Top 100 firme — Transport și depozitare, Neamț după marjă netă în 2024
921 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 30,1 %, iar liderul atinge 122,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALINANICK TRANS S.R.L.▲ 855 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 122,9 %— | — | 193,1 K RON | |
| 2 | 2.RS INTERNATIONAL SERVICE AND RECRUITMENT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 83 %— | — | — | 121,6 K RON |
| 3 | 3.SYKREN SRL▲ 190 | Municipiul Roman, Neamţ | 76,8 %▲ 207,1 % | ▲ 207,1 % | 16,4 K RON | |
| 4 | 4.NICOTRANS SRL▲ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 75 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 223,9 K RON | |
| 5 | 5.GAVIS COM SRL▲ 6 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 73,5 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 26,3 K RON | |
| 6 | 6.TRANSTIT SRL▲ 14 | Sat Secuieni, Comuna Secuieni, Neamţ | 73,1 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 124,9 K RON | |
| 7 | 7.EXPERTMIR DELIVERY S.R.L.▲ 7 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 71,6 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 81,5 K RON | |
| 8 | 8.STEGOSMAN TUR S.R.L.▲ 900 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 70,2 %— | — | 72,3 K RON | |
| 9 | 9.LIPŞA NAV S.R.L.▲ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 68,8 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 517,4 K RON | |
| 10 | 10.ROATRANS CAR S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 68,5 %— | — | — | 1,5 mil. RON |
| 11 | 11.SMGY TRANS EXPRESS S.R.L.nou | Sat Topoliţa, Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 68,3 %— | — | — | 223,5 K RON |
| 12 | 12.ROYAL BRAND CARS SRL▲ 54 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 68,1 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 124,1 K RON | |
| 13 | 13.TABACARIU OCTAVIAN TAXI S.R.L.▲ 813 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 67,8 %— | — | 9,4 K RON | |
| 14 | 14.NIGHT SHARING S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 66,2 %— | — | — | 9 K RON |
| 15 | 15.ABY & ARY TRANSPORTER S.R.L.▲ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 65,6 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 38,3 K RON | |
| 16 | 16.ARYTRANS MIRY S.R.L.▲ 85 | Sat Gâdinţi, Comuna Gâdinţi, Neamţ | 65,3 %▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 3,1 K RON | |
| 17 | 17.ALGI EXPED LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 63,3 %— | — | — | 61,8 K RON |
| 18 | 18.CMA METAL&CONSTRUCT S.R.L.▲ 954 | Sat Gâdinţi, Comuna Gâdinţi, Neamţ | 62,6 %— | — | 7,5 K RON | |
| 19 | 19.CIPCAR EXPRESS S.R.L.▼ 10 | Sat Preluca, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 62,4 %▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 624 RON | |
| 20 | 20.APETREI TRANS SRL▲ 209 | Sat Ruginoasa, Comuna Ruginoasa, Neamţ | 62,2 %▲ 193,9 % | ▲ 193,9 % | 68,1 K RON | |
| 21 | 21.SAMITOUR PASSENGER SRL▲ 944 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 61,6 %— | — | 64,4 K RON | |
| 22 | 22.SMART GROUP ASSISTANCE S.R.L.nou | Sat Oşlobeni, Comuna Bodeşti, Neamţ | 60,6 %— | — | — | 76,9 K RON |
| 23 | 23.AIRINEI SRL▲ 9 | Sat Topoliţa, Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 59,9 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 22,2 K RON | |
| 24 | 24.GMC SĂGEATA VERDE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 59,6 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 1,4 K RON | |
| 25 | 25.LOGILIS S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 56,2 %— | — | — | 536,2 K RON |
| 26 | 26.ALS CĂLUGĂRU TRANS S.R.L.▲ 540 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 56 %▲ 1.122,1 % | ▲ 1.122,1 % | 378 K RON | |
| 27 | 27.CODRII NEAMTULUI TURIST SRLnou | Oraş Roznov, Neamţ | 54,9 %— | — | 1,9 K RON | |
| 28 | 28.MARIONEX COM SRL▲ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 53,8 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 43 K RON | |
| 29 | 29.MIDSTREAM S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 52,3 %— | — | — | 693,8 K RON |
| 30 | 30.JOYRIDE LOGISTICS S.R.L.▲ 108 | Sat Luminiş, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 51,7 %▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 303,9 K RON | |
| 31 | 31.INFINITY EXPRES CURIER S.R.L.▲ 796 | Sat Verşeşti, Comuna Girov, Neamţ | 50,7 %— | — | 45,3 K RON | |
| 32 | 32.MOD DELIVERY CURIER S.R.L.nou | Sat Ruseni, Comuna Borleşti, Neamţ | 50,3 %— | — | — | 18,4 K RON |
| 33 | 33.CHELARIU & SYC TRANS S.R.L.▲ 801 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 49,1 %— | — | 100,2 K RON | |
| 34 | 34.AUTO RIDE WAGON S.R.L.▲ 934 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 48 %— | — | 67,6 K RON | |
| 35 | 35.ENAREI SRL▲ 33 | Municipiul Roman, Neamţ | 47,4 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 56,1 K RON | |
| 36 | 36.TRANSPORT END S.R.L.nou | Sat Telec, Comuna Bicazu Ardelean, Neamţ | 46,4 %— | — | — | 112,2 K RON |
| 37 | 37.ELBUZ COM SRL▲ 195 | Sat Luţca, Comuna Sagna, Neamţ | 46,1 %▲ 119,8 % | ▲ 119,8 % | 556,2 K RON | |
| 38 | 38.DAVID ROMICĂ NEAMȚ S.R.L.▲ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 45,9 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 594,8 K RON | |
| 39 | 39.TRANSPORT & LOGISTIC VIO S.R.L.▼ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45,9 %▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 128,8 K RON | |
| 40 | 40.TRUCK AGRO INSTALL S.R.L.▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45,8 %▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 256,7 K RON | |
| 41 | 41.LUC & SIL MANAGEMENT S.R.L.▲ 111 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45,4 %▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 101,7 K RON | |
| 42 | 42.TRANSPORT KING MIT S.R.L.▲ 493 | Sat Trifeşti, Comuna Trifeşti, Neamţ | 45,3 %▲ 641,8 % | ▲ 641,8 % | 88,7 K RON | |
| 43 | 43.LA CUMETRI SRL▲ 516 | Sat Pîngărăcior, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 45,1 %▲ 838,5 % | ▲ 838,5 % | 9,5 K RON | |
| 44 | 44.JUL FLEET S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45 %▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 133 K RON | |
| 45 | 45.FEIZULA DIVER SERV S.R.L.▲ 39 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 44,4 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 34,1 K RON | |
| 46 | 46.MAGIC NOR-TEA S.R.L.▲ 59 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 44,3 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 76,5 K RON | |
| 47 | 47.KEVTOM MONTANA NORD S.R.L.▲ 64 | Sat Săcăluşeşti, Comuna Agapia, Neamţ | 44,2 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 781,7 K RON | |
| 48 | 48.ANTEO MAT S.R.L.nou | Sat Dreptu, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 43,9 %— | — | — | 409,4 K RON |
| 49 | 49.DANI NORD - SUD SRL▲ 44 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 42,2 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 122,7 K RON | |
| 50 | 50.ZUGRY SRL▲ 691 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 41,4 %▲ 206.750 % | ▲ 206.750 % | 16,2 K RON | |
| 51 | 51.SPEEDSPRINTDELIVERY S.R.L.nou | Sat Climeşti, Comuna Făurei, Neamţ | 40,9 %— | — | — | 4 K RON |
| 52 | 52.STELLARIA SRL▲ 29 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 40,8 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 356,9 K RON | |
| 53 | 53.DAMIER MIMIAKI S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 40,5 %— | — | — | 38,4 K RON |
| 54 | 54.MATELUSCHI TRANS S.R.L.▲ 76 | Sat Başta, Comuna Secuieni, Neamţ | 40,1 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 408,2 K RON | |
| 55 | 55.GROSU AGROTRANS S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 40 %— | — | — | 104,7 K RON |
| 56 | 56.VASITRANS SRL▼ 28 | Sat Ţolici, Comuna Petricani, Neamţ | 39,9 %▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 19,1 K RON | |
| 57 | 57.MARILUCA GHIŢĂ TRANSPORT S.R.L.▲ 142 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 39,4 %▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 116,5 K RON | |
| 58 | 58.DANCRIDEN SRL▲ 79 | Municipiul Roman, Neamţ | 38,2 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 5,4 K RON | |
| 59 | 59.GABY & ANAMAR S.R.L.▼ 25 | Sat Cotu Vameş, Comuna Horia, Neamţ | 37,8 %▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 257,9 K RON | |
| 60 | 60.YLA LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Piatra Şoimului, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 37,2 %— | — | — | 12 K RON |
| 61 | 61.HEGA TRANS SRL▲ 59 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 37,1 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 225,9 K RON | |
| 62 | 62.SMOCAR FAST S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 37 %— | — | — | 22,4 K RON |
| 63 | 63.HIO DELIVERY PNFP S.R.L.-D.▲ 31 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 37 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 1,7 K RON | |
| 64 | 64.BOLT NEAMT S.R.L.▲ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 36,8 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 230,3 K RON | |
| 65 | 65.ULDERIC IOSIF SRL▼ 23 | Municipiul Roman, Neamţ | 36,7 %▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 105,5 K RON | |
| 66 | 66.DANRO EXPRESS S.R.L.nou | Sat Tămăşeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 36,6 %— | — | — | 55,6 K RON |
| 67 | 67.ALEMMAR TRANS S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 36,6 %— | — | — | 49,1 K RON |
| 68 | 68.AOPT NEAMŢ TRANSPORT S.R.L.▲ 66 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 36,6 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 11,7 K RON | |
| 69 | 69.MAYA & RADU OVIOAN SRL▲ 54 | Municipiul Roman, Neamţ | 36,5 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 387,3 K RON | |
| 70 | 70.ROMEO SPEED S.R.L.nou | Sat Cotu Vameş, Comuna Horia, Neamţ | 36,4 %— | — | — | 9,1 K RON |
| 71 | 71.GOLDEN MIND SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 36,1 %▲ 293,7 % | ▲ 293,7 % | 490,5 K RON | |
| 72 | 72.FALCON LOGISTIC SRL▲ 40 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 36 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 72,8 K RON | |
| 73 | 73.SOFI TRANSCOM S.R.L.▲ 68 | Sat Başta, Comuna Secuieni, Neamţ | 35,7 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 330,8 K RON | |
| 74 | 74.ATLAS CONNECT S.R.L.nou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 35,4 %— | — | — | 15,7 K RON |
| 75 | 75.DRG ANT ROUTE TRANS S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 35,1 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 76 | 76.PAVTRANS SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 35,1 %▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 41,3 K RON | |
| 77 | 77.AZA DELIVERY S.R.L.nou | Sat Măstacăn, Comuna Borleşti, Neamţ | 34,6 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 78 | 78.LEVTRANSCOM EXPEDITII S.R.L.▲ 175 | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 34,3 %▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 74,1 K RON | |
| 79 | 79.NEXUS NEST TRANS S.R.L.nou | Sat Gîrcina, Comuna Gîrcina, Neamţ | 34,3 %— | — | — | 180,1 K RON |
| 80 | 80.YAN28AND TRANS S.R.L.▲ 36 | Sat Piatra Şoimului, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 34,3 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 76,5 K RON | |
| 81 | 81.COSEMISOF CURIER S.R.L.▲ 59 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 34,1 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 20 K RON | |
| 82 | 82.ANTONIO FACTORY S.R.L.-D.▼ 55 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 33,7 %▼ 49 % | ▼ 49 % | 44,9 K RON | |
| 83 | 83.STIC EXPERT SOLUTION S.R.L.▲ 107 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32,7 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 27,9 K RON | |
| 84 | 84.FABYC TRANS SRL▲ 73 | Sat Borleşti, Comuna Borleşti, Neamţ | 32,7 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 291,9 K RON | |
| 85 | 85.CATDIA TRANS SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 32,5 %— | — | — | 12,1 K RON |
| 86 | 86.GRANAROM GRUP SRL▲ 302 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32,4 %▲ 152,3 % | ▲ 152,3 % | 27,8 K RON | |
| 87 | 87.VLAD LUXURY TRANS S.R.L.▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32,3 %▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 33,4 K RON | |
| 88 | 88.TAXI CXP S.R.L.nou | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 32,2 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 89 | 89.ZANOAGATRANS S.R.L.nou | Sat Telec, Comuna Bicazu Ardelean, Neamţ | 32 %— | — | — | 77,8 K RON |
| 90 | 90.DYNCOMAIN TRANS SRL▼ 49 | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 31,9 %▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 102,1 K RON | |
| 91 | 91.KOLE SERV SRL▲ 342 | Municipiul Roman, Neamţ | 31,9 %▲ 200,5 % | ▲ 200,5 % | 32,9 K RON | |
| 92 | 92.DBA LOGISTIC SONDERFAHRTEN S.R.L.▲ 192 | Sat Dolheşti, Comuna Pipirig, Neamţ | 31,5 %▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 128,7 K RON | |
| 93 | 93.TRANSPATRAS BROS SRL▼ 41 | Sat Broşteni, Comuna Bahna, Neamţ | 31,4 %▼ 39 % | ▼ 39 % | 83,6 K RON | |
| 94 | 94.AGRO TRANS PAII LUPU S.R.L.▲ 731 | Sat Stăniţa, Comuna Stăniţa, Neamţ | 31,1 %— | — | 23,4 K RON | |
| 95 | 95.JOOMI S.R.L.▲ 30 | Sat Girov, Comuna Girov, Neamţ | 31 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 52 K RON | |
| 96 | 96.MINIMAL COM SRL▲ 274 | Municipiul Roman, Neamţ | 30,6 %▲ 118,4 % | ▲ 118,4 % | 24,3 K RON | |
| 97 | 97.IEIUNIUM TRANSPORT SRL▲ 807 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 30,4 %— | — | 23,2 K RON | |
| 98 | 98.TRANS REMIADA SRL▲ 81 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 30,4 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 250,5 K RON | |
| 99 | 99.COZMA TAXI S.R.L.▲ 190 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 30,2 %▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 15 K RON | |
| 100 | 100.TEOPET COM SRL▼ 81 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 30,1 %▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 150 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Neamț
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
741 firme · 861,9 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 233,2 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
74 firme · 97 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
3 firme · 78,5 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
16 firme · 62,1 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
13 firme · 42 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
39 firme · 38,1 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
9 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
91 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
6 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
2 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
40 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
2 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
3 firme · 706,6 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 537,3 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
2 firme · 381,7 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 264,2 K RON
CAEN 5122
Transporturi spațiale
1 firme · 106,7 K RON