Top 100 firme — Construcții, Iași după marjă netă în 2012
1.174 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 40,8 %, iar liderul atinge 1.821,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LA PRINCIPE GROUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1.821,7 %— | — | 65,8 K RON | |
| 2 | 2.ITELS SA▲ 1.164 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 787,7 %— | — | 808,8 K RON | |
| 3 | 3.VELACROM SRL▲ 1.144 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 786,5 %— | — | 34,9 K RON | |
| 4 | 4.SANICONSTRUCT EXPERT SRL▲ 913 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 323,6 %— | — | 933,2 K RON | |
| 5 | 5.GAMA SYSTEMS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 180,6 %— | — | 107,7 K RON | |
| 6 | 6.ITALGEO SRL▲ 1.127 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 140,8 %— | — | 85,8 K RON | |
| 7 | 7.ZANOLLI SRL▲ 99 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 124,3 %▲ 311 % | ▲ 311 % | 870 RON | |
| 8 | 8.ELV & FLO SRLnou | Sat Poiana Marului, Comuna Cepleniţa, Iaşi | 100 %— | — | — | 3 K RON |
| 9 | 9.SPEEDY FLASH SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,8 %— | — | — | 62,2 K RON |
| 10 | 10.CUSIN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 91,1 %— | — | — | 23,2 K RON |
| 11 | 11.IONUT PLACO SRLnou | Sat Vulturi, Comuna Popricani, Iaşi | 89,3 %— | — | — | 17,9 K RON |
| 12 | 12.G & A COLOR ART SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 87,7 %— | — | — | 61,6 K RON |
| 13 | 13.SENOD 7 SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 85,3 %— | — | — | 13,7 K RON |
| 14 | 14.A.N.D. CONCEPT EUROCONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 7,6 K RON | |
| 15 | 15.EAN SOLUTIONS SRL-Dnou | Sat Hălăuceşti, Comuna Hălăuceşti, Iaşi | 84 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 16 | 16.LYNE LEMN'S MOB SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 84 %— | — | — | 84 RON |
| 17 | 17.ROBIS MOLDOVA SRL▲ 131 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 84 %▲ 287,6 % | ▲ 287,6 % | 4,9 K RON | |
| 18 | 18.IULIAN DESIGN SRL▲ 16 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 82,6 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 141,5 K RON | |
| 19 | 19.MAGDA-SYSTEM SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,2 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 1,3 K RON | |
| 20 | 20.BETFLOR A.G. SRLnou | Sat Hălăuceşti, Comuna Hălăuceşti, Iaşi | 78,7 %— | — | — | 73,7 K RON |
| 21 | 21.VEXEF SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77,3 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 157 K RON | |
| 22 | 22.ARTIS CONSTRUCT DESIGN SRLnou | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 76,9 %— | — | 1 K RON | |
| 23 | 23.CLINICA CĂLĂTORU MAGDA S.R.L.▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75,6 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 756 RON | |
| 24 | 24.ROAD TARGET SRLnou | Sat Liteni, Comuna Belceşti, Iaşi | 75 %— | — | — | 409,1 K RON |
| 25 | 25.CONSTAN CONSTRUCT SRL▲ 60 | Sat Voroveşti, Comuna Miroslava, Iaşi | 74,9 %▲ 113 % | ▲ 113 % | 88,3 K RON | |
| 26 | 26.VOROFLOR SRLnou | Sat Bălţaţi, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 74,9 %— | — | — | 64,8 K RON |
| 27 | 27.MAXFLOOR INSTAL SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72,8 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 14,4 K RON | |
| 28 | 28.ODO INVEST COMPANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72,2 %— | — | — | 3,2 K RON |
| 29 | 29.AMADEUS GRUP SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 71,1 %— | — | — | 594 RON |
| 30 | 30.RALITIN SRL▲ 101 | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 70,8 %▲ 190,6 % | ▲ 190,6 % | 136,3 K RON | |
| 31 | 31.VLAMAT COMPANY SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 70,8 %— | — | — | 5,4 K RON |
| 32 | 32.TEODORI GRUP SRL▲ 897 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 70,6 %— | — | 13,3 K RON | |
| 33 | 33.MATEI CONSTRUCT & CONSULTING SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,1 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 294,2 K RON | |
| 34 | 34.FA.GI IMOBILIARE SRL▼ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69,9 %▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 126 K RON | |
| 35 | 35.MODUL SOLAR SYSTEM SRL▲ 102 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 69,5 %▲ 194,9 % | ▲ 194,9 % | 75,8 K RON | |
| 36 | 36.GREENROUDE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67,5 %— | — | — | 27,8 K RON |
| 37 | 37.CONBUDO SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 67,2 %— | — | — | 89,2 K RON |
| 38 | 38.LOCO TERMO SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,9 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 3,7 K RON | |
| 39 | 39.MODEX BUSINESS CENTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,4 %— | — | — | 9 K RON |
| 40 | 40.CONDUCTIV SERVICE SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,4 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 370,3 K RON | |
| 41 | 41.DOMUS-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 63 %— | — | — | 55,3 K RON |
| 42 | 42.IMARC GAB SRL▲ 297 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 61,7 %▲ 1.090,7 % | ▲ 1.090,7 % | 221,8 K RON | |
| 43 | 43.DEVON MARKET SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60,5 %— | — | — | 30,3 K RON |
| 44 | 44.CAB CONSTR. SRL▲ 1.136 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60 %— | — | 753 RON | |
| 45 | 45.MAGROVI CONSTRUCT SRL▲ 11 | Sat Dobrovăţ, Comuna Dobrovăţ, Iaşi | 59,5 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 34 K RON | |
| 46 | 46.FIRST MILLION SRL-D▼ 23 | Sat Heci, Comuna Lespezi, Iaşi | 59 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 58,9 K RON | |
| 47 | 47.GRIG-DIN SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 58,9 %— | — | 9,6 K RON | |
| 48 | 48.DALSOM INSTAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,7 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 49 | 49.UNICONSTRUCT PROD SRL▲ 505 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,1 %▲ 8.448,5 % | ▲ 8.448,5 % | 1,4 K RON | |
| 50 | 50.CFG ROAD SRL▲ 168 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 57,9 %▲ 317,7 % | ▲ 317,7 % | 171,9 K RON | |
| 51 | 51.ROKY MAN SRL▼ 20 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 57,7 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 9,8 K RON | |
| 52 | 52.TERMOEX CONSTRUCT SISTEM SRLnou | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 57,3 %— | — | — | 25,6 K RON |
| 53 | 53.HUHU GHEORGHE SRL▲ 578 | Sat Domniţa, Comuna Ţibana, Iaşi | 57,1 %▲ 22.724 % | ▲ 22.724 % | 230,2 K RON | |
| 54 | 54.NEOSKY ENERGY S.R.L.nou | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 56,8 %— | — | — | 5 K RON |
| 55 | 55.ACALUX TREI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,1 %— | — | — | 27,9 K RON |
| 56 | 56.PATRYALB CONSTRUCT SRLnou | Sat Hiliţa, Comuna Costuleni, Iaşi | 54,4 %— | — | — | 31,7 K RON |
| 57 | 57.MATTEO CONS SRL▲ 1.045 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,4 %— | — | 131,1 K RON | |
| 58 | 58.P&R CONSTRUCTION OF ARTISTS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,4 %— | — | — | 51,2 K RON |
| 59 | 59.FRESH COLD AIR SRL▲ 944 | Sat Stolniceni-Prăjescu, Comuna Stolniceni-Prăjescu, Iaşi | 52,8 %— | — | 34,2 K RON | |
| 60 | 60.FABROMA SRL▲ 45 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 52,7 %▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | 410,8 K RON | |
| 61 | 61.RIGOLA CONSTRUCT SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 52,7 %— | — | — | 31,2 K RON |
| 62 | 62.CASIDO GRUP SRL▼ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,4 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 96 K RON | |
| 63 | 63.AQUA DESIGN INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,4 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 64 | 64.CONSTRUCŢII ANTREPRENORIALE SRL▲ 1.124 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,3 %— | — | 8,4 K RON | |
| 65 | 65.ELVLAD CLD SRL▼ 23 | Sat Răsboieni, Comuna Ţibăneşti, Iaşi | 51,2 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 82,1 K RON | |
| 66 | 66.SCANDIC CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,9 %— | — | — | 209 K RON |
| 67 | 67.CONSSTRADE COMPANY SRL▲ 71 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,6 %▲ 115,2 % | ▲ 115,2 % | 86 K RON | |
| 68 | 68.DENSYS GRUP SRL▲ 649 | Sat Saveni, Comuna Gropniţa, Iaşi | 50,4 %— | — | 101,7 K RON | |
| 69 | 69.TEO-RAF SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,2 %— | — | — | 70,9 K RON |
| 70 | 70.INDUSTRIAL WORK SRL▲ 1.025 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,9 %— | — | 29,7 K RON | |
| 71 | 71.ROBIS INTACT SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,6 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 91,3 K RON | |
| 72 | 72.HIDROTERRA PREST GRUP SRLnou | Sat Hârtoape, Comuna Vânatori, Iaşi | 48,9 %— | — | — | 489 RON |
| 73 | 73.TREI A CONSTRUCT SRL▲ 199 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,9 %▲ 402,1 % | ▲ 402,1 % | 91,2 K RON | |
| 74 | 74.EDILCONSOLI SRL▼ 22 | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 48,8 %0,0% | 0,0% | 6,2 K RON | |
| 75 | 75.CORD INSTALL SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 48,8 %— | — | — | 5,9 K RON |
| 76 | 76.ENADU GENERAL BETON SRL▼ 44 | Sat Deleni, Comuna Deleni, Iaşi | 48,6 %▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 193,3 K RON | |
| 77 | 77.THERMO CITY SRL▼ 61 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,1 %▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 14,5 K RON | |
| 78 | 78.ALFA-DECOR SRL▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47,4 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 47,5 K RON | |
| 79 | 79.VALDOTERM SRL▲ 691 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47,2 %— | — | 43,4 K RON | |
| 80 | 80.LUX COMPANY INVESTMENT SRL▲ 447 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46,4 %▲ 5.050 % | ▲ 5.050 % | 155,7 K RON | |
| 81 | 81.AMITO S.R.L.nou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 46,2 %— | — | — | 89 K RON |
| 82 | 82.TRANS GAT BARBI SRL▲ 1.037 | Sat Sendreni, Comuna Victoria, Iaşi | 45,7 %— | — | 17,8 K RON | |
| 83 | 83.HOME CONSTRUCT INSTAL SRLnou | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 45 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 84 | 84.ECO FRIG GROUP SRL▼ 72 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,8 %▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 141,1 K RON | |
| 85 | 85.GELTEHROM SRL▲ 65 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 44,8 %▲ 107,7 % | ▲ 107,7 % | 24,3 K RON | |
| 86 | 86.GALTEX SRL▲ 382 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,7 %▲ 2.985,5 % | ▲ 2.985,5 % | 3,7 K RON | |
| 87 | 87.BENAGRO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,7 %— | — | 1,8 K RON | |
| 88 | 88.DUO TERM SERV SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 61,3 K RON | |
| 89 | 89.PAUL & TEO SRL▲ 621 | Sat Todireşti, Comuna Todireşti, Iaşi | 43,7 %— | — | 76 K RON | |
| 90 | 90.DAS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43,3 %— | — | 995 RON | |
| 91 | 91.G & B AMAN ELECTRIC SRL▲ 50 | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 43,2 %▲ 89,8 % | ▲ 89,8 % | 39,2 K RON | |
| 92 | 92.CA VA AMBIENT SRL▲ 65 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43,2 %▲ 104,5 % | ▲ 104,5 % | 2,4 K RON | |
| 93 | 93.ELECTRO-GAMA SRL▼ 11 | Sat Belceşti, Comuna Belceşti, Iaşi | 42,8 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 182,8 K RON | |
| 94 | 94.ROMTEK I.T. SRL▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,4 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 13,1 K RON | |
| 95 | 95.CONINSTAL SRL▲ 1.058 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,2 %— | — | 150,2 K RON | |
| 96 | 96.MS CLIDD CON SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,9 %— | — | — | 60,6 K RON |
| 97 | 97.RAABRO CONSTRUCT SRL▲ 246 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,9 %▲ 734,9 % | ▲ 734,9 % | 760,9 K RON | |
| 98 | 98.INSTAB CONF SRL▲ 195 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,8 %▲ 417,5 % | ▲ 417,5 % | 61,1 K RON | |
| 99 | 99.BI.VE.RO.-CONSTRUCT-IMPEX SRL▲ 56 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 41 %▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 27,9 K RON | |
| 100 | 100.LIVASNEC CONSTRUCT SRL▲ 488 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 40,8 %▲ 8.966,7 % | ▲ 8.966,7 % | 92,3 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Iași
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
611 firme · 2,4 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
989 firme · 2 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
378 firme · 719,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
302 firme · 621,3 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
49 firme · 578,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
147 firme · 313,6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
33 firme · 259,8 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
116 firme · 143,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
112 firme · 100,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
77 firme · 64,1 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 63,2 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
15 firme · 61,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
15 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
75 firme · 31,9 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
30 firme · 29,2 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 28,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
12 firme · 22,8 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
18 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
43 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
22 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
13 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
6 firme · 3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
11 firme · 657 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 23 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON