Top 100 firme — IT și comunicații, Harghita după marjă netă în 2020
279 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 61,4 %, iar liderul atinge 729,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BEGE-TRADE SRL▲ 226 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 729,9 %▲ 92.287,3 % | ▲ 92.287,3 % | 923,2 K RON | |
| 2 | 2.ELKO ELECTRONIC SRL▲ 181 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 320,4 %▲ 2.418,6 % | ▲ 2.418,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 3 | 3.TREND NETWORK SERV SRL▲ 202 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 228,1 %▲ 3.508,9 % | ▲ 3.508,9 % | 717,8 K RON | |
| 4 | 4.CROSS TRAINING & SMAFTA PROJEKT S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 220,8 %— | — | — | 111,9 K RON |
| 5 | 5.NETTER NORD SRL▲ 86 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 197,6 %▲ 250,9 % | ▲ 250,9 % | 151,2 K RON | |
| 6 | 6.IDEASOFT SRL▲ 107 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 137,8 %▲ 200,5 % | ▲ 200,5 % | 3,8 K RON | |
| 7 | 7.NETTER ZONA EST SRL▲ 82 | Sat Chedia Mare, Comuna Şimoneşti, Harghita | 106,5 %▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | 111,3 K RON | |
| 8 | 8.ELECTRON SRL▲ 190 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 97,5 %▲ 1.062,5 % | ▲ 1.062,5 % | 566,2 K RON | |
| 9 | 9.CONPABASTEQ S.R.L.= | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 96,4 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 66,1 K RON | |
| 10 | 10.EXLITERON S.R.L.▼ 6 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 96,3 %▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 75,2 K RON | |
| 11 | 11.GÓBÉ SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L.▼ 1 | Sat Siculeni, Comuna Siculeni, Harghita | 96,3 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 460 K RON | |
| 12 | 12.MORE THEMES BABY S.R.L.▲ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 96,2 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 87,7 K RON | |
| 13 | 13.BIT-PLUS SRL▲ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 95,4 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 36,9 K RON | |
| 14 | 14.HELLO OCTOPUS S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 94,7 %— | — | — | 161,2 K RON |
| 15 | 15.SOFTAIRE CONCEPTIUS S.R.L.nou | Municipiul Topliţa, Harghita | 94,7 %— | — | — | 38 K RON |
| 16 | 16.ZENSCAPE PROJECT SERVICES S.R.L.▲ 1 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 94,7 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 36,5 K RON | |
| 17 | 17.EXPLICIT SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Chileni, Comuna Suseni, Harghita | 94,6 %— | — | — | 12,3 K RON |
| 18 | 18.MOKI FANTECH S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 94,2 %— | — | — | 385,2 K RON |
| 19 | 19.CORMORAN SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 94,1 %— | — | — | 166,5 K RON |
| 20 | 20.CYBRR TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 94,1 %— | — | — | 9,9 K RON |
| 21 | 21.KANTZORF S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 94 %— | — | — | 124,2 K RON |
| 22 | 22.RABELIT SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 93,9 %— | — | — | 23,5 K RON |
| 23 | 23.AMAZING DESIGN SOLUTIONS S.R.L.▲ 52 | Municipiul Topliţa, Harghita | 93,9 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 4,9 K RON | |
| 24 | 24.STUDIO NOVA SRL▲ 186 | Sat Ocna de Jos, Comuna Praid, Harghita | 93,9 %▲ 1.803,9 % | ▲ 1.803,9 % | 66,7 K RON | |
| 25 | 25.NULLPTR S.R.L.nou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 93,6 %— | — | — | 312,8 K RON |
| 26 | 26.CSK EXPERTISE S.R.L.nou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 93,4 %— | — | — | 111,4 K RON |
| 27 | 27.TESLO CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Topliţa, Harghita | 93,4 %— | — | — | 32,2 K RON |
| 28 | 28.CYBER SANCTUM S.R.L.nou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 93,1 %— | — | — | 147,9 K RON |
| 29 | 29.ARGO NAVIS DEV S.R.L.▲ 41 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 93 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 19,4 K RON | |
| 30 | 30.MOBILMEDIA SRL▼ 17 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 92 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 26,7 K RON | |
| 31 | 31.ORION COMPUTER SRL▼ 5 | Sat Avrămeşti, Comuna Avrămeşti, Harghita | 91,8 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 171,4 K RON | |
| 32 | 32.IDEA POCKET SRL▼ 17 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 90,9 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 78,4 K RON | |
| 33 | 33.PIXELBEAST S.R.L.▼ 15 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 90,8 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 82,8 K RON | |
| 34 | 34.SCRIPTSOFT SRL▲ 14 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 90,3 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 280,9 K RON | |
| 35 | 35.JÉRE SMARTCODE SUCCESS TEAM SRL▼ 23 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 90,2 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 240,7 K RON | |
| 36 | 36.AGROSZIL SRL▼ 25 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 90 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 21,6 K RON | |
| 37 | 37.GREETINGS FLORIN SRL▼ 10 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 89,8 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 492,6 K RON | |
| 38 | 38.A.D. SRL▲ 235 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 89,5 %— | — | 30,1 K RON | |
| 39 | 39.EROESS CONSULTING SRL▲ 226 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 88 %— | — | 388,2 K RON | |
| 40 | 40.LOGIC SOFTWARE DEVELOPMENT SRL▼ 7 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 87,6 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 200 K RON | |
| 41 | 41.SIGNAL D SYSTEMS S.R.L.▲ 27 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 86,7 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 257,2 K RON | |
| 42 | 42.KOOKTA DELIVERY S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 86,7 %— | — | — | 23,9 K RON |
| 43 | 43.CARBONAPETIT SRL▼ 24 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 86,3 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 21,3 K RON | |
| 44 | 44.SAMURAI APPS S.R.L.nou | Municipiul Topliţa, Harghita | 86,3 %— | — | — | 20,8 K RON |
| 45 | 45.LOGIC SOFTWARE ENGINEERING SRL▼ 9 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 85,6 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 181,9 K RON | |
| 46 | 46.APPSSEMBLE - SOFT SRL▼ 2 | Sat Runc, Comuna Sărmaş, Harghita | 85,3 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 47 | 47.JOSEPHINE ZAZA SRL▼ 17 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 83,7 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 202,9 K RON | |
| 48 | 48.DWORLD SOFTWARE SRL▲ 26 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 83,3 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 50,4 K RON | |
| 49 | 49.WEBOMELETTE SRL▼ 24 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 82,8 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 636,9 K RON | |
| 50 | 50.ENNERACT CODE SRL▲ 1 | Municipiul Topliţa, Harghita | 82,5 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 165,6 K RON | |
| 51 | 51.BTZ WEB PROFESSIONAL SRL▲ 28 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 82,3 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 201,5 K RON | |
| 52 | 52.CREATEAM SOLVING SRL▼ 14 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 81,6 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 68,8 K RON | |
| 53 | 53.MST CODES S.R.L.▲ 27 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 81,1 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 167,9 K RON | |
| 54 | 54.REDTREE MANUFACTURING S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 80,9 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 55 | 55.EAGLE SOLUTIONS S.R.L.▲ 41 | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 80,7 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 82,2 K RON | |
| 56 | 56.CSUKAS SOLUTIONS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 80,1 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 164,5 K RON | |
| 57 | 57.VISION LUCKY CLOVER S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 79,6 %— | — | — | 86,3 K RON |
| 58 | 58.MIRROR MEDIA & RENTAL S.R.L.▼ 30 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 79,2 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 39,7 K RON | |
| 59 | 59.CONSOFT-CONSULTING SRL▼ 52 | Sat Păuleni-Ciuc, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 79 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 612,5 K RON | |
| 60 | 60.LOGIC SYSTEMS SRL▼ 5 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 78,9 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 221,4 K RON | |
| 61 | 61.INFO SERVICE SRL▼ 11 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 78,6 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 83,9 K RON | |
| 62 | 62.MANA & JUSTIN CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 78,5 %— | — | — | 161,2 K RON |
| 63 | 63.FREEWAYCODING S.R.L.▼ 26 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 77,2 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 383,2 K RON | |
| 64 | 64.ICS' S DEVELOPMENT SRL▼ 1 | Sat Lueta, Comuna Lueta, Harghita | 77,1 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 97,6 K RON | |
| 65 | 65.CODECTED SOLUTIONS SRL▼ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 76,4 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 217,2 K RON | |
| 66 | 66.LOGIC CONSULTING SRL▼ 8 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 76,3 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 222,8 K RON | |
| 67 | 67.VIRTUALSENSE SRL▼ 8 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 75,7 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 244,4 K RON | |
| 68 | 68.ODEGO SRL▼ 19 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 75,6 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 142,3 K RON | |
| 69 | 69.KISAT ENTERPRISE SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 75,5 %— | — | — | 57,8 K RON |
| 70 | 70.SOFTIFY TECHNOLOGY S.R.L.▲ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 74,8 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 121,4 K RON | |
| 71 | 71.COGNITIVE CREATORS S.R.L.▲ 32 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 74,7 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 72 | 72.SAMWORK STUDIOS S.R.L.▼ 29 | Sat Firţuşu, Comuna Lupeni, Harghita | 74,6 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 39,7 K RON | |
| 73 | 73.HARINDUSTRY & ROBOT SRL▼ 41 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 73 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 113,5 K RON | |
| 74 | 74.EVENTS MARKETING COMPANY SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 72,8 %— | — | — | 7,9 K RON |
| 75 | 75.WEBIZMUS SRL▼ 28 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 72,7 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 62,7 K RON | |
| 76 | 76.IT FLIES SRL▲ 68 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 72,1 %▲ 121,9 % | ▲ 121,9 % | 42,5 K RON | |
| 77 | 77.WEZIO PROJECTS S.R.L.▲ 55 | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 72 %▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 121,6 K RON | |
| 78 | 78.LOGIC OPTIMUM SRL▼ 21 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 71,3 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 213,8 K RON | |
| 79 | 79.ADVANTECH DEVELOPMENT SRL▲ 61 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 70,9 %▲ 110,9 % | ▲ 110,9 % | 2,1 K RON | |
| 80 | 80.HARTRONIC S.R.L.nou | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Harghita | 70,1 %— | — | — | 40,6 K RON |
| 81 | 81.FALXKERECSEN S.R.L.▼ 41 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 69,3 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 33,2 K RON | |
| 82 | 82.ICS4BIZ & IT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 68,5 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 95,5 K RON | |
| 83 | 83.NETWORX SRLnou | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 68,4 %— | — | 2,6 K RON | |
| 84 | 84.MAS-KONYV SRL▲ 52 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 67,9 %▲ 86 % | ▲ 86 % | 56,3 K RON | |
| 85 | 85.MARKETHICAL S.R.L.nou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 67,5 %— | — | — | 10,6 K RON |
| 86 | 86.NEST DIGITAL AGENCY S.R.L.nou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 67,4 %— | — | — | 29,3 K RON |
| 87 | 87.REBOOTCODE SOFT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 67,4 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 79,3 K RON | |
| 88 | 88.CRAITY APPLICATIONS SRL▼ 54 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 67,4 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 4,5 K RON | |
| 89 | 89.EVERDREAM MEDIA SRLnou | Municipiul Topliţa, Harghita | 66,9 %— | — | 95,2 K RON | |
| 90 | 90.GRAYVIEW ENCODE S.R.L.nou | Municipiul Topliţa, Harghita | 66,8 %— | — | — | 14,3 K RON |
| 91 | 91.SOLARIS MEDIA AND PUBLIC RELATIONS SRL▲ 51 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 66,3 %▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 13,3 K RON | |
| 92 | 92.PROGLAB STUDIO SRL▼ 8 | Sat Sânpaul, Comuna Mărtiniş, Harghita | 66 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 117,5 K RON | |
| 93 | 93.CREATIVE ONLINE MEDIA SRL▼ 17 | Sat Gălăuţaş, Comuna Gălăuţaş, Harghita | 65,6 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 76,4 K RON | |
| 94 | 94.LADY'S-COM SRL▲ 106 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 65,2 %▲ 696,6 % | ▲ 696,6 % | 10,5 K RON | |
| 95 | 95.PLC SOFT MOTION SRL▼ 18 | Sat Dăneşti, Comuna Dăneşti, Harghita | 64,9 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 187,1 K RON | |
| 96 | 96.SKY DISTRIBUTIONS SRL▼ 31 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 64,9 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 168,8 K RON | |
| 97 | 97.SOFT-SERV SRL▲ 2 | Municipiul Topliţa, Harghita | 62,9 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 19,1 K RON | |
| 98 | 98.IP INVESTMENT S.R.L.nou | Loc. Lacu Roşu, Municipiul Gheorgheni, Harghita | 61,6 %— | — | — | 81,7 K RON |
| 99 | 99.IDEA TERMINAL S.R.L.▲ 55 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 61,4 %▲ 145,8 % | ▲ 145,8 % | 7,3 K RON | |
| 100 | 100.SYSGEST SOFTWARE SRL▲ 12 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 61,4 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 115,1 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Harghita
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
162 firme · 74,4 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
65 firme · 34,1 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
15 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 14 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
31 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
4 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
34 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
51 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
19 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
7 firme · 6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
16 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
10 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
10 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
4 firme · 898,4 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
5 firme · 679,1 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
4 firme · 512,4 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
2 firme · 476,6 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
6 firme · 298,2 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
2 firme · 285,3 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
3 firme · 233,9 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
2 firme · 18,4 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 0 RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
1 firme · 0 RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
2 firme · 0 RON