Top 100 firme — Activități de asistență medicală generală, Gorj după marjă netă în 2022
81 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -99,8 %, iar liderul atinge 97,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GUŢĂ UROMEDICAL SRL▲ 1 | Sat Moi, Comuna Bâlteni, Gorj | 97,5 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 86,2 K RON | |
| 2 | 2.D.M.V. MEDICAL S.R.L.▲ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 96,5 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 91,8 K RON | |
| 3 | 3.GINECO & ECHO GEAMĂNUMED SRL▲ 68 | Sat Turcineşti, Comuna Turcineşti, Gorj | 94,3 %▲ 452 % | ▲ 452 % | 23 K RON | |
| 4 | 4.OFMED SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 92 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 613,7 K RON | |
| 5 | 5.RADKOPREST SRL▼ 4 | Sat Arcani, Comuna Arcani, Gorj | 87,2 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 63,7 K RON | |
| 6 | 6.MEFOSAN MEDCAB S.R.L.nou | Sat Turcineşti, Comuna Turcineşti, Gorj | 85,5 %— | — | — | 284,3 K RON |
| 7 | 7.BDTMEDFORL S.R.L.nou | Sat Turcineşti, Comuna Turcineşti, Gorj | 82,7 %— | — | 75,8 K RON | |
| 8 | 8.HYPERION MEDICAL SRL▲ 7 | Municipiul Motru, Gorj | 80,4 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 921,4 K RON | |
| 9 | 9.LIVSTAN MED SRL= | Sat Cârbești, Comuna Drăguţeşti, Gorj | 78,7 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 19,1 K RON | |
| 10 | 10.GRIFLOMED SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 78,2 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 167,8 K RON | |
| 11 | 11.ELENILIMED SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 75,2 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 351,4 K RON | |
| 12 | 12.CHIRENDOMED S.R.L.▲ 27 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 74,8 %▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 56,3 K RON | |
| 13 | 13.TRM MED FAM SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 74,5 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 283,8 K RON | |
| 14 | 14.GUNFLORY-MED SRL▲ 6 | Oraş Turceni, Gorj | 73,8 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 241 K RON | |
| 15 | 15.FRALUC MED SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 73,2 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 219,6 K RON | |
| 16 | 16.SIMARMED SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 70,9 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 241,7 K RON | |
| 17 | 17.ALFA MED CABINET SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 70,7 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 320,8 K RON | |
| 18 | 18.MUCIUCIORA MED SERV SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 69 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 439,5 K RON | |
| 19 | 19.GABILUCMED 54 SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 68,8 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 226,3 K RON | |
| 20 | 20.CABIDOV SRL▼ 7 | Sat Tămăseşti, Comuna Băleşti, Gorj | 68,5 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 257,4 K RON | |
| 21 | 21.ROFAMED SRL▼ 4 | Sat Ciocadia, Comuna Bengeşti-Ciocadia, Gorj | 68,2 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 263,9 K RON | |
| 22 | 22.MOROSANA SRL▼ 3 | Loc. Târgu Cărbuneşti, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 67,6 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 262,6 K RON | |
| 23 | 23.CALOTĂ MED SRL= | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 67,2 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 308,8 K RON | |
| 24 | 24.SANITASLIFE PLANT SRL▲ 19 | Sat Pociovaliştea, Oraş Novaci, Gorj | 66,9 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 345,6 K RON | |
| 25 | 25.73 DCI MEDICONSULT SRL▼ 7 | Sat Covrigi, Comuna Văgiuleşti, Gorj | 66,4 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 258,3 K RON | |
| 26 | 26.VIOREANUMED SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 65,6 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 256,4 K RON | |
| 27 | 27.NEDO SAN SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 65,6 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 287,1 K RON | |
| 28 | 28.SMIANDRA SRL▼ 3 | Sat Câlnic, Comuna Câlnic, Gorj | 64 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 367,8 K RON | |
| 29 | 29.DASIMED SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 63,6 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 354,8 K RON | |
| 30 | 30.PINTAMED SRL▲ 3 | Sat Bumbeşti-Piţic, Comuna Bumbeşti-Piţic, Gorj | 63,3 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 276,7 K RON | |
| 31 | 31.CRISCODANMED SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 62,5 %— | — | 287,9 K RON | |
| 32 | 32.PEDMEDICA FV SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 62,3 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 251,7 K RON | |
| 33 | 33.SILIANMED SRL▲ 29 | Municipiul Motru, Gorj | 62,2 %▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 514,3 K RON | |
| 34 | 34.LOREIANIMED SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 61,7 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 256,8 K RON | |
| 35 | 35.DR. AVRAM NELIDA SRL▼ 9 | Sat Câlceşti, Comuna Godineşti, Gorj | 61,6 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 290 K RON | |
| 36 | 36.MYR-ECOB.MED SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 61,4 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 263,1 K RON | |
| 37 | 37.IONIMED SRL▲ 12 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 61,3 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 346,7 K RON | |
| 38 | 38.RIAMAMED SRL= | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 61,2 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 207,1 K RON | |
| 39 | 39.MEDHOMEGAV SRLnou | Sat Albeni, Comuna Albeni, Gorj | 60,3 %— | — | 140,5 K RON | |
| 40 | 40.ARIEL COMSERV SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 60 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 208,5 K RON | |
| 41 | 41.SONOMED FOX SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 59,4 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 188,2 K RON | |
| 42 | 42.SABMED SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 58,8 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 275,1 K RON | |
| 43 | 43.GABUDMED SRL▲ 13 | Sat Ceauru, Comuna Băleşti, Gorj | 58,8 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 309,4 K RON | |
| 44 | 44.DKM MEDFAM S.R.L.▼ 12 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 58,8 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 295 K RON | |
| 45 | 45.DIAVIS MEDICAL CENTER S.R.L.▲ 8 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 57,9 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 212,7 K RON | |
| 46 | 46.DRH MED SRL▼ 5 | Sat Roşia de Amaradia, Comuna Rosia de Amaradia, Gorj | 57,3 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 418,8 K RON | |
| 47 | 47.KRYA MEDFAM S.R.L.nou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 55,5 %— | — | — | 15,1 K RON |
| 48 | 48.OLARUSANMED SRL▼ 3 | Oraş Turceni, Gorj | 55,5 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 299,3 K RON | |
| 49 | 49.CIOCÎRDEL MED SRL▼ 18 | Sat Borăscu, Comuna Borăscu, Gorj | 55,5 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 170,6 K RON | |
| 50 | 50.DELIMEDFAM SRL▼ 13 | Sat Ciocadia, Comuna Bengeşti-Ciocadia, Gorj | 55,1 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 145,1 K RON | |
| 51 | 51.SIUDOR SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 54,7 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 228,2 K RON | |
| 52 | 52.DUMIMED SRL▼ 10 | Loc. Turceni, Oraş Turceni, Gorj | 54,5 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 226,8 K RON | |
| 53 | 53.SYMCHIRLAV MED SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 53,1 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 105,1 K RON | |
| 54 | 54.SAUDE MED SRL▼ 10 | Sat Urdari, Comuna Urdari, Gorj | 53 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 285,7 K RON | |
| 55 | 55.MIRAD CABMED SRL▼ 4 | Municipiul Motru, Gorj | 52,4 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 305,9 K RON | |
| 56 | 56.CABMELAMED SRL▼ 10 | Sat Strâmba Vulcan, Comuna Ciuperceni, Gorj | 52,4 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 367,4 K RON | |
| 57 | 57.ORVAS MEDICAL CENTER SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 51,3 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 226,3 K RON | |
| 58 | 58.HOMEOMED SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 50,9 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 156,9 K RON | |
| 59 | 59.TEOMSNIC SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 50,8 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 474,1 K RON | |
| 60 | 60.JJR NEUROMED S.R.L.▼ 56 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 49,3 %▼ 44 % | ▼ 44 % | 2,3 K RON | |
| 61 | 61.CHIRURGIA MÂINII S.R.L.▲ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 48,5 %▲ 81,9 % | ▲ 81,9 % | 45,3 K RON | |
| 62 | 62.NATIVAL MED S.R.L.▼ 35 | Sat Vladimir, Comuna Vladimir, Gorj | 46,5 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 136,6 K RON | |
| 63 | 63.MEDBRĂDI SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 46,4 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 163,4 K RON | |
| 64 | 64.CAB MEDFAM SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 42,8 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 99,6 K RON | |
| 65 | 65.ELOSAN MED SRL▼ 31 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 41,8 %▼ 30 % | ▼ 30 % | 119,4 K RON | |
| 66 | 66.ECHOSAN SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 38,3 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 126,9 K RON | |
| 67 | 67.DELBIM SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 36,7 %▲ 40 % | ▲ 40 % | 449,3 K RON | |
| 68 | 68.GRIKAMED 2013 SRLnou | Sat Rasova, Comuna Băleşti, Gorj | 36,4 %— | — | 131,3 K RON | |
| 69 | 69.SRPMED 69 SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 36 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 178,5 K RON | |
| 70 | 70.MEDICPLUS SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 35,2 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 256,6 K RON | |
| 71 | 71.SORIAMED SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 35 %▲ 92,5 % | ▲ 92,5 % | 27,8 K RON | |
| 72 | 72.CABHOLT MED SRL▼ 14 | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Gorj | 33,2 %▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 228,3 K RON | |
| 73 | 73.C&M MEDPRAXIS SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 30,1 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 106,3 K RON | |
| 74 | 74.CENTRU MEDICAL PENTRU SĂNĂTATE UMANĂ SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 13 %▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 397,8 K RON | |
| 75 | 75.MED CRIST SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 9 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 86,1 K RON | |
| 76 | 76.SOMEX SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 5,1 %— | — | 15,8 K RON | |
| 77 | 77.VIENA MEDCLINIC S.R.L.nou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 0,5 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 78 | 78.SANMED-MUN SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -10,1 %▼ 153,3 % | ▼ 153,3 % | -8,2 K RON | |
| 79 | 79.ROPRAX MEDICAL SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -36,1 %— | — | -11,2 K RON | |
| 80 | 80.ONCOMED SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | -89,6 %— | — | -24,1 K RON | |
| 81 | 81.MINAMED SRL▼ 31 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | -99,8 %▼ 300,5 % | ▼ 300,5 % | -1,7 K RON |