Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Harghita după marjă netă în 2025
1.155 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 37,2 %, iar liderul atinge 1.970,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IDA-IMPEX SRL▲ 1.025 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1.970,1 %— | — | 11,5 K RON | |
| 2 | 2.VIVIEN PANZIO SRL▲ 61 | Sat Alexandriţa, Comuna Feliceni, Harghita | 1.226,5 %▲ 2.525,8 % | ▲ 2.525,8 % | 7,4 K RON | |
| 3 | 3.VENDY SRL▲ 1.077 | Sat Nicoleşti, Comuna Ulieş, Harghita | 645,7 %— | — | 543,8 K RON | |
| 4 | 4.LACU ROSU SOCIETATE COOPERATIVA▲ 1.193 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 546,2 %— | — | 242 K RON | |
| 5 | 5.KERAVILL SRL▲ 428 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 237,2 %▲ 3.582,9 % | ▲ 3.582,9 % | 55 K RON | |
| 6 | 6.TES BUSINESS PRODUCT SRLnou | Municipiul Topliţa, Harghita | 174,6 %— | — | 3,1 K RON | |
| 7 | 7.BLAGA-EX FOR SRL▲ 3 | Sat Izvorul Trotuşului, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 104,6 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 2,5 K RON | |
| 8 | 8.INDIE VISUAL SRL▲ 13 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 99,5 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 22 K RON | |
| 9 | 9.FAMOS SA▲ 929 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 93,8 %— | — | 7,6 mil. RON | |
| 10 | 10.ELMORA DESIGN S.R.L.nou | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 83,3 %— | — | — | 31 K RON |
| 11 | 11.REAL 3D PRINTSHOP SRL▲ 17 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 82,6 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 23,1 K RON | |
| 12 | 12.FERMA PLANTATIA TOPLITA S.R.L.▲ 280 | Municipiul Topliţa, Harghita | 81,2 %▲ 508,2 % | ▲ 508,2 % | 2,9 K RON | |
| 13 | 13.HELLOWUUD S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 79,6 %— | — | — | 10,3 K RON |
| 14 | 14.SATTECH SOLUTION S.R.L.▲ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 78,4 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 388,5 K RON | |
| 15 | 15.SCB FOREST-TECHNOLOGY SRL▲ 2 | Municipiul Topliţa, Harghita | 76,7 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 160,9 K RON | |
| 16 | 16.ORIGO GFT S.R.L.▲ 68 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 75,9 %▲ 106,1 % | ▲ 106,1 % | 483 K RON | |
| 17 | 17.IPA MODEL S.R.L.▲ 915 | Sat Ulcani, Comuna Dealu, Harghita | 73,4 %— | — | 89,2 K RON | |
| 18 | 18.MEGA TRANSILVANIA CDM SRL▲ 1.137 | Municipiul Topliţa, Harghita | 73,2 %— | — | 29,8 K RON | |
| 19 | 19.ILAR MENTENANZA ASSISTENZA SRL▲ 206 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 72,7 %▲ 300,7 % | ▲ 300,7 % | 130,7 K RON | |
| 20 | 20.MOTOZOL TECH S.R.L.▲ 87 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 71,8 %▲ 124,8 % | ▲ 124,8 % | 12,4 K RON | |
| 21 | 21.ÁGAS-BOGAS FA BÚTOR SRL▲ 1.145 | Sat Cireşeni, Comuna Feliceni, Harghita | 70,5 %— | — | 4,9 K RON | |
| 22 | 22.CREATIV ROBHOLZ SRL▼ 4 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 70,5 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.GYMESI-SIRKÖVES S.R.L.▲ 1.076 | Sat Valea Rece, Comuna Lunca de Jos, Harghita | 69,8 %— | — | 22,5 K RON | |
| 24 | 24.ZSINDELY MESTER S.R.L.▲ 30 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 69,5 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 109,9 K RON | |
| 25 | 25.GERGVAF-IMPEX SRL= | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 68 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 635,2 K RON | |
| 26 | 26.ASZT MOD SRL▲ 915 | Sat Gârciu, Comuna Racu, Harghita | 67,9 %— | — | 29,1 K RON | |
| 27 | 27.HOLZ WEST COMPANY SRL▲ 12 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 67,9 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 304,8 K RON | |
| 28 | 28.ANTAL PRAGMATIKA S.R.L.▲ 123 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 66,3 %▲ 154,7 % | ▲ 154,7 % | 7,4 K RON | |
| 29 | 29.METAL PRELUCRARI PRIN ASCHIERE SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 64,2 %— | — | 188,4 K RON | |
| 30 | 30.NIPE STRUCT S.R.L.▲ 8 | Sat Sărmaş, Comuna Sărmaş, Harghita | 64,1 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 115,7 K RON | |
| 31 | 31.MORLEMN FRUCT S.R.L.▲ 983 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 62,8 %— | — | 1,9 K RON | |
| 32 | 32.ALISZ BRIKETT S.R.L.▲ 996 | Sat Tibod, Comuna Dealu, Harghita | 61,9 %— | — | 41 K RON | |
| 33 | 33.ROMTOP INDUSTRIES SA▲ 603 | Municipiul Topliţa, Harghita | 61,9 %▲ 3.282,5 % | ▲ 3.282,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 34 | 34.SPARTACUS SRL▼ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 61,5 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 98,6 K RON | |
| 35 | 35.GUSTESSO S.R.L.nou | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 61,2 %— | — | — | 32,5 K RON |
| 36 | 36.LITTLE TEXTIL ART S.R.L.▲ 31 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 60 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 80,5 K RON | |
| 37 | 37.DORO MODEL SRL▲ 69 | Sat Dealu, Comuna Dealu, Harghita | 59,6 %▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 196,2 K RON | |
| 38 | 38.CUSINATO ADV S.R.L.▲ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 57,4 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 93,3 K RON | |
| 39 | 39.HEAT POWER S.R.L.▼ 9 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 57,3 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 255 K RON | |
| 40 | 40.MECHMASTER S.R.L.nou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 56,8 %— | — | — | 71,7 K RON |
| 41 | 41.POTYOAB S.R.L.▲ 346 | Sat Ciucani, Comuna Sânmartin, Harghita | 56,1 %▲ 561,1 % | ▲ 561,1 % | 264,4 K RON | |
| 42 | 42.GUIDULTRA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 54,5 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 40,8 K RON | |
| 43 | 43.NIKLASMARKT S.R.L.▲ 44 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 54,4 %▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 42,7 K RON | |
| 44 | 44.SMART TROPHY SRL▲ 8 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 54,3 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 338,9 K RON | |
| 45 | 45.J & J ICE PRODUCT SRL▲ 114 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 54,2 %▲ 118,9 % | ▲ 118,9 % | 286,4 K RON | |
| 46 | 46.CREATIVE PRINT MEDIA S.R.L.▲ 580 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 53,1 %▲ 2.593,9 % | ▲ 2.593,9 % | 345,5 K RON | |
| 47 | 47.MASZEK-STAR S.R.L.▼ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 52,8 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 111,2 K RON | |
| 48 | 48.ADÉL ZSIGMOND DESIGN S.R.L.▲ 357 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 52,8 %▲ 587 % | ▲ 587 % | 39,7 K RON | |
| 49 | 49.METALARTBOK S.R.L.▲ 1.023 | Sat Sânpaul, Comuna Mărtiniş, Harghita | 52,1 %— | — | 28,4 K RON | |
| 50 | 50.RAIUL VULPIȚEI S.R.L.nou | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 51,3 %— | — | — | 37,5 K RON |
| 51 | 51.LUKACS WIND THERM SRL▲ 1.079 | Municipiul Topliţa, Harghita | 49,9 %— | — | 92,5 K RON | |
| 52 | 52.SIMO ` S DENTAL LIMITED SRL▲ 42 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 49,9 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 3,9 mil. RON | |
| 53 | 53.WORLD`S DRINKS SRL▲ 202 | Municipiul Topliţa, Harghita | 49 %▲ 210,5 % | ▲ 210,5 % | 15,6 K RON | |
| 54 | 54.BEST FLY FACTORY SRL▲ 141 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 48,9 %▲ 137,8 % | ▲ 137,8 % | 41,6 K RON | |
| 55 | 55.RIGMANYI JOO S.R.L.nou | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 48,4 %— | — | — | 58,4 K RON |
| 56 | 56.TAMAS M WEDEL S.R.L.▲ 48 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 48,2 %▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 40,7 K RON | |
| 57 | 57.ERDARCOM SRL▲ 699 | Sat Ciucsângeorgiu, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 48,2 %▲ 9.161,5 % | ▲ 9.161,5 % | 258,4 K RON | |
| 58 | 58.TOHOWABOHU S.R.L.▲ 63 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 48 %▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 26,3 K RON | |
| 59 | 59.LM-CONFULL-PROD SRL▼ 8 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 47,9 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 108,9 K RON | |
| 60 | 60.MUNTEANU SERVICES S.R.L.▲ 486 | Municipiul Topliţa, Harghita | 47,8 %▲ 1.264,9 % | ▲ 1.264,9 % | 159,2 K RON | |
| 61 | 61.REBE-HEN HOUSE S.R.L.▲ 983 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 47,2 %— | — | 59 K RON | |
| 62 | 62.HIPPITRIPPY DESIGN SRL▼ 18 | Sat Poloniţa, Comuna Feliceni, Harghita | 46,8 %▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 51,2 K RON | |
| 63 | 63.RUSTIC STYLE SRL▼ 56 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 46,2 %▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 2,4 K RON | |
| 64 | 64.CREATIVE BUSINESS LAB S.R.L.▲ 335 | Sat Bulgăreni, Comuna Lupeni, Harghita | 46,1 %▲ 480,6 % | ▲ 480,6 % | 106,8 K RON | |
| 65 | 65.HAR WOOD S.R.L.▲ 150 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 45,9 %▲ 143,8 % | ▲ 143,8 % | 143,1 K RON | |
| 66 | 66.FILUNG COM SRL▲ 1.102 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 45,5 %— | — | 3,8 K RON | |
| 67 | 67.JAKAB RÓBERT PRODUCTION SRL▲ 13 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 45,4 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 84,9 K RON | |
| 68 | 68.MÁTÉ ECO CATERING S.R.L.▲ 952 | Sat Corund, Comuna Corund, Harghita | 45,3 %— | — | 16 K RON | |
| 69 | 69.NOTEBOOKSERVICE SRL▲ 2 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 45,2 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 70 | 70.MÁLNA GELATO S.R.L.nou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 45,1 %— | — | — | 29,3 K RON |
| 71 | 71.KRECSON DPA S.R.L.▲ 1.148 | Sat Valea Rece, Comuna Lunca de Jos, Harghita | 44,3 %— | — | 21,5 K RON | |
| 72 | 72.MAGIC TURISTIC S.R.L.= | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 44,1 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 46,8 K RON | |
| 73 | 73.ROBOTICS ENGINEERING S.R.L.▼ 44 | Sat Siculeni, Comuna Siculeni, Harghita | 43,9 %▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 50,7 K RON | |
| 74 | 74.OSZTOVÁTA S.R.L.▼ 38 | Sat Mereşti, Comuna Mereşti, Harghita | 43,9 %▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 12 K RON | |
| 75 | 75.AGROHEATING S.R.L.▲ 121 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 43,8 %▲ 114,9 % | ▲ 114,9 % | 50 K RON | |
| 76 | 76.SCHWEISSEN-BIEGEN SRL▼ 3 | Sat Valea Rece, Comuna Lunca de Jos, Harghita | 43,5 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 789,1 K RON | |
| 77 | 77.HORUS OPTIMED S.R.L.▲ 72 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 43 %▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 193,1 K RON | |
| 78 | 78.WHC PRO SERVICE S.R.L.▼ 13 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 42,7 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 83,8 K RON | |
| 79 | 79.DAFFODIL BUBBLES S.R.L.▲ 1.055 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 42,6 %— | — | 1,8 K RON | |
| 80 | 80.GLIGA CLIMBING S.R.L.▲ 267 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 42,4 %▲ 300,9 % | ▲ 300,9 % | 32,7 K RON | |
| 81 | 81.PROFITEX SRL▲ 28 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 42,3 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 292,8 K RON | |
| 82 | 82.KINGFISHER CLIMA & COLD SRL▲ 348 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 42 %▲ 541,7 % | ▲ 541,7 % | 423,9 K RON | |
| 83 | 83.SZASZ COM SRLnou | Comuna Ciceu, Harghita | 42 %— | — | 4,6 K RON | |
| 84 | 84.ATELIERUL DE COȘURI ÎMPLETITE S.R.L.▼ 41 | Sat Şimoneşti, Comuna Şimoneşti, Harghita | 41,7 %▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 197,1 K RON | |
| 85 | 85.KEZMUVEK HOUSE S.R.L.▲ 851 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 40,2 %— | — | 8,3 K RON | |
| 86 | 86.SEBES SRL▼ 73 | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 40 %▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 2,4 K RON | |
| 87 | 87.PENNA.MANUFAKTURA S.R.L.▼ 8 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 39,9 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 32,7 K RON | |
| 88 | 88.AUTOMATION ENGINEERING SERVICES S.R.L.▲ 70 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 39,6 %▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 91,9 K RON | |
| 89 | 89.TERMOLEMN-INDUSTRY SRL▲ 34 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 39,4 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 364,9 K RON | |
| 90 | 90.DETTILUM-IMPEX SRL▲ 73 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 39,2 %▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 22,2 K RON | |
| 91 | 91.MURĂTURI KODÓ SRL▲ 125 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 39,1 %▲ 109,3 % | ▲ 109,3 % | 394,5 K RON | |
| 92 | 92.ON SERVICII S.R.L.▼ 11 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 38,6 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 27,4 K RON | |
| 93 | 93.FALCONIFORMES SRL▼ 43 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 38,3 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 7,8 K RON | |
| 94 | 94.BEST METASIL PROFIL SRL▼ 89 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 37,9 %▼ 75 % | ▼ 75 % | 119,2 K RON | |
| 95 | 95.DOLCE RADPAN SRL▲ 183 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 37,6 %▲ 163,2 % | ▲ 163,2 % | 119 K RON | |
| 96 | 96.GYORS BALTA SRL▲ 97 | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 37,6 %▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 152,8 K RON | |
| 97 | 97.SÜTI FORRÁS S.R.L.▼ 38 | Sat Ciucsângeorgiu, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 37,6 %▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 162,2 K RON | |
| 98 | 98.DANAPRODUCT SRL▲ 19 | Sat Porumbenii Mici, Comuna Porumbeni, Harghita | 37,3 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 42,7 K RON | |
| 99 | 99.SUNLINK SOLUTIONS S.R.L.▼ 52 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 37,2 %▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 362,2 K RON | |
| 100 | 100.MARTON KAT SRL▲ 82 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 37,2 %▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 305,1 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Harghita
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
13 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
108 firme · 331,9 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
23 firme · 277,9 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
187 firme · 267,5 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
14 firme · 261,5 mil. RON
CAEN 1031
Prelucrarea și conservarea cartofilor
7 firme · 236,7 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
44 firme · 232,6 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
11 firme · 214,6 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
5 firme · 213,4 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
4 firme · 204,5 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
117 firme · 184,6 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
8 firme · 149,5 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
14 firme · 108,8 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
47 firme · 96,8 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
50 firme · 88,2 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
5 firme · 82,3 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
7 firme · 73,4 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
6 firme · 69 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
23 firme · 67,4 mil. RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
4 firme · 59,3 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
33 firme · 58,3 mil. RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
12 firme · 53,7 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
15 firme · 48,9 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
11 firme · 43,1 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
31 firme · 42,3 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
27 firme · 41,7 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
37 firme · 38,8 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
12 firme · 37,9 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
36 firme · 37,5 mil. RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 37,2 mil. RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
1 firme · 35,9 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 34,2 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
6 firme · 33 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
3 firme · 31,1 mil. RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
1 firme · 29,7 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
28 firme · 29,4 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
16 firme · 29 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
10 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
6 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
2 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
7 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
35 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
10 firme · 20 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
2 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
3 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
16 firme · 17,7 mil. RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
1 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
11 firme · 15 mil. RON
CAEN 1625
Fabricarea de uși și ferestre din lemn
2 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 2014
Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
5 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
3 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
2 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
21 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
20 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
6 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
8 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 2315
Fabricarea de sticlărie tehnică
1 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 2452
Turnarea oțelului
3 firme · 8 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
3 firme · 7 mil. RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
4 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
10 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
1 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
1 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
2 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 5 mil. RON
CAEN 2573
Fabricarea uneltelor
3 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
2 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
11 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
7 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
5 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
6 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
4 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
3 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
2 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
2 firme · 3 mil. RON
CAEN 2451
Turnarea fontei
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
3 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
3 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
2 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 2893
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
7 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
4 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
3 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
5 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
8 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2362
Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
3 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
6 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
9 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
2 firme · 953,2 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
3 firme · 935,5 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
7 firme · 877,2 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
5 firme · 822,5 K RON
CAEN 1712
Fabricarea hârtiei și cartonului
2 firme · 707,6 K RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 695,3 K RON
CAEN 2454
Turnarea altor metale neferoase
1 firme · 624,2 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
4 firme · 623,9 K RON
CAEN 1200
Fabricarea produselor din tutun
1 firme · 594 K RON
CAEN 3291
Fabricarea măturilor și periilor
2 firme · 485,5 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
6 firme · 484,2 K RON
CAEN 2552
Tratamente termice ale metalelor
1 firme · 444,8 K RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
2 firme · 428,5 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
4 firme · 404,2 K RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
2 firme · 395,8 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 374,9 K RON
CAEN 2894
Fabricarea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei și a pielăriei
1 firme · 357 K RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 345,2 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 315,2 K RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
1 firme · 246,4 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 212,5 K RON
CAEN 2830
Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
1 firme · 210 K RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
2 firme · 205,4 K RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
1 firme · 202,5 K RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
1 firme · 195,9 K RON
CAEN 2849
Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
1 firme · 183,6 K RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 183,2 K RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
3 firme · 173,4 K RON
CAEN 0143
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
2 firme · 170,8 K RON
CAEN 2015
Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
2 firme · 154,2 K RON
CAEN 1627
Finisarea articolelor din lemn
1 firme · 145,2 K RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 142,9 K RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
1 firme · 138,9 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
3 firme · 120,7 K RON
CAEN 1320
Producția de țesături
4 firme · 94,9 K RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
1 firme · 85,1 K RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
1 firme · 84,5 K RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
2 firme · 76 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 74,6 K RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 62,4 K RON
CAEN 2120
Fabricarea preparatelor farmaceutice
3 firme · 47,3 K RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 36 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
2 firme · 35,4 K RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
3 firme · 27 K RON
CAEN 1420
Fabricarea articolelor din blană
1 firme · 24,9 K RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 24,9 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
1 firme · 11 K RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
1 firme · 10 K RON
CAEN 2311
Fabricarea sticlei plate
1 firme · 2,8 K RON
CAEN 2331
Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică
1 firme · 2,2 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
3 firme · 1,3 K RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
1 firme · 0 RON
CAEN 2821
Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor
1 firme · 0 RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 0 RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
2 firme · 0 RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 0 RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
2 firme · 0 RON
CAEN 1106
Fabricarea malțului
1 firme · 0 RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
1 firme · 0 RON