Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Prahova după marjă netă în 2020
57 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -1.742,2 %, iar liderul atinge 183,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DRUMURI SI PODURI PRAHOVA SA▲ 47 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 183,5 %— | — | 36,7 K RON | |
| 2 | 2.CRISALEX VAN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 95,3 %— | — | — | 134,4 K RON |
| 3 | 3.SEMNAL DRUM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 88,2 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 265,1 K RON | |
| 4 | 4.ENACONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 84,8 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 234,6 K RON | |
| 5 | 5.RAFI TOTINVEST S.R.L.nou | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 83,3 %— | — | — | 260,5 K RON |
| 6 | 6.DOMENIILE GÎRBEA S.R.L.▲ 19 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 77 %▲ 447,8 % | ▲ 447,8 % | 4 mil. RON | |
| 7 | 7.EWALO DISTRIB INVEST S.R.L.nou | Sat Nedelea, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 61,4 %— | — | — | 45,9 K RON |
| 8 | 8.AIG CONSULTANȚĂ & SERVICII S.R.L.▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 56,2 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 121,6 K RON | |
| 9 | 9.JONNED PROFIT SRL▲ 3 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 54,9 %▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 132,4 K RON | |
| 10 | 10.BIAROL UNIVERSAL SERV SRL▼ 3 | Sat Mireşu Mare, Comuna Sângeru, Prahova | 53,5 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 692,2 K RON | |
| 11 | 11.CONSTMAT SRL▲ 38 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 52,7 %— | — | 8,2 K RON | |
| 12 | 12.CIPCONS INDUSTRIES S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 52,4 %— | — | — | 49,7 K RON |
| 13 | 13.ANDRADA SÂNZIANA SABIN CONSTRUCT S.R.L.▼ 7 | Oraş Breaza, Prahova | 46,6 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 416 K RON | |
| 14 | 14.KLIJ PRESTIGE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 46 %▲ 193,9 % | ▲ 193,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 15 | 15.SOFIAL SERV CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 43,2 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 638,7 K RON | |
| 16 | 16.VALKRIS PALLET S.R.L.nou | Sat Pietroşani, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 38,3 %▼ 54 % | ▼ 54 % | 375,6 K RON | |
| 17 | 17.RODIFLOR STARCONSTRUCT SRL▲ 13 | Sat Măneşti, Comuna Măneşti, Prahova | 35,5 %▲ 422,1 % | ▲ 422,1 % | 696,4 K RON | |
| 18 | 18.GEORAD PROJECT INTERNATIONAL SRL▲ 4 | Sat Starchiojd, Comuna Starchiojd, Prahova | 34,5 %▲ 103,9 % | ▲ 103,9 % | 468,8 K RON | |
| 19 | 19.SUV TRANS INVEST SRLnou | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 29,7 %▲ 417 % | ▲ 417 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.DONSAL INVEST SRL▼ 19 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 27,7 %▼ 71,5 % | ▼ 71,5 % | 637,6 K RON | |
| 21 | 21.PROFI ELECTRO PAVCONS SRL▲ 21 | Sat Băteşti, Comuna Brazi, Prahova | 20,7 %— | — | 612,9 K RON | |
| 22 | 22.ITERCON CONSTRUCŢII S.R.L.▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 18,2 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 23 | 23.SC EURO DRUMROM CONSTRUCT SRL▼ 15 | Sat Dîrvari, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 16,7 %▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 642,4 K RON | |
| 24 | 24.AT STRASE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16,6 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 326,1 K RON | |
| 25 | 25.TOTAL CONCRETE SRLnou | Sat Gornet, Comuna Gornet, Prahova | 15,3 %— | — | 316,4 K RON | |
| 26 | 26.ATM - CONSTRUCT SA▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14,9 %▲ 266,8 % | ▲ 266,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 27 | 27.7 FRAȚI S.R.L.▼ 18 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 14,7 %▼ 65 % | ▼ 65 % | 690,7 K RON | |
| 28 | 28.RIFANIA DRUMCONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Zamfira, Comuna Lipăneşti, Prahova | 13,1 %▲ 226,2 % | ▲ 226,2 % | 4,8 mil. RON | |
| 29 | 29.ARA NEWCONS SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12,9 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 99,6 K RON | |
| 30 | 30.GAMIDA EUROMARK SRL▲ 4 | Loc. Breaza de Sus, Oraş Breaza, Prahova | 12,1 %▲ 208,4 % | ▲ 208,4 % | 587,3 K RON | |
| 31 | 31.PRAGOSA ROMANIA SRL▲ 4 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 11,8 %▲ 231,7 % | ▲ 231,7 % | 8,1 mil. RON | |
| 32 | 32.ALNINOTRANS CONS SRL▼ 15 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 11,1 %▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 57,3 K RON | |
| 33 | 33.DAFNI PREST SRL▼ 18 | Sat Bălţeşti, Comuna Bălţeşti, Prahova | 11,1 %▼ 65,7 % | ▼ 65,7 % | 60,6 K RON | |
| 34 | 34.ANDAUR CONSTRUCŢII SRL▼ 3 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 9,7 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 35 | 35.REBELIS CONSTRUCTII SRL▼ 11 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 9,4 %▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 36 | 36.BOTMAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Lipăneşti, Comuna Lipăneşti, Prahova | 9,2 %▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 473,9 K RON | |
| 37 | 37.IMPA & I SRL▼ 10 | Sat Cocorăştii Colţ, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 8,8 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 2,5 mil. RON | |
| 38 | 38.STRABENBAU LOGISTIC SRL▼ 10 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 8,1 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 7 mil. RON | |
| 39 | 39.ASFALT SUD EXPERT SRL▲ 7 | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 7,1 %— | — | 37,5 K RON | |
| 40 | 40.CAST SRL▼ 1 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 5,4 %▲ 404,7 % | ▲ 404,7 % | 3 mil. RON | |
| 41 | 41.CONI SRLnou | Sat Măneşti, Comuna Măneşti, Prahova | 5,2 %▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 5,6 mil. RON | |
| 42 | 42.ROAD INFRASTRUCTURE INDUSTRY S.R.L.▼ 6 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 4,7 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 393,8 K RON | |
| 43 | 43.RONI CIVIL INTEROUTE SRL▼ 5 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 2,5 %▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 44 | 44.ECOROUTE MANAGEMENT SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,5 %▲ 147,5 % | ▲ 147,5 % | 3,4 K RON | |
| 45 | 45.TBT MAF INVEST SRL▼ 16 | Sat Brebu Manăstirei, Comuna Brebu, Prahova | 2,2 %▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 41,2 K RON | |
| 46 | 46.AXDROM SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,9 %▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 45,9 K RON | |
| 47 | 47.TERRA STRADE TOTAL CONSTRUCT SRL▼ 10 | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 1,2 %▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 153,8 K RON | |
| 48 | 48.CROMA PRODEXIM SRL▼ 37 | Municipiul Câmpina, Prahova | 0,2 %▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | 755 RON | |
| 49 | 49.INTEGRAL BETON PREST SRL▼ 5 | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | -0,1 %— | — | -1,7 K RON | |
| 50 | 50.FAIO TRADE SRL▼ 36 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -4 %▼ 111 % | ▼ 111 % | -11,2 K RON | |
| 51 | 51.QUALITY STRADA CONSTRUCT SRL▼ 28 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | -5,1 %▼ 133,8 % | ▼ 133,8 % | -71,3 K RON | |
| 52 | 52.FLORICOD YUS CONSTRUCT SRL▼ 50 | Municipiul Câmpina, Prahova | -7,4 %▼ 108,1 % | ▼ 108,1 % | -2,6 K RON | |
| 53 | 53.MEDEUS MARK 91 SRL▼ 37 | ***localitatea negasita***, Prahova | -19,4 %▼ 162,5 % | ▼ 162,5 % | -57,6 K RON | |
| 54 | 54.PRO CONSTRUCŢII RMP SRL▼ 36 | Sat Zahanaua, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | -38,8 %▼ 283,7 % | ▼ 283,7 % | -1,4 mil. RON | |
| 55 | 55.EURO AKY CONSTRUCT SRL▼ 51 | Sat Dîrvari, Comuna Valea Călugărească, Prahova | -80,2 %▼ 214,1 % | ▼ 214,1 % | -147,8 K RON | |
| 56 | 56.RANDOM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Zahanaua, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | -261,7 %— | — | — | -130,8 K RON |
| 57 | 57.STAR T & D SRL▼ 7 | Comuna Blejoi, Prahova | -1.742,2 %— | — | -3,6 mil. RON |