Top 100 firme — IT și comunicații, Hunedoara după marjă netă în 2014
213 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 12 %, iar liderul atinge 268,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AMBAVI TELECOM SRL▲ 88 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 268,9 %▲ 2.224,5 % | ▲ 2.224,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 2 | 2.DIGITAL 1 VENTURES DEVELOPMENT SRLnou | Sat Costeşti, Comuna Orăştioara de Sus, Hunedoara | 95,7 %— | — | — | 242,5 K RON |
| 3 | 3.LOGISTIC SECURITY FLEET SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 93,3 %— | — | — | 62,5 K RON |
| 4 | 4.TIPS NETWORK INT S.R.L.▼ 2 | Sat Mesteacăn, Municipiul Brad, Hunedoara | 92,8 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 240,2 K RON | |
| 5 | 5.AMA INTERMEDIA S.R.L.-D.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 92,3 %— | — | — | 13,3 K RON |
| 6 | 6.LUMINA SI CULTURA PRESTSERV SRL▲ 10 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 91,8 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 196,1 K RON | |
| 7 | 7.IT CONCEPTS RO SRL▲ 1 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 91,4 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 58,3 K RON | |
| 8 | 8.TIPSTERS ASSOCIATION S.R.L.▼ 7 | Sat Mesteacăn, Municipiul Brad, Hunedoara | 91,3 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 263,8 K RON | |
| 9 | 9.SOCCER TIPS WINNERS S.R.L.▼ 3 | Sat Mesteacăn, Municipiul Brad, Hunedoara | 90,9 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 197,3 K RON | |
| 10 | 10.SOFTIMEL IT S.R.L.nou | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 90 %— | — | — | 35,3 K RON |
| 11 | 11.SERENITY MEDIA S.R.L.▲ 29 | Sat Suseni, Comuna Râu de Mori, Hunedoara | 90 %▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | 21,9 K RON | |
| 12 | 12.TIPS & PICKS SOLUTIONS S.R.L.▼ 5 | Sat Mesteacăn, Municipiul Brad, Hunedoara | 90 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 261,5 K RON | |
| 13 | 13.MEDIA TELECOM GRUP S.R.L.nou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 89,5 %— | — | — | 6,4 K RON |
| 14 | 14.GLOBAL TIPSTERS GROUP S.R.L.▼ 11 | Sat Mesteacăn, Municipiul Brad, Hunedoara | 88,9 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 252,4 K RON | |
| 15 | 15.OPINIA PRES SRL▼ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 85,9 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 773 RON | |
| 16 | 16.VITAL SRL▼ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 85,6 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 68,4 K RON | |
| 17 | 17.PRESA ETICĂ SRL▼ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 85,4 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 7,1 K RON | |
| 18 | 18.MOD TERRABIT SRL▲ 3 | Loc. Geoagiu, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 83,4 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 6,4 K RON | |
| 19 | 19.GEDI SECURITY S.R.L.▲ 28 | Municipiul Deva, Hunedoara | 80,5 %▲ 87,3 % | ▲ 87,3 % | 195,6 K RON | |
| 20 | 20.ALMAIA LOGOS S.R.L.▼ 3 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 79,5 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 68 K RON | |
| 21 | 21.EUROPE BROADCASTING COMMUNICATION SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 79 %— | — | 7,5 K RON | |
| 22 | 22.NESTING TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 9 | Loc. Geoagiu, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 76,7 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 12,9 K RON | |
| 23 | 23.LATIN CHIM SOFT SERVICE SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 74,4 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 37,4 K RON | |
| 24 | 24.CODE PUBLIMEDIA SRL▼ 12 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 67,5 %▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 2 K RON | |
| 25 | 25.WEBTOUCH SRL▲ 10 | Municipiul Deva, Hunedoara | 66,5 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 115,2 K RON | |
| 26 | 26.DARY BIS SRLnou | Sat Păclişa, Comuna Toteşti, Hunedoara | 64,8 %— | — | 104 K RON | |
| 27 | 27.SOFTIMPEX SRL▲ 17 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 64,1 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 64,4 K RON | |
| 28 | 28.SCOOBIT SOFTWARE SRL▲ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 62,7 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 151,1 K RON | |
| 29 | 29.BRADULET PREST IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Brad, Hunedoara | 61,6 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 64,9 K RON | |
| 30 | 30.LEADING EDGE SRL▼ 12 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 59,8 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 47,5 K RON | |
| 31 | 31.LOGICOM TECHNOLOGY S.R.L.▼ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 59,7 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 150,8 K RON | |
| 32 | 32.SOFTRANS COM SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 57,6 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 92,7 K RON | |
| 33 | 33.OMEGA M.D. COM SRL▲ 85 | Municipiul Deva, Hunedoara | 55 %▲ 2.364,1 % | ▲ 2.364,1 % | 5,8 K RON | |
| 34 | 34.FIL SYSTEM SRL▲ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 53 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 115,6 K RON | |
| 35 | 35.C&C GENERALS SRL▲ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 52,8 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 225 K RON | |
| 36 | 36.MEDIA IMAGE TRADING SRL▲ 23 | Municipiul Deva, Hunedoara | 48,2 %▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 190 K RON | |
| 37 | 37.BSK PRO ADVERTISING S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 48,2 %— | — | — | 26,7 K RON |
| 38 | 38.GEIA & DODI SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 47,9 %— | — | 35,8 K RON | |
| 39 | 39.TRUE COM SRL▼ 6 | Sat Almaşu Sec, Comuna Cârjiţi, Hunedoara | 46,7 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 47,2 K RON | |
| 40 | 40.DISCOVERING TRANSYLVANIA PRODUCTION S.R.L.▼ 20 | Sat Făgeţel, Comuna Dobra, Hunedoara | 46,6 %▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 44,7 K RON | |
| 41 | 41.SIMASOFT TOTAL SRL▲ 1 | Sat Băniţa, Comuna Băniţa, Hunedoara | 46,3 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 40 K RON | |
| 42 | 42.BENONE SPERMEZAN S.R.L.nou | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 41,6 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 43 | 43.ELECTRIC STANDARD PREST SRL▲ 12 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 41,5 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 455,2 K RON | |
| 44 | 44.PAYFORTIPS SRL▲ 64 | Sat Mesteacăn, Municipiul Brad, Hunedoara | 40,7 %▲ 707,7 % | ▲ 707,7 % | 60,2 K RON | |
| 45 | 45.WINTEK TRADE S.R.L.▲ 103 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 39,4 %— | — | 85,7 K RON | |
| 46 | 46.CIVIC TELECOM SRL▲ 112 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 39,1 %— | — | 45,7 K RON | |
| 47 | 47.DIA TECHNICS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 38,8 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 369 RON | |
| 48 | 48.EXTOUR MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 35,5 %— | — | — | 13,9 K RON |
| 49 | 49.CREATIV TELECOM SERVICE SRL▲ 29 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 34,3 %▲ 88,6 % | ▲ 88,6 % | 25,6 K RON | |
| 50 | 50.UMBRELLA ALL MEDIA SRL▲ 113 | Municipiul Deva, Hunedoara | 34 %— | — | 17,1 K RON | |
| 51 | 51.REVE TRADING S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 32,8 %— | — | — | 28 K RON |
| 52 | 52.MEDRICI.COM SRL▲ 9 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 32,6 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 74,4 K RON | |
| 53 | 53.3D SIGN CONCEPT SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 31 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 54 | 54.ROA ALPIN MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 30,8 %— | — | — | 8,5 K RON |
| 55 | 55.ABSTRACT CONNECTION PRODSERV SRL▲ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 30,2 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 46,4 K RON | |
| 56 | 56.TELETRONIC SRL▲ 96 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 29,7 %— | — | 1,9 K RON | |
| 57 | 57.MIS SOFT ALPINA SRL▼ 26 | Municipiul Deva, Hunedoara | 28,8 %▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 18,8 K RON | |
| 58 | 58.PERFECT WEB SRL▲ 67 | Municipiul Deva, Hunedoara | 28,7 %▲ 4.600 % | ▲ 4.600 % | 82,8 K RON | |
| 59 | 59.ANATIK WEB SRL▲ 117 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 28,6 %— | — | 735 RON | |
| 60 | 60.AUM BUNEA SNC▲ 115 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 28,3 %— | — | 9,9 K RON | |
| 61 | 61.ELCOMTUR SRL▼ 23 | Municipiul Deva, Hunedoara | 28,3 %▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 84,5 K RON | |
| 62 | 62.SMART COMPUTERLAND SRL▲ 26 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 28,2 %▲ 109 % | ▲ 109 % | 17,8 K RON | |
| 63 | 63.ALSOFT SERVICE SRL▼ 27 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 28,2 %▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 11,9 K RON | |
| 64 | 64.MIDAS MEDIA S.R.L.▼ 14 | Municipiul Deva, Hunedoara | 27,1 %▼ 30 % | ▼ 30 % | 26,7 K RON | |
| 65 | 65.INTER VISION NET SRL▲ 1 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 26,5 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 36,6 K RON | |
| 66 | 66.MADERA SRL▲ 117 | Municipiul Deva, Hunedoara | 26,5 %— | — | 1,3 K RON | |
| 67 | 67.RADION ENGINEERING TRANSILVANIA S.R.L.nou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 25,8 %— | — | — | 8,6 K RON |
| 68 | 68.FAN MEDIA ADVERTISING SRL▼ 11 | Municipiul Deva, Hunedoara | 25 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 25 K RON | |
| 69 | 69.INFO-TECH SERV MBG S.R.L.▲ 3 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 24,2 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 694,6 K RON | |
| 70 | 70.DARIUS IMPACT TELECOM SRL▲ 21 | Sat Serel, Comuna Pui, Hunedoara | 23,8 %▲ 119,6 % | ▲ 119,6 % | 74,5 K RON | |
| 71 | 71.MIRACO SRL▲ 16 | Municipiul Deva, Hunedoara | 23,2 %▲ 71 % | ▲ 71 % | 10,1 K RON | |
| 72 | 72.GLOBALEX SOFTWARE SRL▼ 68 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 23,1 %▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | 976 RON | |
| 73 | 73.TEA CUP SRL▲ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 23 %▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 53,9 K RON | |
| 74 | 74.SISTEM PLUS SRL▼ 5 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 23 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 67,2 K RON | |
| 75 | 75.CINEMA CLUB SRL▼ 24 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 22,9 %▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 41,9 K RON | |
| 76 | 76.CODELINES SRL▲ 34 | Municipiul Deva, Hunedoara | 22,2 %▲ 361 % | ▲ 361 % | 15,9 K RON | |
| 77 | 77.ROLSERV DISTRIBUTION S.R.L.nou | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 20,8 %— | — | — | 10,3 K RON |
| 78 | 78.TRUE ART PROMOTIONS SRL▲ 91 | Municipiul Brad, Hunedoara | 20,4 %— | — | 4,7 K RON | |
| 79 | 79.CUVINTE VII S.R.L.▼ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 19,3 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 131,2 K RON | |
| 80 | 80.CAPITAL NEWS MEDIA SRL▲ 56 | Municipiul Deva, Hunedoara | 19,2 %— | — | 163,3 K RON | |
| 81 | 81.PRINTPAPER & DESIGN S.R.L.▼ 10 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 19,1 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 15,8 K RON | |
| 82 | 82.MBD REPORTER MEDIA SRL▼ 24 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 19,1 %▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 41,1 K RON | |
| 83 | 83.CODEWISE SYSTEMS SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 19 %— | — | — | 33,3 K RON |
| 84 | 84.SUN WARE SRL▼ 57 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 18,9 %▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 5,8 K RON | |
| 85 | 85.EDITURA CASA DE COMERT REGINA SRL▲ 62 | Municipiul Deva, Hunedoara | 18,5 %— | — | 6,8 K RON | |
| 86 | 86.LCS NETWORK MEDIA COMUNICATION SRL▼ 22 | Municipiul Deva, Hunedoara | 17,6 %▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 8 K RON | |
| 87 | 87.CONTACT MEDIA SRL▲ 25 | Municipiul Deva, Hunedoara | 17,3 %▲ 327,2 % | ▲ 327,2 % | 97,9 K RON | |
| 88 | 88.MONDO MEDIA CONSULT S.R.L.▲ 50 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 16,2 %— | — | 52,5 K RON | |
| 89 | 89.STORY PAP DESIGN S.R.L.▼ 70 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 16,1 %▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 498 RON | |
| 90 | 90.SPACEBOX SRL▲ 38 | Municipiul Deva, Hunedoara | 15,2 %▲ 3.066,7 % | ▲ 3.066,7 % | 27,4 K RON | |
| 91 | 91.RBI TELE CONSULTING S.R.L.▲ 68 | Municipiul Deva, Hunedoara | 14,9 %— | — | 20,4 K RON | |
| 92 | 92.EX TOUR SILVANA SRL▼ 8 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 14,8 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 11,7 K RON | |
| 93 | 93.ADI MAX INTERACTIVE SRL▲ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 14,5 %▲ 107,6 % | ▲ 107,6 % | 38,6 K RON | |
| 94 | 94.WEBTECH SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 13,9 %— | — | — | 234 RON |
| 95 | 95.ORTOEPIA SRL▲ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 13,5 %▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | 400 RON | |
| 96 | 96.EDITURA TRAIAN DORZ SRL▲ 72 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 13,4 %— | — | 16,7 K RON | |
| 97 | 97.TRANSILVANIA INTERPRESS SRL▲ 47 | Municipiul Deva, Hunedoara | 13,1 %— | — | 27,1 K RON | |
| 98 | 98.ANTENA 1 DEVA SRL▲ 41 | Municipiul Deva, Hunedoara | 12,5 %— | — | 144,1 K RON | |
| 99 | 99.ELENA FRANCISC PUBLISHING S.R.L.▲ 95 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 12 %— | — | 33,5 K RON | |
| 100 | 100.STANDARDNET SRL▼ 19 | Sat Teliucu Inferior, Comuna Teliucu Inferior, Hunedoara | 12 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 10,2 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Hunedoara
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
87 firme · 65,9 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
111 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
41 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
6 firme · 10,5 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
30 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
10 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
11 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
27 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
2 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
14 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
22 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
6 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
14 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
4 firme · 673,7 K RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
11 firme · 597,7 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
5 firme · 532,4 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
2 firme · 487,9 K RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
7 firme · 461,2 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 424,9 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
1 firme · 378,2 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
6 firme · 352,9 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
2 firme · 270,8 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
5 firme · 133,9 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
4 firme · 45,4 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
3 firme · -8,1 K RON