Top 100 firme — Construcții, Neamț după marjă netă în 2010
738 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 18,8 %, iar liderul atinge 10.333,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROMCONSTRUCT SAnou | Municipiul Roman, Neamţ | 10.333,4 %— | — | 136,1 K RON | |
| 2 | 2.TRANSCONSTRUCT 2006 SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 112,2 %— | — | 61,2 K RON | |
| 3 | 3.MUNTEANU CONSTRUCT SRL▲ 502 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 110,7 %— | — | 2,9 K RON | |
| 4 | 4.BAU CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 77 %— | — | — | 21,5 K RON |
| 5 | 5.AXINTE CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Ruseni, Comuna Borleşti, Neamţ | 76,6 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 5,7 K RON | |
| 6 | 6.BETHMOND GRUP 2008 SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 75 %— | — | — | 1 mil. RON |
| 7 | 7.CONSLAL CONSTRUCT SRL▲ 469 | Sat Boghicea, Comuna Boghicea, Neamţ | 70,4 %— | — | 9,6 K RON | |
| 8 | 8.TUCON SRL▲ 118 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 69 %▲ 277,4 % | ▲ 277,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 9 | 9.COM CONS TOTAL SRL▲ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 68,5 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 30,3 K RON | |
| 10 | 10.SEVEN CON SRL▲ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 62,4 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 29 K RON | |
| 11 | 11.ANDRONIC CONSTRUCT SRL▲ 803 | Sat Bistricioara, Comuna Ceahlău, Neamţ | 62 %— | — | 5,7 K RON | |
| 12 | 12.R & G DESIGN SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 60,7 %▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 395,1 K RON | |
| 13 | 13.NICOLAS PROCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 60,7 %— | — | 17,3 K RON | |
| 14 | 14.OVERALL CONS SRL▲ 669 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 60,3 %— | — | 44,1 K RON | |
| 15 | 15.NOVOMAT SRL▲ 27 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 56,6 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 150,1 K RON | |
| 16 | 16.STRONG DESIGN SRL▲ 162 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 56,3 %▲ 505,1 % | ▲ 505,1 % | 2,2 K RON | |
| 17 | 17.ALEX ELECTRO INSTAL SRL▲ 665 | Municipiul Roman, Neamţ | 54,9 %— | — | 49,8 K RON | |
| 18 | 18.TERMOVENT INSTALAŢII SRLnou | Sat Tămăşeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 54,5 %— | — | — | 36,8 K RON |
| 19 | 19.OPTISEM SERVICE SRL▲ 85 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 54,2 %▲ 155,5 % | ▲ 155,5 % | 30,9 K RON | |
| 20 | 20.PRIMA CLASS SRL▲ 47 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 54,1 %▲ 71 % | ▲ 71 % | 49,8 K RON | |
| 21 | 21.3Z CONSTRUCT SRLnou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 53,3 %— | — | — | 75,7 K RON |
| 22 | 22.ANTONIO SEL SRL▲ 52 | Municipiul Roman, Neamţ | 50,6 %▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 53,2 K RON | |
| 23 | 23.SATO SRL▲ 746 | Municipiul Roman, Neamţ | 50,3 %— | — | 9,8 K RON | |
| 24 | 24.EDIL BARCARO SRLnou | Sat Nisiporeşti, Comuna Boteşti, Neamţ | 49,4 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 25 | 25.TOTAL ELECTRO SRL▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 48,4 %▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 37,1 K RON | |
| 26 | 26.VLAD ROSU INSTALATII SRL▲ 6 | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | 48 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 1,5 K RON | |
| 27 | 27.CRYBON SRL▲ 22 | Municipiul Roman, Neamţ | 46,4 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 49,9 K RON | |
| 28 | 28.MAD TRADE SRL▲ 64 | Sat Slobozia, Comuna Boghicea, Neamţ | 44,8 %▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 32,9 K RON | |
| 29 | 29.ADY PREST MONTAJ SRL▲ 244 | Municipiul Roman, Neamţ | 44,6 %▲ 1.334,4 % | ▲ 1.334,4 % | 31,3 K RON | |
| 30 | 30.ANTREPRIZA REPER CONSTRUCT SRL▲ 82 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 44,4 %▲ 125,2 % | ▲ 125,2 % | 830,5 K RON | |
| 31 | 31.ANTREPRIZA NORD EST SRL▲ 74 | Municipiul Roman, Neamţ | 44,3 %▲ 110,2 % | ▲ 110,2 % | 44,2 K RON | |
| 32 | 32.CROITORU CONSTRUCT SRL▲ 30 | Sat Ion Creangă, Comuna Ion Creangă, Neamţ | 42,3 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 121 K RON | |
| 33 | 33.M & G IDROCLIMA SRL▼ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 41,4 %▼ 37 % | ▼ 37 % | 19,1 K RON | |
| 34 | 34.MARIO & ALEX GRUP SRL▲ 543 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 41,2 %— | — | 13,1 K RON | |
| 35 | 35.CLIM CONSTRUCT SRL▲ 189 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Neamţ | 40,6 %▲ 595,9 % | ▲ 595,9 % | 20,6 K RON | |
| 36 | 36.GENERAL MONTAJ SI PRODUCTIE SRL▲ 657 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 39,6 %— | — | 4 K RON | |
| 37 | 37.HORLESCU CONSTRUCT SRL▲ 104 | Sat Buruieneşti, Comuna Doljeşti, Neamţ | 39,6 %▲ 156,6 % | ▲ 156,6 % | 95,9 K RON | |
| 38 | 38.EDIROMEX SRL▲ 110 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 39,3 %▲ 183,9 % | ▲ 183,9 % | 54,1 K RON | |
| 39 | 39.ECOLOG FRAMES SRL▲ 601 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 38,9 %— | — | 156,7 K RON | |
| 40 | 40.DAVID TERM INSTAL SRL▲ 3 | Sat Borleşti, Comuna Borleşti, Neamţ | 37,6 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 25,3 K RON | |
| 41 | 41.DANTO FOREX SRL▲ 530 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 37,5 %— | — | 34,2 K RON | |
| 42 | 42.ASAVEI CONSTRUCT SRL▲ 619 | Sat Cut, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 37,2 %— | — | 5,6 K RON | |
| 43 | 43.ELECTRO VANEL SRL▲ 95 | Municipiul Roman, Neamţ | 37 %▲ 136,1 % | ▲ 136,1 % | 28,7 K RON | |
| 44 | 44.CIMPOCONS SRL▲ 773 | Municipiul Roman, Neamţ | 35,9 %— | — | 17,7 K RON | |
| 45 | 45.BLESSED DESIGN SRL▲ 596 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 35,8 %— | — | 25,1 K RON | |
| 46 | 46.SCUBA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 35,4 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 50,3 K RON | |
| 47 | 47.CON MANEX SRL▲ 437 | Sat Dochia, Comuna Dochia, Neamţ | 34,7 %— | — | 1,4 K RON | |
| 48 | 48.PRESTSERV ŞTEFAN CEL MARE SRLnou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Neamţ | 33,8 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 49 | 49.GHIUJAN CONSTRUCT SRL▲ 628 | Sat Hanul Ancuţei, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 33,6 %— | — | 16,3 K RON | |
| 50 | 50.LUCSATURN SRL▲ 567 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32,8 %— | — | 6,3 K RON | |
| 51 | 51.AREDO TONI SRL▼ 36 | Sat Rotunda, Comuna Doljeşti, Neamţ | 32,7 %▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 28,3 K RON | |
| 52 | 52.MARIUS EXPERT SRL▲ 48 | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 32,3 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 30,1 K RON | |
| 53 | 53.DIIA ELECTRIC KWH SRL▲ 68 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32 %▲ 72 % | ▲ 72 % | 5,2 K RON | |
| 54 | 54.C & C RED SRL▲ 750 | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | 31,8 %— | — | 41,9 K RON | |
| 55 | 55.CRODALG SRL▼ 25 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Neamţ | 31,7 %▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 282,7 K RON | |
| 56 | 56.MANCUZO CONSTRUCT SRLnou | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 30,8 %— | — | 20,8 K RON | |
| 57 | 57.MIKA CONSTRUCT SRL▲ 45 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Neamţ | 30,8 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 4 K RON | |
| 58 | 58.MOSECO 2008 SRL▲ 433 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 30,7 %— | — | 6,9 K RON | |
| 59 | 59.MIPO CONSTRUCT COMPANY SRL▲ 564 | Municipiul Roman, Neamţ | 29,7 %— | — | 26 K RON | |
| 60 | 60.ELEN CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 29,5 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 75,8 K RON | |
| 61 | 61.GOLDEN HAND CONSTRUCT SRLnou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 28,9 %— | — | — | 13,1 K RON |
| 62 | 62.SAFE CONSTRUCT SRL▲ 681 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,9 %— | — | 856 RON | |
| 63 | 63.CONSMOND SRL▲ 30 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,9 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 204,6 K RON | |
| 64 | 64.IDENTOR CONSTRUCT SRL▲ 409 | Sat Oanţu, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 27,8 %— | — | 36,1 K RON | |
| 65 | 65.AMBIANTA CONSTRUCT SRL▲ 62 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,8 %▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 22 K RON | |
| 66 | 66.RODEL ROTARU SNC▲ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,6 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 60 K RON | |
| 67 | 67.RACHOM EDIL SRL▲ 23 | Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Neamţ | 27,3 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 9,2 K RON | |
| 68 | 68.SERVICE LIFT SRL▲ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,3 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 128,9 K RON | |
| 69 | 69.TIMOFTE CONSTRUCT SRL▲ 726 | Sat Piatra Şoimului, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 27,1 %— | — | 7,5 K RON | |
| 70 | 70.INSTAL CONFORT SRL▲ 27 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 26,6 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 30,6 K RON | |
| 71 | 71.IMOB EDIL SRLnou | Sat Gîrcina, Comuna Gîrcina, Neamţ | 26,4 %— | — | — | 7,9 K RON |
| 72 | 72.DELDO SRL▲ 666 | Municipiul Roman, Neamţ | 26,4 %— | — | 6,8 K RON | |
| 73 | 73.NUVEDA HOTA SRL▲ 14 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 26,2 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 7,4 K RON | |
| 74 | 74.VIVCONSTRUCT IMPEX SRL▲ 582 | Sat Bahna, Comuna Bahna, Neamţ | 25,8 %— | — | 7,7 K RON | |
| 75 | 75.M & I INSTAL CONSTRUCT SRL▲ 305 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 25,1 %▲ 3.158,4 % | ▲ 3.158,4 % | 4,8 K RON | |
| 76 | 76.TG & TC CONPROD SRL▲ 207 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 25 %▲ 783,4 % | ▲ 783,4 % | 376,1 K RON | |
| 77 | 77.GCA ALPINISM CONSTRUCT SRL▲ 189 | Sat Vad, Comuna Dragomireşti, Neamţ | 24,9 %▲ 651,2 % | ▲ 651,2 % | 45,3 K RON | |
| 78 | 78.GOSPODARII PÎNGĂRAŢI SRLnou | Sat Pîngărăcior, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 24,9 %— | — | — | 48,1 K RON |
| 79 | 79.CORDUNEANU CONSTRUCT SRL▲ 736 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 24,7 %— | — | 19 K RON | |
| 80 | 80.OMNIA CONS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,6 %— | — | — | 9,5 K RON |
| 81 | 81.KOMPASS CONSTRUCT SRL▲ 592 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,3 %— | — | 7,7 K RON | |
| 82 | 82.DOMO CONSTRUCT SRL▲ 428 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,1 %— | — | 20,4 K RON | |
| 83 | 83.UBICONS SRL▼ 38 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 23,7 %▼ 44 % | ▼ 44 % | 14 K RON | |
| 84 | 84.TRIPTIC SRL▲ 454 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 23,6 %— | — | 8,4 K RON | |
| 85 | 85.TV ELECTRO - SERV SRL▼ 50 | Sat Gîrcina, Comuna Gîrcina, Neamţ | 23 %▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 13,9 K RON | |
| 86 | 86.SERENI CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 22,9 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 960 RON | |
| 87 | 87.MIBOCONS SRL▲ 296 | Sat Ruginoasa, Comuna Ruginoasa, Neamţ | 22,4 %▲ 2.846,1 % | ▲ 2.846,1 % | 14,4 K RON | |
| 88 | 88.VIO MACOVEI SRL▲ 118 | Sat Ruseni, Comuna Borleşti, Neamţ | 22,2 %▲ 214,6 % | ▲ 214,6 % | 2,3 K RON | |
| 89 | 89.STAN INSTAL CONSTRUCT SRL▼ 64 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22 %▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 10 K RON | |
| 90 | 90.RAV GLOBAL CONSULTING S.R.L.▲ 419 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 21,8 %— | — | 8,7 K RON | |
| 91 | 91.ELECTRIC SERVICE COMPANY SRL▲ 667 | Sat Trifeşti, Comuna Trifeşti, Neamţ | 21,7 %— | — | 8,7 K RON | |
| 92 | 92.RUGINEX PROD SRL▲ 130 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 21,5 %▲ 265,5 % | ▲ 265,5 % | 491,5 K RON | |
| 93 | 93.TERMOTEHNICA SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,6 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 28,6 K RON | |
| 94 | 94.PERFECT CONSTRUCT SRL▲ 72 | Municipiul Roman, Neamţ | 20,2 %▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 29,4 K RON | |
| 95 | 95.ELECTRO HOBBY SRL▲ 548 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,1 %— | — | 29,8 K RON | |
| 96 | 96.ELECTRO INSTAL TEHNIC SRL▲ 262 | Municipiul Roman, Neamţ | 20 %▲ 1.803,8 % | ▲ 1.803,8 % | 19,4 K RON | |
| 97 | 97.MEN CONSTRUCTION SRLnou | Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 19,6 %— | — | — | 47,7 K RON |
| 98 | 98.TEHNIC SILVO SRL▲ 30 | Sat Tazlău, Comuna Tazlău, Neamţ | 19,4 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 413,9 K RON | |
| 99 | 99.BOFAN TRANS SRL▲ 21 | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 19,1 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 1,3 K RON | |
| 100 | 100.TEHNIC ASIST INSTALATII SRL▲ 549 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,8 %— | — | 52,5 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Neamț
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
28 firme · 533,8 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
529 firme · 521,3 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
158 firme · 474,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
112 firme · 205,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
22 firme · 107,8 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 101,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
46 firme · 95,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
151 firme · 92,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
46 firme · 36,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
34 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
2 firme · 17,7 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
13 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
35 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
14 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
3 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
10 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
4 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
1 firme · 1 mil. RON