Top 100 firme — Activități profesionale, Prahova după marjă netă în 2020
2.042 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 93,5 %, iar liderul atinge 4.586,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DIAPIR SRL▲ 772 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4.586,6 %▲ 10.293,3 % | ▲ 10.293,3 % | 73,4 K RON | |
| 2 | 2.GEOCAD WORKS S.R.L.▲ 1.342 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1.561,9 %▲ 13.540,9 % | ▲ 13.540,9 % | 25,8 K RON | |
| 3 | 3.CONSPROIECT SA▲ 1.910 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 362,6 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.MED-CONS SRL▲ 1.954 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 299,7 %— | — | 3,4 K RON | |
| 5 | 5.FISCAL CONSULT SRL▲ 874 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 214,5 %▲ 463,4 % | ▲ 463,4 % | 366,4 K RON | |
| 6 | 6.CLASOR EVALIS SRL▲ 655 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 191,1 %▲ 269,9 % | ▲ 269,9 % | 60,8 K RON | |
| 7 | 7.SIGFOC PROIECT SERV SRL▲ 784 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 183,5 %▲ 324,5 % | ▲ 324,5 % | 296,6 K RON | |
| 8 | 8.CONTURIMOB SRL▲ 1.687 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 152,8 %— | — | 156,6 K RON | |
| 9 | 9.TOPO POINT 3D S.R.L.▲ 1.964 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 142,4 %— | — | 202,6 K RON | |
| 10 | 10.ZAFIRIS SERV EVAL SRL▲ 54 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 141,4 %▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 18,1 K RON | |
| 11 | 11.ATLAS APPS SRL▲ 517 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 138,3 %▲ 134 % | ▲ 134 % | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.SUNART CONCEPT SRL▲ 929 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 134,4 %▲ 290,2 % | ▲ 290,2 % | 320,9 K RON | |
| 13 | 13.MAGIC FOTO ARTSTUDIO S.R.L.▲ 233 | Municipiul Câmpina, Prahova | 123,6 %▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 13,6 K RON | |
| 14 | 14.ALICE BLUE DESIGNS S.R.L.▲ 384 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 121,2 %▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 12,3 K RON | |
| 15 | 15.QUINTUS AUDIT EXPERT SRL▲ 751 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 121 %▲ 170,4 % | ▲ 170,4 % | 37,5 K RON | |
| 16 | 16.QWERTY BOX SERVICES S.R.L.▲ 1.798 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 111,7 %— | — | 51,1 K RON | |
| 17 | 17.RELECO IDEEA SRL▲ 504 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 108,8 %▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 150,8 K RON | |
| 18 | 18.SELFEGA CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 106,7 %— | — | — | 54,4 K RON |
| 19 | 19.VALIONA AUTO SERVICE SRL▲ 1.079 | Sat Parepa-Ruşani, Comuna Colceag, Prahova | 106,5 %▲ 303 % | ▲ 303 % | 85 K RON | |
| 20 | 20.EIS CONSULTING SRL▲ 653 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 100,3 %▲ 96,9 % | ▲ 96,9 % | 109,4 K RON | |
| 21 | 21.PHOENIX CONSULTANCY S.R.L.▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 98,6 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 22 | 22.ASTRO WEB EXPERT SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 98,4 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 241,1 K RON | |
| 23 | 23.ANDREW BOX BEST EVENTS & STUDIO S.R.L.▲ 141 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97,7 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 586 RON | |
| 24 | 24.GEORAMA SURVEY S.R.L.nou | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 97,6 %— | — | — | 49,2 K RON |
| 25 | 25.NEWCO ENGINEERING SRL▼ 9 | Municipiul Câmpina, Prahova | 97,5 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 130,2 K RON | |
| 26 | 26.PETCHI FUN EVENTS SRL▲ 126 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97,4 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 58,4 K RON | |
| 27 | 27.MARFIN STUD MICROMOD SRL▲ 50 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97,3 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 37,2 K RON | |
| 28 | 28.ALPHA VET CARE S.R.L.▲ 1.924 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 97,3 %— | — | 42,2 K RON | |
| 29 | 29.ARHISENS 07 SRL▲ 6 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 97,3 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 27,3 K RON | |
| 30 | 30.CLASIMO OFFICE CONSULTING SRL▲ 253 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97,2 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 120,9 K RON | |
| 31 | 31.A-TEAM ALSOF FACT S.R.L.▲ 138 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97,2 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 3,2 K RON | |
| 32 | 32.NOPTOMEH HOMES AND GARDENS S.R.L.nou | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 97,1 %— | — | — | 22,8 K RON |
| 33 | 33.RBL VENTURES SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %— | — | 103,9 K RON | |
| 34 | 34.SPORTSTRANSFER INTERACTIV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %— | — | — | 73,3 K RON |
| 35 | 35.SPIRIDUS AVENTUROS S.R.L.▲ 183 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 97 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 1,2 K RON | |
| 36 | 36.ERIB MEMORIES S.R.L.▲ 1.908 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 97 %— | — | 776 RON | |
| 37 | 37.INVENTICO DESIGN & GRAPHICS S.R.L.nou | Sat Târgşoru Vechi, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 97 %— | — | — | 23,3 K RON |
| 38 | 38.PROIECT STROIAN SRL▲ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 40,4 K RON | |
| 39 | 39.FLORIANDRA BUSINESS S.R.L.nou | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 97 %— | — | — | 13,1 K RON |
| 40 | 40.MOC FINANCE SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 97 %— | — | — | 23,6 K RON |
| 41 | 41.TEHNOVLAD CONSULTING S.R.L.▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %0,0% | 0,0% | 8,3 K RON | |
| 42 | 42.BEAUVILLE LAND-ART-DESIGN SRL▲ 1.886 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %— | — | 4,6 K RON | |
| 43 | 43.AGLER TRADING SRL▲ 245 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 6 K RON | |
| 44 | 44.DAS CREATIV MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %— | — | — | 357,8 K RON |
| 45 | 45.YOUR ECO SYSTEM S.R.L.nou | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 97 %— | — | — | 63,1 K RON |
| 46 | 46.DRUMVAL BUSINESS S.R.L.▲ 101 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 96,8 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 55,7 K RON | |
| 47 | 47.FOUR YOU SERVICES SOLUTIONS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,8 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 1,2 mil. RON | |
| 48 | 48.BALDO BILANŢ SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,7 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 144,7 K RON | |
| 49 | 49.APEX ADVERTISING SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,7 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 71,7 K RON | |
| 50 | 50.CB STRATEGY S.R.L.nou | Sat Mehedinţa, Comuna Podenii Noi, Prahova | 96,6 %— | — | — | 101 K RON |
| 51 | 51.INSERT PROIECT S.R.L.nou | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 96,6 %— | — | — | 59,7 K RON |
| 52 | 52.ARTDOON PRO CAD S.R.L.▲ 1.810 | Sat Inoteşti, Comuna Colceag, Prahova | 96,6 %— | — | 4,5 K RON | |
| 53 | 53.ADELAD GRUP SRL▼ 22 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 96,6 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 23,2 K RON | |
| 54 | 54.ANDVEROMAG S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,4 %— | — | — | 10,1 K RON |
| 55 | 55.F & P ECONOMIC CONSULTING SRL▲ 1.275 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,2 %▲ 691,4 % | ▲ 691,4 % | 31,6 K RON | |
| 56 | 56.STOCHASTIC ASSET MANAGEMENT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,2 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 55,9 K RON | |
| 57 | 57.WIN IDEAS PREMIUM S.R.L.▲ 29 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,1 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 40 K RON | |
| 58 | 58.LUKANDY SECURITY SERV SRL▼ 5 | Sat Homorâciu, Comuna Izvoarele, Prahova | 96,1 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 16,5 K RON | |
| 59 | 59.RO LINK SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,1 %— | — | — | 535,2 K RON |
| 60 | 60.ACTIVE DREAM DAV S.R.L.nou | Sat Proviţa de Jos, Comuna Proviţa de Jos, Prahova | 96,1 %— | — | — | 12,7 K RON |
| 61 | 61.RUTCONSULT SRL▲ 1.050 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96 %▲ 276,8 % | ▲ 276,8 % | 45,2 K RON | |
| 62 | 62.TRADUCLEAR S.R.L.▲ 119 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 32,4 K RON | |
| 63 | 63.ALMACOR ADVISOR S.R.L.nou | Sat Magula, Comuna Tomşani, Prahova | 95,9 %— | — | 39,8 K RON | |
| 64 | 64.DESPĀGUBIREA VICTIMELOR RUTIERE S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 95,9 %— | — | — | 134,8 K RON |
| 65 | 65.OVERNET RO - IT SRL▲ 89 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 95,9 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 349 RON | |
| 66 | 66.OILCONS & EQUIPMENT S.R.L.nou | Sat Măgureni, Comuna Măgureni, Prahova | 95,8 %— | — | — | 68,1 K RON |
| 67 | 67.TCORES SOLUTIONS S.R.L.▼ 22 | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Prahova | 95,8 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 245,8 K RON | |
| 68 | 68.BMI CONSULT & TOURING S.R.L.▲ 68 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 95,8 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 87,6 K RON | |
| 69 | 69.COMMISSIONING & START UP SERVICES S.R.L.nou | Sat Ţânţăreni, Comuna Blejoi, Prahova | 95,7 %— | — | — | 143,3 K RON |
| 70 | 70.PROFIT CARD MEDIA SRL▲ 185 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 95,7 %▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 11,8 K RON | |
| 71 | 71.MATLO CONS SRL▲ 3 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 95,6 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 15,3 K RON | |
| 72 | 72.COJANI & COJANI S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 95,6 %— | — | — | 26,8 K RON |
| 73 | 73.MONFIN REPORTING S.R.L.nou | Sat Stoeneşti, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 95,3 %— | — | — | 57,2 K RON |
| 74 | 74.BABTRANSLATE SOLUTIONS SRL▲ 1 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 95,3 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 87,3 K RON | |
| 75 | 75.BRIGHT MIND SOLUTION S.R.L.nou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 95,3 %— | — | — | 13,1 K RON |
| 76 | 76.BAU CONSULT AANB LM SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 95,3 %— | — | 19,4 K RON | |
| 77 | 77.MARBILEX CONTA S.R.L.▼ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 95,2 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 141,1 K RON | |
| 78 | 78.VAMADI TAX ADVISORS S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 95,2 %— | — | — | 37,7 K RON |
| 79 | 79.DON PAVEL EXQUISITE S.R.L.nou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 95 %— | — | — | 21,4 K RON |
| 80 | 80.VELSMAR DIGITAL S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,9 %— | — | — | 57,3 K RON |
| 81 | 81.OPTIM PRO CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,9 %— | — | — | 104,8 K RON |
| 82 | 82.EXPERTIZE-EVALUARI CONSULTANTA SRL▲ 1.152 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,8 %▲ 434,3 % | ▲ 434,3 % | 24,9 K RON | |
| 83 | 83.STUDIO ARCHITECTURE AND EVOLUTION S.R.L.▲ 1.204 | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 94,8 %▲ 547,2 % | ▲ 547,2 % | 48,9 K RON | |
| 84 | 84.M GROUP SMART BUSINESS CONCEPT S.R.L.▼ 50 | Loc. Breaza de Jos, Oraş Breaza, Prahova | 94,7 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 129,1 K RON | |
| 85 | 85.CONTABIM FINANCE PLUS S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,6 %— | — | — | 105 K RON |
| 86 | 86.MASTERMIND INVESTMENTS S.R.L.nou | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 94,5 %— | — | — | 37,8 K RON |
| 87 | 87.FINGEN CONEX SRL▲ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,5 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 30,3 K RON | |
| 88 | 88.KOSMOS ENERGY CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,5 %— | — | — | 23 K RON |
| 89 | 89.LCH SRL▼ 40 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,5 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 49,3 K RON | |
| 90 | 90.POWER TOTAL OFFICE SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,4 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 257,5 K RON | |
| 91 | 91.YUVA DESIGN S.R.L.nou | Sat Brebu Manăstirei, Comuna Brebu, Prahova | 94,4 %— | — | — | 17,9 K RON |
| 92 | 92.TIG ENGINEERING & CONSULTING S.R.L.▼ 33 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,1 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 7,6 K RON | |
| 93 | 93.ALERT MANAGEMENT S.R.L.▲ 11 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 93,9 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 77,4 K RON | |
| 94 | 94.TIARA GENETIC CONS S.R.L.nou | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 93,9 %— | — | — | 57,8 K RON |
| 95 | 95.MAMUT SERVICES SRL▲ 82 | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 93,7 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 90,2 K RON | |
| 96 | 96.INTELLIVO S.R.L.nou | Sat Măneciu-Pământeni, Comuna Măneciu, Prahova | 93,7 %— | — | — | 29 K RON |
| 97 | 97.BELLADI SERV SRL▼ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 93,7 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 24,8 K RON | |
| 98 | 98.TWOSOLVE S.R.L.nou | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 93,6 %— | — | — | 33,1 K RON |
| 99 | 99.SIMPATICUL ONLINE S.R.L.nou | Sat Făcăieni, Comuna Măneciu, Prahova | 93,6 %— | — | — | 341,4 K RON |
| 100 | 100.IVAN EXPERT CONTABIL SRL▲ 70 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 93,5 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 50,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Prahova
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
145 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
587 firme · 854,7 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
379 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
173 firme · 139,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
395 firme · 101,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
323 firme · 96,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
186 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
153 firme · 50 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 42,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
87 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
69 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
155 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
5 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
14 firme · 6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
17 firme · 5 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
25 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
47 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
13 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
9 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
14 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 833,5 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 826,8 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
3 firme · 743,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
5 firme · 571,1 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 307 K RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 210,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
3 firme · 199,8 K RON