Top 100 firme — Învățământ, Prahova după marjă netă în 2012
124 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -82,9 %, iar liderul atinge 84,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DIETO- ZONOKINETICA SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 84,4 %— | — | — | 11 K RON |
| 2 | 2.MONDO MEDICA SRL▲ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 63,9 %▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | 5 K RON | |
| 3 | 3.VENUS 2000 SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,3 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 56,2 K RON | |
| 4 | 4.ARVAS SECURITY SRL▲ 62 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 58,7 %— | — | 67,8 K RON | |
| 5 | 5.CAMPION EXPERT TRANING SRL▲ 40 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 52,2 %▲ 1.311,9 % | ▲ 1.311,9 % | 42,8 K RON | |
| 6 | 6.ALFA EUROCURS INVEST SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 51,6 %— | — | — | 12,4 K RON |
| 7 | 7.EDUCO SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 51,4 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 21,1 K RON | |
| 8 | 8.FORMATEST CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,5 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 164,3 K RON | |
| 9 | 9.DIPERO CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 49,4 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 22,5 K RON | |
| 10 | 10.SC BELLE LANGUAGES PREST SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 45,3 %— | — | — | 41,9 K RON |
| 11 | 11.DESTINE HOLDING SA▲ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 43,5 %▲ 906,7 % | ▲ 906,7 % | 619,2 K RON | |
| 12 | 12.VOLANUL SERV SRL▼ 9 | Sat Valea Ursoii, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 41,9 %▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 8,3 K RON | |
| 13 | 13.BRUM INTERPREST PARTNERS SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,4 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 77,3 K RON | |
| 14 | 14.VLADIA AUTO SRL▲ 61 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 38,1 %— | — | 30,1 K RON | |
| 15 | 15.MEDIMED SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 32,3 %▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 75,9 K RON | |
| 16 | 16.AEVUM ECO CONSULT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 28,9 %▲ 242,6 % | ▲ 242,6 % | 38,1 K RON | |
| 17 | 17.ELEVADO LEARNING SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 21,4 %▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 14,7 K RON | |
| 18 | 18.LUAN TRAINING SRL▲ 28 | Sat Curcubeu, Comuna Balta Doamnei, Prahova | 20,3 %▲ 730,2 % | ▲ 730,2 % | 15,6 K RON | |
| 19 | 19.PETERSON INTERNAŢIONAL CONSULTANTS SRL▲ 83 | Municipiul Câmpina, Prahova | 18,4 %— | — | 5,6 K RON | |
| 20 | 20.EDHUARD CONSULTING GRUP SRL▲ 65 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 18,1 %— | — | 874 RON | |
| 21 | 21.MARYINSTAL SERVICE SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 18,1 %▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 8,6 K RON | |
| 22 | 22.ADIR SRL▲ 71 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 15,6 %— | — | 16,8 K RON | |
| 23 | 23.CENTRUL DOXIS SRL▲ 44 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14,5 %— | — | 12,1 K RON | |
| 24 | 24.INFO ACCRP SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14,1 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 2,8 K RON | |
| 25 | 25.DRAGHIA AUTOCID SRL▲ 19 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 14 %▲ 253,8 % | ▲ 253,8 % | 7,4 K RON | |
| 26 | 26.GRĂDINIŢA ESPERIA ROM SRL▲ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,9 %▲ 231,1 % | ▲ 231,1 % | 28,1 K RON | |
| 27 | 27.RECOLOGICA WASTE SOLUTIONS S.R.L.▲ 6 | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 13,9 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 18,5 K RON | |
| 28 | 28.CORISAN MED SRL▲ 40 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 12,9 %— | — | 19,5 K RON | |
| 29 | 29.K.S.C. TRAINING SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12,7 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 89,4 K RON | |
| 30 | 30.EGRON OTDC SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12,3 %— | — | — | 666 RON |
| 31 | 31.CĂSUŢA CU POVEŞTI SRL▼ 13 | Sat Balta Doamnei, Comuna Balta Doamnei, Prahova | 12,1 %▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 58,4 K RON | |
| 32 | 32.VOLANUL EURO SRL▲ 40 | Sat Valea Ursoii, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 11,7 %— | — | 12,9 K RON | |
| 33 | 33.RILĂ-BOCĂNILĂ SRL▼ 1 | Comuna Cornu, Prahova | 11,6 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 27,1 K RON | |
| 34 | 34.FRIZZLY SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 10,9 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 6 K RON | |
| 35 | 35.AUTOPREST RED LARIX SRL▼ 16 | Sat Gheaba, Comuna Măneciu, Prahova | 8,4 %▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 6 K RON | |
| 36 | 36.THOTH LEARNING SRL▲ 52 | Sat Baba Ana, Comuna Baba Ana, Prahova | 8,2 %— | — | 1,8 K RON | |
| 37 | 37.OVI BONNE ROUTE SRL▲ 34 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 6,9 %— | — | 7,6 K RON | |
| 38 | 38.LITAVA SERV SRL▼ 3 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 4,7 %▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 10,6 K RON | |
| 39 | 39.FAXMEDIA CONSULTING SRL▲ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,7 %▲ 371,7 % | ▲ 371,7 % | 234,3 K RON | |
| 40 | 40.PROGRESSIVE - SKI SRLnou | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 4,6 %— | — | — | 333 RON |
| 41 | 41.ALEXIADA CENTER SRL▲ 53 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 4,1 %— | — | 3,6 K RON | |
| 42 | 42.LEARNING ECOSYSTEM S.R.L.nou | Sat Proviţa de Sus, Comuna Proviţa de Sus, Prahova | 4 %— | — | — | 314 RON |
| 43 | 43.CENTRUL ZONAL DE FORMARE PROFESIONALĂ A ADULTILOR SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,8 %— | — | 1,5 K RON | |
| 44 | 44.GEONIK DESIGN ART SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,7 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 1 K RON | |
| 45 | 45.GREENDEPO DSL CENTER S.R.L.nou | Sat Valea Călugărească, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 3 %— | — | — | 6,3 K RON |
| 46 | 46.KT PROFESIONAL TRANS SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,6 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 5 K RON | |
| 47 | 47.HSEQ CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,9 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 40,5 K RON | |
| 48 | 48.COMO CONSULTING SRL▼ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,7 %▼ 96 % | ▼ 96 % | 4,3 K RON | |
| 49 | 49.PICOIL INFO CONSULT SRL▼ 13 | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,4 %▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | 10,9 K RON | |
| 50 | 50.GANIMAR COM SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,4 %▲ 487,5 % | ▲ 487,5 % | 916 RON | |
| 51 | 51.OK SERVICE CORPORATION SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,3 %▼ 36 % | ▼ 36 % | 33,8 K RON | |
| 52 | 52.RAVETRIP088 S.R.L.= | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,2 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 379 RON | |
| 53 | 53.HIP PEP AUTO SRL▼ 19 | Municipiul Câmpina, Prahova | 0,8 %▼ 91 % | ▼ 91 % | 224 RON | |
| 54 | 54.DOINA - CENTRUL DE SUPRAVEGHERE ELEVI SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,7 %▲ 146,4 % | ▲ 146,4 % | 688 RON | |
| 55 | 55.MENESTYS SRL▲ 52 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,6 %— | — | 106 RON | |
| 56 | 56.VADRAUTO SRL▲ 36 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,5 %— | — | 731 RON | |
| 57 | 57.AUTOKLASS PUNCT RO SRL▼ 36 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,5 %▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | 967 RON | |
| 58 | 58.BDACL INVESTMENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 0,3 %▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 487 RON | |
| 59 | 59.BON VOYAGE COM SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,3 %▲ 300 % | ▲ 300 % | 1,4 K RON | |
| 60 | 60.SCHOOL ADI AUTO SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,2 %— | — | 208 RON | |
| 61 | 61.KISSCOP AUTO SRL▼ 8 | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 0,2 %▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | 164 RON | |
| 62 | 62.SOCIETATEA INGINERILOR DE PETROL ŞI GAZE-CENTRUL DE PREGĂTIRE ŞI INSTRUIRE GRIGORE IOACHIM SRL▼ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 0,1 %▼ 80,9 % | ▼ 80,9 % | 3,8 K RON | |
| 63 | 63.EDU SURFING SRLnou | Sat Pietroşani, Comuna Puchenii Mari, Prahova | -0,3 %— | — | — | -41 RON |
| 64 | 64.MISS SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -1,3 %▼ 168,2 % | ▼ 168,2 % | -2,5 K RON | |
| 65 | 65.ONERO SECURITY SERV SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -1,7 %— | — | -274 RON | |
| 66 | 66.GARAL TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -2,7 %— | — | -2,6 K RON | |
| 67 | 67.STEPI B & C DRIVE SRL▼ 29 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | -4,3 %▼ 189,7 % | ▼ 189,7 % | -2,5 K RON | |
| 68 | 68.GRĂDINIŢA MISH-MASH SRL▼ 8 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | -9,8 %— | — | -24,8 K RON | |
| 69 | 69.ANGHELIS COMPANY SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -10 %— | — | -8,2 K RON | |
| 70 | 70.PROWELT SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -10,8 %— | — | -10,8 K RON | |
| 71 | 71.GRĂDINIŢA YOYO ŞI IRIS SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | -10,9 %— | — | — | -2 K RON |
| 72 | 72.MATH LEARNING SERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -14,6 %— | — | — | -504 RON |
| 73 | 73.MEDIAX MANAGEMENT SRL▼ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -16,4 %▼ 787,9 % | ▼ 787,9 % | -16,6 K RON | |
| 74 | 74.LEARN PROEXPERT SRL▼ 46 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -16,6 %▼ 235,7 % | ▼ 235,7 % | -18,4 K RON | |
| 75 | 75.PRIMA ONE HAPPY ANGELS SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -16,8 %— | — | -42,6 K RON | |
| 76 | 76.ACADEMOS MEDIA SRLnou | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | -17,3 %— | — | — | -17,3 K RON |
| 77 | 77.ILEDIA BABY SRL▼ 47 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -19,1 %▼ 265,2 % | ▼ 265,2 % | -4,7 K RON | |
| 78 | 78.DUCKY-DUCK SRL▼ 55 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -20,6 %▼ 226,1 % | ▼ 226,1 % | -23,1 K RON | |
| 79 | 79.EDUKON SMARTER SRL▼ 57 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -22,5 %▼ 225,8 % | ▼ 225,8 % | -24,4 K RON | |
| 80 | 80.SACHI SRL▼ 15 | Municipiul Câmpina, Prahova | -22,9 %— | — | -7,7 K RON | |
| 81 | 81.BEKA PITICUŢ SRL▲ 16 | Loc. Slănic, Oraş Slănic, Prahova | -22,9 %— | — | -7 K RON | |
| 82 | 82.SELKET SERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -23,1 %— | — | — | -7,2 K RON |
| 83 | 83.ALITRANS TOUR SRL▼ 1 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | -23,3 %— | — | -16 K RON | |
| 84 | 84.GRĂDINIŢA HELLO KITY ŞI JASMIN SRL= | Sat Magula, Comuna Tomşani, Prahova | -24,3 %— | — | -6,2 K RON | |
| 85 | 85.RESUM CONSULTING SRL▼ 59 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -25,2 %▼ 283,1 % | ▼ 283,1 % | -17 K RON | |
| 86 | 86.LAVAL TOUR SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -30,1 %— | — | -26,1 K RON | |
| 87 | 87.VERONICA MARY & DAY SRLnou | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | -38,9 %— | — | — | -24,2 K RON |
| 88 | 88.SCORPION COM SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -42,2 %— | — | -63,3 K RON | |
| 89 | 89.VOINIK TOTAL SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -42,4 %— | — | -17,4 K RON | |
| 90 | 90.PLAYFUL PERSONALITY BUILDER SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -43,4 %— | — | — | -694 RON |
| 91 | 91.E-GIFT CONSULT SRL▼ 54 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -47,7 %▼ 1.057,6 % | ▼ 1.057,6 % | -9,8 K RON | |
| 92 | 92.DELOS CONSULTING SRL▼ 78 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -48,1 %▼ 222,8 % | ▼ 222,8 % | -9,1 K RON | |
| 93 | 93.D & T AUTO BEST SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -51,6 %— | — | -23,4 K RON | |
| 94 | 94.UNIQUE MODELS AGENCY SRL▼ 67 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | -52,8 %▼ 513,9 % | ▼ 513,9 % | -108,9 K RON | |
| 95 | 95.C.C.C. ADMIS A & D SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -61,5 %— | — | -214,1 K RON | |
| 96 | 96.BIALIS SRL▼ 9 | Municipiul Câmpina, Prahova | -65,5 %— | — | -183 K RON | |
| 97 | 97.DESCARTES CENTER SRL▼ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -66,9 %— | — | -44,2 K RON | |
| 98 | 98.EDUCATION CONSULTING EXPERT SRL▼ 94 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -68,3 %▼ 196,1 % | ▼ 196,1 % | -11,3 K RON | |
| 99 | 99.KRISKLASS PUNCTRO S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -72,5 %— | — | — | -39,7 K RON |
| 100 | 100.NICELI - SERV SRL▼ 45 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -82,9 %▼ 12.850,8 % | ▼ 12.850,8 % | -11,4 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Prahova
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
292 firme · 72,2 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
51 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
22 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
46 firme · 6 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
38 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
8 firme · 729,3 K RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
3 firme · 364,4 K RON
CAEN 8520
Învățământ primar
1 firme · 0 RON
CAEN 8542
Învățământ superior universitar
1 firme · 0 RON