Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Harghita după marjă netă în 2014
494 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 8,5 %, iar liderul atinge 4.840,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ERITIB SRL▲ 482 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 4.840,3 %— | — | 63,4 K RON | |
| 2 | 2.ABETA SRL▲ 158 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 146,1 %▲ 12.719,3 % | ▲ 12.719,3 % | 84,3 K RON | |
| 3 | 3.UNI-TRADE IMPORT-EXPORT SRL▲ 7 | Sat Corund, Comuna Corund, Harghita | 92,9 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 16,2 K RON | |
| 4 | 4.IVO PATAKA SRLnou | Sat Izvoare, Comuna Zetea, Harghita | 90,2 %— | — | 30,7 K RON | |
| 5 | 5.MARTON-LACT SRL▲ 2 | Sat Dăneşti, Comuna Dăneşti, Harghita | 84,2 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 8,5 K RON | |
| 6 | 6.MERLIN HOUSE SRL▲ 17 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 81,2 %▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 42,3 K RON | |
| 7 | 7.RAKOTYA SRL▲ 1 | Sat Mereşti, Comuna Mereşti, Harghita | 74,7 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 3,6 K RON | |
| 8 | 8.ADROM BORSEC SRL▲ 3 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 72,6 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 137,4 K RON | |
| 9 | 9.IRIMESCU SRL▲ 268 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 70,7 %— | — | 9,9 K RON | |
| 10 | 10.EASTAR FASHION SRL▲ 368 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 69,5 %— | — | 162,4 K RON | |
| 11 | 11.LIKAS S.R.L.▲ 483 | Loc. Lacu Roşu, Municipiul Gheorgheni, Harghita | 66,3 %— | — | 1,2 K RON | |
| 12 | 12.POGANY HAVAS SRLnou | Sat Mihăileni, Comuna Mihăileni, Harghita | 66,1 %— | — | 7,6 K RON | |
| 13 | 13.PENSIUNEA ROSE SRL▲ 425 | Sat Păuleni-Ciuc, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 63,2 %— | — | 17,1 K RON | |
| 14 | 14.GREEN COMPANY SRL▼ 2 | Sat Chedia Mare, Comuna Şimoneşti, Harghita | 62,8 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 30,2 K RON | |
| 15 | 15.STEFANIA SRL▼ 2 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 61,6 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 16,2 K RON | |
| 16 | 16.ERI BISTRO SRL▲ 432 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 57,3 %— | — | 10,6 K RON | |
| 17 | 17.ENERGRID ENERGY S.R.L.▲ 11 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 56 %▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 76,4 K RON | |
| 18 | 18.CS&GY COMPANY SRL▲ 39 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 55,7 %▲ 300,4 % | ▲ 300,4 % | 1,2 K RON | |
| 19 | 19.TINERET SRL▲ 53 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 52,1 %▲ 474 % | ▲ 474 % | 59,6 K RON | |
| 20 | 20.NANOOK SRL▲ 23 | Sat Izvoru Mureşului, Comuna Voşlăbeni, Harghita | 52 %▲ 142,3 % | ▲ 142,3 % | 9,5 K RON | |
| 21 | 21.WEST-END GROUP SRL▲ 1 | Sat Ocna de Jos, Comuna Praid, Harghita | 51,9 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 23,2 K RON | |
| 22 | 22.EMOKE-FRUCT SRL▲ 17 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 51,5 %▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 16,3 K RON | |
| 23 | 23.RESTAURANT BUJDOSO SZEKELY SRL▲ 22 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 51,3 %▲ 152,1 % | ▲ 152,1 % | 49,1 K RON | |
| 24 | 24.SZMV-TEAM SRL▼ 10 | Sat Şoimeni, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 47,5 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 52,6 K RON | |
| 25 | 25.KADOLIN BEST SRLnou | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Harghita | 43,6 %— | — | 13,4 K RON | |
| 26 | 26.DIVERTING SRL▲ 49 | Sat Ocna de Jos, Comuna Praid, Harghita | 42,3 %▲ 416,7 % | ▲ 416,7 % | 40,4 K RON | |
| 27 | 27.FISHING HOLIDAY SRL▲ 419 | Sat Fitod, Comuna Leliceni, Harghita | 41,8 %— | — | 34,2 K RON | |
| 28 | 28.ZOLD-VADASZ SRL▲ 255 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 40,5 %— | — | 50,7 K RON | |
| 29 | 29.EGERFA TOURS SRL▲ 90 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 39,9 %▲ 1.318,5 % | ▲ 1.318,5 % | 15,1 K RON | |
| 30 | 30.LIVEEVENT DEVELOPMENTS S.R.L.▲ 426 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 39 %— | — | 585 RON | |
| 31 | 31.HOPEHELY SRL▲ 254 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 36,2 %— | — | 31,2 K RON | |
| 32 | 32.HOTEL MERIDIAN SRL▲ 145 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 33,9 %▲ 4.088,9 % | ▲ 4.088,9 % | 33,2 K RON | |
| 33 | 33.SZEKELY-TOUR SRL▲ 212 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 32,4 %— | — | 21,1 K RON | |
| 34 | 34.HARMONTANA SRL▲ 384 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 31,6 %— | — | 7,3 K RON | |
| 35 | 35.PANORAMA BELL SRL▼ 17 | Sat Delniţa, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 30,9 %▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 60,4 K RON | |
| 36 | 36.CRISTAL DE SARE SRL▼ 30 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 30,5 %▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | 3,1 K RON | |
| 37 | 37.PRODSILVER SRL▲ 171 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 29,7 %▲ 15.552,6 % | ▲ 15.552,6 % | 31,3 K RON | |
| 38 | 38.SANZIANA TOUR SRL▲ 250 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 29,5 %— | — | 877 RON | |
| 39 | 39.WIKINGER BOYS SRL▲ 76 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 29 %▲ 869,2 % | ▲ 869,2 % | 23,6 K RON | |
| 40 | 40.BRADUL SRL▼ 11 | Municipiul Topliţa, Harghita | 26,8 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 202,3 K RON | |
| 41 | 41.OZON TURIST SRL▲ 375 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 26,8 %— | — | 29,4 K RON | |
| 42 | 42.FLORAMOTELS SRL▼ 27 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 26,4 %▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 27,7 K RON | |
| 43 | 43.COM D.S. 48 SRL▼ 9 | Municipiul Topliţa, Harghita | 26,4 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 207 RON | |
| 44 | 44.MAGYARI & MAGYARI SRL▼ 14 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 24,7 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 4,5 K RON | |
| 45 | 45.AGRO SICULUS SRL▲ 365 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 24,5 %— | — | 29,4 K RON | |
| 46 | 46.CONFORT PLUS SRL▲ 197 | Loc. Lacu Roşu, Municipiul Gheorgheni, Harghita | 24,4 %— | — | 7,8 K RON | |
| 47 | 47.IRIS TOURISM SRL▼ 15 | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 24 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 59,1 K RON | |
| 48 | 48.AQUA BUSINESS CLUB SRLnou | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 23,9 %— | — | — | 723 RON |
| 49 | 49.TABARIS SRL▼ 23 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 23,3 %▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 12,4 K RON | |
| 50 | 50.MOLNAR TUR TUSNAD SRL▼ 9 | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 23,2 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 17,3 K RON | |
| 51 | 51.TIKVA REALTY GROUP S.R.L.▲ 26 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 22,1 %▲ 180,9 % | ▲ 180,9 % | 42,7 K RON | |
| 52 | 52.TURISTIC POLARIS SRL▼ 31 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 21,2 %▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 107 RON | |
| 53 | 53.BERBERIS PLANT SRL▲ 37 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 19,4 %▲ 211,7 % | ▲ 211,7 % | 613 RON | |
| 54 | 54.MODERN HAR SRL▲ 2 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 19,3 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 21,5 K RON | |
| 55 | 55.MAESTRO-D SRL▼ 22 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 18,7 %▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 15,1 K RON | |
| 56 | 56.APOLO-NEXT SRL▲ 38 | Sat Racu, Comuna Racu, Harghita | 17,4 %▲ 219,6 % | ▲ 219,6 % | 49,3 K RON | |
| 57 | 57.COPRAL SRL▲ 199 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 16,9 %— | — | 61,4 K RON | |
| 58 | 58.IVOFUNTRAVEL SRL▲ 37 | Sat Izvoare, Comuna Zetea, Harghita | 16,8 %▲ 235,6 % | ▲ 235,6 % | 17,5 K RON | |
| 59 | 59.PIZZERIA APOR SRL▲ 439 | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 16,3 %— | — | 32,5 K RON | |
| 60 | 60.P&G SERVICE SRLnou | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 16,3 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 61 | 61.SICULUS SRL▲ 109 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 16,2 %▲ 1.570,1 % | ▲ 1.570,1 % | 4,8 K RON | |
| 62 | 62.BETY PRES SRL▲ 35 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 15,8 %▲ 230,6 % | ▲ 230,6 % | 74,5 K RON | |
| 63 | 63.KLIPPEL TURIST SRL▲ 20 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 15,7 %▲ 118,8 % | ▲ 118,8 % | 286 RON | |
| 64 | 64.S-TRANS-IMPEX SRL▲ 349 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 15,7 %— | — | 38,2 K RON | |
| 65 | 65.HARGITA SYSTEM SRLnou | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 15,7 %— | — | — | 101 RON |
| 66 | 66.MALIBU TRAVEL SRL▲ 302 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 15,5 %— | — | 8,1 K RON | |
| 67 | 67.OREG SZIVACS SRLnou | Sat Izvoare, Comuna Zetea, Harghita | 15,4 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 68 | 68.SYLVANIA TOURS SRL▼ 10 | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 15,1 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 74,9 K RON | |
| 69 | 69.CASABLANCA CARYNA SRL▲ 97 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 15 %▲ 1.313,2 % | ▲ 1.313,2 % | 9,1 K RON | |
| 70 | 70.N.M.N. TURISM SRL▲ 116 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 14,6 %▲ 3.065,2 % | ▲ 3.065,2 % | 41,6 K RON | |
| 71 | 71.BIZONUL NEGRU COMIMPEX SRL▼ 36 | Municipiul Topliţa, Harghita | 14,5 %▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 14,4 K RON | |
| 72 | 72.SKY-ALPIN SRL▲ 159 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 14,5 %— | — | 37,5 K RON | |
| 73 | 73.KASSAY M.C.H. SRL▲ 50 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 14,4 %▲ 462,1 % | ▲ 462,1 % | 128,4 K RON | |
| 74 | 74.TRICOM VALEX SRL▲ 210 | Municipiul Topliţa, Harghita | 14,3 %— | — | 5,6 K RON | |
| 75 | 75.COMPLEX CONDOR SRL▲ 190 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 14,2 %— | — | 31,6 K RON | |
| 76 | 76.TARNAVA PRESS 2003 SRL▼ 11 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 14 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 57 K RON | |
| 77 | 77.SZOCS & KELEMEN SRL▲ 160 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 13,8 %— | — | 14,8 K RON | |
| 78 | 78.KET CSANGO SRL▲ 366 | Sat Păltiniş-Ciuc, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 13,7 %— | — | 4,6 K RON | |
| 79 | 79.VER-DOK SRL▲ 54 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 13,6 %▲ 513,5 % | ▲ 513,5 % | 1,9 K RON | |
| 80 | 80.KOVACS KOKO SRL▲ 78 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 13,3 %▲ 991,8 % | ▲ 991,8 % | 13,1 K RON | |
| 81 | 81.CITADELLA SRL▲ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 11,8 %▲ 66 % | ▲ 66 % | 48,7 K RON | |
| 82 | 82.TOPLITA BANFFY SRLnou | Municipiul Topliţa, Harghita | 11,6 %— | — | — | 18,9 K RON |
| 83 | 83.MARMAXFER SRL▼ 20 | Sat Şoimuşu Mare, Comuna Săcel, Harghita | 11,5 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 3,2 K RON | |
| 84 | 84.ARIEL TURISM SERV SRL▲ 119 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 11,5 %▲ 3.855,2 % | ▲ 3.855,2 % | 134,4 K RON | |
| 85 | 85.VALEX GROUP SRL▼ 34 | Municipiul Topliţa, Harghita | 11,4 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 5,4 K RON | |
| 86 | 86.PENSIUNEA SUGO SRL▲ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 11 %▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 51,4 K RON | |
| 87 | 87.DOKITESO SRL▲ 216 | Sat Mărtiniş, Comuna Mărtiniş, Harghita | 10,9 %— | — | 6,4 K RON | |
| 88 | 88.BETI-TUSCOM SRLnou | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 10,9 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 89 | 89.LIMALEX COM SRL▼ 22 | Municipiul Topliţa, Harghita | 10,8 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 100,6 K RON | |
| 90 | 90.FENYO SRL▲ 206 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 10,1 %— | — | 332,6 K RON | |
| 91 | 91.ELZE SRL▲ 282 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 9,9 %— | — | 12,9 K RON | |
| 92 | 92.XTRA-COM DETTY SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 9,8 %— | — | 15,8 K RON | |
| 93 | 93.OMEGA EURO-2005 SRL▲ 166 | Sat Ineu, Comuna Cârţa, Harghita | 9,6 %— | — | 28,6 K RON | |
| 94 | 94.ETELKA COM BAR SRL▲ 18 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 9,5 %▲ 188,4 % | ▲ 188,4 % | 7 K RON | |
| 95 | 95.DISCO-TRIO SRL▼ 3 | Sat Capalnita, Comuna Căpâlniţa, Harghita | 9,4 %▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 24,5 K RON | |
| 96 | 96.CRISRES-SKITOP SRL▼ 28 | Municipiul Topliţa, Harghita | 9,3 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 24,3 K RON | |
| 97 | 97.GRINVEST PLUS SRL▲ 254 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 9,3 %— | — | 14,7 K RON | |
| 98 | 98.HUNTING TOURS SRL▲ 326 | Sat Petreni, Comuna Mărtiniş, Harghita | 9,2 %— | — | 695 RON | |
| 99 | 99.HAJNAL CSILLAG SRL▲ 229 | Sat Tibod, Comuna Dealu, Harghita | 8,8 %— | — | 4,6 K RON | |
| 100 | 100.KEDVES MEATING SRL▼ 13 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 8,5 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 3,7 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Harghita
CAEN 5610
Restaurante
158 firme · 162,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
71 firme · 103,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
174 firme · 90,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
156 firme · 66,4 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
46 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
88 firme · 48,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 18,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
13 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON