Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Harghita după marjă netă în 2013
106 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -141,8 %, iar liderul atinge 76,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MITUGRASZ SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 76,3 %— | — | 53,6 K RON | |
| 2 | 2.ROXI-SANYI FOOD SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 54,9 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 3 | 3.MERLIN HOUSE SRL▲ 20 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 43,5 %▲ 3.349,2 % | ▲ 3.349,2 % | 1,4 K RON | |
| 4 | 4.GOSSER RESTAURANT SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 39,3 %— | — | — | 73,7 K RON |
| 5 | 5.BRADUL SRL▼ 1 | Municipiul Topliţa, Harghita | 32,6 %▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 234,9 K RON | |
| 6 | 6.DAGI DTK SRLnou | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 24,6 %— | — | — | 15,4 K RON |
| 7 | 7.RESTAURANT BUJDOSO SZEKELY SRL▲ 6 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 20,4 %▲ 343,4 % | ▲ 343,4 % | 11,6 K RON | |
| 8 | 8.SUNCI & GETA SRL▼ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 18,6 %▲ 139 % | ▲ 139 % | 68,6 K RON | |
| 9 | 9.SKI ZONE 2010 SRL▲ 77 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 16,7 %— | — | 12,5 K RON | |
| 10 | 10.DOBERMANN SRL▲ 39 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 15,9 %— | — | 9,7 K RON | |
| 11 | 11.MARGARET CSARDA SRL▲ 57 | Sat Ocna de Sus, Comuna Praid, Harghita | 12 %— | — | 4,8 K RON | |
| 12 | 12.KINHOM SRLnou | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 7,5 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 13 | 13.LORD KING SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 7,1 %— | — | — | 8,4 K RON |
| 14 | 14.CITADELLA SRL▼ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 7,1 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 29,4 K RON | |
| 15 | 15.PENSIUNEA SUGO SRL▼ 9 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 6,7 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 26 K RON | |
| 16 | 16.BAKO SRL▲ 10 | Sat Bancu, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 6,3 %▲ 542,9 % | ▲ 542,9 % | 27,3 K RON | |
| 17 | 17.BERBERIS PLANT SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 6,2 %— | — | — | 810 RON |
| 18 | 18.MADACO SRL▲ 71 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 4,5 %— | — | 13,2 K RON | |
| 19 | 19.PATISERIA ANDY SRL▲ 34 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 4,5 %— | — | 13 K RON | |
| 20 | 20.SALVATOR TERASZ SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 4,2 %— | — | — | 26,9 K RON |
| 21 | 21.DAGI B.M. SRL▼ 6 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 4 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 10,3 K RON | |
| 22 | 22.JAZZ-SERV-COM SRL▼ 3 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 3,6 %▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 78 K RON | |
| 23 | 23.ISBOR INVESTMENTS & TOURISM SRL▲ 9 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 3,2 %▲ 451,7 % | ▲ 451,7 % | 4,7 K RON | |
| 24 | 24.WIKINGER BOYS SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 3 %— | — | 894 RON | |
| 25 | 25.MERENOFA SRL▲ 3 | Sat Sâncrai, Comuna Dealu, Harghita | 2,8 %▲ 291,7 % | ▲ 291,7 % | 18,1 K RON | |
| 26 | 26.RICHARD - IMPEX SRL▲ 12 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 2,8 %▲ 555,8 % | ▲ 555,8 % | 21,5 K RON | |
| 27 | 27.TOP GRILL-KING SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 2,8 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 28 | 28.REPROAL ANTAL SRL▼ 11 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 2,3 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 10,6 K RON | |
| 29 | 29.HAMBER SRL▲ 30 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 2,1 %— | — | 7,5 K RON | |
| 30 | 30.ANGELIQUE SRL▼ 22 | Municipiul Topliţa, Harghita | 1,8 %▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | 2 K RON | |
| 31 | 31.LIMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,6 %▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 7,8 K RON | |
| 32 | 32.K.T.S. STONE SRL▼ 1 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 1,6 %▲ 146 % | ▲ 146 % | 1,9 K RON | |
| 33 | 33.EAST COMERCIAL COMPANY SRL▲ 1 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 1,5 %▲ 183 % | ▲ 183 % | 10,7 K RON | |
| 34 | 34.ROGNOZ SRL▲ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1,5 %▲ 282,1 % | ▲ 282,1 % | 1,4 K RON | |
| 35 | 35.LAPROLEM SRL▼ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1,4 %▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 5,4 K RON | |
| 36 | 36.FOREXIMP SRL▼ 7 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 1,1 %▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 13,9 K RON | |
| 37 | 37.WOODLAND SRL▼ 28 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,1 %▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | 8,7 K RON | |
| 38 | 38.EDERA IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Topliţa, Harghita | 1,1 %▲ 800 % | ▲ 800 % | 449 RON | |
| 39 | 39.A-KIM SRL▼ 17 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 1 %▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 5,3 K RON | |
| 40 | 40.TOP JOY SRL▲ 16 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1 %— | — | 4,4 K RON | |
| 41 | 41.MIKRO-BASA S.R.L.▼ 4 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 0,7 %▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 4,8 K RON | |
| 42 | 42.PORTURIST SRL▲ 3 | Loc. Lacu Roşu, Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0,4 %▲ 266,7 % | ▲ 266,7 % | 8,5 K RON | |
| 43 | 43.FRIGO-MIX SRL= | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0,4 %▲ 207,7 % | ▲ 207,7 % | 1,4 K RON | |
| 44 | 44.FLOARE DE COLT SRL▼ 9 | Loc. Lacu Roşu, Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0,4 %▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 1 K RON | |
| 45 | 45.OAZYS FOOD SRL▼ 3 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 0,4 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,5 K RON | |
| 46 | 46.MAG HOST REAL SRL▼ 35 | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 0,3 %▼ 94,1 % | ▼ 94,1 % | 611 RON | |
| 47 | 47.SZILAGYI SRL▼ 27 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0,3 %▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | 810 RON | |
| 48 | 48.COMINDEST SRL▼ 12 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 0,1 %▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 548 RON | |
| 49 | 49.HOLIDAY TOURS SRL▼ 8 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0,1 %▼ 80,7 % | ▼ 80,7 % | 221 RON | |
| 50 | 50.DOLOMIT SRL▼ 4 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0 %▼ 85,7 % | ▼ 85,7 % | 10 RON | |
| 51 | 51.SKY-ALPIN SRL▼ 41 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -0,6 %▼ 110,3 % | ▼ 110,3 % | -1,1 K RON | |
| 52 | 52.GASTRO - SERVICE SRL▲ 6 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -0,9 %— | — | -6,4 K RON | |
| 53 | 53.SALCOM SRL▼ 20 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -2,1 %▼ 488,7 % | ▼ 488,7 % | -27,8 K RON | |
| 54 | 54.MIHÁLY ÉS FIAI S.R.L.▼ 38 | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | -2,4 %▼ 188,3 % | ▼ 188,3 % | -2,7 K RON | |
| 55 | 55.SAN GENNARO SRL▼ 8 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -3,4 %▼ 4.900 % | ▼ 4.900 % | -24 K RON | |
| 56 | 56.TOURINCOM VEVERITA SRL▲ 5 | Sat Izvoru Mureşului, Comuna Voşlăbeni, Harghita | -3,5 %— | — | -12,6 K RON | |
| 57 | 57.RESTAURANT SELECT SRL▲ 14 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -4,4 %— | — | -15,2 K RON | |
| 58 | 58.ZSOLT & OTTO SRL▲ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -4,9 %— | — | -8 K RON | |
| 59 | 59.COPRAL SRL▼ 57 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | -5,1 %▼ 112,8 % | ▼ 112,8 % | -12 K RON | |
| 60 | 60.ANDRE-LIGAT SRL▼ 8 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -5,9 %— | — | -4,3 K RON | |
| 61 | 61.JAFA IMPEX SRL▼ 43 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -6,5 %▼ 396,4 % | ▼ 396,4 % | -10,2 K RON | |
| 62 | 62.ASTORIA KONT SRL▼ 12 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | -6,8 %— | — | -1,8 K RON | |
| 63 | 63.NIRVANA CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -7,2 %— | — | -62,1 K RON | |
| 64 | 64.AUTO M. & COMPANY SRL▼ 10 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -8,1 %— | — | -87,7 K RON | |
| 65 | 65.ZOLD-VADASZ SRL▼ 2 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | -9,5 %— | — | -10,7 K RON | |
| 66 | 66.EHES FALO SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -9,9 %— | — | — | -16,3 K RON |
| 67 | 67.CARBONAPETIT SRL▼ 46 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -10,6 %▼ 799,3 % | ▼ 799,3 % | -4,4 K RON | |
| 68 | 68.IZABELLA SRL▲ 11 | Municipiul Topliţa, Harghita | -11,1 %— | — | -80,7 K RON | |
| 69 | 69.MIXED LEMN CASA SRL= | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | -12 %— | — | -9,2 K RON | |
| 70 | 70.PANTEI SRL▼ 15 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -12,2 %— | — | -12,5 K RON | |
| 71 | 71.IMBISSTAR SRL▼ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -12,8 %— | — | -13,9 K RON | |
| 72 | 72.DEVIZA SRL▼ 45 | Sat Ciucani, Comuna Sânmartin, Harghita | -15,2 %▼ 2.180,8 % | ▼ 2.180,8 % | -30,7 K RON | |
| 73 | 73.REZ-KOD FOREST SRLnou | Sat Văcăreşti, Comuna Mihăileni, Harghita | -16,1 %— | — | -9,2 K RON | |
| 74 | 74.GENERAL-AQUA SRL▼ 69 | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | -19,3 %▼ 214,5 % | ▼ 214,5 % | -4,8 K RON | |
| 75 | 75.ALEXISS-FARM SRL▼ 24 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | -21,3 %— | — | -36,3 K RON | |
| 76 | 76.FELSZEGYROS S.R.L.▼ 19 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | -22 %— | — | -48,4 K RON | |
| 77 | 77.MILLENIUM FAST FOOD SRL▲ 8 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -26 %— | — | -67,9 K RON | |
| 78 | 78.S.G. BAR SRL▼ 12 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -26,9 %— | — | -8,4 K RON | |
| 79 | 79.MELFA IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -38,9 %— | — | -22,1 K RON | |
| 80 | 80.CHICKEN ' S FOOD SRL▼ 6 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -39,2 %— | — | -231,5 K RON | |
| 81 | 81.TRITON SRL▼ 8 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -40,9 %— | — | -120,9 K RON | |
| 82 | 82.PRODCOM CARMEN SRL▲ 1 | Municipiul Topliţa, Harghita | -45,8 %— | — | -19,7 K RON | |
| 83 | 83.NOSTALGIA MARCIPAN SRL▲ 7 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | -47,2 %— | — | -31 K RON | |
| 84 | 84.AL-RO GROUP FOOD SRL▼ 12 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | -60,8 %— | — | -38,1 K RON | |
| 85 | 85.ROMVIRTON SRL▼ 1 | Municipiul Topliţa, Harghita | -61,8 %— | — | -64,6 K RON | |
| 86 | 86.HARMONTANA SRL▼ 85 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -65,8 %▼ 179,5 % | ▼ 179,5 % | -11,8 K RON | |
| 87 | 87.GREAT UNDERLINE SRL▲ 1 | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | -68,4 %— | — | -58,7 K RON | |
| 88 | 88.RESTAURANT MORETTI SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -68,4 %— | — | — | -12,6 K RON |
| 89 | 89.FORRIMPEX SRL▼ 9 | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | -70,4 %— | — | -5,7 K RON | |
| 90 | 90.M&M EXCLUSIV-TOP SRL▼ 13 | Municipiul Topliţa, Harghita | -71,4 %— | — | -54,9 K RON | |
| 91 | 91.BALINT-TRANS SRL▼ 9 | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | -73,3 %— | — | -64,2 K RON | |
| 92 | 92.PARIS BISTRO SRL= | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | -76,5 %— | — | -245,2 K RON | |
| 93 | 93.BECZE BAR SRL= | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | -87,8 %— | — | -13,4 K RON | |
| 94 | 94.FER-COM-MUS SRL▼ 18 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | -90 %— | — | -152 K RON | |
| 95 | 95.ORION FOOD SRL= | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -98,3 %— | — | -19,8 K RON | |
| 96 | 96.WE CAN DELIVERY SRL▲ 1 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | -107,3 %— | — | -87 K RON | |
| 97 | 97.GHECROY SRL▼ 19 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | -112,1 %— | — | -16,9 K RON | |
| 98 | 98.HUNOR TRUST SRL▼ 4 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | -119,1 %— | — | -39,7 K RON | |
| 99 | 99.FALU GYONGYE SRL▼ 3 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -122,5 %— | — | -17,2 K RON | |
| 100 | 100.TULIT GROUP SRLnou | Sat Ciucani, Comuna Sânmartin, Harghita | -141,8 %— | — | — | -54,6 K RON |