Top 100 firme — Construcții, Ialomița după marjă netă în 2024
417 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 33,8 %, iar liderul atinge 155,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AVRAM GRAIN SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 155,3 %— | — | — | 65 K RON |
| 2 | 2.DANIMAR ELECTRIC S.R.L.▲ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 94,4 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 35,1 K RON | |
| 3 | 3.RAFINARYWORK S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 87,6 %— | — | — | 203,8 K RON |
| 4 | 4.BENGT AGRO S.R.L.▲ 19 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 87,5 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.MANU ROOF EXPERTS S.R.L.nou | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 84,3 %— | — | — | 37,8 K RON |
| 6 | 6.MATHIESEN LARS AGRO SOCIETATE ÎN NUME COLECTIV▲ 19 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 83,5 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 217,9 K RON | |
| 7 | 7.SFR ROOFING S.R.L.▼ 1 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 83 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 373,1 K RON | |
| 8 | 8.FAST MEGA CONSTRUCT SRL▲ 151 | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 80,4 %▲ 257,4 % | ▲ 257,4 % | 133 K RON | |
| 9 | 9.EDILCAICAS S.R.L.nou | Sat Iazu, Comuna Scînteia, Ialomiţa | 79,2 %— | — | — | 157,7 K RON |
| 10 | 10.SC DAVALI DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 78,7 %— | — | 2,4 K RON | |
| 11 | 11.RACONS SRL▲ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 78,3 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 89,2 K RON | |
| 12 | 12.CASTILIA SRL▲ 22 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 77,2 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 265,1 K RON | |
| 13 | 13.DRUMURI ŞI PODURI SA▲ 345 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 76,5 %— | — | 6,6 mil. RON | |
| 14 | 14.GOR CONS CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 76,4 %— | — | — | 345 K RON |
| 15 | 15.ELECTRO SERVICE SRL▲ 15 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 75,9 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 16 | 16.JR AUTOCENTRE WIND ENERGY S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 74,4 %— | — | — | 94 K RON |
| 17 | 17.ELECTROSERV & SECURITY SRL▲ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 74,4 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 216,8 K RON | |
| 18 | 18.MPS CONSTRUCTLINE S.R.L.nou | Sat Perieţi, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 73,1 %— | — | — | 345,5 K RON |
| 19 | 19.CERCONSTRUCT SLOBOZIA S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 72,6 %— | — | 752,8 K RON | |
| 20 | 20.GEOMAR BOR S.R.L.nou | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 72,2 %— | — | — | 176,3 K RON |
| 21 | 21.RED IND CO IMPEX S.R.L.▲ 16 | Sat Andrăşeşti, Comuna Andrăşeşti, Ialomiţa | 71,2 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 29,7 K RON | |
| 22 | 22.TOUCH OF ART S.R.L.▲ 20 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 70 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 63 K RON | |
| 23 | 23.CVM CONNECT S.R.L.nou | Sat Balaciu, Comuna Balaciu, Ialomiţa | 69,5 %— | — | — | 36,8 K RON |
| 24 | 24.DMI CONCEPT & LOGISTIC S.R.L.▼ 8 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 68,4 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 129,5 K RON | |
| 25 | 25.BGC RESIDENTIAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 323 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 68,4 %— | — | 444,1 K RON | |
| 26 | 26.SÎRBU PROFESIONAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 375 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 67,6 %— | — | 144 K RON | |
| 27 | 27.LUCA WORLD COMPANY S.R.L.▲ 202 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 67,5 %▲ 526 % | ▲ 526 % | 272,2 K RON | |
| 28 | 28.TERMOPANE EXPERT G&T S.R.L.▲ 22 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 67,2 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 122,4 K RON | |
| 29 | 29.SLV PROJECT S.R.L.nou | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 67,1 %— | — | — | 30,5 K RON |
| 30 | 30.FORRO INSTAL S.R.L.▲ 31 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 66,6 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 92,4 K RON | |
| 31 | 31.AUTOMATICA PROD SRL▼ 17 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 66 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 660 RON | |
| 32 | 32.LIFT MEXICANU S.R.L.▲ 53 | Sat Patru Fraţi, Comuna Adâncata, Ialomiţa | 63,1 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 145,9 K RON | |
| 33 | 33.DELMAN CAR S.R.L.▲ 37 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 62 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 51,9 K RON | |
| 34 | 34.BLUE PEACOCK S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 61,9 %— | — | — | 84,1 K RON |
| 35 | 35.LOCAL VIP SRL▲ 3 | Sat Smirna, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 60,5 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 6,7 K RON | |
| 36 | 36.ANATECH CONSTRUCT 2017 S.R.L.▲ 60 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 59,3 %▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 183,8 K RON | |
| 37 | 37.AGRO MARI YAC S.R.L.nou | Sat Raşi, Comuna Sălcioara, Ialomiţa | 59 %▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 709,8 K RON | |
| 38 | 38.ACTUAL CONSTR S.R.L.▼ 23 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 58,7 %▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 480,7 K RON | |
| 39 | 39.RANDAMENT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Borăneşti, Comuna Borăneşti, Ialomiţa | 58,4 %— | — | — | 243,5 K RON |
| 40 | 40.PROFESSIONAL BUILDERS LIMITED S.R.L.▼ 23 | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 58,2 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 91 K RON | |
| 41 | 41.ALPIN SAM COMPANY S.R.L.▲ 177 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 57,8 %▲ 369,6 % | ▲ 369,6 % | 97,4 K RON | |
| 42 | 42.VAL LOGISTIC & CO S.R.L.▲ 89 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Ialomiţa | 56,7 %▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | 153,7 K RON | |
| 43 | 43.CLARUMAR CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 56,4 %— | — | — | 12,2 K RON |
| 44 | 44.ELEKTRA PREST SRL▲ 367 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 56,1 %— | — | 47,7 K RON | |
| 45 | 45.TOMĂDĂLINROBERT82. CONSTRUCT S.R.L.▼ 10 | Sat Axintele, Comuna Axintele, Ialomiţa | 55,7 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 432,2 K RON | |
| 46 | 46.PRODEXPLOR FORAJ GDF SRL▲ 64 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 54,3 %▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 36,2 K RON | |
| 47 | 47.LUCAMAT ENERGY CONSTRUCT S.R.L.▲ 50 | Sat Jilavele, Comuna Jilavele, Ialomiţa | 54,2 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 692 K RON | |
| 48 | 48.PANDORA FIN CONS S.R.L.▲ 18 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 53,6 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 193,1 K RON | |
| 49 | 49.L.D. CONSTRUCTII SI MONTAJE S.R.L.▲ 57 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 53,1 %▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 861,1 K RON | |
| 50 | 50.SIRIUS PLUS S.R.L.▼ 37 | Sat Jilavele, Comuna Jilavele, Ialomiţa | 52,9 %▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 262,9 K RON | |
| 51 | 51.PEST COM SRL▲ 323 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 52,3 %— | — | 113,7 K RON | |
| 52 | 52.CAMIST CONS S.R.L.▲ 86 | Sat Horia, Comuna Axintele, Ialomiţa | 52,2 %▲ 101,3 % | ▲ 101,3 % | 116,4 K RON | |
| 53 | 53.SOFIA ALPIN S.R.L.nou | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Ialomiţa | 52,2 %— | — | — | 205 K RON |
| 54 | 54.GRIMOB SUD S.R.L.▲ 70 | Sat Ciulniţa, Comuna Ciulniţa, Ialomiţa | 52 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 78 K RON | |
| 55 | 55.AMG LINE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Lilieci, Comuna Sineşti, Ialomiţa | 51,8 %— | — | — | 22,8 K RON |
| 56 | 56.TGS FLEX CONSTRUCT S.R.L.▼ 30 | Sat Murgeanca, Comuna Valea Ciorii, Ialomiţa | 51,6 %▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 1,5 K RON | |
| 57 | 57.PROJECT BIK INVEST S.R.L.▲ 292 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 51,3 %— | — | 58,8 K RON | |
| 58 | 58.SIL BOSCO S.R.L.▲ 124 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 50,3 %▲ 187,1 % | ▲ 187,1 % | 90,6 K RON | |
| 59 | 59.EURO SIN PERFECT ROOF S.R.L.▼ 20 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Ialomiţa | 49,4 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 80,6 K RON | |
| 60 | 60.MD16 BUILDING S.R.L.▼ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 48,6 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 50,2 K RON | |
| 61 | 61.BLACK SAILS S.R.L.▲ 222 | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 48,3 %▲ 1.709,4 % | ▲ 1.709,4 % | 7,3 mil. RON | |
| 62 | 62.EUROSTAR ELECTRIC SRL▲ 42 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 48,2 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 8,4 K RON | |
| 63 | 63.CARMEN BREND S.R.L.▲ 36 | Sat Sineşti, Comuna Sineşti, Ialomiţa | 47,3 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 798,2 K RON | |
| 64 | 64.REBANT CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 46,5 %— | — | — | 41,2 K RON |
| 65 | 65.LAMI SRL▲ 33 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 46,3 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 126,9 K RON | |
| 66 | 66.MACO AICONS S.R.L.▼ 9 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 46,1 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 223,6 K RON | |
| 67 | 67.GAEA ENERGIES S.R.L.▼ 9 | Sat Ciulniţa, Comuna Ciulniţa, Ialomiţa | 45,7 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 86,9 K RON | |
| 68 | 68.PAPCOST SRL▲ 66 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 45,4 %▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 19,5 K RON | |
| 69 | 69.FOR FAMILY CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Cosâmbeşti, Comuna Cosâmbeşti, Ialomiţa | 45,4 %— | — | — | 11,3 K RON |
| 70 | 70.CONCIVIC SERVICE SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 45,1 %▲ 128 % | ▲ 128 % | 185,9 K RON | |
| 71 | 71.RANDESIGN AUTOMATION S.R.L.▲ 13 | Sat Grindaşi, Comuna Valea Măcrişului, Ialomiţa | 44,5 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 841,8 K RON | |
| 72 | 72.GENERAL EVO CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 44,1 %— | — | — | 61,2 K RON |
| 73 | 73.MAKER CONSTRUCT SERV SRL▲ 302 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 43,7 %— | — | 103,8 K RON | |
| 74 | 74.VALY & ADRIAN CONSTRUCT S.R.L.▲ 59 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 41,5 %▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 72,8 K RON | |
| 75 | 75.NPS CONS S.R.L.▲ 30 | Sat Perieţi, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 41,2 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 48 K RON | |
| 76 | 76.DEVELOPEMENT NAPARIS S.R.L.▲ 332 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 40,6 %— | — | 2,4 K RON | |
| 77 | 77.EURO CONS URZICENI S.R.L.▲ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 40,5 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 199,5 K RON | |
| 78 | 78.G & A MULTISERVICE DENMARK S.R.L.nou | Sat Cosâmbeşti, Comuna Cosâmbeşti, Ialomiţa | 40,4 %— | — | — | 99,1 K RON |
| 79 | 79.DUMI GAB CONSTRUCT S.R.L.-D.▼ 32 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 40,1 %▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 89 K RON | |
| 80 | 80.REAL DEEA MONTAJ S.R.L.▲ 48 | Sat Ciulniţa, Comuna Ciulniţa, Ialomiţa | 39,8 %▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 4,1 K RON | |
| 81 | 81.POWER AMBIENT SRL▲ 166 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 39,8 %▲ 403,3 % | ▲ 403,3 % | 6,1 K RON | |
| 82 | 82.D & GEOINSTAL NOU SRL▲ 116 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 39,1 %▲ 157,5 % | ▲ 157,5 % | 95,3 K RON | |
| 83 | 83.SANCRO TELECOM S.R.L.▼ 35 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 38,9 %▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 104 K RON | |
| 84 | 84.AUTOSERVIS MIMI GRUP S.R.L.nou | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Ialomiţa | 38,9 %— | — | — | 219 K RON |
| 85 | 85.CELINE GROUP CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Misleanu, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 38,6 %— | — | — | 92,7 K RON |
| 86 | 86.ACHIM WORKS & SERVICES S.R.L.nou | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 38,3 %— | — | — | 8,3 K RON |
| 87 | 87.FINISAJE LUX S.R.L.▼ 83 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 38,2 %▼ 72 % | ▼ 72 % | 2,2 K RON | |
| 88 | 88.IVG GINVAL S.R.L.▲ 272 | Sat Ograda, Comuna Ograda, Ialomiţa | 38,1 %— | — | 50,1 K RON | |
| 89 | 89.CMR ELECTRONICS S.R.L.nou | Sat Fierbinţii de Sus, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 36,7 %— | — | — | 9,6 K RON |
| 90 | 90.FORAJE ELY-CRIS S.R.L.▲ 42 | Sat Ograda, Comuna Ograda, Ialomiţa | 36,6 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 127,1 K RON | |
| 91 | 91.OPTIM INVEST & CONSULT S.R.L.▲ 340 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 36,4 %— | — | 132 K RON | |
| 92 | 92.COMFRIG SERVICE MONTAJ S.R.L.▼ 68 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 36,2 %▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 120,6 K RON | |
| 93 | 93.WAY CONSTRUCT S.R.L.▲ 242 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 35,9 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 94 | 94.DANCON AMBIENT S.R.L.▲ 127 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 35,9 %▲ 199,5 % | ▲ 199,5 % | 139,9 K RON | |
| 95 | 95.OMEGA INVEST SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 35,5 %— | — | 1,7 mil. RON | |
| 96 | 96.LUCKY REINVENTED S.R.L.▲ 7 | Comuna Dridu, Ialomiţa | 35,4 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 97 | 97.FLAMEN EXPERT S.R.L.▲ 19 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 35 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 4,7 mil. RON | |
| 98 | 98.PC BYTE S.R.L.▼ 53 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 34,4 %▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 757,2 K RON | |
| 99 | 99.MARACONS TRADING SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 33,9 %— | — | — | 66,2 K RON |
| 100 | 100.VERTICAL AS SRL▲ 81 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 33,8 %▲ 91,6 % | ▲ 91,6 % | 143,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Ialomița
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
19 firme · 376 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
62 firme · 315,3 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
180 firme · 225,4 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
71 firme · 70,5 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
51 firme · 41,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
31 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
17 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
11 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
29 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
18 firme · 6 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
1 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
6 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
4 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
5 firme · 2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
12 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
3 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
9 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
1 firme · 240,1 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 177,1 K RON