Top 100 firme — IT și comunicații, Giurgiu după marjă netă în 2020
124 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -2,2 %, iar liderul atinge 105,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GAM SOFT CONTA SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 105,7 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 109,9 K RON | |
| 2 | 2.DIGITAL FARMERS S.R.L.▲ 2 | Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 98 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 82,5 K RON | |
| 3 | 3.PATY SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 97 %— | — | 970 RON | |
| 4 | 4.SAPRON IT SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 97 %— | — | — | 11,6 K RON |
| 5 | 5.CREATIVE PIXELS MEDIA S.R.L.▲ 15 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 94 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 18,6 K RON | |
| 6 | 6.DEINDE CEREBRUM SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 93,3 %— | — | 351,9 K RON | |
| 7 | 7.GEO CONSULTING MANAGEMENT SRL▲ 12 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 93 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 112,6 K RON | |
| 8 | 8.PACIFIC GLOBAL OPERATIONS S.R.L.▲ 29 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 93 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 80,2 K RON | |
| 9 | 9.ESKIRA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 92,9 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 70,4 K RON | |
| 10 | 10.OPEN TECHNOLOGIES SRL▲ 6 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 92,2 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 262,9 K RON | |
| 11 | 11.WAR ENSEMBLE SRL▲ 11 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 92,2 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 29 K RON | |
| 12 | 12.CBI MUSIC SOUND RECORDS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 92 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 6,8 K RON | |
| 13 | 13.NSD SOFT S.R.L.▲ 19 | Sat Mogoşeşti, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 92 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 148,3 K RON | |
| 14 | 14.PLOT TWIST S.R.L.▼ 5 | Sat Grădiştea, Comuna Comana, Giurgiu | 91,7 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 20,8 K RON | |
| 15 | 15.VIRTUAL INTELLIGENCE S.R.L.nou | Sat Herăşti, Comuna Herăşti, Giurgiu | 90,8 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 16 | 16.XDATA SOFTWARE SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 90,7 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 6,8 K RON | |
| 17 | 17.PRESS MEDIA DESIGN S.R.L.▼ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 89,8 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 37,5 K RON | |
| 18 | 18.GEORGIS P SRL▲ 8 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 89 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 47 K RON | |
| 19 | 19.EVOLI TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 88,2 %— | — | — | 15,9 K RON |
| 20 | 20.TEAMDESIGNMEDIA SRL▼ 8 | Sat Toporu, Comuna Toporu, Giurgiu | 87,6 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 70,8 K RON | |
| 21 | 21.DIGITAL PATH AGENCY S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 87 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 22 | 22.UNUBY SOFTWARE S.R.L.▼ 5 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 86,4 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 213,1 K RON | |
| 23 | 23.FOX INTERACTIV MEDIA SRL▲ 31 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 84,7 %▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | 97,2 K RON | |
| 24 | 24.BV IT SOFTWARE SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 83,9 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 186,7 K RON | |
| 25 | 25.ANDI DER SERV SRL▼ 11 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 83,2 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 201,3 K RON | |
| 26 | 26.PIXELTIME WEB SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Câmpurelu, Comuna Colibaşi, Giurgiu | 81,1 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 27 | 27.BAMBINI SRL▼ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 80,6 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 173,5 K RON | |
| 28 | 28.GLOSOFT SOLUTIONS SRL▲ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 79,4 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 268,3 K RON | |
| 29 | 29.DINADINS SRL▲ 14 | Sat Frăteşti, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 79,4 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 494,3 K RON | |
| 30 | 30.VASCANDI SERVCONT S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 78,7 %— | — | — | 12,6 K RON |
| 31 | 31.ANDI SOFT SRL▼ 10 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 77,5 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 146,1 K RON | |
| 32 | 32.FINANCIAL PLANS ENTERPRISE SRL-Dnou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 77,2 %— | — | 38,9 K RON | |
| 33 | 33.DAN DRAGOȘ FREELANCER S.R.L.▼ 23 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 76,8 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 22,7 K RON | |
| 34 | 34.RISE SOFTWARE SRL▼ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 76 %0,0% | 0,0% | 912 RON | |
| 35 | 35.CONTENTSEO SRL▲ 12 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 75,2 %▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 111,1 K RON | |
| 36 | 36.GISOFT SRL▲ 31 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 72,4 %▲ 155,6 % | ▲ 155,6 % | 3,1 K RON | |
| 37 | 37.DANIC PRED COMPLET S.R.L.▲ 37 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 72,2 %▲ 233,5 % | ▲ 233,5 % | 46,6 K RON | |
| 38 | 38.CONTBUG SOFTWARE SRL▼ 10 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 72 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 175,9 K RON | |
| 39 | 39.WOLF BOOKS S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 71,8 %— | — | — | 23,6 K RON |
| 40 | 40.STATEFUL CONSULTING & DEVELOPMENT S.R.L.▲ 24 | Sat Cosoba, Comuna Cosoba, Giurgiu | 71,3 %▲ 131,5 % | ▲ 131,5 % | 61 K RON | |
| 41 | 41.ETERNAL SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 69,5 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 45,9 K RON | |
| 42 | 42.AUDIOLAB TEAM S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 67,2 %— | — | 25,5 K RON | |
| 43 | 43.VOLVER FILMS S.R.L.▼ 18 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 67,2 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 26,1 K RON | |
| 44 | 44.ONE IT SOLUTION S.R.L.nou | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 65,4 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 45 | 45.DIHEDRAL SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 64,9 %— | — | — | 28,1 K RON |
| 46 | 46.RM LOGISTIC OFFICE INTELLIGENT S.R.L.▲ 35 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 63,9 %▲ 411,9 % | ▲ 411,9 % | 242,2 K RON | |
| 47 | 47.PATY MEDIA SRL▲ 58 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 63,1 %— | — | 132,9 K RON | |
| 48 | 48.DIGITAL DYNAMICS SRL▼ 8 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 61,8 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 117,9 K RON | |
| 49 | 49.DUNAV MEDIA SRL▼ 15 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 60,8 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 62,9 K RON | |
| 50 | 50.NET CAFFE DANEZU S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 56,8 %— | — | — | 50,3 K RON |
| 51 | 51.TRILOBYTE NEW IMAGE S.R.L.nou | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Giurgiu | 56,5 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 52 | 52.LEAN SECURITY HELP SRL▼ 19 | Sat Suseni, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 54,3 %▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 159,4 K RON | |
| 53 | 53.CONTRASTE CULTURALE 2017 SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 53,2 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 22,9 K RON | |
| 54 | 54.SIDEWORK S.R.L.▼ 9 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 52,9 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 71 K RON | |
| 55 | 55.SPECTRA - IT SRL▲ 4 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 50,8 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 203,2 K RON | |
| 56 | 56.WORK SMARTER CONSULTING S.R.L.nou | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 49,8 %— | — | — | 6 K RON |
| 57 | 57.E-PLATFORM CONSULTING SRL▼ 21 | Sat Stoeneşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 46,8 %▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 55,8 K RON | |
| 58 | 58.PIDGIN HOST SRL▲ 27 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 45,4 %▲ 410,9 % | ▲ 410,9 % | 967,3 K RON | |
| 59 | 59.ROBERT SRM FILM SRL▼ 20 | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Giurgiu | 44 %▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 32,2 K RON | |
| 60 | 60.GEMA COMPROD SRL▲ 2 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 40,7 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 203,5 K RON | |
| 61 | 61.GABSOFT SRL▼ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 40,1 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 17,2 K RON | |
| 62 | 62.LITTERATUS SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 39,5 %— | — | — | 16 K RON |
| 63 | 63.LIFE IN CODES SOLUTIONS S.R.L.▲ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 35,3 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 64 | 64.SOFT SERVICE SOLUTIONS S.R.L.▲ 19 | Sat Moşteni, Comuna Ulmi, Giurgiu | 35,2 %▲ 215,3 % | ▲ 215,3 % | 127,4 K RON | |
| 65 | 65.FINCONSULT SMART SOLUTION S.R.L.▲ 43 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 34,9 %— | — | 12,7 K RON | |
| 66 | 66.RRR SOFTWARE SYSTEMS S.R.L.▼ 9 | Sat Cărpenişu, Comuna Găiseni, Giurgiu | 34,3 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 20,5 K RON | |
| 67 | 67.IDMEDIA SERV COMPANY SRL▲ 37 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 29,3 %— | — | 12,3 K RON | |
| 68 | 68.RED CAT CORPORATION SRL▲ 26 | Sat Moşteni, Comuna Ulmi, Giurgiu | 29,1 %— | — | 72,3 K RON | |
| 69 | 69.EDY LASSEL COM SRL▼ 23 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 28,6 %▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 14 K RON | |
| 70 | 70.PATI NEWS SRL▼ 19 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 27 %▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 41,5 K RON | |
| 71 | 71.SAGES SISTEM SRL▼ 19 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 26,5 %▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 123,5 K RON | |
| 72 | 72.NETDESIGN SRL▼ 7 | Sat Plopşoru, Comuna Daia, Giurgiu | 25,9 %▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 89,9 K RON | |
| 73 | 73.IOANA SRL▼ 20 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 25,9 %▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 7,3 K RON | |
| 74 | 74.LOW SALT S.R.L.▲ 12 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 25,8 %▲ 222,1 % | ▲ 222,1 % | 23,7 K RON | |
| 75 | 75.ADD TELCO MOBILE S.R.L.▼ 4 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 25,2 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 128,6 K RON | |
| 76 | 76.LOMBARDO SOFTWARE SRL▼ 18 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 25 %▼ 34 % | ▼ 34 % | 27,1 K RON | |
| 77 | 77.PRO IT GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 22,5 %▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 97,1 K RON | |
| 78 | 78.NEXT RISESOFT SRL▲ 13 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 21,4 %▲ 485,5 % | ▲ 485,5 % | 37,4 K RON | |
| 79 | 79.PAMRO BUSINESS SOLUTIONS SRL▼ 6 | Sat Obedeni, Comuna Bucşani, Giurgiu | 20 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 180,6 K RON | |
| 80 | 80.DAKOTA GRUP SRL▼ 14 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 19,1 %▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 37,6 K RON | |
| 81 | 81.IT MANAGEMENT HQ S.R.L.▲ 1 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 18,5 %▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 56,7 K RON | |
| 82 | 82.INTERNET PUBLISHING SRL▼ 47 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 18,2 %▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 1 K RON | |
| 83 | 83.BBS DIGITAL FACTORY S.R.L.nou | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 18,1 %— | — | — | 15,6 K RON |
| 84 | 84.CREATIVE EUROSOLUTIONS S.R.L.▼ 57 | Sat Hotarele, Comuna Hotarele, Giurgiu | 17,6 %▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 14,6 K RON | |
| 85 | 85.PROINET WIRELESS SRL▼ 37 | Sat Cosoba, Comuna Cosoba, Giurgiu | 17,3 %▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 12,7 K RON | |
| 86 | 86.AT PLAN S.R.L.▲ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 16,5 %▲ 528,1 % | ▲ 528,1 % | 178,9 K RON | |
| 87 | 87.PRINT SAMBI SRL▲ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 15 %— | — | 12,3 K RON | |
| 88 | 88.TAKO SYSTEM SERVICES S.R.L.▼ 4 | Sat Uzunu, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 12,9 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 31,9 K RON | |
| 89 | 89.DONA UNIQUE VISION S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 11,7 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 90 | 90.ADDVICES MEDIA DEVELOPMENT SRL▼ 20 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 11,3 %▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 31,4 K RON | |
| 91 | 91.BRINKMAN EUROLINK SRL▼ 19 | Sat Gogoşari, Comuna Gogoşari, Giurgiu | 9,2 %▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 17,8 K RON | |
| 92 | 92.MONITECH DIGITAL SOLUTIONS S.R.L.▼ 69 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 8,9 %▼ 89,1 % | ▼ 89,1 % | 4 K RON | |
| 93 | 93.THE PARTY SQUAD S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 8,8 %— | — | — | 3,8 K RON |
| 94 | 94.ELECTROMEC SRL▼ 19 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 7 %▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | 3,2 K RON | |
| 95 | 95.AVECO SRL▲ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 6,6 %— | — | 3,3 K RON | |
| 96 | 96.INFO GRUP SRL▼ 8 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5,6 %0,0% | 0,0% | 149,9 K RON | |
| 97 | 97.ROMPROD SRL▼ 36 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5,3 %▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | 856 RON | |
| 98 | 98.SARECO SOFTWARE CONCEPT S.R.L.▼ 22 | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 2,2 %▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | 22,4 K RON | |
| 99 | 99.TIRIRIRI MUSIC SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,8 %— | — | 2 K RON | |
| 100 | 100.IT DATA AND SYSTEMS PROTECTION S.R.L.▼ 10 | Sat Zorile, Comuna Grădinari, Giurgiu | -2,2 %▼ 156,3 % | ▼ 156,3 % | -1,6 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Giurgiu
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
63 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
20 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
10 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
18 firme · 6 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
6 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
20 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
7 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
8 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
5 firme · 671,2 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
4 firme · 622,5 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
6 firme · 581,9 K RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
5 firme · 426,1 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
7 firme · 409,4 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
6 firme · 407,5 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
3 firme · 335,3 K RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
5 firme · 220,8 K RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 169 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
2 firme · 102,3 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
1 firme · 62,7 K RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
1 firme · 36,2 K RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 30 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
1 firme · 25 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
1 firme · 22,5 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 0 RON