Top 100 firme — Activități profesionale, Sibiu după marjă netă în 2015
1.059 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 72,7 %, iar liderul atinge 16.808,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OLIMPIA SERVICII INTERNATIONALE SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 16.808,5 %— | — | 1,6 mil. RON | |
| 2 | 2.MATEO GROUP SRL▲ 968 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1.210,4 %— | — | 137,3 K RON | |
| 3 | 3.SELFCARD MANAGING SYSTEMS S.R.L.▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1.194 %▲ 1.171,2 % | ▲ 1.171,2 % | 8,1 K RON | |
| 4 | 4.A & C ELECTRICS SRL▲ 1.031 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 403 %— | — | 44,2 K RON | |
| 5 | 5.3D EUROCONSULTING SRL▲ 13 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 142,5 %▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 8 K RON | |
| 6 | 6.SAUBERMACHER ROMANIA SRL▲ 593 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 125,1 %▲ 1.144,8 % | ▲ 1.144,8 % | 813,1 K RON | |
| 7 | 7.AUTENTIC CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 98,7 %— | — | — | 9,3 K RON |
| 8 | 8.CONTEO CONCEPT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 98,4 %— | — | 95,4 K RON | |
| 9 | 9.MONDO SPA CONSULTING SRL▲ 207 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 98,3 %▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | 39,6 K RON | |
| 10 | 10.ELPRO PREST SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 97 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 1,7 K RON | |
| 11 | 11.MAS ACCOUNT CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 97 %— | — | — | 97 RON |
| 12 | 12.SMART DESIGN SRL▲ 494 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 97 %▲ 424,8 % | ▲ 424,8 % | 3,6 K RON | |
| 13 | 13.ABSTRUCT ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96,8 %— | — | — | 242 RON |
| 14 | 14.BELDEAN CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96,8 %— | — | 5,7 K RON | |
| 15 | 15.PLAN B 2010 SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96,4 %— | — | 1,4 K RON | |
| 16 | 16.TESSERACT ARCHITECTURE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 95,9 %— | — | — | 39,8 K RON |
| 17 | 17.CERAMIC INVEST SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 95,9 %— | — | — | 154,1 K RON |
| 18 | 18.FINANCIAR SRL▲ 29 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 95,8 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 17,3 K RON | |
| 19 | 19.CASA SIBIANĂ PROIECT&CONS SRL▲ 34 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 95,2 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 160,3 K RON | |
| 20 | 20.CLEO PRODUCTION GRUP SRL▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 95,2 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 21,9 K RON | |
| 21 | 21.B.F.M. ELIZE SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 95,2 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 258,9 K RON | |
| 22 | 22.ANCOR EXPERT CONSULT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 95,2 %— | — | — | 55,3 K RON |
| 23 | 23.TERRA INVEST MANAGEMENT S.R.L.▲ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 94,5 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 83,1 K RON | |
| 24 | 24.NOOB ARCHITECTURE S.R.L.▼ 5 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 93,8 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 7,5 K RON | |
| 25 | 25.IORDACHE FINANCIAR CONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 93,7 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 103,7 K RON | |
| 26 | 26.STUDIO DESIGN SRL▲ 112 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 93,6 %▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 240,7 K RON | |
| 27 | 27.CODEFIC SRL-D▲ 2 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 93,5 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 4 K RON | |
| 28 | 28.UP-TOWN PROIECT SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 93,2 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 137,6 K RON | |
| 29 | 29.PICOLIV SRL-Dnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 92,7 %— | — | — | 7,5 K RON |
| 30 | 30.GG TEHNIC PROIECT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 92,7 %— | — | — | 20,6 K RON |
| 31 | 31.ROLUC AUDIT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 92,6 %— | — | — | 5,6 K RON |
| 32 | 32.SIBEXCON SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 92,2 %— | — | — | 26,1 K RON |
| 33 | 33.EBEN.RO SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 91,6 %— | — | — | 4,6 K RON |
| 34 | 34.CON TUR COMPLET SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 90,9 %— | — | — | 12,3 K RON |
| 35 | 35.URBAN VIEW ADVERTISING SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 90,8 %— | — | — | 104,4 K RON |
| 36 | 36.SISTEME ELECTRONICE ŞI DE AUTOMATIZARE SIBIU SRL-Dnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,7 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 37 | 37.SCH PROMOT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,4 %— | — | — | 192,2 K RON |
| 38 | 38.B & B SSM CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 174,5 K RON | |
| 39 | 39.MINI MAX COM SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 87,9 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 56,1 K RON | |
| 40 | 40.SEV.INSTAL SRL▲ 76 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 87,8 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 70,7 K RON | |
| 41 | 41.DEN MARKET CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 87,8 %— | — | — | 182,7 K RON |
| 42 | 42.PUBLIPRES MEDIA SRL▼ 5 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 87,4 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 7,7 K RON | |
| 43 | 43.LANGUAGE EXPERT SOLUTIONS SRL▲ 391 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 86,2 %▲ 236,4 % | ▲ 236,4 % | 37,6 K RON | |
| 44 | 44.REAL CHOICE SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 86 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 45 | 45.ARHITECŢI PAŞCA & BORDEAN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 85,6 %— | — | — | 109,5 K RON |
| 46 | 46.SF CONSULT SRL▲ 91 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 85,2 %▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 85,5 K RON | |
| 47 | 47.DEEP DESIGN SRL▼ 24 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 85 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 57,8 K RON | |
| 48 | 48.ACVAMED S.R.L.▲ 6 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 85 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 24,3 K RON | |
| 49 | 49.SWIFT FINANCE SRL▲ 917 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84,8 %— | — | 1,6 mil. RON | |
| 50 | 50.MOBABA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84,5 %— | — | — | 53,1 K RON |
| 51 | 51.FSM CONSULT SRL▲ 123 | Sat Târnava, Comuna Târnava, Sibiu | 84 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 102,6 K RON | |
| 52 | 52.2 G SRLnou | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 83,9 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 115,3 K RON | |
| 53 | 53.ELIT CONT OFFICE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,9 %— | — | — | 13,1 K RON |
| 54 | 54.BIROU DE PROIECTARE L - IP SRL▼ 19 | Sat Dârlos, Comuna Dârlos, Sibiu | 83,6 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 6,4 K RON | |
| 55 | 55.REPCON BUSINESS S.R.L.▲ 114 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,2 %▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 370 K RON | |
| 56 | 56.VPR MANAGEMENT SRL▲ 597 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 83,1 %▲ 1.189,6 % | ▲ 1.189,6 % | 118,8 K RON | |
| 57 | 57.MECHANICAL DESIGN SOLUTIONS SRL▲ 893 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,3 %— | — | 57,8 K RON | |
| 58 | 58.DENPRO SRL▲ 871 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 82,3 %— | — | 55,9 K RON | |
| 59 | 59.CRISTIAN ARCHITECTURE SRL▲ 70 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,1 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 22,9 K RON | |
| 60 | 60.DICON SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,1 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 42,8 K RON | |
| 61 | 61.RIZOMEX IMPEX SRL▲ 987 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,7 %— | — | 107,6 K RON | |
| 62 | 62.CORDIN CONSULTING SRL▲ 89 | Loc. Aciliu, Oraş Sălişte, Sibiu | 81,2 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 146,2 K RON | |
| 63 | 63.3 MDM CONCEPT SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 81,1 %— | — | — | 33,2 K RON |
| 64 | 64.ALTRIX CONSULTING SRL▲ 272 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81 %▲ 124,3 % | ▲ 124,3 % | 109,9 K RON | |
| 65 | 65.STYLE HDOM DESIGN SRL▲ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,4 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 18,1 K RON | |
| 66 | 66.MEVAN CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,2 %— | — | — | 168,7 K RON |
| 67 | 67.RADO ALEDO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,2 %— | — | — | 36,6 K RON |
| 68 | 68.M & V CONSULTING SRL▲ 66 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,1 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 37,1 K RON | |
| 69 | 69.CONSULTING CONT SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,7 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 173,5 K RON | |
| 70 | 70.MEDIATOR EXPERT SRL▼ 55 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,7 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 75,8 K RON | |
| 71 | 71.TOMA CONT SRL▲ 56 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,3 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 34,3 K RON | |
| 72 | 72.M.E.T. CONSULT HERMANNSTADT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,1 %— | — | — | 1 mil. RON |
| 73 | 73.CUB IMPEX SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 78,9 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 189,7 K RON | |
| 74 | 74.EXPERT COSTEI SNC▼ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 78,8 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 59,3 K RON | |
| 75 | 75.GAS & OIL KNOW-HOW SRL▲ 28 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 78,6 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 65,7 K RON | |
| 76 | 76.L&E ACCOUNTING SRL▼ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 78,4 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 168,4 K RON | |
| 77 | 77.L & S CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 78,3 %— | — | — | 125,4 K RON |
| 78 | 78.HERMANNSTADT BIZCONSULTING SRL▼ 32 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 78,3 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 9,5 K RON | |
| 79 | 79.RADEXPERT SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,9 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 52,8 K RON | |
| 80 | 80.AUTOEXPERT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,8 %— | — | 14,1 K RON | |
| 81 | 81.LIRA CONSULT SRL▲ 390 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,5 %▲ 256,7 % | ▲ 256,7 % | 16,3 K RON | |
| 82 | 82.KONTAXXA SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,4 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 90,9 K RON | |
| 83 | 83.HIGHLIGHT AGENCY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,1 %— | — | 196 K RON | |
| 84 | 84.KARSON & KARSON SRL▲ 469 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77 %▲ 487,3 % | ▲ 487,3 % | 131,6 K RON | |
| 85 | 85.DUO CONSULT SRL▲ 174 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77 %▲ 64 % | ▲ 64 % | 27,9 K RON | |
| 86 | 86.SMART MANAGEMENT ASSISTENCE SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 76,8 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 110,5 K RON | |
| 87 | 87.SLIMTOUR SRLnou | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 76,3 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 88 | 88.PERPETUUM CONT SRL▲ 30 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 76,1 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 133,6 K RON | |
| 89 | 89.DEKO ART CONSULTING SRL▲ 18 | Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 76 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 271,9 K RON | |
| 90 | 90.CONTAGEN SRL▲ 49 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,9 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 50,2 K RON | |
| 91 | 91.EVIDENŢA MUNCII SRL▲ 102 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,8 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 1,8 K RON | |
| 92 | 92."1" EXPERT "T" SRL▲ 104 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,7 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 100,3 K RON | |
| 93 | 93.CAREXPERT SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,5 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 58,9 K RON | |
| 94 | 94.ARCSEL SIB SRL▲ 6 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 75,3 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 136,8 K RON | |
| 95 | 95.CONSULT PREST SRL▲ 48 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 74,5 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 24,7 K RON | |
| 96 | 96.CONSERD PROJECT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,9 %— | — | — | 76,9 K RON |
| 97 | 97.COS-INCON RISC SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,6 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 225,1 K RON | |
| 98 | 98.FINCONTA CO SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,5 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 34,3 K RON | |
| 99 | 99.LIANA TRANS SRL▲ 569 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 73,2 %▲ 1.263,5 % | ▲ 1.263,5 % | 11,9 K RON | |
| 100 | 100.M & A AUDICONT SRL▲ 175 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 72,7 %▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 172,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Sibiu
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
364 firme · 467,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
236 firme · 143,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
345 firme · 117,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
338 firme · 112,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
55 firme · 103 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
149 firme · 97,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
145 firme · 57,1 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
76 firme · 50,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
106 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
72 firme · 23 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
89 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
42 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
17 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
17 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
20 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
35 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
5 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
9 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
10 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
10 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
13 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 875,3 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
7 firme · 868,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
3 firme · 529 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 246,5 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 38,1 K RON