Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Harghita după marjă netă în 2017
74 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -560,3 %, iar liderul atinge 352,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MULTI PARTNER SRL▲ 36 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 352,6 %▲ 669,8 % | ▲ 669,8 % | 42,2 K RON | |
| 2 | 2.RADÓ PIROSKA AGENT DE ASIGURARE SRL= | Sat Rareş, Comuna Mărtiniş, Harghita | 92,6 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 34,5 K RON | |
| 3 | 3.KEVLAR ASIG ASISTENT IN BROKERAJ SRL▲ 10 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 91,8 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 61,9 K RON | |
| 4 | 4.PROFIL AB ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL= | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 91,7 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 74,8 K RON | |
| 5 | 5.DESTINE CENTER SRL▲ 2 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 88,9 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 48,4 K RON | |
| 6 | 6.ESTABAR-V SRL▼ 1 | Sat Leliceni, Comuna Leliceni, Harghita | 87,8 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 28,6 K RON | |
| 7 | 7.FOREVER AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 85,3 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 40,4 K RON | |
| 8 | 8.GABOR CSILLA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 3 | Sat Valea lui Antaloc, Comuna Lunca de Jos, Harghita | 82,2 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 23,6 K RON | |
| 9 | 9.BESTASSIST S.R.L.▼ 1 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 79,8 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 67,2 K RON | |
| 10 | 10.SZEJKE FORGUEST S.R.L.▲ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 78,8 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 150 K RON | |
| 11 | 11.INTER-DISCRET SRL▼ 10 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 78,5 %▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 576,1 K RON | |
| 12 | 12.RDE HURON SALUBRITATE SRL▼ 3 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 76,5 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 730,6 K RON | |
| 13 | 13.BESTFULLASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 57 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 72,7 %— | — | 53,5 K RON | |
| 14 | 14.PERSPEKTIVA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 15 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 72,1 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 9,8 K RON | |
| 15 | 15.LENKE ' S AS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 25 | Sat Ciucani, Comuna Sânmartin, Harghita | 71,3 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 166,6 K RON | |
| 16 | 16.MLM ASIG DISTRIBUTION SRL▲ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 71,2 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 142,5 K RON | |
| 17 | 17.POLYP ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 3 | Sat Leliceni, Comuna Leliceni, Harghita | 69,3 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 130,2 K RON | |
| 18 | 18.GYONGYVER AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 66,9 %— | — | — | 10,6 K RON |
| 19 | 19.SIMONASIG ASISTENT IN BROKERAJ SRL= | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 60,5 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 92,1 K RON | |
| 20 | 20.KLEVERASIG ASISTENT IN BROKERAJ SRL▲ 3 | Sat Fitod, Comuna Leliceni, Harghita | 60,3 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 23,7 K RON | |
| 21 | 21.ATLANTIC AUTO ZALOGHAZ SRL▲ 27 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 59,4 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 3,4 K RON | |
| 22 | 22.MLM ASIG-CONST SRL▼ 6 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 58,6 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 149,7 K RON | |
| 23 | 23.MOONLIGHT ASISTENT IN BROKERAJ SRL▲ 4 | Sat Leliceni, Comuna Leliceni, Harghita | 57,5 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 101,2 K RON | |
| 24 | 24.IDEAL ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 57 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 124,1 K RON | |
| 25 | 25.HARAI TÜNDE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 8 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 55,1 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 24,9 K RON | |
| 26 | 26.COLORSIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 23 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 52,8 %▲ 51 % | ▲ 51 % | 52,6 K RON | |
| 27 | 27.EXCHANGE HOUSE SRL▲ 3 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 52,8 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 504,4 K RON | |
| 28 | 28.VAPEDO SRL▲ 10 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 52,4 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 175,6 K RON | |
| 29 | 29.SABI TEAM AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 5 | Sat Leliceni, Comuna Leliceni, Harghita | 49,4 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 239,3 K RON | |
| 30 | 30.VERZATUS ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 16 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 48,5 %▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 47,2 K RON | |
| 31 | 31.CROSS-ASISTENT IN BROKERAJ SRL▲ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 48,4 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 160,4 K RON | |
| 32 | 32.AGENT DE ASIGURARE RADULY JULIANNA SRL▲ 18 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 48,3 %▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 9,6 K RON | |
| 33 | 33.ALEXBI GOLD SRL▲ 8 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 45,4 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 62,3 K RON | |
| 34 | 34.ALBERT-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 28 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 45,2 %▲ 110 % | ▲ 110 % | 29,3 K RON | |
| 35 | 35.AUTENTIC ASISTENT IN BROKERAJ SRL▼ 11 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 44,1 %▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 21,3 K RON | |
| 36 | 36.VAJDA-BESTINVEST SRL▼ 15 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 42,1 %▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 98,6 K RON | |
| 37 | 37.CSAVARASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 10 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 41,8 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 27,3 K RON | |
| 38 | 38.KING KONSULT-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 41,5 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 10,9 K RON | |
| 39 | 39.ASIGURĂRI- GARANT-ER-ASISTENT IN BROKERAJ SRL▼ 21 | Municipiul Topliţa, Harghita | 41,1 %▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 10,2 K RON | |
| 40 | 40.RALUCA & ZSAZSA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 14 | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | 40,2 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 54,8 K RON | |
| 41 | 41.SIKÓ BUSINESS HOUSE ALKUSZ S.R.L.▲ 31 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 39,5 %— | — | 17,5 K RON | |
| 42 | 42.FOREVER ASIG - ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 14 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 37,8 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 15,1 K RON | |
| 43 | 43.RETO-GOLD SRL▲ 12 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 37,8 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 200,7 K RON | |
| 44 | 44.MOZAIK BEST ASISTENT IN BROKERAJ SRL= | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Harghita | 35,5 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 32,7 K RON | |
| 45 | 45.VERZATUS SRL▲ 34 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 33,7 %— | — | 1,2 K RON | |
| 46 | 46.PROASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 11 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 29,7 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 27 K RON | |
| 47 | 47.SAVICOM FORSTTECHNIK S.R.L.▼ 5 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 28,4 %▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 339,4 K RON | |
| 48 | 48.GOLDEN RING SRL▲ 19 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 27,8 %▲ 1.197,7 % | ▲ 1.197,7 % | 20,8 K RON | |
| 49 | 49.PROFESSIONAL ASSIST SRL▼ 21 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 26 %▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 18,1 K RON | |
| 50 | 50.REAL CONSULTING-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 9 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 24,7 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 21,3 K RON | |
| 51 | 51.STRASS SRL▲ 9 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 23,2 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 53,4 K RON | |
| 52 | 52.SUNSHINE ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 23,1 %▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 15,8 K RON | |
| 53 | 53.EXCHANGE-GEREB SRL▼ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 21,8 %▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 86,9 K RON | |
| 54 | 54.RUBIN-EXCHANGE SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 19,2 %— | — | — | 31,7 K RON |
| 55 | 55.MAX WORLD SRL▼ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 16,8 %▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 31,6 K RON | |
| 56 | 56.BORSOS ASIPEN AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 34 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 15 %▼ 75 % | ▼ 75 % | 3,9 K RON | |
| 57 | 57.OVB 113-STRUCTURA ÜLKEI ISTVÁN SRL▼ 18 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 11,3 %▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 15,7 K RON | |
| 58 | 58.LILLA EURO SRL▲ 8 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 10,6 %▲ 308,5 % | ▲ 308,5 % | 16,7 K RON | |
| 59 | 59.PRO BUSINESS INSURANCE ASISTENT IN BROKERAJ SRL▼ 23 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 10,2 %▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | 18,7 K RON | |
| 60 | 60.COM RIMINI SRL▼ 15 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 8,5 %▼ 78 % | ▼ 78 % | 12,8 K RON | |
| 61 | 61.COSMINRO.ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.▼ 10 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 5,7 %▼ 82,5 % | ▼ 82,5 % | 4,4 K RON | |
| 62 | 62.M&K PLATINUM 2003 SRL▲ 6 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 3 %▲ 1.309,5 % | ▲ 1.309,5 % | 586 RON | |
| 63 | 63.GOLDEN GATE IFN SRL▲ 6 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -1,8 %▼ 1.286,7 % | ▼ 1.286,7 % | -45,5 K RON | |
| 64 | 64.GERGELYJANOS AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 49 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -3,8 %▼ 105,2 % | ▼ 105,2 % | -35 RON | |
| 65 | 65.UNILUX INSTITUTIE FINANCIARA NEBANCARA SRL▼ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -4,5 %▼ 128,5 % | ▼ 128,5 % | -3,3 K RON | |
| 66 | 66.AVEDIEM AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -8,5 %— | — | -321 RON | |
| 67 | 67.TIPTOPDESTINVEST SRLnou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | -13,2 %— | — | — | -779 RON |
| 68 | 68.EX-KO CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -19,9 %▼ 181,5 % | ▼ 181,5 % | -8,3 K RON | |
| 69 | 69.EUROGRAMA SRL▲ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -30,7 %— | — | -7,3 K RON | |
| 70 | 70.FERENCZI CSABA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -30,8 %— | — | -10,4 K RON | |
| 71 | 71.INGMAR-POPOVICI SRLnou | Sat Păuleni-Ciuc, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | -32,7 %— | — | — | -70,3 K RON |
| 72 | 72.STOPIKE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 14 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -37,8 %▼ 238 % | ▼ 238 % | -9,8 K RON | |
| 73 | 73.EMBIKER SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -373,5 %— | — | -49 K RON | |
| 74 | 74.QUALITY INSURANCE MANAGEMENT SRL▲ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -560,3 %— | — | -9,1 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Harghita
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
57 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
11 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
7 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
1 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
3 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 356,7 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 0 RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
1 firme · 0 RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
2 firme · 0 RON