Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Prahova după marjă netă în 2014
95 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -60.456 %, iar liderul atinge 86 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RAVIZ SERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 86 %— | — | 62,4 K RON | |
| 2 | 2.NEPAL CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 82,4 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 76,5 K RON | |
| 3 | 3.CONTEL EXPERT TCI SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 72,9 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 56,6 K RON | |
| 4 | 4.ALDSOL CONS ALPIN SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 59,2 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 24,3 K RON | |
| 5 | 5.TIVADY CONS SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 52,5 %0,0% | 0,0% | 28,9 K RON | |
| 6 | 6.DRES CONSTRUCT-PROIECT SRL▲ 63 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 49,8 %— | — | 71,7 K RON | |
| 7 | 7.CALTABO CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Gheaba, Comuna Măneciu, Prahova | 46,2 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 13,9 K RON | |
| 8 | 8.WATER STOP SPECIALISTS SRL▲ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 44,3 %▲ 578,1 % | ▲ 578,1 % | 320,5 K RON | |
| 9 | 9.SAF CONSTRUCT SRL▲ 57 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 41,1 %— | — | 179,4 K RON | |
| 10 | 10.VERTICAL INNOVATION SRL▲ 24 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 37,5 %▲ 212,1 % | ▲ 212,1 % | 140,6 K RON | |
| 11 | 11.R.M.R. REGEL + MESSTECHNIK ROMANIA SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 37,1 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.PIKANORE SRL▼ 6 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 36,4 %▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 3 mil. RON | |
| 13 | 13.HARNO SERV SRL▲ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 35,7 %▲ 348,2 % | ▲ 348,2 % | 114,9 K RON | |
| 14 | 14.ANTONOIU ALPIN SERV SRL▲ 58 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 29,9 %— | — | 23,8 K RON | |
| 15 | 15.CLAR BETON PREST SRL▲ 74 | Sat Coada Izvorului, Comuna Măneşti, Prahova | 29,4 %— | — | 116,2 K RON | |
| 16 | 16.VIDAM GAZ SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 28,6 %▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | 461,3 K RON | |
| 17 | 17.EOLICA TECHNICAL SUPPORT SRLnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 27,9 %— | — | — | 150,9 K RON |
| 18 | 18.THEROCK ANTREPRENOR SRL▲ 5 | Sat Chesnoiu, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 26,8 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 65,8 K RON | |
| 19 | 19.OMECONS SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 26,5 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 285,5 K RON | |
| 20 | 20.LIMET IND CONS SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 25,8 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 114,2 K RON | |
| 21 | 21.TECNOAUTOMOTORS SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 25,4 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 33,3 K RON | |
| 22 | 22.SURVIVAL SRL▲ 5 | Comuna Poseşti, Prahova | 25,2 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 23,9 K RON | |
| 23 | 23.ESCAV TRANSCONS SRL▲ 33 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 24,6 %▲ 1.656,4 % | ▲ 1.656,4 % | 164,7 K RON | |
| 24 | 24.MODANIS PRESTSERV SRLnou | Sat Valea Călugărească, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 24,6 %— | — | — | 165,6 K RON |
| 25 | 25.TSM EXPERT SOLUTIONS SRL▲ 66 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 23,6 %— | — | 21,3 K RON | |
| 26 | 26.VERTICAL WIN SERVICES SRL▲ 15 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 23,4 %▲ 215,9 % | ▲ 215,9 % | 641,1 K RON | |
| 27 | 27.ALSANTE PROD SRL▼ 6 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 21,8 %▼ 23 % | ▼ 23 % | 7 K RON | |
| 28 | 28.SELECTRA INSTAL SRL▲ 42 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 21,3 %— | — | 407,7 K RON | |
| 29 | 29.MITALPIN CONSTRUCT SOLUTIONS SRL▲ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,6 %▲ 185,1 % | ▲ 185,1 % | 28,4 K RON | |
| 30 | 30.CATA - CORON SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 19,3 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 21,4 K RON | |
| 31 | 31.JETS AQUAPOOL SYSTEM CONSTRUCT SRL▼ 21 | Sat Arva, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 19,3 %▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 6,9 K RON | |
| 32 | 32.ALPACCESS SRL▼ 2 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 18,5 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 33 | 33.NICLAM SERV SRL▼ 18 | Sat Făgetu, Comuna Gura Vitioarei, Prahova | 17,9 %▼ 48 % | ▼ 48 % | 78,2 K RON | |
| 34 | 34.PALEX UTIL CONSTRUCT SRL▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16,6 %▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 3,3 K RON | |
| 35 | 35.LIRAMEX SRL▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 15,4 %▲ 170,5 % | ▲ 170,5 % | 155,1 K RON | |
| 36 | 36.MYHTERMINSTAL SERV SRL▲ 44 | ***localitatea negasita***, Prahova | 15 %— | — | 5,8 K RON | |
| 37 | 37.STYL CONSULTING SRL▼ 25 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14,9 %▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 42,8 K RON | |
| 38 | 38.MAXWELL CONSTRUCT SRL▲ 27 | Sat Minieri, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 14,3 %— | — | 14,4 K RON | |
| 39 | 39.KLAUS MACHINES CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,6 %▲ 119 % | ▲ 119 % | 36,6 K RON | |
| 40 | 40.ROSIDAV - GRUP SRL▲ 15 | Municipiul Câmpina, Prahova | 13,5 %▲ 683,7 % | ▲ 683,7 % | 163,6 K RON | |
| 41 | 41.ELECTRO CORO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 11,6 %▼ 83 % | ▼ 83 % | 3 K RON | |
| 42 | 42.STOLZENBACH CONS CONSULTING SRL▲ 29 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 10,9 %— | — | 203,9 K RON | |
| 43 | 43.DUO CONSOR BOGDAN SERV SRL▼ 36 | Sat Băltiţa, Comuna Măneşti, Prahova | 9,2 %▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | 21 K RON | |
| 44 | 44.INICA SRL▼ 6 | Comuna Bucov, Prahova | 8,4 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 25,8 K RON | |
| 45 | 45.CLADI SRL▲ 31 | Municipiul Câmpina, Prahova | 7,6 %— | — | 33,6 K RON | |
| 46 | 46.NETZONE CONSULT SRL▲ 38 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,4 %— | — | 3,2 K RON | |
| 47 | 47.POPSTAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,2 %— | — | 4,1 K RON | |
| 48 | 48.SOLETANŞ CONS SRL▲ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,4 %▲ 2.928,6 % | ▲ 2.928,6 % | 770,3 K RON | |
| 49 | 49.TOMAR CONSTRUCT SRL▲ 26 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova | 6,3 %— | — | 24,2 K RON | |
| 50 | 50.BAUPARTNER BAUTECHNIK SRL▼ 14 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 6,1 %▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 686,6 K RON | |
| 51 | 51.ADYRAL CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 16,2 K RON | |
| 52 | 52.AFINA IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,9 %▲ 406,8 % | ▲ 406,8 % | 22,7 K RON | |
| 53 | 53.STEEL TRUST CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,8 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 54 | 54.TINOX SRL▲ 29 | Municipiul Câmpina, Prahova | 5,5 %— | — | 7,8 K RON | |
| 55 | 55.MONTAJ CARPATI SA▼ 2 | Sat Puchenii Mari, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 5,5 %▲ 144,9 % | ▲ 144,9 % | 906,3 K RON | |
| 56 | 56.REMAS CONTROL S.R.L.▼ 7 | Sat Făcăieni, Comuna Măneciu, Prahova | 5,5 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 235,7 K RON | |
| 57 | 57.MARBOG SRL▼ 32 | Sat Iordăcheanu, Comuna Iordăcheanu, Prahova | 5,1 %▼ 79,4 % | ▼ 79,4 % | 4,1 K RON | |
| 58 | 58.STILCON SRL▼ 11 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 4,4 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 489 K RON | |
| 59 | 59.PETROREP SA▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4 %▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 19,8 K RON | |
| 60 | 60.SWISO CARBURANTI S.R.L.▲ 28 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,8 %— | — | 6,4 K RON | |
| 61 | 61.CONSTRUCTII,CAI FERATE,DRUMURI SI PODURI SRL▼ 39 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,7 %▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | 138 K RON | |
| 62 | 62.LAIKA BUILD SERVICE SRL▼ 34 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 3,7 %▼ 83,1 % | ▼ 83,1 % | 39,8 K RON | |
| 63 | 63.NEPAL SERV SRL▼ 31 | Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 3,5 %▼ 77,6 % | ▼ 77,6 % | 71,2 K RON | |
| 64 | 64.DUCRIS CONSTRUCT SRL▲ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,9 %— | — | 3,7 K RON | |
| 65 | 65.MIRAMAT SERV CONSTRUCT SRL▼ 47 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 2,3 %▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | 19,1 K RON | |
| 66 | 66.RULF CONSTRUCT SRL▼ 15 | Sat Valea Cucului, Comuna Iordăcheanu, Prahova | 2,1 %▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 69,8 K RON | |
| 67 | 67.MULTISERVICE G & G SRL▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2 %▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 22,4 K RON | |
| 68 | 68.DRILLING SWISS SRL▼ 14 | Comuna Floreşti, Prahova | 1,7 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 33,7 K RON | |
| 69 | 69.CASTIGATORUL SERV SRL▼ 6 | Sat Vitioara de Sus, Comuna Predeal-Sărari, Prahova | 1,2 %— | — | 8,9 K RON | |
| 70 | 70.GERAN SERV CONSTRUCT SRL▼ 2 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | -4,8 %— | — | -25,5 K RON | |
| 71 | 71.DEALERINVEST SRL▼ 31 | Municipiul Câmpina, Prahova | -8,5 %▼ 209,8 % | ▼ 209,8 % | -3,4 K RON | |
| 72 | 72.HOGARD CONCEPT SRL▼ 56 | Sat Proviţa de Sus, Comuna Proviţa de Sus, Prahova | -9,6 %▼ 128,5 % | ▼ 128,5 % | -10 K RON | |
| 73 | 73.MAXIM S 2200 SRL▼ 36 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | -11,9 %▼ 227,7 % | ▼ 227,7 % | -121,8 K RON | |
| 74 | 74.COSMI CONSTRUCT SRL▼ 24 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | -12 %▼ 434,5 % | ▼ 434,5 % | -26,3 K RON | |
| 75 | 75.FIBEC SA▼ 15 | Municipiul Câmpina, Prahova | -12,5 %▼ 4.718,5 % | ▼ 4.718,5 % | -3,7 mil. RON | |
| 76 | 76.GABONI CONSTRUCT SRL▼ 17 | Sat Valea Dulce, Comuna Podenii Noi, Prahova | -14,3 %▼ 2.900 % | ▼ 2.900 % | -45 K RON | |
| 77 | 77.ALGI CIT INVEST SRL▼ 64 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -14,6 %▼ 140,7 % | ▼ 140,7 % | -25,2 K RON | |
| 78 | 78.PRIMONTI SERV SRL▲ 8 | Sat Măgureni, Comuna Măgureni, Prahova | -22,5 %— | — | -19,4 K RON | |
| 79 | 79.VIDELY CONST SRL▼ 5 | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | -24 %— | — | -3,7 K RON | |
| 80 | 80.ALCONSTRUCT IMPEX SRL▲ 22 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | -39 %— | — | -4,4 K RON | |
| 81 | 81.MARFLOR CONSTRUCT SRL▼ 23 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | -45,5 %▼ 4.563,7 % | ▼ 4.563,7 % | -17,4 K RON | |
| 82 | 82.RAUPLAST SRL▼ 20 | Sat Ceptura de Jos, Comuna Ceptura, Prahova | -51,8 %— | — | -8,5 K RON | |
| 83 | 83.INIROM CONSPROD SRL▼ 19 | Municipiul Câmpina, Prahova | -55,4 %— | — | -86,5 K RON | |
| 84 | 84.FIBEC HOLDING SRL▼ 6 | Municipiul Câmpina, Prahova | -74,9 %— | — | -230,1 K RON | |
| 85 | 85.IVACOM STAR SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | -128,1 %— | — | -20,8 K RON | |
| 86 | 86.GOMI SERV SRL▲ 4 | Sat Buştenari, Comuna Telega, Prahova | -169,1 %— | — | -11,7 K RON | |
| 87 | 87.SIMACIU CONSTRUCT SRL▼ 85 | ***localitatea negasita***, Prahova | -171,3 %▼ 129,5 % | ▼ 129,5 % | -9,3 K RON | |
| 88 | 88.MAGNICONST SRL▼ 53 | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | -190,5 %▼ 1.732,4 % | ▼ 1.732,4 % | -339,5 K RON | |
| 89 | 89.BLEXFOR COMPANY SRL▼ 88 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | -299,8 %▼ 115 % | ▼ 115 % | -28,7 K RON | |
| 90 | 90.GINROM SRL▲ 9 | Sat Mălăeştii de Sus, Comuna Dumbrăveşti, Prahova | -508,8 %— | — | -25,3 K RON | |
| 91 | 91.PEGAMONT SA▼ 14 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | -894,2 %— | — | -554,4 K RON | |
| 92 | 92.NEMAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Slon, Comuna Ceraşu, Prahova | -1.436,1 %— | — | -95,7 K RON | |
| 93 | 93.ALORIA DESIGN SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -1.550,2 %— | — | -7,8 K RON | |
| 94 | 94.TEAM SKY SRLnou | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | -12.584,7 %— | — | -75,5 K RON | |
| 95 | 95.ALPACCESS SCAFFOLDING SRL▼ 8 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | -60.456 %— | — | -30,2 K RON |