Top 100 firme — Exploatarea forestieră, Sibiu după marjă netă în 2016
75 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -1.362,1 %, iar liderul atinge 97 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BOB SILVAREX SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 97 %— | — | — | 87,3 K RON |
| 2 | 2.ANADAR FOREST SRL= | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 92 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 25,1 K RON | |
| 3 | 3.RSA IMPORT EXPORT SRL▲ 6 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 76,1 %▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 3,1 K RON | |
| 4 | 4.CONŢIU FOREST TRANS S.R.L.▲ 8 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 69,5 %▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 6,5 K RON | |
| 5 | 5.NICOLEMN SRL▲ 14 | Sat Merghindeal, Comuna Merghindeal, Sibiu | 67,8 %▲ 185,6 % | ▲ 185,6 % | 49 K RON | |
| 6 | 6.MICHAEL KLUMPP FORESTRY SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 64,5 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 163,9 K RON | |
| 7 | 7.DEDE FOREST SRLnou | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 55,1 %— | — | — | 48,9 K RON |
| 8 | 8.ALEX NICO FOREST SRL▼ 5 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 52,3 %▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 26,2 K RON | |
| 9 | 9.NICĂ FORESTSIB SRL▼ 1 | Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu | 42,9 %▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 65,9 K RON | |
| 10 | 10.CALEA LUNGA SRL▲ 48 | Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu | 41,6 %— | — | 18,4 K RON | |
| 11 | 11.GORUNUL FOREST SRL▼ 1 | Sat Bradu, Oraş Avrig, Sibiu | 39,8 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 35,3 K RON | |
| 12 | 12.VLADU SRL▲ 2 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 35,6 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 651,4 K RON | |
| 13 | 13.PLEŞA FOREST SRLnou | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 29,6 %— | — | — | 63,6 K RON |
| 14 | 14.FOREST PIN IMPEX SRL▲ 22 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 24,4 %▲ 251 % | ▲ 251 % | 97,3 K RON | |
| 15 | 15.TRI-PREST SRL▲ 57 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 22,5 %— | — | 16,8 K RON | |
| 16 | 16.MITRUŢ FOREST S.R.L.▼ 9 | Sat Bradu, Oraş Avrig, Sibiu | 17,9 %▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 23 K RON | |
| 17 | 17.FRONT GROUP SRL▲ 46 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 17,4 %— | — | 69,3 K RON | |
| 18 | 18.SIRCOMSIM SRLnou | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 17,3 %— | — | — | 219,8 K RON |
| 19 | 19.PAULA SILVA SRL▲ 8 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 17,1 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 178,6 K RON | |
| 20 | 20.NICO TRANS SRL= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 17 %▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 363,4 K RON | |
| 21 | 21.DANADI SRL▲ 39 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 13,7 %— | — | 3,9 K RON | |
| 22 | 22.MINO R SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,5 %▼ 60 % | ▼ 60 % | 353,5 K RON | |
| 23 | 23.TIMBER FACTORY SRL▲ 17 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 13,5 %▲ 146,3 % | ▲ 146,3 % | 155,9 K RON | |
| 24 | 24.NOIANCA PRESTCOM SRL▲ 25 | Sat Noul Român, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 13 %▲ 511,3 % | ▲ 511,3 % | 4,5 K RON | |
| 25 | 25.VASICOM SRL▲ 41 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 12,3 %— | — | 51,3 K RON | |
| 26 | 26.ALEX FOREST SPD SRL▲ 8 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 12 %▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 42,5 K RON | |
| 27 | 27.REMIL COM SRL▼ 2 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 11,3 %▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 140,7 K RON | |
| 28 | 28.MEDIA FOREST EXPLOTRANS DCC SRLnou | Sat Brateiu, Comuna Brateiu, Sibiu | 10,9 %— | — | — | 26,5 K RON |
| 29 | 29.DALFOR SRL▼ 6 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 10,2 %▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 406,8 K RON | |
| 30 | 30.SOŢU TOTAL SRL▼ 26 | Sat Porumbacu de Sus, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 9,1 %▼ 85,9 % | ▼ 85,9 % | 247,3 K RON | |
| 31 | 31.MTS HOLZ VLD SRL▲ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,4 %— | — | 78,5 K RON | |
| 32 | 32.G.I.L.FOREST SRL▼ 8 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 8,3 %▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 16,6 K RON | |
| 33 | 33.LUDFOR SRL▼ 7 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 7,9 %▼ 42 % | ▼ 42 % | 222,1 K RON | |
| 34 | 34.HANEA PROD SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,8 %▲ 108,6 % | ▲ 108,6 % | 26,1 K RON | |
| 35 | 35.MIHDEN SRL▼ 7 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 7,5 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 213,2 K RON | |
| 36 | 36.EXPO-TRANS NMN SRL▲ 6 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 6 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 2 mil. RON | |
| 37 | 37.SILVACOM IMPEX SRL▲ 1 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 6 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 649,2 K RON | |
| 38 | 38.MGD SIB SRL▼ 9 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 5,8 %▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 65,2 K RON | |
| 39 | 39.GREENGOLD TIMBERLANDS 2 S.R.L.▲ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,7 %— | — | 119,7 K RON | |
| 40 | 40.MARYTRANS CIS SRL▲ 1 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 5,3 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 159,1 K RON | |
| 41 | 41.DASOS SERV SRL▲ 3 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 4,8 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 7,4 K RON | |
| 42 | 42.ANTO-VAL FOREST SRLnou | Sat Turnu Roşu, Comuna Turnu Roşu, Sibiu | 4 %— | — | — | 23,7 K RON |
| 43 | 43.ZALI FOREST SRL▼ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,8 %▼ 84,9 % | ▼ 84,9 % | 34,1 K RON | |
| 44 | 44.FIRMANN GERMANIA TEK SRL▲ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7 %— | — | 1,7 K RON | |
| 45 | 45.SIMI-CON EXPLOATARE SRL▲ 3 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 3,5 %▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 144,5 K RON | |
| 46 | 46.TRANS VEST SRL▲ 5 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 3 %▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 10,9 K RON | |
| 47 | 47.SORINVEST TRANS SRL▼ 12 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 3 %▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | 29,6 K RON | |
| 48 | 48.IONI FOREST SRL▼ 17 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 2,5 %▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | 94,4 K RON | |
| 49 | 49.M & M FOREST SRL▼ 17 | Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu | 2,1 %▼ 73,8 % | ▼ 73,8 % | 26,1 K RON | |
| 50 | 50.SIMICOM SRL▲ 3 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 1,5 %▲ 400 % | ▲ 400 % | 91,7 K RON | |
| 51 | 51.EUROPACOM SRL▼ 5 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 1,2 %▼ 63,4 % | ▼ 63,4 % | 10,3 K RON | |
| 52 | 52.HOLZ FOREST SRL▼ 19 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,1 %▼ 85,7 % | ▼ 85,7 % | 23,5 K RON | |
| 53 | 53.FLOREST RĂDUŢIU SRL▼ 6 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 0,9 %▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | 15,2 K RON | |
| 54 | 54.WALMARY SRL= | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 0,8 %▲ 254,6 % | ▲ 254,6 % | 5,7 K RON | |
| 55 | 55.FOREST GROUP SRL▼ 18 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 0,7 %▼ 90,2 % | ▼ 90,2 % | 18,2 K RON | |
| 56 | 56.M.I.G.-HOLZ IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,5 %▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 6,6 K RON | |
| 57 | 57.AMGI TRANS SRL▼ 7 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 0,2 %▼ 89,7 % | ▼ 89,7 % | 2,5 K RON | |
| 58 | 58.MARIO FOREST SRL▼ 28 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 0 %▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | 1,1 K RON | |
| 59 | 59.EMIL & SONS IGHIS SRL▲ 3 | Sat Ighişu Nou, Municipiul Mediaş, Sibiu | -2,3 %— | — | -9,4 K RON | |
| 60 | 60.EMIL - COSTEL FOREST SRL▼ 49 | Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu | -5,1 %▼ 112,8 % | ▼ 112,8 % | -28,8 K RON | |
| 61 | 61.ILCOBRAD SRL▼ 46 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | -6,1 %▼ 120 % | ▼ 120 % | -8,5 K RON | |
| 62 | 62.FOREST SIB EXPLORER SRL▼ 5 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | -6,6 %— | — | -443,8 K RON | |
| 63 | 63.WEBER M & H SRL▲ 2 | Sat Valea Viilor, Comuna Valea Viilor, Sibiu | -6,7 %— | — | -1,9 K RON | |
| 64 | 64.BRADUL EXPLOATARE SRL▼ 48 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -8,1 %▼ 129,8 % | ▼ 129,8 % | -20,6 K RON | |
| 65 | 65.RES FOREST SRL▼ 43 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | -9,7 %▼ 148,9 % | ▼ 148,9 % | -194,6 K RON | |
| 66 | 66.HOLZ IMPEX SRL▼ 11 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | -10,2 %▼ 51.250 % | ▼ 51.250 % | -669,8 K RON | |
| 67 | 67.PET PRESTINSTAL S.R.L.▲ 6 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | -13,6 %— | — | -3,5 K RON | |
| 68 | 68.SILVA WOOD BUSINESS SRL▲ 7 | Municipiul Mediaş, Sibiu | -16,1 %— | — | -85,4 K RON | |
| 69 | 69.DARIA TRANS SRL▼ 8 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | -19,7 %— | — | -7,2 K RON | |
| 70 | 70.HOLZ VLD IMPEX SRL▼ 3 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | -19,7 %— | — | -4,6 K RON | |
| 71 | 71.TRANS WALD EXPLORER SRL▼ 32 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -24,4 %▼ 522,4 % | ▼ 522,4 % | -343,5 K RON | |
| 72 | 72.LA ALEXA ŞANTA SRL▼ 54 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | -32,1 %▼ 234 % | ▼ 234 % | -3 K RON | |
| 73 | 73.KAI FOREST SRL▼ 4 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | -33,1 %— | — | -81,4 K RON | |
| 74 | 74.GEO-DUM FOREST SRL-Dnou | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | -688,7 %— | — | — | -28,4 K RON |
| 75 | 75.FOREST PID SRL▼ 74 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | -1.362,1 %▼ 145 % | ▼ 145 % | -256,5 K RON |