Top 100 firme — Transport și depozitare, Galați după marjă netă în 2013
636 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 26,3 %, iar liderul atinge 195,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ULY TRANSPORT SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 195,9 %▲ 178,8 % | ▲ 178,8 % | 357,1 K RON | |
| 2 | 2.NAVTRANS 2 SRL▲ 4 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 130,5 %▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 89,4 K RON | |
| 3 | 3.COSNICTRANS BEST SRL▲ 565 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 118,3 %— | — | 8,2 K RON | |
| 4 | 4.ROZMARIN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 97,5 %— | — | 195 RON | |
| 5 | 5.LAHAIM TRADE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 96,5 %— | — | — | 218,2 K RON |
| 6 | 6.KELLYTRANS SRLnou | Sat Frumuşiţa, Comuna Frumuşiţa, Galaţi | 95,2 %— | — | — | 23,2 K RON |
| 7 | 7.CONIMARYUBO TRANS SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 89,5 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 8 | 8.CLAUDEL TRANS SRL▲ 36 | Sat Nărteşti, Comuna Gohor, Galaţi | 81,3 %▲ 204,3 % | ▲ 204,3 % | 3,7 K RON | |
| 9 | 9.R.E.D. POST SRL-Dnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 76,6 %— | — | — | 271 RON |
| 10 | 10.GEONIC MOTORS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 73,8 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 34,5 K RON | |
| 11 | 11.HIPNOTIC-F SRL▲ 6 | Comuna Lieşti, Galaţi | 69,9 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 48,2 K RON | |
| 12 | 12.METRO CURIER SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 65,9 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 13 | 13.MOLDCRYS TAX SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 65,8 %— | — | — | 674 RON |
| 14 | 14.BUJOR TRIOMAR SRLnou | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 64,6 %— | — | — | 176,5 K RON |
| 15 | 15.VERIUL TIME SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 64 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 31,9 K RON | |
| 16 | 16.VALADI SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 61,9 %▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 14,3 K RON | |
| 17 | 17.IORDENISS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 61 %— | — | — | 11,3 K RON |
| 18 | 18.TRENTINA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 57,7 %— | — | 22,4 K RON | |
| 19 | 19.MIHALEX CURIER SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 57,7 %— | — | — | 16,6 K RON |
| 20 | 20.EDYBAD COM SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 57,5 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 38,6 K RON | |
| 21 | 21.RAA BURN SRLnou | Sat Frumuşiţa, Comuna Frumuşiţa, Galaţi | 56,7 %— | — | — | 14,3 K RON |
| 22 | 22.JUNIOR SPEED TRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 55,7 %— | — | — | 28,5 K RON |
| 23 | 23.HIDROMECANICA SRL▲ 42 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 53,9 %▲ 213,4 % | ▲ 213,4 % | 863,5 K RON | |
| 24 | 24.CIPBAY SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 52,7 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 126,5 K RON | |
| 25 | 25.DARYTRANS & LOR SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 52,7 %▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 77,5 K RON | |
| 26 | 26.XANTHORIA SRL▲ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 52,6 %▲ 153,3 % | ▲ 153,3 % | 43,8 K RON | |
| 27 | 27.GEOLINI SRL▲ 46 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 52,2 %▲ 227,1 % | ▲ 227,1 % | 16,8 K RON | |
| 28 | 28.ANDRIEŞ PETREANU SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,7 %— | — | — | 24,8 K RON |
| 29 | 29.FANTOMA SRL▲ 381 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 50,1 %— | — | 25,9 K RON | |
| 30 | 30.GIOCONDA GIORGIANA SRL▲ 230 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 49,6 %▲ 6.981,4 % | ▲ 6.981,4 % | 21,9 K RON | |
| 31 | 31.SVS TRANSRYKY SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 48,1 %— | — | — | 135,2 K RON |
| 32 | 32.ARCHER DANUBE & BROTHERS SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46,7 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 461,5 K RON | |
| 33 | 33.CIP COURIER SRL▲ 500 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46,1 %— | — | 6,8 K RON | |
| 34 | 34.TULY TRANS MR SRL▲ 533 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46,1 %— | — | 52,7 K RON | |
| 35 | 35.ACSMAR TRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 45,4 %— | — | — | 50,8 K RON |
| 36 | 36.EXPRESS WAY SRLnou | Sat Ciorăşti, Comuna Priponeşti, Galaţi | 44,6 %— | — | — | 14,3 K RON |
| 37 | 37.NIKYT DRIVE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 44 %▲ 1.506,9 % | ▲ 1.506,9 % | 60,8 K RON | |
| 38 | 38.LNL SERVICE GROUP SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 44 %▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 41,7 K RON | |
| 39 | 39.MRLNED SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 43,8 %— | — | — | 13,8 K RON |
| 40 | 40.EDUMARIO PROMPT SRL▼ 30 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 43,6 %▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 9,5 K RON | |
| 41 | 41.VERA FLU SRL▼ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 42,2 %▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 22,6 K RON | |
| 42 | 42.HALINAS SRL▲ 352 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 42,2 %— | — | 7,6 K RON | |
| 43 | 43.SPEED TAXI SRL▲ 405 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41,9 %— | — | 2,9 K RON | |
| 44 | 44.INGRADI TRANSPORT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41,1 %— | — | — | 61 K RON |
| 45 | 45.ANDBIA SRL▲ 396 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 40,8 %— | — | 17,7 K RON | |
| 46 | 46.IVAN SURVEY & CO SRL▲ 504 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,4 %— | — | 18,4 K RON | |
| 47 | 47.ALIONA C.T. SRL▲ 277 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,3 %— | — | 14,4 K RON | |
| 48 | 48.ADIRAR SRL▲ 50 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,3 %▲ 251,4 % | ▲ 251,4 % | 62,4 K RON | |
| 49 | 49.STELTTRANS SRL▲ 433 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,1 %— | — | 30,7 K RON | |
| 50 | 50.COSMIR TRANS SRL▲ 83 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 39,4 %▲ 504,6 % | ▲ 504,6 % | 174,4 K RON | |
| 51 | 51.FELODIANA SRL▲ 38 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 38,5 %▲ 207,7 % | ▲ 207,7 % | 21,4 K RON | |
| 52 | 52.ANNAIS TRANSARY SRL▼ 38 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Galaţi | 37,2 %▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 6,8 K RON | |
| 53 | 53.ADYTRANS EXPEDITION SRL▲ 129 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 37,1 %▲ 904,6 % | ▲ 904,6 % | 99,5 K RON | |
| 54 | 54.FREE TAXI SRL▲ 80 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 37 %▲ 471,1 % | ▲ 471,1 % | 49,3 K RON | |
| 55 | 55.SER TRANS AA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36,1 %— | — | — | 11,9 K RON |
| 56 | 56.BIATRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36,1 %— | — | 43,1 K RON | |
| 57 | 57.MIMI LUMY TRANS SRL▲ 234 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35,9 %▲ 18.794,7 % | ▲ 18.794,7 % | 51,3 K RON | |
| 58 | 58.VALIOVAL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35,7 %— | — | — | 38,8 K RON |
| 59 | 59.ILIUŢĂ TAXI SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35,5 %— | — | — | 12,3 K RON |
| 60 | 60.DONION SRL▲ 428 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,8 %— | — | 875 RON | |
| 61 | 61.CYM - TRANS - TINA SRL▲ 85 | Sat Chiraftei, Comuna Măstăcani, Galaţi | 34,8 %▲ 508 % | ▲ 508 % | 75,6 K RON | |
| 62 | 62.AGL 4 LAURA SRL▲ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,6 %▲ 136 % | ▲ 136 % | 62 K RON | |
| 63 | 63.TAVOMIR SRL▼ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,2 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 31,7 K RON | |
| 64 | 64.MARELINV SRL▲ 144 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,1 %▲ 1.386,9 % | ▲ 1.386,9 % | 26,5 K RON | |
| 65 | 65.NAVROM BAC SRL▼ 33 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 33,7 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 4 mil. RON | |
| 66 | 66.NAIMAN VIO SRL▲ 106 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 33,3 %▲ 686,8 % | ▲ 686,8 % | 26,5 K RON | |
| 67 | 67.LAURIAMANDI SRL▲ 366 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,9 %— | — | 47,1 K RON | |
| 68 | 68.VIOALEX ROXANDA SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,8 %▲ 87 % | ▲ 87 % | 31,3 K RON | |
| 69 | 69.GROUP TRANSTAX MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,8 %— | — | 37,2 K RON | |
| 70 | 70.NEVADA TRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,5 %— | — | — | 95,8 K RON |
| 71 | 71.VIRCRIS TRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,4 %— | — | — | 6,3 K RON |
| 72 | 72.BAMBAM STAR SRL▲ 93 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,3 %▲ 619,2 % | ▲ 619,2 % | 56 K RON | |
| 73 | 73.NEW MAGIS A.M. SRL▲ 76 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,1 %▲ 498,7 % | ▲ 498,7 % | 10,2 K RON | |
| 74 | 74.ALYDI TRANS M SRL▲ 316 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,9 %— | — | 22,7 K RON | |
| 75 | 75.BEST MARINE SHIPPING SRL▼ 63 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,6 %▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 75,3 K RON | |
| 76 | 76.CRISTOPHER TRANS SRL▲ 75 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,6 %▲ 496,4 % | ▲ 496,4 % | 56,9 K RON | |
| 77 | 77.NOELA SRL▲ 78 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,6 %▲ 531 % | ▲ 531 % | 62,5 K RON | |
| 78 | 78.GRILUS SRL▲ 99 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,3 %▲ 645,6 % | ▲ 645,6 % | 27,5 K RON | |
| 79 | 79.SORKHADA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,2 %— | — | — | 10 K RON |
| 80 | 80.EDI-REL TRANS SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,8 %▲ 117,6 % | ▲ 117,6 % | 28,4 K RON | |
| 81 | 81.MARSOB STAR SRL▲ 41 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,7 %▲ 285,1 % | ▲ 285,1 % | 12,7 K RON | |
| 82 | 82.ANICRISAUR TRANS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,7 %— | — | — | 22,6 K RON |
| 83 | 83.VEG UNIVERS SRL▲ 425 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,7 %— | — | 64,4 K RON | |
| 84 | 84.DULY ROUTE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,6 %— | — | — | 10,9 K RON |
| 85 | 85.MKY TRANS SRLnou | Sat Nicopole, Comuna Drăguşeni, Galaţi | 28,9 %— | — | — | 29,2 K RON |
| 86 | 86.ANGELEMAR TRANSPORT SRL▲ 274 | Sat Slobozia Conachi, Comuna Slobozia Conachi, Galaţi | 28,9 %— | — | 60,4 K RON | |
| 87 | 87.MARIO SANTALENA SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28,6 %▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 41,8 K RON | |
| 88 | 88.ROBYADAJ SRL▲ 417 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28,2 %— | — | 18,4 K RON | |
| 89 | 89.LOGISTIK MALAXA SRL▲ 498 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,7 %— | — | 35,9 K RON | |
| 90 | 90.AMBRA DRIVE 8 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,7 %— | — | — | 15,5 K RON |
| 91 | 91.JOJOTRANS 2012 SRL▼ 13 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 27,4 %▲ 79 % | ▲ 79 % | 38,1 K RON | |
| 92 | 92.MIMI COCO TRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,4 %— | — | — | 23 K RON |
| 93 | 93.PYOTRANS SRL▼ 35 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,3 %▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 11 K RON | |
| 94 | 94.ADMIALDA SRL▲ 273 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,9 %— | — | 29,3 K RON | |
| 95 | 95.C&C 13 TRANS SRLnou | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 26,8 %— | — | — | 41,5 K RON |
| 96 | 96.A NEW AGE TAXI SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,8 %— | — | — | 8,6 K RON |
| 97 | 97.RIVER TRANS SRL▲ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,8 %▲ 283,2 % | ▲ 283,2 % | 260,2 K RON | |
| 98 | 98.DEECOGAL 07 SRL-D▼ 78 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,5 %▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 145,3 K RON | |
| 99 | 99.RAADI 20 OLC SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,4 %— | — | — | 5,4 K RON |
| 100 | 100.NASTA GIULMAR SRL▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,3 %▲ 266,5 % | ▲ 266,5 % | 21,7 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Galați
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
623 firme · 980 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
11 firme · 299,8 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
43 firme · 254,7 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
17 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
13 firme · 61,1 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
13 firme · 47,9 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
110 firme · 38,6 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
5 firme · 38 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
111 firme · 36,1 mil. RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
3 firme · 26,5 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
288 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
43 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
37 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
76 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 418,5 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
1 firme · 71 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 0 RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 0 RON