Top 100 firme — Construcții, Gorj după marjă netă în 2014
459 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 27,1 %, iar liderul atinge 184,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KARADAG SRL▲ 341 | Municipiul Motru, Gorj | 184,8 %— | — | 65,4 K RON | |
| 2 | 2.ROBOT PROD SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 97,2 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 486 RON | |
| 3 | 3.GANBEDINI SRL▲ 37 | Sat Peştisani, Comuna Peștișani, Gorj | 95,4 %▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 350,6 K RON | |
| 4 | 4.KONCRET CONSTRUCT SRL▲ 30 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 90,6 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 116,9 K RON | |
| 5 | 5.MURGILA DOM CONSTRUCT SRL▲ 327 | Oraş Turceni, Gorj | 90,2 %— | — | 7,3 K RON | |
| 6 | 6.MERTONYS CONS SRL▲ 5 | Sat Săuleşti, Comuna Săuleşti, Gorj | 90,1 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 124,9 K RON | |
| 7 | 7.ZOTTARELA SRL▲ 17 | Sat Cărbuneşti-Sat, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 87,9 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 12 K RON | |
| 8 | 8.NEW WIN CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Motru, Gorj | 84,2 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 4,5 K RON | |
| 9 | 9.JADASCENSOARE SRL▲ 16 | Sat Dobriţa, Comuna Runcu, Gorj | 82,6 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 114 K RON | |
| 10 | 10.TIPAMARCOS SRLnou | Sat Topeşti, Oraş Tismana, Gorj | 81,2 %— | — | — | 25,9 K RON |
| 11 | 11.AIDA SRL▲ 78 | Loc. Curtişoara, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 78,8 %▲ 180,6 % | ▲ 180,6 % | 11,6 K RON | |
| 12 | 12.LG & A.C. SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 77,5 %— | — | — | 27,4 K RON |
| 13 | 13.VALIBOLDAN CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Câmpofeni, Comuna Arcani, Gorj | 76,7 %▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 152,8 K RON | |
| 14 | 14.MONTAGIMAR CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Glodeni, Comuna Bălăneşti, Gorj | 76,1 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 123,6 K RON | |
| 15 | 15.PROVLACONS SRL▲ 26 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 72,6 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 98,4 K RON | |
| 16 | 16.BUILDING TRUST COMPANY SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 71,3 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 103,8 K RON | |
| 17 | 17.RONSORLAV LOGISTIC SRL▲ 282 | Municipiul Motru, Gorj | 70,8 %— | — | 25,6 K RON | |
| 18 | 18.SOLID BLOK PREFABRICATE SRLnou | Sat Copăcioasa, Comuna Scoarta, Gorj | 70,1 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 19 | 19.SORIJUN 95 SRL▼ 6 | Sat Farcaseşti, Comuna Farcaseşti, Gorj | 68,2 %▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 104,8 K RON | |
| 20 | 20.ALPIN COSIMARICOM SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 67 %— | — | — | 56,1 K RON |
| 21 | 21.A-Z SYSTEMS 79 SRLnou | Sat Negomir, Comuna Negomir, Gorj | 66,9 %— | — | — | 207,2 K RON |
| 22 | 22.VINELDANIS 2014 SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 65,5 %— | — | — | 29 K RON |
| 23 | 23.CRYSTAL POOL 75 SRL▲ 124 | Loc. Târgu Cărbuneşti, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 65,4 %▲ 509 % | ▲ 509 % | 30,3 K RON | |
| 24 | 24.MARGICONS SRL▲ 61 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 65,1 %▲ 105,9 % | ▲ 105,9 % | 7,6 K RON | |
| 25 | 25.GIDPAVIM CONSTRUZZIONE SRL▲ 19 | Sat Dolceşti, Comuna Săuleşti, Gorj | 64,7 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 23 K RON | |
| 26 | 26.SYNTETIC GREEN PROIECT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 63,7 %— | — | — | 184,5 K RON |
| 27 | 27.WHY CHASSI 27 SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 62,9 %▼ 32 % | ▼ 32 % | 169,1 K RON | |
| 28 | 28.ECO-GAZ SRLnou | Sat Bibeşti, Comuna Săuleşti, Gorj | 62,7 %— | — | — | 181,5 K RON |
| 29 | 29.BLK BALIPREST SRLnou | Sat Croici, Comuna Mătăsari, Gorj | 61 %— | — | — | 20,8 K RON |
| 30 | 30.ALIZIDANI CONFECT SRL▲ 49 | Sat Albeni, Comuna Albeni, Gorj | 60,1 %▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 2,4 K RON | |
| 31 | 31.STILDECOR SRL▲ 25 | Sat Scoarta, Comuna Scoarta, Gorj | 60,1 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 27 K RON | |
| 32 | 32.CHIVDARION 2014 SRL-Dnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 60 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 33 | 33.SPEKTARSOL EX SRL▼ 12 | Loc. Bârseşti, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 59,3 %▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 153,4 K RON | |
| 34 | 34.OLADICONS 93 SRL▼ 19 | Sat Slivileşti, Comuna Slivileşti, Gorj | 58,6 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 29,8 K RON | |
| 35 | 35.INTER EXCELSIUS SRL▲ 30 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 57,8 %▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 39,4 K RON | |
| 36 | 36.G&D SYSTEM ONE SRLnou | Sat Bălăneşti, Comuna Bălăneşti, Gorj | 57,4 %— | — | — | 40,9 K RON |
| 37 | 37.SORIDA TRUCK SRL▲ 80 | Sat Calaparu, Comuna Borăscu, Gorj | 55,9 %▲ 215,9 % | ▲ 215,9 % | 157,2 K RON | |
| 38 | 38.SARADUMISOUND SRL▲ 160 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 55,7 %▲ 1.070,6 % | ▲ 1.070,6 % | 74,4 K RON | |
| 39 | 39.CHEPCONSTRUCT GOB SRLnou | Sat Bumbeşti-Piţic, Comuna Bumbeşti-Piţic, Gorj | 55,6 %— | — | — | 7,2 K RON |
| 40 | 40.TOBI&CRYS BAT SRL▲ 246 | Sat Bustuchin, Comuna Bustuchin, Gorj | 53,8 %▲ 53.660 % | ▲ 53.660 % | 3,9 K RON | |
| 41 | 41.TETRAS CONSTRUCT SRL▼ 9 | Sat Gura Susiţei, Comuna Ioneşti, Gorj | 53,6 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 151,9 K RON | |
| 42 | 42.MEDIA ART FOTO-VIDEO STUDIO S.R.L.▲ 405 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 53,3 %— | — | 22,3 K RON | |
| 43 | 43.OMICRON SRLnou | Sat Leleşti, Comuna Leleşti, Gorj | 53,2 %— | — | — | 77,7 K RON |
| 44 | 44.MARKDRUM CONSTRUCT SRL▲ 48 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 52,8 %▲ 89,8 % | ▲ 89,8 % | 751 K RON | |
| 45 | 45.RONEVACON SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 51,9 %▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 81,8 K RON | |
| 46 | 46.ROMLUCSTAR SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 51,7 %— | — | — | 121 K RON |
| 47 | 47.IUMYCONS SRL▲ 88 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 49,6 %▲ 290,9 % | ▲ 290,9 % | 135,1 K RON | |
| 48 | 48.IORCRIS CONSTRUCT 2014 SRLnou | Sat Murgeşti, Oraş Turceni, Gorj | 49,2 %— | — | — | 38,8 K RON |
| 49 | 49.VADIZVICONS SRLnou | Sat Izvoarele, Comuna Plopsoru, Gorj | 49,2 %— | — | — | 9,5 K RON |
| 50 | 50.CONSTRUCTORUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 332 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 48,5 %— | — | 2,9 K RON | |
| 51 | 51.LONATO CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Spahii, Comuna Turburea, Gorj | 48,3 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 136,6 K RON | |
| 52 | 52.FORAGE WATER SRL▼ 43 | Loc. Iezureni, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 47,3 %▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 90,9 K RON | |
| 53 | 53.VAZPRO IMPEX SRL▲ 66 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 47,3 %▲ 182,8 % | ▲ 182,8 % | 4,8 K RON | |
| 54 | 54.RABIHID PREST SRL▲ 108 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 47,1 %▲ 414,3 % | ▲ 414,3 % | 292,1 K RON | |
| 55 | 55.REXDIMOLUK SRL▲ 9 | Sat Leleşti, Comuna Leleşti, Gorj | 47 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 95,3 K RON | |
| 56 | 56.ALEDASOR INSTAL SRL▲ 331 | Sat Andreeşti, Comuna Vladimir, Gorj | 46,4 %— | — | 18,2 K RON | |
| 57 | 57.NYNEAPLAST SRL▲ 115 | Loc. Curtişoara, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 46,2 %▲ 531,6 % | ▲ 531,6 % | 38,4 K RON | |
| 58 | 58.CEBECONFAC SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 45,7 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 88,8 K RON | |
| 59 | 59.EMANIC INSTAL SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 45,3 %▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 6,7 K RON | |
| 60 | 60.IT VOLSTAR SECURITY SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 44,9 %— | — | — | 49,5 K RON |
| 61 | 61.CORINA&RADU SRL▲ 328 | Sat Săuleşti, Comuna Săuleşti, Gorj | 44,8 %— | — | 17,6 K RON | |
| 62 | 62.VPM ECOVALCONS SRL▼ 13 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 42,4 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 84,7 K RON | |
| 63 | 63.ADCRIS PACK SRLnou | Sat Bibeşti, Comuna Săuleşti, Gorj | 42,1 %— | — | 74,5 K RON | |
| 64 | 64.ILUMINABOGDI SRL▼ 17 | Sat Drăguţeşti, Comuna Drăguţeşti, Gorj | 41,7 %▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 149 K RON | |
| 65 | 65.CIVATRUST GRUP SRLnou | Sat Godineşti, Comuna Godineşti, Gorj | 41 %— | — | — | 173,5 K RON |
| 66 | 66.CADALMICONS SRLnou | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 40,8 %— | — | 19,6 K RON | |
| 67 | 67.ROMDAN CONSTRUCT IMPEX SRLnou | Sat Bâlteni, Comuna Bâlteni, Gorj | 40,6 %— | — | 4,2 K RON | |
| 68 | 68.STRADE SPEDITION SRL▲ 362 | Sat Baia de Fier, Comuna Baia de Fier, Gorj | 39,4 %— | — | 80,1 K RON | |
| 69 | 69.ANADYLAV CONSTRUCT SRL▲ 32 | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | 38,6 %▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 8,3 K RON | |
| 70 | 70.VILA PRAGES SRLnou | Sat Cernădia, Comuna Baia de Fier, Gorj | 38,1 %— | — | — | 61,6 K RON |
| 71 | 71.SORMAJCONS SRL▲ 304 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 37,5 %— | — | 9,2 K RON | |
| 72 | 72.DANIDECOR DINUT SRLnou | Sat Bucşana, Comuna Prigoria, Gorj | 37,4 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 73 | 73.RESTRUCTMEN CONS SRL▲ 377 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 36,4 %— | — | 21,8 K RON | |
| 74 | 74.CRISNEGREA DESIGN SERV SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 36 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 103,2 K RON | |
| 75 | 75.CADIART CONS SRL▲ 144 | Sat Timiseni, Comuna Farcaseşti, Gorj | 35,7 %▲ 936,3 % | ▲ 936,3 % | 72,5 K RON | |
| 76 | 76.BEL SERVICE SRLnou | Sat Poiana, Comuna Turburea, Gorj | 35,1 %— | — | — | 38,8 K RON |
| 77 | 77.ROMRAMIT SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 34,7 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 15,1 K RON | |
| 78 | 78.LEXSERCON 2010 SRLnou | Sat Izvoarele, Comuna Plopsoru, Gorj | 34,7 %— | — | — | 94,8 K RON |
| 79 | 79.PROCONVID CONSTRUCT SRL▼ 59 | Sat Bumbeşti-Piţic, Comuna Bumbeşti-Piţic, Gorj | 33,7 %▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 55 K RON | |
| 80 | 80.GIGOMNICONS SRL▲ 11 | Sat Sâmbotin, Comuna Schela, Gorj | 33,2 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 49 K RON | |
| 81 | 81.A&E DINOEM TRANS S.R.L.▼ 10 | Sat Baia de Fier, Comuna Baia de Fier, Gorj | 33,2 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 46,4 K RON | |
| 82 | 82.MATELMIN CONSTRUCT SRL▲ 235 | Sat Colţeşti, Comuna Logreşti, Gorj | 33,1 %— | — | 65 K RON | |
| 83 | 83.NIDUMCONS SRL▲ 107 | Sat Cursaru, Comuna Plopsoru, Gorj | 32,9 %▲ 505,9 % | ▲ 505,9 % | 116,3 K RON | |
| 84 | 84.FANTOREX SRL▲ 55 | Sat Valea Viei, Oraş Turceni, Gorj | 32,8 %▲ 178,1 % | ▲ 178,1 % | 138,8 K RON | |
| 85 | 85.JUPYCONS SRLnou | Sat Viersani, Comuna Jupâneşti, Gorj | 32 %— | — | 7,1 K RON | |
| 86 | 86.LIDANKAMAR SRL▼ 34 | Sat Strâmba Vulcan, Comuna Ciuperceni, Gorj | 31,7 %▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 31,4 K RON | |
| 87 | 87.ROXDRANI CONSTRUCT SRL▲ 268 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 31,2 %— | — | 2,9 K RON | |
| 88 | 88.TOTALTECHNIC CONSTRUCT SRL▲ 52 | Loc. Turceni, Oraş Turceni, Gorj | 30,9 %▲ 162,5 % | ▲ 162,5 % | 30,1 K RON | |
| 89 | 89.ALTEM EXCARB SRL▼ 47 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 30,5 %▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 86,5 K RON | |
| 90 | 90.RADBĂR GRUP SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 30,5 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 6,6 K RON | |
| 91 | 91.PANCHO SRLnou | Sat Cartiu, Comuna Turcineşti, Gorj | 29 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 92 | 92.INFOSTAR SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 28,3 %— | — | 22,6 K RON | |
| 93 | 93.CALINPEX SRL▲ 67 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 28,2 %▲ 202,8 % | ▲ 202,8 % | 62,3 K RON | |
| 94 | 94.ADINICUS CONSTRUCT SRL▲ 93 | Sat Cloşani, Comuna Padeş, Gorj | 28,1 %▲ 395,3 % | ▲ 395,3 % | 38,8 K RON | |
| 95 | 95.DEPOT SCS OPTIMUS SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 28 %— | — | — | 40,1 K RON |
| 96 | 96.DANIKINSTAL PREST S.R.L.nou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 27,8 %— | — | — | 16,3 K RON |
| 97 | 97.ASTRALUX SRL▼ 16 | Sat Barza, Comuna Dăneşti, Gorj | 27,7 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 223,2 K RON | |
| 98 | 98.NEVOMEX SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 27,5 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 8,4 K RON | |
| 99 | 99.DECOR SISTEM SRL▲ 113 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 27,5 %▲ 618,6 % | ▲ 618,6 % | 135,8 K RON | |
| 100 | 100.CONBEBY AGRO SRLnou | Sat Runcurel, Comuna Mătăsari, Gorj | 27,1 %— | — | — | 261 RON |
Codurile CAEN din construcții — Gorj
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
505 firme · 475,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
32 firme · 151,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
70 firme · 147,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
11 firme · 111,7 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
157 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
86 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
53 firme · 26,1 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
43 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
25 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
25 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
11 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
7 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 697,6 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
3 firme · 268,9 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
2 firme · 248 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 120 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 77,5 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 59,1 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 5 K RON