Top 100 firme — Activități profesionale, Harghita după marjă netă în 2017
659 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 69 %, iar liderul atinge 236,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OCTOGON INVEST SRL▲ 316 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 236,2 %▲ 1.025,1 % | ▲ 1.025,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.KERESTELY ENGINEERING CONSULTANTS SRL▲ 559 | Sat Dârjiu, Comuna Dârjiu, Harghita | 151,2 %— | — | 41,2 K RON | |
| 3 | 3.PRIORIT SRL▲ 574 | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Harghita | 144,3 %— | — | 20,1 K RON | |
| 4 | 4.COLUMBA INVESTMENT SRL▼ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 136 %▼ 92,1 % | ▼ 92,1 % | 26,4 K RON | |
| 5 | 5.XPERT ADVERTISING SRL▲ 260 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 100,1 %▲ 219,6 % | ▲ 219,6 % | 898,9 K RON | |
| 6 | 6.COTFAS TOPO SRLnou | Municipiul Topliţa, Harghita | 97 %— | — | — | 970 RON |
| 7 | 7.SIRIUS SMART SOLUTIONS SRL▲ 136 | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Harghita | 97 %▲ 83 % | ▲ 83 % | 1,2 K RON | |
| 8 | 8.PRODMO SRL▲ 585 | Municipiul Topliţa, Harghita | 96,4 %— | — | 5,8 K RON | |
| 9 | 9.I-M CONS IDEAS S.R.L.▲ 29 | Municipiul Topliţa, Harghita | 96 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 36,3 K RON | |
| 10 | 10.ADITUSLIFE S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 95,8 %— | — | — | 86,5 K RON |
| 11 | 11.RURAL PROIECT KASSAY SRL▲ 16 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 95,7 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 3,4 K RON | |
| 12 | 12.SALT MOUNTAIN PROIECT SRL▲ 32 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 95,1 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 206,7 K RON | |
| 13 | 13.FAFO & ANIAN SRL▲ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 94,7 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 38,1 K RON | |
| 14 | 14.VADOR TOPO-CARTO SRL▲ 16 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 94,6 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 33,1 K RON | |
| 15 | 15.BIROUL TOPOGRAFIC SRL▲ 10 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 94,5 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 143,4 K RON | |
| 16 | 16.ENVIROPREST SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 94,3 %— | — | — | 13,1 K RON |
| 17 | 17.RESTART BMPC SRL-D▲ 3 | Municipiul Topliţa, Harghita | 94 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 2,1 K RON | |
| 18 | 18.IL-SILV CONSULTING S.R.L.nou | Sat Şoimeni, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 93,4 %— | — | — | 13,1 K RON |
| 19 | 19.CLEAR BALANCE SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 92,5 %— | — | — | 8 K RON |
| 20 | 20.CSISZKA SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 92,2 %— | — | — | 21,5 K RON |
| 21 | 21.HORVAT MEDIA AND MARKETING SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 92 %— | — | — | 5,2 K RON |
| 22 | 22.NOMAD-TERV SRL▲ 541 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 90,1 %— | — | 15,6 K RON | |
| 23 | 23.SIMICO-MANAGEMENT SRL▲ 118 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 90 %▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 65,6 K RON | |
| 24 | 24.ARCHEO-DOCS SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 89,5 %— | — | — | 15,2 K RON |
| 25 | 25.PERSEUS SRL▲ 6 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 89,5 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 67 K RON | |
| 26 | 26.M&L QUANTIC ADVISORY S.R.L.▼ 14 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 89,4 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 25,1 K RON | |
| 27 | 27.STATIKA PROIECT SRL▲ 24 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 89,1 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 19,9 K RON | |
| 28 | 28.PROFAM SRL▼ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 88,7 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 16,9 K RON | |
| 29 | 29.ABB LUKÁCS CONTEXPERT SRLnou | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 88,6 %— | — | — | 20,3 K RON |
| 30 | 30.TEOCON SRL▲ 12 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 88,5 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 70,7 K RON | |
| 31 | 31.CONTA SERV VICTORIA SRL▼ 15 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 88,5 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 44,6 K RON | |
| 32 | 32.KELVIN PROIECT SRL▲ 84 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 88,1 %▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 179,3 K RON | |
| 33 | 33.A-PLATZ ARHITECTURA SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 87,5 %— | — | — | 162,4 K RON |
| 34 | 34.RURALIA EXPERT DEVELOPMENT SRLnou | Sat Pintic, Comuna Tulgheş, Harghita | 87,4 %— | — | — | 34,4 K RON |
| 35 | 35.GR MANAGEMENT SRL▲ 139 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 87,1 %▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 12,9 K RON | |
| 36 | 36.TOPRENTING SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 86,8 %— | — | — | 14,4 K RON |
| 37 | 37.HUBERFIRKA S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 86,6 %— | — | — | 14,3 K RON |
| 38 | 38.BARTHA ACCSOL PERITUM SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 86,5 %— | — | — | 43,7 K RON |
| 39 | 39.KONTIRKA COUNTING-HOUSE SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 86,4 %— | — | — | 50,3 K RON |
| 40 | 40.VEXONCALC S.R.L.nou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 86,2 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 41 | 41.L&F SURVEY SRLnou | Sat Tăietura, Comuna Mugeni, Harghita | 86,2 %— | — | — | 32,9 K RON |
| 42 | 42.XPERT BOOKWORKS SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 85,6 %— | — | — | 22,9 K RON |
| 43 | 43.S & G LOYAL-EXPERT SRL▲ 7 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 85,4 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 268,2 K RON | |
| 44 | 44.TRUCZA CONTEVAL SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 84,7 %— | — | — | 46,2 K RON |
| 45 | 45.ITERUM ART SRL▼ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 84,5 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 90,5 K RON | |
| 46 | 46.DELTA INSTAL SRL▲ 62 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 84,5 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 100,7 K RON | |
| 47 | 47.RISK SURVEY HP SRL▲ 9 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 84,2 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 67,5 K RON | |
| 48 | 48.PENTAM CONSULTING SRL▼ 12 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 84,1 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 26,9 K RON | |
| 49 | 49.HOLON CONSULTING SRL▲ 49 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 83,4 %▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 54,7 K RON | |
| 50 | 50.EAST WEST RESEARCH CONSULTING SRL▼ 28 | Sat Poloniţa, Comuna Feliceni, Harghita | 82,7 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 85,2 K RON | |
| 51 | 51.ANKA & MI CONTABILITATE SRLnou | Municipiul Topliţa, Harghita | 82,4 %— | — | — | 35,3 K RON |
| 52 | 52.EASTSIDE SRL▲ 434 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 82,3 %— | — | 129,3 K RON | |
| 53 | 53.DATE TRADER CENTER SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 82,1 %— | — | 135,7 K RON | |
| 54 | 54.CONTA-BIL MOLNOS SRL▼ 26 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 82,1 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 53,8 K RON | |
| 55 | 55.CHAPTER MARCHECK S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 81,8 %— | — | 477 RON | |
| 56 | 56.AGRERO-LUK CONSULT SRL▼ 42 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 81,4 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 4,4 K RON | |
| 57 | 57.BKV-EXPERT SRL▲ 70 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 81,2 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 123,8 K RON | |
| 58 | 58.E CONSTRU DESIGN SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 81,2 %— | — | 21,5 K RON | |
| 59 | 59.DEBITAX CONTABILITATE SRL▼ 19 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 80,9 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 68,3 K RON | |
| 60 | 60.CONSOFT-CONSULTING SRL▲ 13 | Sat Păuleni-Ciuc, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 79,9 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 562,2 K RON | |
| 61 | 61.MILIMETRIC SRL▲ 435 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 79,9 %— | — | 10,1 K RON | |
| 62 | 62.GAZ PROCONSZ SRL▼ 9 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 79,5 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 184,7 K RON | |
| 63 | 63.NOTAN DIGITAL AGENCY SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 79,5 %— | — | — | 170,3 K RON |
| 64 | 64.IMPROJECT SRL▼ 21 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 79,4 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 102,6 K RON | |
| 65 | 65.SIMO CONT EXPERT SRL▲ 66 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 79,4 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 675 RON | |
| 66 | 66.GEOINFORMATIC-SYSTEM SRL▲ 45 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 79,1 %▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 42,2 K RON | |
| 67 | 67.CONSOLAN SRL▲ 287 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 78,4 %▲ 430,2 % | ▲ 430,2 % | 26,7 K RON | |
| 68 | 68.INCUBATOR COMMUNICATION COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 78,1 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 69 | 69.TOPOLAND SRL▲ 76 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 77,6 %▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 690,1 K RON | |
| 70 | 70.PROMAD DEZVOLTARE DE PROIECTE SI MARKETING SRL▲ 153 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 77,3 %▲ 103,5 % | ▲ 103,5 % | 752,6 K RON | |
| 71 | 71.ATUPROFESSING SRL▼ 7 | Sat Ineu, Comuna Cârţa, Harghita | 77,1 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 288,9 K RON | |
| 72 | 72.HUNDOKUFOTO S.R.L.▲ 20 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 77 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 83 K RON | |
| 73 | 73.KOPLANAR DESIGN SRL▼ 19 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 75,3 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 28,8 K RON | |
| 74 | 74.NEXTER-CONSULTING SRL▲ 20 | Municipiul Topliţa, Harghita | 75,3 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 37,7 K RON | |
| 75 | 75.GRUN'S TRANS SRL▲ 32 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 75,1 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 1,2 mil. RON | |
| 76 | 76.SARKANY ENTERPRISES SRL▼ 15 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 74,8 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 313,5 K RON | |
| 77 | 77.ALTERNATIVE SOLUTION CONSULTING SRL▲ 208 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 74,4 %▲ 169,9 % | ▲ 169,9 % | 228,6 K RON | |
| 78 | 78.SOLDO COM SRL▼ 20 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 73,9 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 19,4 K RON | |
| 79 | 79.SECLERCOM SRL▲ 261 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 73,8 %▲ 332,8 % | ▲ 332,8 % | 1,3 K RON | |
| 80 | 80.TREND MOZAIK SRL▼ 23 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 73,8 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 2,6 K RON | |
| 81 | 81.SIMO FINCONS SOLUTION SRL▲ 43 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 73,5 %▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 8,8 K RON | |
| 82 | 82.NETA SUPPORT COMPANY SRL▼ 58 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 73,3 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 58,7 K RON | |
| 83 | 83.BALANTA SZASZ SRL▲ 81 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 73 %▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 29,2 K RON | |
| 84 | 84.ULDIN FUND CONSULT SRL▼ 66 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 73 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 23,7 K RON | |
| 85 | 85.BURSZAN ANDREEA SAFETY SERV. SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 72,5 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 86 | 86.ZIZO'S GREEN GLOBE SRL▼ 20 | Sat Ghipeş, Comuna Mărtiniş, Harghita | 72,4 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 56,6 K RON | |
| 87 | 87.DOUBLESMILE JOCO SRLnou | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 72,3 %— | — | — | 27,1 K RON |
| 88 | 88.ADO-ZOO SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 72,1 %— | — | — | 30,8 K RON |
| 89 | 89.PROCONSELECTRIC SRL▲ 169 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 71 %▲ 117,6 % | ▲ 117,6 % | 156,2 K RON | |
| 90 | 90.PLANNING OFFICE SRL▲ 157 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 70,7 %▲ 103,1 % | ▲ 103,1 % | 442,1 K RON | |
| 91 | 91.GALLA GRAF SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 70,6 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 92 | 92.BARALCONSTR SRL▲ 7 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 70,4 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 34,2 K RON | |
| 93 | 93.ASSET ACCOUNTING SRL▲ 60 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 70,4 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 151,8 K RON | |
| 94 | 94.REMONDA SRL▲ 25 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 70,3 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 19 K RON | |
| 95 | 95.EXPERT ORIGO PLUS SRL▲ 376 | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 70,2 %▲ 8.062,8 % | ▲ 8.062,8 % | 17,5 K RON | |
| 96 | 96.TOPOGRAF MURES SRLnou | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 70,2 %— | — | — | 50,9 K RON |
| 97 | 97.ADAT-REND SRL▲ 5 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 69,6 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 57,5 K RON | |
| 98 | 98.CADZONE STUDIO S.R.L.▼ 66 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 69,5 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 86,4 K RON | |
| 99 | 99.SENTIA NOVA DIGITAL SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 69,2 %— | — | — | 37,2 K RON |
| 100 | 100.SZAMVIT FOD SRL▼ 38 | Sat Nădejdea, Comuna Mihăileni, Harghita | 69 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 31,5 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Harghita
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
236 firme · 96,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
115 firme · 50,4 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
173 firme · 45,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
82 firme · 33,9 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
145 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
61 firme · 24,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
44 firme · 19,3 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
63 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
27 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
40 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
41 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
14 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
10 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
28 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
9 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 782,4 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 676,1 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
2 firme · 512,6 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
2 firme · 393 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 200,7 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
2 firme · 161,3 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 88,6 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 45,9 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON