Top 100 firme — Transport și depozitare, Maramureș după marjă netă în 2021
1.388 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 48,8 %, iar liderul atinge 5.050 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALEXANDRU SI MELI SRL▲ 546 | Loc. Nistru, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 5.050 %▲ 53.795,4 % | ▲ 53.795,4 % | 2,5 K RON | |
| 2 | 2.R.P.EUROTRANS SRL▲ 1.209 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1.666,2 %— | — | 326,6 K RON | |
| 3 | 3.NOTIM-PATAKI SNC▲ 23 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 187,3 %▲ 141,5 % | ▲ 141,5 % | 6,7 K RON | |
| 4 | 4.TRANSPORT-ARDELEAN SNC▲ 1.208 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 138,8 %— | — | 53,7 K RON | |
| 5 | 5.ACASUCA 2 CAFFE S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 136,3 %— | — | — | 171,4 K RON |
| 6 | 6.BANYA 95 TRANS S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 119,1 %— | — | — | 228,7 K RON |
| 7 | 7.PANTERA FELIX SRL▲ 1.194 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 116,6 %— | — | 34 K RON | |
| 8 | 8.KINDRED KID S.R.L.nou | Sat Mesteacan, Comuna Valea Chioarului, Maramureş | 104,1 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 9 | 9.SABITA MASS S.R.L.nou | Sat Oarţa de Jos, Comuna Oarţa de Jos, Maramureş | 100 %— | — | — | 624 RON |
| 10 | 10.ANGHELUTA CATALIN S.R.L.nou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 97,1 %— | — | — | 76,8 K RON |
| 11 | 11.GETA-ALIN ROUTIER S.R.L.nou | Sat Petrova, Comuna Petrova, Maramureş | 97,1 %— | — | — | 61,9 K RON |
| 12 | 12.RADU R.M.R. TRANS SRLnou | Sat Remeţi, Comuna Remeţi, Maramureş | 97 %— | — | 970 RON | |
| 13 | 13.TAXI MARINCAT S.R.L.▲ 679 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 97 %▲ 1.805,5 % | ▲ 1.805,5 % | 2,5 K RON | |
| 14 | 14.BOLBOSS SRL▼ 5 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 96,9 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 1,5 K RON | |
| 15 | 15.BRAHMAN BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 96,8 %— | — | 239,5 K RON | |
| 16 | 16.MAGAS SRL▼ 12 | Sat Crasna Vişeului, Comuna Bistra, Maramureş | 94,6 %▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 27,8 K RON | |
| 17 | 17.VITAMAG-PROD SRL▼ 7 | Sat Suciu de Jos, Comuna Suciu de Sus, Maramureş | 94,6 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 9,8 K RON | |
| 18 | 18.MAGIC FAMILY GOLD S.R.L.▼ 4 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 92,4 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 51,7 K RON | |
| 19 | 19.ICETRANS LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 91,9 %— | — | — | 15,9 K RON |
| 20 | 20.SOROANA SPEED TRANS SRL▲ 45 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 88,6 %▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 30,7 K RON | |
| 21 | 21.BRO DELIVERY S.R.L.▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 87,4 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 8,7 K RON | |
| 22 | 22.TAMAŞ TRANS LOGISTIC SRL▲ 2 | Sat Năneşti, Comuna Bârsana, Maramureş | 87,1 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 54,3 K RON | |
| 23 | 23.MULTI CONTAINER TRANSPORT INVEST S.R.L.▼ 12 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 85,6 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 24 | 24.TRANS ALSA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83,7 %▼ 98,9 % | ▼ 98,9 % | 5 K RON | |
| 25 | 25.CĂTĂ POP TRANSPORT S.R.L.▲ 11 | Sat Berbeşti, Comuna Giuleşti, Maramureş | 83,6 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 240 K RON | |
| 26 | 26.I LOVE WHAT I DO SRL▲ 671 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83,4 %▲ 1.598,4 % | ▲ 1.598,4 % | 10,4 K RON | |
| 27 | 27.DORU HATOS TRANSPORT S.R.L.-D.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 82,9 %— | — | — | 19,9 K RON |
| 28 | 28.SAM ZAH TUR SRL▲ 20 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 79,5 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 65,3 K RON | |
| 29 | 29.AIS TOUR SRL▲ 393 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 78,6 %▲ 454,2 % | ▲ 454,2 % | 71,4 K RON | |
| 30 | 30.A.M. BETON SPEED S.R.L.▲ 368 | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 78,1 %▲ 404,2 % | ▲ 404,2 % | 330,6 K RON | |
| 31 | 31.COUREX IT SRL▲ 193 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 77,4 %▲ 157,6 % | ▲ 157,6 % | 2 K RON | |
| 32 | 32.MONDIAL STREET CONSTRUCT S.R.L.▼ 16 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 76,9 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 33 | 33.NCO ROAD COMPANION S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 76,9 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 34 | 34.MARA GRANDSPEED SRL▲ 6 | Sat Hideaga, Comuna Satulung, Maramureş | 76,2 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 352,2 K RON | |
| 35 | 35.BESSENS SRLnou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 75 %— | — | — | 1,5 mil. RON |
| 36 | 36.EL CHULETON S.R.L.nou | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 74,8 %— | — | — | 279,6 K RON |
| 37 | 37.ALY TRANS IONCE S.R.L.▲ 1.265 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 72,1 %— | — | 301,5 K RON | |
| 38 | 38.KRAFT TRANS SRL▲ 970 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 72 %▲ 27.584,6 % | ▲ 27.584,6 % | 193,9 K RON | |
| 39 | 39.PAUL IMAT TRANS S.R.L.-D.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 71,3 %— | — | — | 29,2 K RON |
| 40 | 40.SANDANSIM SRLnou | Sat Tisa, Comuna Bocicoiu Mare, Maramureş | 70,5 %— | — | 3,2 K RON | |
| 41 | 41.MIVABER S.R.L.▲ 1.232 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 69,8 %— | — | 8,8 K RON | |
| 42 | 42.GIATONY & AME S.R.L.▲ 1.150 | Sat Viile Apei, Oraş Seini, Maramureş | 69,4 %— | — | 67,3 K RON | |
| 43 | 43.FILMAN SPED SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 68,3 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 305,5 K RON | |
| 44 | 44.T.N.B.-COM-TRANS SRL▲ 53 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 68,1 %▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 79,5 K RON | |
| 45 | 45.TRANSCO TREND S.R.L.▼ 33 | Loc. Ulmeni, Oraş Ulmeni, Maramureş | 67,6 %▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 8,5 K RON | |
| 46 | 46.DLV MEGA CURIER S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 66,3 %— | — | — | 116,2 K RON |
| 47 | 47.GAVRIL DAVID TAX S.R.L.▲ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 66,1 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 42,4 K RON | |
| 48 | 48.SPIRITUAL HEALING S.R.L.▼ 17 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 65,6 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 37,2 K RON | |
| 49 | 49.DOM SILVANIA SRL▼ 47 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 65,6 %▼ 92,5 % | ▼ 92,5 % | 1,6 K RON | |
| 50 | 50.GLOBAL MC NUTT SERVICES SRL▲ 781 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 64,6 %▲ 2.624,1 % | ▲ 2.624,1 % | 251,3 K RON | |
| 51 | 51.ANOMIS-TAX SRL▲ 284 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 64,1 %▲ 210,3 % | ▲ 210,3 % | 22,1 K RON | |
| 52 | 52.NEMET LEVENTE TRANS S.R.L.nou | Sat Dămăcuseni, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 63,3 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 53 | 53.NOI TOŢI S.R.L.▼ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 62,7 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 372,3 K RON | |
| 54 | 54.DARY TRUCKS S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 62,3 %— | — | — | 36,3 K RON |
| 55 | 55.IERIMA SRL▲ 427 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 62,3 %▲ 418,8 % | ▲ 418,8 % | 179,8 K RON | |
| 56 | 56.WOW TAXI S.R.L.▲ 15 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 62,2 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 23,1 K RON | |
| 57 | 57.PORRINI TAX SRL▲ 206 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 61,4 %▲ 134,7 % | ▲ 134,7 % | 44,4 K RON | |
| 58 | 58.RO.BUS-EURO SRL▲ 137 | Sat Sat-Şugatag, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | 61,2 %▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 613,3 K RON | |
| 59 | 59.LUCHI KIPPER S.R.L.nou | Sat Satu Nou de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 61,2 %— | — | — | 86,3 K RON |
| 60 | 60.ORATAX SRL▲ 1.247 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 60,5 %— | — | 17,8 K RON | |
| 61 | 61.CHICAGO TAXI SRL▲ 403 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 60,5 %▲ 370,2 % | ▲ 370,2 % | 4 K RON | |
| 62 | 62.STAIMS COM SRL▲ 142 | Loc. Cavnic, Oraş Cavnic, Maramureş | 59,5 %▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 63 | 63.IOSEPCAR S.R.L.▲ 87 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 58,8 %▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 24,3 K RON | |
| 64 | 64.LEŞGINU S.R.L.▼ 8 | Sat Fărcaşa, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 58,8 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 133,4 K RON | |
| 65 | 65.REX EXPRESS AM SRL▲ 28 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 58,3 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 584,4 K RON | |
| 66 | 66.GLOBAL COSMAR TAX S.R.L.▲ 64 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 57,9 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 32,2 K RON | |
| 67 | 67.POP CLAUCĂLI SRL▲ 59 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 57,3 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 30,5 K RON | |
| 68 | 68.AMELIADRAGOS TRANS S.R.L.nou | Sat Groşii Ţibleşului, Comuna Groşii Ţibleşului, Maramureş | 56,4 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 69 | 69.PADAVATAX SRL▲ 53 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 55,9 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 28,4 K RON | |
| 70 | 70.HORDĂU TAXI SRL▲ 95 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 55,6 %▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 16,4 K RON | |
| 71 | 71.SANDU - BENGU S.R.L.▲ 15 | Sat Leordina, Comuna Leordina, Maramureş | 55,1 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 72 | 72.PROTERRA INTERNATIONAL SRL▲ 19 | Loc. Tăuţii de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 55,1 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 963 RON | |
| 73 | 73.SIN RALU CAR SRL▼ 43 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 55 %▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 110 RON | |
| 74 | 74.STAR LUCAR TAX SRL▲ 108 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 54,5 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 27,8 K RON | |
| 75 | 75.RUXDAN SRL▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 54,4 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 92,2 K RON | |
| 76 | 76.ROMCAR DRIVER UBER S.R.L.▲ 58 | Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 54 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 277,6 K RON | |
| 77 | 77.FLO-DOR-PAU SRL▼ 25 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 53,7 %▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 12 K RON | |
| 78 | 78.TRANS BCV SRL▲ 35 | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 53,6 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 45,8 K RON | |
| 79 | 79.THE FLEET LINERS S.R.L.nou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 53,6 %— | — | — | 181,6 K RON |
| 80 | 80.BIMEBA SRL▼ 27 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 53,3 %▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 28,9 K RON | |
| 81 | 81.JVEGUCICIO TRANS S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 53,2 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 82 | 82.AUTOTRANS D&M CIRTIU S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 53,1 %— | — | — | 20,8 K RON |
| 83 | 83.CATLEAA CURIER SRL▲ 980 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 53,1 %— | — | 300,4 K RON | |
| 84 | 84.SKI BORSA S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 52,6 %— | — | — | 181,3 K RON |
| 85 | 85.TURSIV BUSTRANS SRL▼ 25 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 52,2 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 86 | 86.AAP CIOCIU TRANS S.R.L.▲ 241 | Sat Rozavlea, Comuna Rozavlea, Maramureş | 52,2 %▲ 142,2 % | ▲ 142,2 % | 34,6 K RON | |
| 87 | 87.IRIMEŞ IRIS SRL▲ 1.011 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 51,7 %— | — | 19,9 K RON | |
| 88 | 88.EDYRAL POIANA S.R.L.▼ 54 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 51,7 %▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 162,7 K RON | |
| 89 | 89.RALTRANS MICH S.R.L.▼ 56 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 51,5 %▼ 31 % | ▼ 31 % | 23 K RON | |
| 90 | 90.TAXBLUE SRL▲ 140 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 51,5 %▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 53,9 K RON | |
| 91 | 91.DISPATCH CENTER SRL▲ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 51,4 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 90,7 K RON | |
| 92 | 92.TAX-SIM SRL▲ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 50,4 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 62,9 K RON | |
| 93 | 93.NEW.TAX SRL▲ 23 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 50 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 86,3 K RON | |
| 94 | 94.REPAX SERV SRL▼ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 49,4 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 20,4 K RON | |
| 95 | 95.RARACOR TAX SRL▲ 96 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 49,1 %▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 26 K RON | |
| 96 | 96.MANNI MDM MAMMUT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 46 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 49 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 133,8 K RON | |
| 97 | 97.LUX TIM TAXI SRL▲ 42 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 48,9 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 28,6 K RON | |
| 98 | 98.NAPALM DEATH S.R.L.▼ 32 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 48,9 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 20,2 K RON | |
| 99 | 99.M&D ALEXDANI SRL▲ 144 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 48,9 %▲ 78 % | ▲ 78 % | 36,1 K RON | |
| 100 | 100.CALIBCARGO SRL-D▼ 31 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 48,8 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 9,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Maramureș
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.154 firme · 1,9 mld. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
146 firme · 121 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
19 firme · 72,7 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
28 firme · 52,4 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
8 firme · 40,1 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
83 firme · 24,3 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
8 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 24 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
18 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
6 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
172 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
3 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
87 firme · 6 mil. RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
2 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
2 firme · 632,8 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
1 firme · 347,3 K RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
1 firme · 1,2 K RON