Top 100 firme — Sănătate, Satu Mare după marjă netă în 2022
180 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 26,3 %, iar liderul atinge 97 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MARCUS & CO SRL= | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 97 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 6,7 K RON | |
| 2 | 2.MED INTERN HOPE S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 97 %— | — | — | 8 K RON |
| 3 | 3.MEDIERA MUSE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 96,6 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 56,2 K RON | |
| 4 | 4.CRISFIL IMAGISTICA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 96 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 723,4 K RON | |
| 5 | 5.SARTISDENT S.R.L.▲ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 92,9 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 362,8 K RON | |
| 6 | 6.MIHALCA LORENA SRL▼ 2 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 89,3 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 306,2 K RON | |
| 7 | 7.SFÂNTA APOLLONIA S.R.L.nou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 88,9 %— | — | — | 174,8 K RON |
| 8 | 8.MED DR ANDO SRL▲ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 87,1 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 627,2 K RON | |
| 9 | 9.BENMED CARDIO S.R.L.▼ 1 | Sat Foieni, Comuna Foieni, Satu Mare | 87,1 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 271,3 K RON | |
| 10 | 10.BEHOLISTIC ALE SATU-MARE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 86,7 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 24,6 K RON | |
| 11 | 11.DR BARTHA MEDICAL S.R.L.▲ 19 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 86,1 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 296,4 K RON | |
| 12 | 12.MARKMED S.R.L.nou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 85,6 %— | — | — | 26,1 K RON |
| 13 | 13.NUTRIMED DIET S.R.L.▲ 69 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 85,1 %▲ 178,7 % | ▲ 178,7 % | 3,3 K RON | |
| 14 | 14.LUCHIAN ONCOMED S.R.L.▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 84,8 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 260 K RON | |
| 15 | 15.NEWMED SRL▼ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 84,4 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 289,4 K RON | |
| 16 | 16.COLEFF WORK SYSTEM S.R.L.▼ 7 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 83,9 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 226,2 K RON | |
| 17 | 17.SCHWARZ BLAU IMAGISTIC S.R.L.▼ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 83,4 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 82,1 K RON | |
| 18 | 18.KHKMED 2018 S.R.L.▼ 6 | Municipiul Carei, Satu Mare | 83,2 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 195,2 K RON | |
| 19 | 19.ORTHO-JUST S.R.L.▼ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 82,6 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 242,7 K RON | |
| 20 | 20.ROATIS MEDICARD SRL= | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 82,3 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 307,4 K RON | |
| 21 | 21.SANCTUMED S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 82,2 %— | — | — | 435,6 K RON |
| 22 | 22.OFTAORS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 81 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 288 K RON | |
| 23 | 23.CLEARVIEW RADIOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 80 %— | — | — | 7,9 K RON |
| 24 | 24.ALCRIO CITOBIO SRL▲ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 79,4 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 23,9 K RON | |
| 25 | 25.GYNOPROF S.R.L.= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 79,4 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 368 K RON | |
| 26 | 26.OZON MEDICALA IMPACT SRL▼ 4 | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 79,2 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 434,5 K RON | |
| 27 | 27.DR.DRAGOS 2016 SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 78,5 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 419,5 K RON | |
| 28 | 28.ASC-RADIO S.R.L.nou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 78,4 %— | — | — | 21,4 K RON |
| 29 | 29.OTO REMEDIA S.R.L.▼ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 77,2 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 44,7 K RON | |
| 30 | 30.MEDINT SRL▼ 14 | Oraş Livada, Satu Mare | 76,2 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 324 K RON | |
| 31 | 31.RIA MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 74,4 %— | — | — | 74,2 K RON |
| 32 | 32.CARDIOPULS MEDICA S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 72 %— | — | — | 337,5 K RON |
| 33 | 33.BREBAN RALUCA S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | 71,9 %— | — | — | 104,2 K RON |
| 34 | 34.CIPRES DENTAL SRL▼ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 71,5 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 35 | 35.DR.COVACIC FERENT SRL▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 71,1 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 330,5 K RON | |
| 36 | 36.LAKATOS DENT S.R.L.▼ 8 | Sat Turulung, Comuna Turulung, Satu Mare | 69,9 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 165,8 K RON | |
| 37 | 37.CONFORT SMILE EXPERT S.R.L.▲ 46 | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 66,8 %▲ 124,5 % | ▲ 124,5 % | 86,7 K RON | |
| 38 | 38.CLARAGYN OBS S.R.L.▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 65,6 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 202,8 K RON | |
| 39 | 39.FINESS DENTAL SATU MARE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 65,5 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 1,8 mil. RON | |
| 40 | 40.PROFILAND MED SRL▲ 59 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 61,2 %▲ 216,6 % | ▲ 216,6 % | 64,2 K RON | |
| 41 | 41.BLUE EYE RADIOLOGY S.R.L.▲ 30 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 60,8 %▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 33,8 K RON | |
| 42 | 42.DR.BIDILEAN MARIA S.R.L.▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 59,3 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 298,1 K RON | |
| 43 | 43.PERŞE GRETA S.R.L.▲ 59 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 59 %▲ 221,9 % | ▲ 221,9 % | 62,2 K RON | |
| 44 | 44.PANTANASSA SRL▲ 30 | Municipiul Carei, Satu Mare | 58,4 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 51,6 K RON | |
| 45 | 45.IOAN - ADRIAN BUDA S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 57,6 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 46 | 46.SERV ANAPATH SZIGETI S.R.L.▲ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 57,2 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 26,9 K RON | |
| 47 | 47.DR BARTHA LD S.R.L.▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 55,8 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 493,2 K RON | |
| 48 | 48.DETUR SOLUTION SRL▲ 76 | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 55,7 %▲ 723,7 % | ▲ 723,7 % | 49,1 K RON | |
| 49 | 49.SINAPSIS SRL▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 55,2 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 475,1 K RON | |
| 50 | 50.MARUSAC DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 54,9 %— | — | — | 7,8 K RON |
| 51 | 51.CLINICA KORALL INVESTMENT SRL▼ 27 | Sat Batarci, Comuna Batarci, Satu Mare | 54,6 %▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 52 | 52.DRAGA MEA COPILARIE S.R.L.nou | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | 53,6 %— | — | — | 87,1 K RON |
| 53 | 53.R&R DIGI RAY SRL▲ 8 | Municipiul Carei, Satu Mare | 52,9 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 61,5 K RON | |
| 54 | 54.CARDIONET SURGERY SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 52,8 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 133 K RON | |
| 55 | 55.MUN MED SRL▼ 18 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 52,6 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 176,3 K RON | |
| 56 | 56.BIBESZ DERMA S.R.L.▼ 6 | Municipiul Carei, Satu Mare | 52,4 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 82,8 K RON | |
| 57 | 57.CLINICA DUO DENT SRL▼ 10 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 52,2 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 410,2 K RON | |
| 58 | 58.MEDFARM DR. MAKKAI SRL▼ 19 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 50,5 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 341,6 K RON | |
| 59 | 59.OCULIST S.R.L.▼ 26 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 49,8 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 60 | 60.BETA - GYN S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 49,5 %— | — | — | 14,1 K RON |
| 61 | 61.DR. COVACIC TÜNDE SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 49,3 %— | — | 151,6 K RON | |
| 62 | 62.DATCU ORTO CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 49,2 %— | — | — | 990,5 K RON |
| 63 | 63.MEDSTEP S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 49 %— | — | — | 11,9 K RON |
| 64 | 64.HAPPY DENT CLINIQUE SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 48,6 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 136,9 K RON | |
| 65 | 65.ORL OMER CARMEN SRL▼ 25 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 48,3 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 175,5 K RON | |
| 66 | 66.TOTAL DENT SRL▲ 80 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 48,2 %— | — | 66,9 K RON | |
| 67 | 67.ECOSMART MEDICAL S.R.L.▼ 24 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 48,1 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 8,7 K RON | |
| 68 | 68.VINKLER MEDICA S.R.L.▼ 47 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 47,8 %▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 112,9 K RON | |
| 69 | 69.DERMA BELLE BY IULIA S.R.L.nou | Sat Bârsău de Sus, Comuna Bârsău, Satu Mare | 46,5 %— | — | — | 32,2 K RON |
| 70 | 70.PFAU-MED SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 45,6 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 214,8 K RON | |
| 71 | 71.INEZCONSULT SRL▼ 16 | Sat Viile Satu Mare, Comuna Viile Satu Mare, Satu Mare | 43,6 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 27,1 K RON | |
| 72 | 72.GASTROMEDICA SATU MARE SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 42,4 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 56 K RON | |
| 73 | 73.CLINICA SPERANŢA S.R.L.▲ 24 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 41,5 %▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 615,8 K RON | |
| 74 | 74.DR. MATIZ CABINET MEDICAL SRL▼ 33 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 41,1 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 1 mil. RON | |
| 75 | 75.TEODENT MEDICINA DENTARA S.R.L.▼ 18 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 40,1 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 279,4 K RON | |
| 76 | 76.DR. SAVA TOADER VIORICA SRL▼ 14 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 39,8 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 143,9 K RON | |
| 77 | 77.VIVA MED CLINIQUE SRL▲ 60 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 39,2 %— | — | 84,8 K RON | |
| 78 | 78.AVENTURA PARK SATU MARE SRL▲ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 38,8 %▲ 44 % | ▲ 44 % | 129,1 K RON | |
| 79 | 79.SPORTMEDIZIN 2016 SRL▼ 12 | Sat Bârsău de Sus, Comuna Bârsău, Satu Mare | 38 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 157,5 K RON | |
| 80 | 80.TAKAYAMA MED SRL▲ 49 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 37,5 %▲ 680,6 % | ▲ 680,6 % | 100 K RON | |
| 81 | 81.VLAD TEX SRL▲ 27 | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | 37,4 %▲ 170,2 % | ▲ 170,2 % | 768,5 K RON | |
| 82 | 82.VITALITY DENT S.R.L.▼ 29 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 36 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 23,1 K RON | |
| 83 | 83.VITREUM CHIRURGICAL S.R.L.▼ 45 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 36 %▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 84 | 84.ALY DENT CLINIC SRL▼ 15 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 35,3 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 140 K RON | |
| 85 | 85.DOCHI DENT TEAM SRL▲ 36 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 34,7 %▲ 366,3 % | ▲ 366,3 % | 113,9 K RON | |
| 86 | 86.CENTRU DE ÎNGRIJIRE SFÂNTUL GABRIEL S.R.L.▲ 29 | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | 33,6 %▲ 228,8 % | ▲ 228,8 % | 177,8 K RON | |
| 87 | 87.TERAPEUT ROBERT SRL▲ 65 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 32,4 %— | — | 32,2 K RON | |
| 88 | 88.MEDSERV SRL▲ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 32,4 %▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 346,9 K RON | |
| 89 | 89.DATCU DENTAL CLINIC S.R.L.▼ 24 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 32,3 %▼ 24 % | ▼ 24 % | 1,1 mil. RON | |
| 90 | 90.BATORI-ANDRONESCU DENTAL CLINIC S.R.L.▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 32,2 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 51,5 K RON | |
| 91 | 91.NEXTGEN HEMATOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 31,4 %— | — | — | 2,8 K RON |
| 92 | 92.VITREUM MEDICAL SRL▼ 14 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 31,4 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 93 | 93.PROEMIDENT SRL▼ 49 | Sat Turulung, Comuna Turulung, Satu Mare | 30,2 %▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 98,8 K RON | |
| 94 | 94.VITALMED SRL▼ 45 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 29,8 %▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 18,8 K RON | |
| 95 | 95.DER ONCOMED SRL▼ 35 | Municipiul Carei, Satu Mare | 29 %▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 22,9 K RON | |
| 96 | 96.BOTI SERV SRL▼ 38 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 28,1 %▼ 39 % | ▼ 39 % | 597,4 K RON | |
| 97 | 97.SERVICII MEDICALE MICUL SI ASOCIATII SRL▼ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 27,4 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 170,2 K RON | |
| 98 | 98.OCHIUL ROSU S.R.L.▼ 50 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 27,3 %▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 47,3 K RON | |
| 99 | 99.LABORATOR KORALL SRL▼ 43 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 26,8 %▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 297,9 K RON | |
| 100 | 100.MEDICA POMI SRL▲ 18 | Sat Pomi, Comuna Pomi, Satu Mare | 26,3 %▲ 193,7 % | ▲ 193,7 % | 191,8 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Satu Mare
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
104 firme · 88,6 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
80 firme · 43,2 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
48 firme · 27 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
5 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
8 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
10 firme · 5 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
6 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 453,8 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
4 firme · 431,6 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 387,6 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
2 firme · 228,2 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 68,9 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
3 firme · 37,9 K RON