Top 100 firme — IT și comunicații, Ilfov după marjă netă în 2022
2.479 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 96,5 %, iar liderul atinge 2.042,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GALLA SRLnou | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 2.042,9 %— | — | 37,4 K RON | |
| 2 | 2.BDAY ENTERTAINMENT SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 1.723,9 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 3 | 3.INSIDE MEDIA DESIGN SRL▲ 1.697 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 549,6 %▲ 8.707,4 % | ▲ 8.707,4 % | 46,8 K RON | |
| 4 | 4.TSD STEM SERVICES S.R.L.▲ 860 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 313,9 %▲ 361,9 % | ▲ 361,9 % | 459,9 K RON | |
| 5 | 5.HAIDUC FILM SRL▲ 1.989 | Comuna Jilava, Ilfov | 205,5 %— | — | 315,6 K RON | |
| 6 | 6.PULSARDEV SRL▲ 6 | Comuna Berceni, Ilfov | 186,4 %▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 767,5 K RON | |
| 7 | 7.TURING SYSTEMS S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 149,6 %— | — | — | 223,6 K RON |
| 8 | 8.IMOLA EXPERT BUSINESS S.R.L.▲ 1.232 | Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 132,9 %▲ 217,8 % | ▲ 217,8 % | 15,2 K RON | |
| 9 | 9.ZENBIZ SRL▲ 334 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Ilfov | 131,8 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 10 | 10.HARDWARE SOFTWARE TECHNICAL SOLUTIONS SRL▲ 1.023 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 131,1 %▲ 130 % | ▲ 130 % | 10,2 K RON | |
| 11 | 11.PELICANUL SMART CONTACT SRLnou | Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 125,5 %— | — | 5,4 K RON | |
| 12 | 12.SAMBAN SERVICES S.R.L.▲ 5 | Oraş Otopeni, Ilfov | 124 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 859,9 K RON | |
| 13 | 13.LIGA WEB SRL▲ 761 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 115,7 %▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 19,9 K RON | |
| 14 | 14.ADVANCED IMPACT S.R.L.▲ 413 | Oraş Voluntari, Ilfov | 112,8 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 15 | 15.ESHAPEIT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Oraş Otopeni, Ilfov | 111,4 %— | — | 476,3 K RON | |
| 16 | 16.LA DOLCE VITA PRODUCTIONS GRUP S.R.L.▲ 1.965 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 106,6 %— | — | 85,7 K RON | |
| 17 | 17.STUDIO 78 SRL▲ 632 | Oraş Voluntari, Ilfov | 106 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 3,5 mil. RON | |
| 18 | 18.MGM STRATEGY & DEVELOPMENT S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 104,6 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 299,2 K RON | |
| 19 | 19.PEDRANI S.R.L.▲ 536 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 104,2 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 55,2 K RON | |
| 20 | 20.NVO RESEARCH SRL▲ 548 | Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca, Ilfov | 103,4 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 365,3 K RON | |
| 21 | 21.PELICANUL CALL CENTER SRL▲ 313 | Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 103,4 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 26,6 K RON | |
| 22 | 22.STRATEGY SCRIPT CODING S.R.L.▲ 1.661 | Oraş Voluntari, Ilfov | 101 %▲ 1.320,1 % | ▲ 1.320,1 % | 438,9 K RON | |
| 23 | 23.SYNCO SERVICES CONSULTING SRL▲ 12 | Comuna Jilava, Ilfov | 100,9 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 1,1 mil. RON | |
| 24 | 24.SUNĂ BINE SRL▲ 1.867 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 100,2 %— | — | 106,2 K RON | |
| 25 | 25.WEBATTITUDE PERFORMANCE POWER SRLnou | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 100 %— | — | 1,5 K RON | |
| 26 | 26.NOIAN IMPEX S.R.L.▲ 1.396 | Oraş Otopeni, Ilfov | 100 %▲ 264,3 % | ▲ 264,3 % | 7 RON | |
| 27 | 27.GOVODI SRL▼ 6 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 100 %0,0% | 0,0% | 970 RON | |
| 28 | 28.MWD CREATIVE FUTURE S.R.L.nou | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 100 %— | — | — | 500 RON |
| 29 | 29.VEXTOR SOFTWARE SRL▲ 215 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 99,7 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 113,2 K RON | |
| 30 | 30.HEI MEDIA SERVICES S.R.L.nou | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 99 %— | — | — | 7,8 K RON |
| 31 | 31.DELISERV MARKETING S.R.L.nou | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 99 %— | — | — | 499,9 K RON |
| 32 | 32.ELCOTEL CONSULT S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 98,8 %— | — | — | 207,6 K RON |
| 33 | 33.TGV SOLUTIONS S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 98,7 %— | — | — | 246,7 K RON |
| 34 | 34.SECTECON SERVICES S.R.L.nou | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 98,6 %— | — | — | 150,8 K RON |
| 35 | 35.COSCOM NETWORK IT S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 98,4 %— | — | — | 66,2 K RON |
| 36 | 36.RISE LAB S.R.L.nou | Oraş Otopeni, Ilfov | 98,4 %— | — | — | 115,4 K RON |
| 37 | 37.INTELIGENT SOFT CONSULTING SRL▲ 352 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 98,3 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 439,6 K RON | |
| 38 | 38.NULL BYTE DEV S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 98,2 %— | — | — | 804,5 K RON |
| 39 | 39.MANDARINSOFT S.R.L.nou | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 98 %— | — | — | 101,3 K RON |
| 40 | 40.DATAWIST TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 98 %— | — | — | 123,6 K RON |
| 41 | 41.DADAIA DEV S.R.L.▼ 14 | Comuna Jilava, Ilfov | 98 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 596,6 K RON | |
| 42 | 42.MA.CRI PREMIUM S.R.L.▲ 287 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 97,8 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 103,9 K RON | |
| 43 | 43.EREBOR S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 97,8 %— | — | — | 451,8 K RON |
| 44 | 44.AMAT IT SERVICES CONSULTING S.R.L.nou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 97,8 %— | — | — | 26 K RON |
| 45 | 45.AHEAD PRODUCTION SRL▲ 481 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 97,7 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 196,4 K RON | |
| 46 | 46.BD CONSULTING SISTEM IT SRLnou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 97,6 %— | — | 225,6 K RON | |
| 47 | 47.MOBILETECH SOFTWARE SRL▲ 236 | Oraş Voluntari, Ilfov | 97,5 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 4,3 mil. RON | |
| 48 | 48.VALMAR CONTAB S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 97,4 %— | — | 290,2 K RON | |
| 49 | 49.PROCESSPILOT SOFTWARE SYSTEMS S.R.L.nou | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 97,4 %— | — | — | 24 K RON |
| 50 | 50.INTERNATIONAL WEB IDEA S.R.L.nou | Oraş Otopeni, Ilfov | 97,4 %— | — | — | 10,3 K RON |
| 51 | 51.MMA INTER CALCUL S.R.L.nou | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 97,4 %— | — | — | 68,1 K RON |
| 52 | 52.LUKMISOL ARCH BOOST S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 97,3 %— | — | — | 41,4 K RON |
| 53 | 53.HWM IT S.R.L.nou | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 97,2 %— | — | — | 107,9 K RON |
| 54 | 54.CORELATOR COM SRL▼ 15 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 97,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 1,2 K RON | |
| 55 | 55.CYBER SEC ROM S.R.L.nou | Oraş Otopeni, Ilfov | 97,1 %— | — | — | 225,7 K RON |
| 56 | 56.INSIGHT MEDIA SOLUTIONS SRL▲ 793 | Oraş Chitila, Ilfov | 97,1 %▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 72,6 K RON | |
| 57 | 57.PEPAS SERVICES S.R.L.nou | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 97,1 %— | — | — | 68,1 K RON |
| 58 | 58.CN DILIGENCE CONSULTING S.R.L.nou | Comuna Clinceni, Ilfov | 97,1 %— | — | — | 3,8 K RON |
| 59 | 59.ROMDEFI S.R.L.nou | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 97,1 %— | — | — | 16,9 K RON |
| 60 | 60.DATA COMPUTING S.R.L.nou | Sat Dumbrăveni, Comuna Baloteşti, Ilfov | 97,1 %— | — | 72,4 K RON | |
| 61 | 61.KZY IT & MANAGEMENT SERVICES S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 97 %— | — | — | 172,3 K RON |
| 62 | 62.GARO DIGITAL S.R.L.▲ 19 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 97 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 63 | 63.TRANQUILAVIDA S.R.L.nou | Sat Vidra, Comuna Vidra, Ilfov | 97 %— | — | — | 37,4 K RON |
| 64 | 64.GOA PUBLIC RELATIONS S.R.L.nou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 97 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 65 | 65.HC SOFTWARE ENGINEERING S.R.L.nou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 97 %— | — | 1,1 K RON | |
| 66 | 66.SHARPAPPSOLUTIONS S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 97 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 67 | 67.777 DESIGN FILM S.R.L.▲ 344 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 97 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 17,7 K RON | |
| 68 | 68.FLY MEDIA PRODUCTION S.R.L.▼ 23 | Oraş Voluntari, Ilfov | 97 %0,0% | 0,0% | 31,4 K RON | |
| 69 | 69.DINAUDIT SRL▼ 30 | Sat Petreşti, Comuna Corbeanca, Ilfov | 97 %0,0% | 0,0% | 11,6 K RON | |
| 70 | 70.THEMIS INVESTIMUS SRL▼ 31 | Oraş Chitila, Ilfov | 97 %0,0% | 0,0% | 970 RON | |
| 71 | 71.PIA TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 97 %— | — | — | 99,8 K RON |
| 72 | 72.DAVIO SOLUTIONS S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 97 %— | — | — | 423 K RON |
| 73 | 73.MAESTRO LC MUSIC S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 97 %— | — | — | 30 K RON |
| 74 | 74.POPS TECHNOLOGY SOLUTIONS S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 97 %— | — | — | 88,9 K RON |
| 75 | 75.SKYBYTE S.R.L.nou | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 96,9 %— | — | — | 72,3 K RON |
| 76 | 76.SOUNDSPEED S.R.L.▲ 156 | Oraş Otopeni, Ilfov | 96,9 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 96,9 K RON | |
| 77 | 77.TECH MARK SOFTWARE S.R.L.▲ 230 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 96,9 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 231,5 K RON | |
| 78 | 78.STARTWEBDINU CONSULTING S.R.L.nou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 96,9 %— | — | — | 166,7 K RON |
| 79 | 79.INFORMAGINATION SRL▲ 797 | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 96,8 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 192,9 K RON | |
| 80 | 80.COREIT DEVELOPMENT SPARK S.R.L.nou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 96,8 %— | — | — | 388,1 K RON |
| 81 | 81.IGNITE MAIL SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 96,8 %— | — | 24,7 K RON | |
| 82 | 82.SOLARIS SYSTEMS CONSULTING S.R.L.▼ 21 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 96,8 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 584,3 K RON | |
| 83 | 83.MOBILE IOS SOLUTIONS S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 96,8 %— | — | — | 142,6 K RON |
| 84 | 84.CREATIVE SCENIUS S.R.L.▲ 19 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 96,8 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 285,7 K RON | |
| 85 | 85.EMCO SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.nou | Comuna Berceni, Ilfov | 96,7 %— | — | — | 147 K RON |
| 86 | 86.STRONG CODING S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 96,7 %— | — | — | 253 K RON |
| 87 | 87.JUS NETCONSULT S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 96,7 %— | — | — | 65,3 K RON |
| 88 | 88.XIT SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.▼ 82 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 96,7 %▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 69 K RON | |
| 89 | 89.BYTE IT LABS S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 96,7 %— | — | — | 145 RON |
| 90 | 90.CITADELA MEDIA SRL▲ 38 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 96,6 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 106,3 K RON | |
| 91 | 91.DARIA SOFTWARE QUALITY S.R.L.▲ 45 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 96,6 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 380,8 K RON | |
| 92 | 92.GRIG MEDIA STUDIO S.R.L.▼ 37 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 96,6 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 117,9 K RON | |
| 93 | 93.ENTSOFTBOTS S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 96,6 %— | — | — | 266,6 K RON |
| 94 | 94.BRILIANT ART DESIGN S.R.L.▲ 362 | Comuna Berceni, Ilfov | 96,5 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 307,6 K RON | |
| 95 | 95.ADVANCED SECURITY INTERNATIONAL S.R.L.nou | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 96,5 %— | — | — | 62,3 K RON |
| 96 | 96.AVELON TEAM S.R.L.▲ 106 | Oraş Chitila, Ilfov | 96,5 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 279,8 K RON | |
| 97 | 97.SEER INTELLIGENCE S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 96,5 %— | — | — | 263 K RON |
| 98 | 98.E.D.Y. TALENT MUSIC S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 96,5 %— | — | 56,7 K RON | |
| 99 | 99.REZOOM ADVERTISING SRL▲ 62 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 96,5 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 166,7 K RON | |
| 100 | 100.MEDIAREFLEX VIDEO PRODUCTIONS SRL▲ 1.005 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 96,5 %▲ 86 % | ▲ 86 % | 208 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Ilfov
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
569 firme · 670,9 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
916 firme · 465,4 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
80 firme · 263,9 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
281 firme · 211 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
433 firme · 170,5 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
52 firme · 143,1 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
241 firme · 101,9 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
125 firme · 90,6 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
172 firme · 87,5 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
28 firme · 51,5 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
71 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
112 firme · 46,2 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
45 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
86 firme · 33,3 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
35 firme · 29,6 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
76 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
45 firme · 23,2 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
10 firme · 20 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
23 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
38 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
13 firme · 11 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
4 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
10 firme · 8 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
5 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
12 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
29 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
12 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
20 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
12 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
3 firme · 711,9 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 417,9 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
1 firme · 5 K RON