Top 100 firme — Sănătate, Iași după marjă netă în 2009
304 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 11,4 %, iar liderul atinge 93,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FERTELITE SRL▲ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,6 %▲ 103,5 % | ▲ 103,5 % | 262,6 K RON | |
| 2 | 2.ANA MEDICAL SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 89,8 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 72,9 K RON | |
| 3 | 3.DIAMED PRO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 81,1 %— | — | — | 13,2 K RON |
| 4 | 4.IASMED CENTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77,9 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 5 | 5.IMAGE MED SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76,3 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 22,7 K RON | |
| 6 | 6.TADICENTER SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,1 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 4,3 K RON | |
| 7 | 7.TRANSPARENŢA CONSULT SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 114,6 K RON | |
| 8 | 8.CENTRUL DE SĂNĂTATE ANA SRLnou | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 68 %— | — | — | 25,1 K RON |
| 9 | 9.MEDASIST TERAPIA SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 64,7 %— | — | — | 10,3 K RON |
| 10 | 10.FAMILY-SANA SRL▼ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 63,4 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 95,8 K RON | |
| 11 | 11.MEDICALASIST SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 62,3 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 41,8 K RON | |
| 12 | 12.PROCARDIA SERV-MED 2009 SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,5 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 13 | 13.VALIOMA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,5 %— | — | — | 81,9 K RON |
| 14 | 14.D.D.I.-X-RAY DIAGNOSTIC SRL▲ 78 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,1 %▲ 177,3 % | ▲ 177,3 % | 120,6 K RON | |
| 15 | 15.UMANITAS MED CENTER SRL▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,4 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 168,9 K RON | |
| 16 | 16.GASTROMEDICA SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 57,9 %▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 145,6 K RON | |
| 17 | 17.AURA SPERANŢA SRL▲ 98 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 57,8 %▲ 329,7 % | ▲ 329,7 % | 46 K RON | |
| 18 | 18.MEDICA M.V. SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,9 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 97,8 K RON | |
| 19 | 19.ULTRAMEDICAL SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,8 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 147,6 K RON | |
| 20 | 20.BIOPROSANO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53 %— | — | — | 15 K RON |
| 21 | 21.SF. GHEORGHE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,9 %— | — | — | 56,5 K RON |
| 22 | 22.VALRUSU SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,5 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 117 K RON | |
| 23 | 23.IASIPREST SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,9 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 109,2 K RON | |
| 24 | 24.ASISTMED PROBONO SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,6 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 58,2 K RON | |
| 25 | 25.PRO SANO SRL▲ 52 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 50,7 %▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 6,3 K RON | |
| 26 | 26.ASKLEPIOS-RO SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,6 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 360,3 K RON | |
| 27 | 27.IMKER MED SRL▼ 16 | Sat Cozia, Comuna Costuleni, Iaşi | 47,2 %▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 46,8 K RON | |
| 28 | 28.TERRAMED BABY SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46,7 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 79,8 K RON | |
| 29 | 29.UBI TER SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46,5 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 76,8 K RON | |
| 30 | 30.FIZICAL-CENTRUM SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46,4 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 43,1 K RON | |
| 31 | 31.LIFE PRO ASIST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,8 %— | — | — | 46,9 K RON |
| 32 | 32.HERMA MED CENTER SRL▲ 40 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,3 %▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 86,3 K RON | |
| 33 | 33.FIZIOMEDICA SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,1 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 177,3 K RON | |
| 34 | 34.DR. DANIEL DOBREA SRL▲ 243 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,3 %— | — | 5 K RON | |
| 35 | 35.JORDACHE IMPEX SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,6 %▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 64,8 K RON | |
| 36 | 36.OCULOOPTIC MED SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 41,2 %— | — | — | 55,9 K RON |
| 37 | 37.STANI'S LAB SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39,5 %— | — | — | 29,9 K RON |
| 38 | 38.SIRINGA SRL▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39,1 %▼ 50 % | ▼ 50 % | 30,8 K RON | |
| 39 | 39.CABINET MEDICAL DR. VORNICU GINA JANINA SRL▼ 18 | Sat Lungani, Comuna Lungani, Iaşi | 38,7 %▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 76,2 K RON | |
| 40 | 40.ANDRESAN-DENTIX SRL▲ 223 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 38 %— | — | 24,7 K RON | |
| 41 | 41.CABINET MEDICAL NARCISA IANOPOL SRL▲ 112 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,9 %▲ 828,7 % | ▲ 828,7 % | 57,9 K RON | |
| 42 | 42.FILMED SRL▲ 28 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 36,2 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 27 K RON | |
| 43 | 43.DDD SERVICII MEDICALE SRL▲ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36 %▲ 59 % | ▲ 59 % | 88,9 K RON | |
| 44 | 44.ENDO-EV UNU SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,9 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 44,7 K RON | |
| 45 | 45.CENTRUL MEDICAL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT SRL▲ 65 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,9 %▲ 148,8 % | ▲ 148,8 % | 43,1 K RON | |
| 46 | 46.OCULOOPTIC SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 245,2 K RON | |
| 47 | 47.PSIHOMEDAS SRL▲ 126 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,4 %▲ 2.532,3 % | ▲ 2.532,3 % | 22,9 K RON | |
| 48 | 48.SENSIMED SRL▲ 82 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,1 %▲ 230,3 % | ▲ 230,3 % | 3,7 K RON | |
| 49 | 49.DENIBET SRLnou | Loc. Podu Iloaiei, Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 32,9 %— | — | — | 31,3 K RON |
| 50 | 50.CVASIPEDIA SRL▲ 195 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,9 %— | — | 4,6 K RON | |
| 51 | 51.NOVAMEDICA SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,7 %▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 37,9 K RON | |
| 52 | 52.FORENSIC CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,3 %— | — | — | 250 RON |
| 53 | 53.MOBILMED SRL▼ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,2 %▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 11,3 K RON | |
| 54 | 54.DENTAS SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,1 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 16,2 K RON | |
| 55 | 55.LIANAMED SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,5 %— | — | — | 6,6 K RON |
| 56 | 56.MEDIS TEST SRL▼ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,4 %▼ 68,9 % | ▼ 68,9 % | 12,2 K RON | |
| 57 | 57.CABINET STOMATOLOGIC DR. LUCIAN TEOFANESCU SRL▲ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,7 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 24,9 K RON | |
| 58 | 58.CENTRUL MEDICAL HYGEEA SRL▲ 62 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,1 %▲ 123,8 % | ▲ 123,8 % | 80,9 K RON | |
| 59 | 59.CENTRUL MEDICAL ANGIOMED SRL▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,6 %▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 68,7 K RON | |
| 60 | 60.ANGIO-DENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,3 %— | — | — | 17,1 K RON |
| 61 | 61.MEDOPTICA SRL▲ 40 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,9 %▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 254,1 K RON | |
| 62 | 62.PAULDENT SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,8 %▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 903 RON | |
| 63 | 63.NETCONSULT SRL▲ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,7 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 59,6 K RON | |
| 64 | 64.AGROPROD LFA SRL▲ 14 | Sat Osoi, Comuna Comarna, Iaşi | 25,4 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 31,7 K RON | |
| 65 | 65.STEREOPSIS CLINIC SRL▲ 74 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,2 %▲ 226,5 % | ▲ 226,5 % | 11,1 K RON | |
| 66 | 66.SMILE DENT SRL▲ 124 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,1 %▲ 22.727,3 % | ▲ 22.727,3 % | 78,6 K RON | |
| 67 | 67.MYCOMEDICA SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 22,3 K RON | |
| 68 | 68.ENDO-EV SRL▲ 138 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,1 %— | — | 41,3 K RON | |
| 69 | 69.CABINET MEDICAL INDIVIDUAL GAFIŢOI CONSTANŢA SRL▼ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23 %▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 56,6 K RON | |
| 70 | 70.ARMONICA MEDICAL SRL▲ 66 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 22,5 %▲ 160,6 % | ▲ 160,6 % | 20,5 K RON | |
| 71 | 71.MEDOCUP SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,2 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 11,1 K RON | |
| 72 | 72.PROAPT MEDICA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,1 %— | — | — | 8 K RON |
| 73 | 73.CABINET MEDICAL DR. DABIJA SRL▼ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,9 %▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 36,7 K RON | |
| 74 | 74.VIVADENT SRL▲ 141 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,2 %— | — | 4,9 K RON | |
| 75 | 75.ROCONSIMED SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,1 %— | — | — | 6,4 K RON |
| 76 | 76.MIOSOTIS MED SRL▲ 88 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,5 %▲ 707,4 % | ▲ 707,4 % | 13 K RON | |
| 77 | 77.ALEX-CLINIC SRL▲ 84 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 18,5 %▲ 569,3 % | ▲ 569,3 % | 34,6 K RON | |
| 78 | 78.OFTAPROF SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,8 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 303,1 K RON | |
| 79 | 79.MEDICARDIO SRL▲ 159 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,7 %— | — | 17,6 K RON | |
| 80 | 80.MEDICS RAY SRL▲ 138 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 17,1 %— | — | 16 K RON | |
| 81 | 81.EXHAUSTIV GRUP SRL▲ 152 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17 %— | — | 14,8 K RON | |
| 82 | 82.MAGIC-MAC SRL▼ 66 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,9 %▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | 270 RON | |
| 83 | 83.RECUMEDIS SRL▲ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,6 %▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 50,1 K RON | |
| 84 | 84.TRANSPARENTA SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,5 %▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 375,8 K RON | |
| 85 | 85.ESTET MED SRL▲ 89 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,4 %▲ 1.742,7 % | ▲ 1.742,7 % | 144,8 K RON | |
| 86 | 86.ELCONI S.R.L.▲ 74 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 16,1 %▲ 440,3 % | ▲ 440,3 % | 6,1 K RON | |
| 87 | 87.BENDIS MEX SRL▼ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16 %▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 27,8 K RON | |
| 88 | 88.VITALDENT SRL▲ 179 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,9 %— | — | 5,9 K RON | |
| 89 | 89.ENDO GAST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,8 %— | — | — | 22,4 K RON |
| 90 | 90.CABINET MEDICAL DR. IONELA BULBOACĂ SRL▲ 163 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,3 %— | — | 16,9 K RON | |
| 91 | 91.CABINET MEDICAL DR. IRINA CIUPILAN SRL▼ 77 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15 %▼ 79,5 % | ▼ 79,5 % | 23,6 K RON | |
| 92 | 92.CARDIO PLUS SRL▲ 184 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,6 %— | — | 6,2 K RON | |
| 93 | 93.ASA SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,4 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 27 K RON | |
| 94 | 94.WHITE DENT SRL▲ 61 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,1 %▲ 263,2 % | ▲ 263,2 % | 16 K RON | |
| 95 | 95.BUCURDENT SRL▲ 116 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,9 %— | — | 12,4 K RON | |
| 96 | 96.AKTIN SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,8 %▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 22 K RON | |
| 97 | 97.HEALTHIS SRL▲ 66 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,5 %▲ 383 % | ▲ 383 % | 3,7 K RON | |
| 98 | 98.NEWLIFE-BM SRL▲ 149 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,1 %— | — | 108,1 K RON | |
| 99 | 99.L. I. DENT SRL▲ 113 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,1 %— | — | 18,7 K RON | |
| 100 | 100.OPTILUX SRL▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,4 %▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 4,5 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Iași
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
687 firme · 634,3 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
577 firme · 420,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
28 firme · 398,1 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
153 firme · 59,1 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
64 firme · 42,5 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
59 firme · 38,6 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 36,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
20 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
8 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 710,7 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
7 firme · 610,5 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
6 firme · 240,6 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
2 firme · 169,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
3 firme · 0 RON