Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Galați după marjă netă în 2010
950 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 19,7 %, iar liderul atinge 283,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PNEU - SERVICE SA▲ 1.022 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 283,7 %— | — | 235,5 K RON | |
| 2 | 2.NUTRIVITA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 94,6 %— | — | — | 191,8 K RON |
| 3 | 3.SHIPREPAIRS SRL▲ 361 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 76,1 %▲ 3.993,6 % | ▲ 3.993,6 % | 160,8 K RON | |
| 4 | 4.BORS COMPROD SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 74,7 %— | — | 5,8 K RON | |
| 5 | 5.TECRIS GOLD SRL▲ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 73,4 %▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 5,2 K RON | |
| 6 | 6.LUSTA CONS SRL▲ 48 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 72,9 %▲ 120,3 % | ▲ 120,3 % | 13,5 K RON | |
| 7 | 7.PRODOSTAR SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 71,2 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 25 K RON | |
| 8 | 8.REFSIDER SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68,4 %— | — | — | 146,1 K RON |
| 9 | 9.LILIOT STYL SRL▲ 995 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 67,4 %— | — | 6,7 K RON | |
| 10 | 10.ECOMATIC SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 67,3 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 8,5 K RON | |
| 11 | 11.PRONAVSERV STEEL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 64,1 %— | — | — | 120,5 K RON |
| 12 | 12.SUAH SRL▲ 968 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 62 %— | — | 40,4 K RON | |
| 13 | 13.TAZMANIA SRL▲ 979 | Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti, Galaţi | 61 %— | — | 6,4 K RON | |
| 14 | 14.PANMIVA PROD COM SERV IMPEX SRL▲ 47 | Sat Umbrăreşti-Deal, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 60,9 %▲ 99,9 % | ▲ 99,9 % | 54,3 K RON | |
| 15 | 15.AGROMEC CUCA SAnou | Comuna Cuca, Galaţi | 59,5 %— | — | 126,9 K RON | |
| 16 | 16.TEOCOM SRL▲ 886 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 57,4 %— | — | 243,4 K RON | |
| 17 | 17.TIMANA PREST SRL▲ 706 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 56,9 %— | — | 63,2 K RON | |
| 18 | 18.SWISS LABOSTOM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 56,4 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 19 | 19.AMSTING SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 55,4 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 9,9 K RON | |
| 20 | 20.LUMI-PROD SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 55 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 24,1 K RON | |
| 21 | 21.VAPLEN MECPREST SRL▲ 43 | Sat Suceveni, Comuna Suceveni, Galaţi | 54,7 %▲ 84 % | ▲ 84 % | 47 K RON | |
| 22 | 22.GEAMAL TERM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 52 %— | — | — | 16,6 K RON |
| 23 | 23.CORONARO SYSTEM SRL▲ 593 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 51,1 %— | — | 195,8 K RON | |
| 24 | 24.IZOCASNICA GVS SRL▲ 204 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 49,3 %▲ 540,7 % | ▲ 540,7 % | 12,9 K RON | |
| 25 | 25.TABSTAR SRL▲ 537 | Sat Hanu Conachi, Comuna Fundeni, Galaţi | 48,5 %— | — | 69,8 K RON | |
| 26 | 26.ALCREDO CONSTRUCT SRL▲ 918 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 48,2 %— | — | 16,9 K RON | |
| 27 | 27.GUSTOS SRL▲ 907 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 47,6 %— | — | 80,5 K RON | |
| 28 | 28.RENEKORP ALINIAMENT SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 45,9 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 213,6 K RON | |
| 29 | 29.ISAURSALTEX CONF SRL▲ 85 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 44,5 %▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | 24,5 K RON | |
| 30 | 30.COMPANY MED SRL▲ 3 | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 44,4 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 31 | 31.RAEMGAL SERVICE SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 44,4 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 174,8 K RON | |
| 32 | 32.LEFT 08 SRL▲ 624 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 44,3 %— | — | 14,8 K RON | |
| 33 | 33.CLEANWORK SRL▲ 102 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Galaţi | 44,1 %▲ 167,7 % | ▲ 167,7 % | 315,5 K RON | |
| 34 | 34.EPOMETSERV SRL▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 44 %▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 16,8 K RON | |
| 35 | 35.PROACTEL SRL▲ 801 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 43,9 %— | — | 44,6 K RON | |
| 36 | 36.GALMOPAN GRUP SRL▲ 41 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 43,8 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 4,4 K RON | |
| 37 | 37.ROMSIDGAL PROD SRL▲ 739 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 43,8 %— | — | 132,6 K RON | |
| 38 | 38.RAZART SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 43,8 %— | — | — | 16,1 K RON |
| 39 | 39.NAVMARO SRL▲ 77 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 42,7 %▲ 134,1 % | ▲ 134,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 40 | 40.BUNMET SRL▲ 554 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 42,4 %— | — | 33,6 K RON | |
| 41 | 41.SAVMONT SRL▼ 34 | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 40,7 %▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 291 K RON | |
| 42 | 42.WHITE BRILIANT 2000 SRL▲ 156 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39,1 %▲ 288,4 % | ▲ 288,4 % | 6,7 K RON | |
| 43 | 43.BESTGALCOM SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 38,3 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 15,4 K RON | |
| 44 | 44.NAVALCLEAN CONSULT SRL▲ 643 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 38,1 %— | — | 53 K RON | |
| 45 | 45.PUŢANU MARIUS SRL▲ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 37,8 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 9,3 K RON | |
| 46 | 46.DIŢU PROD 2010 SRLnou | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Galaţi | 37,6 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 47 | 47.METNAV PREST SRL▼ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36,6 %▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 42,7 K RON | |
| 48 | 48.START AGRO CONSULT SRLnou | Sat Cuca, Comuna Cuca, Galaţi | 36,1 %— | — | — | 51,6 K RON |
| 49 | 49.Q FACTOR SRL▼ 33 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 35,8 %▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 56,3 K RON | |
| 50 | 50.QUAINTEX SRL▲ 873 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 35,7 %— | — | 760 K RON | |
| 51 | 51.MARINE ELECTRIC STEELWORK SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35,7 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 52 | 52.BAIOS TIN SRLnou | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 35 %— | — | — | 19,4 K RON |
| 53 | 53.RASIGCOM SRL▲ 716 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 33,1 %— | — | 19,3 K RON | |
| 54 | 54.AV MARINE SHIPBUILDING SRL▲ 21 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 32,5 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 3,3 K RON | |
| 55 | 55.TANOMAX SRLnou | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 32,3 %— | — | — | 26,2 K RON |
| 56 | 56.ACTIVE INVEST SRL▲ 745 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32 %— | — | 66,7 K RON | |
| 57 | 57.ANSI PRODUCTION SRL▲ 42 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,5 %▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 21,4 K RON | |
| 58 | 58.SERV NAV CD SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,3 %— | — | — | 19,9 K RON |
| 59 | 59.GRESTCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,3 %— | — | — | 75,4 K RON |
| 60 | 60.ADESTRA STAR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,3 %— | — | — | 224,2 K RON |
| 61 | 61.TIDORA SRL▲ 714 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,1 %— | — | 18 K RON | |
| 62 | 62.DMS ELECTRONICS SRL▲ 511 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,7 %— | — | 32,7 K RON | |
| 63 | 63.INA COMEXIM SRLnou | Comuna Drăgăneşti, Galaţi | 29,5 %— | — | 11 K RON | |
| 64 | 64.ROTOTRANS SRL▲ 162 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,2 %▲ 275,6 % | ▲ 275,6 % | 74,3 K RON | |
| 65 | 65.DAVI'S DESIGN SRL▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28,9 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 467,3 K RON | |
| 66 | 66.ALTEXIM SRL▲ 892 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28,2 %— | — | 9,1 K RON | |
| 67 | 67.FRIGOREX SRL▲ 93 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28,2 %▲ 107,1 % | ▲ 107,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 68 | 68.INFORMEDIA GL SRL▲ 741 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28,1 %— | — | 31,9 K RON | |
| 69 | 69.ROMCRO LIFT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 70 | 70.S&M INSTRUMENTS SRL▼ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,8 %▼ 28 % | ▼ 28 % | 15,5 K RON | |
| 71 | 71.GINA PAN ST SRLnou | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 26,9 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 72 | 72.AGROPREST SRL▲ 681 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 26,7 %— | — | 28,6 K RON | |
| 73 | 73.BELMOPAN SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 25,9 %— | — | — | 39,2 K RON |
| 74 | 74.GROM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,8 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 75 | 75.WALTERINDUSTRIEN RO SRL▲ 381 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,8 %▲ 4.127,9 % | ▲ 4.127,9 % | 181,1 K RON | |
| 76 | 76.ABC SRL▼ 8 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 25,7 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 664,1 K RON | |
| 77 | 77.SADAUR SRL▲ 614 | Sat Nicoreşti, Comuna Nicoreşti, Galaţi | 25,5 %— | — | 15,2 K RON | |
| 78 | 78.DUREMAC SRL▼ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,3 %▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 25,5 K RON | |
| 79 | 79.CINCU SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 24,7 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 11,8 K RON | |
| 80 | 80.LEONE MOTOR SRL▲ 706 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 24,6 %— | — | 17,5 K RON | |
| 81 | 81.RECICLARE RESURSE CHIMICE SRLnou | Sat Ţepu, Comuna Ţepu, Galaţi | 24,3 %— | — | — | 18,9 K RON |
| 82 | 82.NORDICA SRL▲ 115 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 24,2 %▲ 140,1 % | ▲ 140,1 % | 76,2 K RON | |
| 83 | 83.RAMONA SI SANDEL SRL▲ 559 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23,6 %— | — | 7,1 K RON | |
| 84 | 84.FRANCU ROMANIA S.R.L.▲ 57 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23,3 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 85 | 85.AGRICULTORUL SRL▲ 82 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 23,3 %▲ 77,6 % | ▲ 77,6 % | 686 K RON | |
| 86 | 86.ELECTRIC NAVINSTAL SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,7 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 815,6 K RON | |
| 87 | 87.COMPANIA OPREA SRLnou | Sat Munteni, Comuna Munteni, Galaţi | 22,3 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 306,8 K RON | |
| 88 | 88.BUTAN GRUP SRL▲ 182 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,3 %▲ 365 % | ▲ 365 % | 2,1 mil. RON | |
| 89 | 89.CONTEMPO TEX SRL▲ 670 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,3 %— | — | 38 K RON | |
| 90 | 90.GANAMO CONSTRUCT SRL▲ 931 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,1 %— | — | 117,7 K RON | |
| 91 | 91.MARMET CONSTRUCT SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,1 %▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 643,6 K RON | |
| 92 | 92.SALEXDENT SRL▲ 589 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,4 %— | — | 25,7 K RON | |
| 93 | 93.GARMENTS & GLOVES SRL▲ 403 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 21,2 %▲ 8.360 % | ▲ 8.360 % | 414,2 K RON | |
| 94 | 94.GLOBAL METAL SRL▲ 255 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,9 %▲ 833,9 % | ▲ 833,9 % | 23,7 K RON | |
| 95 | 95.M.ICHIM SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,6 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 449,1 K RON | |
| 96 | 96.AQUAFISH SRL▲ 94 | Sat Fârţăneşti, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 20,5 %▲ 96 % | ▲ 96 % | 117,7 K RON | |
| 97 | 97.STIL CONTAINER SRL▲ 51 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,4 %▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 77,1 K RON | |
| 98 | 98.PLASTIMET SRL▲ 313 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 20,4 %▲ 1.754,6 % | ▲ 1.754,6 % | 13,7 K RON | |
| 99 | 99.ACCED GRUP SRL▼ 11 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 20,3 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 203,2 K RON | |
| 100 | 100.CIOT SRL▲ 526 | Sat Gohor, Comuna Gohor, Galaţi | 19,7 %— | — | 10,1 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Galați
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
7 firme · 941 mil. RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
34 firme · 600,4 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
165 firme · 388,9 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
5 firme · 344,5 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
162 firme · 203 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
7 firme · 176,1 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
30 firme · 170,5 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
8 firme · 167,9 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
28 firme · 163,4 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
17 firme · 154,4 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
3 firme · 145 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
53 firme · 142,2 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
13 firme · 135,7 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
3 firme · 135,5 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
4 firme · 86,2 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
42 firme · 85,8 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
21 firme · 76,3 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
4 firme · 72,7 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
2 firme · 68,1 mil. RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 66,2 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
41 firme · 65,3 mil. RON
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
1 firme · 60,4 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
19 firme · 58,3 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
13 firme · 55 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
5 firme · 43,7 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
12 firme · 42,5 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
5 firme · 40,7 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
5 firme · 30,3 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
4 firme · 29,9 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
3 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
38 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 2552
Tratamente termice ale metalelor
2 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
52 firme · 23 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
26 firme · 22,8 mil. RON
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 20,4 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
10 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 2432
Laminare la rece a benzilor înguste
1 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
35 firme · 17 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
4 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
9 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
30 firme · 14 mil. RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
6 firme · 14 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
11 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
4 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
16 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 2454
Turnarea altor metale neferoase
1 firme · 11 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
3 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 9 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
27 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
13 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
14 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
1 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
4 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
8 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
2 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
2 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 2821
Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor
1 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 2592
Fabricarea ambalajelor ușoare din metal
1 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
3 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
14 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
7 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
7 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
5 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
1 firme · 5 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
18 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
4 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
35 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2311
Fabricarea sticlei plate
1 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
30 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
10 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
5 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
5 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
4 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
6 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
9 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 1104
Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
7 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
3 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
8 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2893
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2451
Turnarea fontei
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2120
Fabricarea preparatelor farmaceutice
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2733
Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
1 firme · 986,1 K RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
3 firme · 970 K RON
CAEN 2225
Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
2 firme · 936,2 K RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
1 firme · 922 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
1 firme · 808,1 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
7 firme · 745,7 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
4 firme · 704,7 K RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
2 firme · 670,2 K RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
1 firme · 645,3 K RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
8 firme · 626,1 K RON
CAEN 2630
Fabricarea echipamentelor de comunicații
2 firme · 573,6 K RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
5 firme · 551,2 K RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
6 firme · 530,2 K RON
CAEN 2012
Fabricarea coloranților și a pigmenților
1 firme · 486,5 K RON
CAEN 2391
Fabricarea de produse abrazive
1 firme · 441,3 K RON
CAEN 1081
Fabricarea zahărului
1 firme · 409,1 K RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
3 firme · 403,9 K RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
3 firme · 394,8 K RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 394,4 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
4 firme · 391,8 K RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
4 firme · 380 K RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
1 firme · 359,1 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
2 firme · 343,5 K RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
3 firme · 338 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
4 firme · 325,4 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 295,9 K RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
2 firme · 280,4 K RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
1 firme · 276,5 K RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 274,4 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
4 firme · 179,8 K RON
CAEN 2441
Producția metalelor prețioase
1 firme · 152,3 K RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 127,1 K RON
CAEN 3291
Fabricarea măturilor și periilor
1 firme · 121,7 K RON
CAEN 2352
Fabricarea varului și ipsosului
1 firme · 119,2 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
2 firme · 114,8 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
3 firme · 109,7 K RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 102,4 K RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
1 firme · 81,7 K RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 79,7 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
2 firme · 68 K RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 66,7 K RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
1 firme · 60,3 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
4 firme · 42,5 K RON
CAEN 2320
Fabricarea de produse refractare
1 firme · 38,7 K RON
CAEN 2571
Fabricarea produselor de tăiat
2 firme · 35,7 K RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 21,5 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
2 firme · 17,6 K RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 16,1 K RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
1 firme · 9,1 K RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
2 firme · 8,1 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
3 firme · 8 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 3,2 K RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
1 firme · 2,9 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 1,9 K RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
1 firme · 1,5 K RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 0 RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 0 RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
1 firme · 0 RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
1 firme · 0 RON
CAEN 2053
Fabricarea uleiurilor esențiale
1 firme · 0 RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 0 RON
CAEN 2014
Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
1 firme · 0 RON
CAEN 1031
Prelucrarea și conservarea cartofilor
1 firme · 0 RON
CAEN 1391
Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
1 firme · 0 RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
2 firme · 0 RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
1 firme · 0 RON
CAEN 1393
Fabricarea de covoare și mochete
2 firme · 0 RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 0 RON