Top 100 firme — Sănătate, Ilfov după marjă netă în 2016
407 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 50,3 %, iar liderul atinge 1.557,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FINEX INGRIJIRE BATRANI SRLnou | Sat Dumbrăveni, Comuna Baloteşti, Ilfov | 1.557,2 %— | — | — | 365,9 K RON |
| 2 | 2.AGENTIA AGE LINE SRL▼ 1 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 944,4 %▲ 162,5 % | ▲ 162,5 % | 113,3 K RON | |
| 3 | 3.ATELIER CONCEPT 13 SRLnou | Comuna Ciorogârla, Ilfov | 178 %▲ 1.206,8 % | ▲ 1.206,8 % | 12,5 K RON | |
| 4 | 4.UNIQUE ART DENT SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 107 %— | — | — | 97,9 K RON |
| 5 | 5.IONESCU DIAMED SRL= | Comuna Dobroeşti, Ilfov | 100 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 11,1 K RON | |
| 6 | 6.GEO DENT SRL▲ 30 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 97 %▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 747 RON | |
| 7 | 7.SALVIA ES CONSULTING S.R.L.nou | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 97 %— | — | — | 201,4 K RON |
| 8 | 8.FLOR EUGENIA MEDICAL S.R.L.nou | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 96,9 %— | — | — | 41,2 K RON |
| 9 | 9.NEUROSET SRLnou | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 96,6 %— | — | — | 349,1 K RON |
| 10 | 10.EMARH DESIGN & ARCHITECTURE S.R.L.= | Oraş Voluntari, Ilfov | 96,3 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 164,5 K RON | |
| 11 | 11.DIETA VIE SRLnou | Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca, Ilfov | 96,1 %— | — | — | 122,2 K RON |
| 12 | 12.HYPOSPADIAS CENTER SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 94,9 %— | — | — | 263,9 K RON |
| 13 | 13.MIH CONSULT MED SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 94,7 %— | — | — | 64,8 K RON |
| 14 | 14.VM MEDICA CONSULT HEALTH SRLnou | Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov | 92,9 %— | — | — | 39,4 K RON |
| 15 | 15.CHIRITA MEDICAL SRLnou | Oraş Otopeni, Ilfov | 92,8 %— | — | — | 131,6 K RON |
| 16 | 16.ANA MARIA CHISCOP ACTIVITATE MEDICALA S.R.L.nou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 92,8 %— | — | — | 153,6 K RON |
| 17 | 17.IDS NECTARIE SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 92,7 %— | — | 13,8 K RON | |
| 18 | 18.NORDIC FOKUS LAB SRL▼ 11 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 92,4 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 184,8 K RON | |
| 19 | 19.DR. SZTOGRIN MEDCARE SRLnou | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 92,4 %— | — | — | 11,9 K RON |
| 20 | 20.VIDAL PLANT SRLnou | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 91,9 %— | — | — | 162,6 K RON |
| 21 | 21.DR ADOU UROLOGIE SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 91,5 %— | — | — | 9,3 K RON |
| 22 | 22.ALEANDUMED SRLnou | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 91,5 %— | — | — | 101,7 K RON |
| 23 | 23.I.D.S. LABORATORIES MUNTENIA SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 91,5 %— | — | 13 K RON | |
| 24 | 24.KORALL DENTAL DESIGN GROUP SRLnou | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 90,8 %— | — | — | 28,6 K RON |
| 25 | 25.ENDOVASCULAR S.R.L.▼ 2 | Oraş Otopeni, Ilfov | 90,7 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 235,5 K RON | |
| 26 | 26.NEUROPRO SRLnou | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 90,5 %— | — | — | 381,5 K RON |
| 27 | 27.SYNERGETIC SOLUTIONS SRL▼ 21 | Oraş Otopeni, Ilfov | 89,8 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 194,5 K RON | |
| 28 | 28.VIANDOVI SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 89,7 %— | — | — | 41,2 K RON |
| 29 | 29.ECHO MED&CONSULTING S.R.L.nou | Oraş Otopeni, Ilfov | 89,3 %— | — | — | 266,4 K RON |
| 30 | 30.DENTLIFE STUDIO S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 87,6 %— | — | — | 16,9 K RON |
| 31 | 31.SIGMA MEDICAL CLASS SRL▲ 240 | Comuna Dobroeşti, Ilfov | 87,5 %— | — | 24,1 K RON | |
| 32 | 32.AEGIS BRIGHT S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 87,3 %— | — | — | 76,2 K RON |
| 33 | 33.PEDIATRIC DENTAL SRLnou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 86,8 %— | — | — | 35,3 K RON |
| 34 | 34.CARDIOHEALTH SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 86,6 %— | — | — | 98,1 K RON |
| 35 | 35.CARE 4 AESTHETICS SRL▼ 22 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 85,3 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 158,4 K RON | |
| 36 | 36.TARA MED CONSULT SRL▼ 28 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 85,2 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 477,2 K RON | |
| 37 | 37.MEDICAL CENTER SAINT ALEXANDER SRL▼ 19 | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 84,9 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 46,4 K RON | |
| 38 | 38.CABINET MEDICAL DR. HARA LIVIA SRLnou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 84,3 %— | — | — | 10,8 K RON |
| 39 | 39.LADY'S DOCTOR SRL▼ 14 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 82,8 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 169,1 K RON | |
| 40 | 40.NIBAS THERAPY SRLnou | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 81,3 %— | — | — | 2 K RON |
| 41 | 41.EDUCAŢIE MODERNĂ SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 81,1 %— | — | — | 27,2 K RON |
| 42 | 42.CONSTANTIN SCHEAU DENTAL CLINIC SRLnou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 80,5 %— | — | — | 20,9 K RON |
| 43 | 43.LENUS'K PRO KREATIVE SRLnou | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 79,3 %— | — | — | 94,5 K RON |
| 44 | 44.DANIEL CĂLIN ACTIVITATE MEDICALĂ SRLnou | Oraş Chitila, Ilfov | 78 %— | — | — | 96,6 K RON |
| 45 | 45.DMS MED SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 77,7 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 285,9 K RON | |
| 46 | 46.ICHIMAN MEDICAL SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 76,9 %— | — | — | 116 K RON |
| 47 | 47.CATURIYA SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 75,9 %— | — | — | 163,7 K RON |
| 48 | 48.AVI GINECO MED SRL▼ 19 | Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca, Ilfov | 75,2 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 241,4 K RON | |
| 49 | 49.GYNMED CARE SRL= | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 74,4 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 116,1 K RON | |
| 50 | 50.NIKOMED TOTAL SERV SRL▲ 5 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 73,7 %▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 142,8 K RON | |
| 51 | 51.SWEETDENT MEDICAL S.R.L.▲ 175 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 73,4 %— | — | 71,9 K RON | |
| 52 | 52.FINEST MEDICAL EXPERTS SRLnou | Sat Merii Petchii, Comuna Nuci, Ilfov | 72,9 %— | — | — | 30,9 K RON |
| 53 | 53.I.D.S. LABORATORIES BRASOV SRL▲ 14 | Oraş Voluntari, Ilfov | 72,7 %▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 59 K RON | |
| 54 | 54.I.D.S. LABORATORIES CENTRAL SRL▲ 36 | Oraş Voluntari, Ilfov | 72,5 %▲ 145,6 % | ▲ 145,6 % | 159,3 K RON | |
| 55 | 55.PTK MEDICAL SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 72,3 %— | — | — | 94,2 K RON |
| 56 | 56.MED BB & PTK SRLnou | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 71,7 %— | — | — | 42,7 K RON |
| 57 | 57.ESTHETICGYN S.R.L.▼ 42 | Oraş Voluntari, Ilfov | 70,8 %▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 255,5 K RON | |
| 58 | 58.I.D.S. LABORATORIES TARGU-MURES SRL▲ 8 | Oraş Voluntari, Ilfov | 70,5 %▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 44,7 K RON | |
| 59 | 59.ENFIDENT S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 70,3 %— | — | — | 72,3 K RON |
| 60 | 60.LITHOSTAR EXCLUSIV MED SRL▲ 51 | Oraş Voluntari, Ilfov | 69,9 %▲ 227,4 % | ▲ 227,4 % | 313,2 K RON | |
| 61 | 61.GEN FERT MEDICAL SRL▼ 26 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 69,7 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 137,4 K RON | |
| 62 | 62.ENDODENT CLINIC SRLnou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 69,5 %— | — | — | 36 K RON |
| 63 | 63.TACTIQ MEDICARE S.R.L.▼ 33 | Sat Ciofliceni, Comuna Snagov, Ilfov | 69,2 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 117,5 K RON | |
| 64 | 64.HEMA MED CONSULTING SRLnou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 67,8 %— | — | — | 32,4 K RON |
| 65 | 65.BEST IMAGE MG SRLnou | Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 67,2 %— | — | — | 154,3 K RON |
| 66 | 66.GNOSIS EVOMED SRL▼ 46 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 66,4 %▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 235,8 K RON | |
| 67 | 67.ORTO STAR SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 65,5 %— | — | — | 85 K RON |
| 68 | 68.OSTHEOSYNTHES SRL▼ 44 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 64,9 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 50,6 K RON | |
| 69 | 69.DAMIDENT ESTET SRL▼ 58 | Oraş Voluntari, Ilfov | 63,8 %▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 23,2 K RON | |
| 70 | 70.BTS MEDICAL CENTRAL SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 63,7 %— | — | — | 149,1 K RON |
| 71 | 71.HARMONY MED CLINIC SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 62,9 %— | — | — | 76,3 K RON |
| 72 | 72.ACTIV MEDICAL-CONSULTING S.R.L.▼ 40 | Oraş Voluntari, Ilfov | 62,8 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 142,3 K RON | |
| 73 | 73.PERFECT DENTAL MEDICAL CLINIC S.R.L.▼ 23 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 62,4 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 21,9 K RON | |
| 74 | 74.ENDO ART DENTAL SRLnou | Oraş Otopeni, Ilfov | 62,3 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 75 | 75.ADRIANA PANAIT DENTAL CLINIC SRLnou | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 62,1 %— | — | — | 221 K RON |
| 76 | 76.I.D.S. LABORATORIES SIBIU SRL▼ 50 | Oraş Voluntari, Ilfov | 61,3 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 126,9 K RON | |
| 77 | 77.ERIN MEDICAL CENTER SRLnou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 61,1 %— | — | — | 121,9 K RON |
| 78 | 78.HISTRIA ARHAICĂ SRL▼ 38 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 61,1 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 111,1 K RON | |
| 79 | 79.INSPIRE DENT S.R.L.nou | Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca, Ilfov | 60,5 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 80 | 80.VILI THERAPY S.R.L.▼ 12 | Sat Periş, Comuna Periş, Ilfov | 59,9 %▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 14,5 K RON | |
| 81 | 81.CENTRUL MEDICAL PERIŞ SRL▼ 7 | Sat Periş, Comuna Periş, Ilfov | 59,8 %▲ 59 % | ▲ 59 % | 116,5 K RON | |
| 82 | 82.ORTOSURGERY CLINIC SRL▼ 11 | Oraş Voluntari, Ilfov | 59,6 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 192,7 K RON | |
| 83 | 83.DENTESTET STYLE SRL▼ 52 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 59,6 %▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 34 K RON | |
| 84 | 84.CLINICA DR RAUL PARASCHIVESCU SRL▲ 13 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 59,6 %▲ 113,6 % | ▲ 113,6 % | 184,4 K RON | |
| 85 | 85.ANASTASIA-ILEANA SRL▼ 38 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 58,7 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 67,9 K RON | |
| 86 | 86.ANDREEADENT SOLUTIONS S.R.L.▲ 19 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 57,3 %▲ 132,4 % | ▲ 132,4 % | 71,4 K RON | |
| 87 | 87.THIRD MILLENNIUM CLINICA OFTALMOLOGICA SRL▼ 36 | Oraş Voluntari, Ilfov | 56,9 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 141,6 K RON | |
| 88 | 88.MBM FEMIMED CLINIC SRLnou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 56,1 %— | — | — | 37,8 K RON |
| 89 | 89.DERZIS-MED SRLnou | Sat Periş, Comuna Periş, Ilfov | 56 %— | — | — | 19,3 K RON |
| 90 | 90.SAVI MED CLINIC SRLnou | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 54,7 %— | — | — | 16,7 K RON |
| 91 | 91.DENTA DONYA DESIGN SRL▼ 39 | Oraş Voluntari, Ilfov | 54,5 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 51,1 K RON | |
| 92 | 92.PROGRESIV MEDICAL SRLnou | Oraş Otopeni, Ilfov | 54,3 %— | — | — | 58,3 K RON |
| 93 | 93.SAMEDIAB SRLnou | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 53,9 %— | — | — | 93,1 K RON |
| 94 | 94.CRIS GENERAL MED SRL▲ 93 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 52,3 %▲ 3.251,9 % | ▲ 3.251,9 % | 172 K RON | |
| 95 | 95.AS DENT ACTIV SRL▲ 103 | Oraş Otopeni, Ilfov | 52 %▲ 57.688,9 % | ▲ 57.688,9 % | 183,6 K RON | |
| 96 | 96.DENTALIGN PROFESSIONAL SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 51,9 %— | — | — | 168 K RON |
| 97 | 97.DELMAR SYSTEM SRL▲ 3 | Oraş Voluntari, Ilfov | 51,6 %▲ 92,8 % | ▲ 92,8 % | 142,4 K RON | |
| 98 | 98.M&D ORTHO SRLnou | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 51,4 %— | — | — | 36,8 K RON |
| 99 | 99.QESHTA'S MEDICAL EMERGENCY SRL▲ 9 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 50,8 %▲ 122,3 % | ▲ 122,3 % | 277,8 K RON | |
| 100 | 100.AVA EXPRES MED S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 50,3 %— | — | — | 3,6 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Ilfov
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
21 firme · 391,4 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
456 firme · 288,4 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
387 firme · 225 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
56 firme · 131 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
93 firme · 129 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
218 firme · 53,2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
121 firme · 33,8 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
40 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
2 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
9 firme · 7 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
28 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
4 firme · 890,8 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 705,9 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
3 firme · 590,1 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
5 firme · 390,1 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
5 firme · 154 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 64,1 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 10,2 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 0 RON
CAEN 8799
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 0 RON