1 %▲ 5.966,7 % | ▲ 5.966,7 % | 396,3 K RON | |
| 18 | 18.AMD FREIGHT CENTER S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 78,5 %— | — | — | 227,9 K RON |
| 19 | 19.RAYO TRANS SIB SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 75,8 %— | — | — | 561,3 K RON |
| 20 | 20.BÂLEA LAND S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,1 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 380,4 K RON | |
| 21 | 21.ALY TRANS SIB S.R.L.nou | Sat Dealu Frumos, Comuna Merghindeal, Sibiu | 75 %— | — | — | 3 K RON |
| 22 | 22.GREEN ART VISION S.R.L.▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,4 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 23 | 23.ALSIB PROD S.R.L.▲ 2 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 72,1 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 257,5 K RON | |
| 24 | 24.MARKUS HEAVY LOGISTICS S.R.L.▲ 7 | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 67,1 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 432,7 K RON | |
| 25 | 25.COLD MEAT S.R.L.▼ 10 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 66,6 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 538,1 K RON | |
| 26 | 26.ARC METAL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 66,6 %▲ 68 % | ▲ 68 % | 97,9 K RON | |
| 27 | 27.DANIEL & DOUBLE B S.R.L.▲ 25 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 66 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 37,6 K RON | |
| 28 | 28.FABIAN TRANSPORT INTERNATIONAL S.R.L.nou | Sat Tălmăcel, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 65,6 %— | — | — | 512 RON |
| 29 | 29.DXD COM S.R.L.▲ 59 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 63,2 %▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 8,9 K RON | |
| 30 | 30.MG TRANSPORT & LOGISTIC SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 62,7 %— | — | 63,1 K RON | |
| 31 | 31.SIB SPEED HOUSE S.R.L.▲ 297 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 62,4 %▲ 171,8 % | ▲ 171,8 % | 1,8 K RON | |
| 32 | 32.HSR RIDE S.R.L.▲ 66 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 62,3 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 23,1 K RON | |
| 33 | 33.JAD AUTO IMPEX S.R.L.▼ 21 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 61,8 %▼ 23 % | ▼ 23 % | 287,2 K RON | |
| 34 | 34.XOT AUTO TRANS SRL▲ 1.335 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 60,9 %— | — | 49,3 K RON | |
| 35 | 35.T2R TRUCK CONCEPT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60,5 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 293,4 K RON | |
| 36 | 36.TAVI TRANS SPEDITION S.R.L.nou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 59,7 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 37 | 37.PAXKAR WAREN S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 59,2 %— | — | 770 RON | |
| 38 | 38.CEZARVS DELIVERY S.R.L.nou | Sat Racoviţa, Comuna Racoviţa, Sibiu | 58,2 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 39 | 39.GSS DISPATCHING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 57,8 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 88,8 K RON | |
| 40 | 40.TRANS DOMUS SRL▲ 40 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 57,4 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 153,9 K RON | |
| 41 | 41.BLACK SEVEN TRADING S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 56,8 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 77 K RON | |
| 42 | 42.D.B. PROSPERITY FINANCE S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 55,8 %— | — | 31,4 K RON | |
| 43 | 43.JABNOUN SERVICES S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 54,9 %— | — | — | 23,8 K RON |
| 44 | 44.GCM KIKI TRANS S.R.L.▲ 31 | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 54,6 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 244,4 K RON | |
| 45 | 45.XTREEME ONCEŞTI S.R.L.▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,2 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 601,2 K RON | |
| 46 | 46.HSINI MOHAMED DELIVERY S.R.L.▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54 %▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 42,7 K RON | |
| 47 | 47.GTE SIB EUROTRANS S.R.L.nou | Loc. Amnaş, Oraş Sălişte, Sibiu | 53,4 %— | — | — | 31,7 K RON |
| 48 | 48.XPR EXPEDITION S.R.L.nou | Sat Poiana Sibiului, Comuna Poiana Sibiului, Sibiu | 53,1 %— | — | — | 86,9 K RON |
| 49 | 49.FOA EUROPE S.R.L.▼ 33 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 53 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 135,2 K RON | |
| 50 | 50.MER IMPEX SRL▲ 571 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 52,9 %▲ 415,2 % | ▲ 415,2 % | 138,7 K RON | |
| 51 | 51.VRC TRANSIB SRL▲ 840 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 52,7 %▲ 1.793,9 % | ▲ 1.793,9 % | 97,4 K RON | |
| 52 | 52.AUTO SCY SRL▲ 224 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 52,6 %▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 79,5 K RON | |
| 53 | 53.DACAR CARGO SRL▲ 1.452 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 52,5 %— | — | 10,2 K RON | |
| 54 | 54.SORINMOLDO TRANS S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 52,2 %— | — | 2,2 K RON | |
| 55 | 55.TRANS VASI SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51,9 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 490,6 K RON | |
| 56 | 56.SANI CAB TAXI S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51,5 %— | — | 44,5 K RON | |
| 57 | 57.TENTATION GRUPP SRL▲ 796 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51,2 %▲ 1.349,6 % | ▲ 1.349,6 % | 98,1 K RON | |
| 58 | 58.GROUP GHRISSI JOB S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 50,7 %— | — | — | 10,5 K RON |
| 59 | 59.AUTOTRACTAREA SARMIS SRL▲ 147 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 50,6 %▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 91,7 K RON | |
| 60 | 60.EGLOGISTICA TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50 %— | — | — | 27,2 K RON |
| 61 | 61.CARPATICA WORK PROJECT S.R.L.▲ 1.344 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 49,6 %— | — | 82,5 K RON | |
| 62 | 62.GADASI EXIM SRL▲ 335 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 49,6 %▲ 164,3 % | ▲ 164,3 % | 117,8 K RON | |
| 63 | 63.FLOSIB TRUCK S.R.L.▲ 95 | Loc. Săcel, Oraş Sălişte, Sibiu | 49,3 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 162,5 K RON | |
| 64 | 64.NDI EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,1 %— | — | — | 16,1 K RON |
| 65 | 65.TRANSVLAD MEDIAŞ SRL▲ 59 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 48,7 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 30,5 K RON | |
| 66 | 66.RAULSIB DELIVERY S.R.L.▼ 36 | Sat Racoviţa, Comuna Racoviţa, Sibiu | 47,9 %▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 187,4 K RON | |
| 67 | 67.LUCKY L.E.A. S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 47,8 %— | — | — | 32,3 K RON |
| 68 | 68.DAUER TRANSPORT SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 47,6 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 57,7 K RON | |
| 69 | 69.TM SIB MOBILITY S.R.L.▲ 186 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 47,3 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 17,1 K RON | |
| 70 | 70.CIP UTIL TRANS S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 47,1 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 37,2 K RON | |
| 71 | 71.ADI SPEED CARGO SRL▲ 129 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 47 %▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 222 K RON | |
| 72 | 72.TRALIS CONSULTING S.R.L.▲ 1.212 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 46,7 %— | — | 14,9 K RON | |
| 73 | 73.VIA-SPEED 21 S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 46,3 %— | — | — | 16,7 K RON |
| 74 | 74.RZV LOGISTIC S.R.L.▲ 522 | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 46,1 %▲ 310,9 % | ▲ 310,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 75 | 75.DICOS TAXI SIBIU S.R.L.▲ 213 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,9 %▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 22,9 K RON | |
| 76 | 76.TIKY WOLF S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,8 %— | — | — | 10,9 K RON |
| 77 | 77.SCO TAXIRAUL S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 45,8 %— | — | — | 20,5 K RON |
| 78 | 78.LORSIL TRANS S.R.L.nou | Sat Racoviţa, Comuna Racoviţa, Sibiu | 45,5 %— | — | — | 28,7 K RON |
| 79 | 79.VMCE INTERNATIONAL IMOB SRL▼ 21 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 45,5 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 167,4 K RON | |
| 80 | 80.DIDI EXPEDITION SRL▲ 1.433 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,2 %— | — | 50,9 K RON | |
| 81 | 81.L S PLUS S.R.L.▲ 1.323 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 44,9 %— | — | 132 K RON | |
| 82 | 82.HEYPLAY8 S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 44,4 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 60,2 K RON | |
| 83 | 83.TRANS-BURGHELEA SRL▲ 136 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 44,3 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 87,8 K RON | |
| 84 | 84.DARALIS VISION S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 44,2 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 60,9 K RON | |
| 85 | 85.MB SPEDITION SRL▼ 82 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 43,6 %▼ 83,5 % | ▼ 83,5 % | 279,2 K RON | |
| 86 | 86.SEBY MYS TRANSPORT S.R.L.▼ 7 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 43,3 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 35,7 K RON | |
| 87 | 87.EURO ALPHA EXPEDITION S.R.L.▲ 1.436 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 43,1 %— | — | 47,1 K RON | |
| 88 | 88.TEDDY TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 43,1 %▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 28,1 K RON | |
| 89 | 89.VLAD TOP DRIVE S.R.L.▲ 146 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,9 %▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 43,1 K RON | |
| 90 | 90.BLITZ SPEDITION SRL▼ 62 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,6 %▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 14,1 K RON | |
| 91 | 91.LOTRIOARA TUR SRL▲ 101 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 42,5 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 503,5 K RON | |
| 92 | 92.LRH SRL▲ 1.205 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 42,5 %— | — | 218,3 K RON | |
| 93 | 93.HYBRID MOTION S.R.L.▲ 674 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,4 %▲ 674,8 % | ▲ 674,8 % | 50,8 K RON | |
| 94 | 94.AGHIRESCU TRANSP S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,3 %— | — | — | 16,7 K RON |
| 95 | 95.DAF EXPRES TRANZIT S.R.L.▼ 30 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,2 %▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 96 | 96.TEXAS BZ S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 41,3 %— | — | — | 23,3 K RON |
| 97 | 97.RIDE EXPRESS S.R.L.▲ 990 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41,3 %— | — | 14,1 K RON | |
| 98 | 98.DRG NICOS TRANSPORT & LOGISTIC S.R.L.▲ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41,2 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 21,9 K RON | |
| 99 | 99.K & M SPEED SRL▲ 60 | Sat Porumbacu de Jos, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 41,2 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 647,5 K RON | |
| 100 | 100.TRĂIE S.R.L.▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,9 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 24,7 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Sibiu
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
922 firme · 2,9 mld. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 2,8 mld. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
97 firme · 681,8 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
19 firme · 156,3 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
8 firme · 98,2 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
199 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
10 firme · 81,8 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
40 firme · 81,8 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
250 firme · 72,6 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
13 firme · 72,6 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
2 firme · 27,3 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
7 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
32 firme · 18 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
173 firme · 17,8 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
6 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 748,4 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
2 firme · 454,8 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
3 firme · 148,1 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
1 firme · 81,6 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
2 firme · 50,4 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
1 firme · 28,7 K RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 0 RON