Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Dolj după marjă netă în 2019
656 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 37 %, iar liderul atinge 469,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BRUNOMAXI S.R.L.nou | Sat Giurgiţa, Comuna Giurgiţa, Dolj | 469,5 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 2 | 2.CASA LORD SRL▲ 19 | Municipiul Craiova, Dolj | 345,2 %▲ 408,1 % | ▲ 408,1 % | 117,5 K RON | |
| 3 | 3.GRIZUM ICE CAFE SRL▲ 533 | Sat Câmpeni, Comuna Pieleşti, Dolj | 222,3 %— | — | 1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.TOSKA EVENTS SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 97 %0,0% | 0,0% | 6,8 K RON | |
| 5 | 5.MGO MARINA TRADING SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 96 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 94 K RON | |
| 6 | 6.ABUNDENT MARKET S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 92,2 %— | — | — | 83,2 K RON |
| 7 | 7.PARCDES COM SRLnou | Sat Desa, Comuna Desa, Dolj | 91,3 %— | — | 184,5 K RON | |
| 8 | 8.DSE CATALEYA SRL▼ 7 | Municipiul Craiova, Dolj | 90,9 %▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 20 K RON | |
| 9 | 9.GABYKARM S.R.L.▲ 72 | Sat Negoieşti, Comuna Melineşti, Dolj | 89,4 %▲ 131,5 % | ▲ 131,5 % | 47,8 K RON | |
| 10 | 10.ŞANDRAMAUA POLUANTĂ SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 88,7 %— | — | 2 K RON | |
| 11 | 11.JULIESTARB SRL▲ 18 | Sat Teasc, Comuna Teasc, Dolj | 85,2 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 49,8 K RON | |
| 12 | 12.AGENA MAGGEN SRL▲ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 82,9 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 37,8 K RON | |
| 13 | 13.ALICROTAL SRL▲ 33 | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 81 %▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 75,4 K RON | |
| 14 | 14.KA ACASĂ FOOD S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 79,8 %— | — | — | 22 K RON |
| 15 | 15.COSTA BRAVA SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 79,1 %— | — | 16,3 K RON | |
| 16 | 16.TRICONF SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 79 %— | — | 224,4 K RON | |
| 17 | 17.KORI & FRANCI S.R.L.▼ 3 | Municipiul Craiova, Dolj | 78,6 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 93,7 K RON | |
| 18 | 18.EXNIVA SRL▼ 7 | Municipiul Craiova, Dolj | 78,5 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 28,4 K RON | |
| 19 | 19.MSMAODINING S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 77,8 %— | — | — | 19,1 K RON |
| 20 | 20.DAV-SAR SRL▲ 267 | Municipiul Craiova, Dolj | 77,7 %▲ 739,2 % | ▲ 739,2 % | 43,2 K RON | |
| 21 | 21.MAIK ARENA CENTER SRL▲ 5 | Municipiul Craiova, Dolj | 76,5 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 8,9 K RON | |
| 22 | 22.VILA TEOHARIE S.R.L.nou | Sat Urdiniţa, Comuna Brabova, Dolj | 75,6 %— | — | — | 69,6 K RON |
| 23 | 23.MARPOPISTAR SRL▼ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 74,3 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 76,1 K RON | |
| 24 | 24.LETTY IMPEX S.R.L.▲ 361 | Municipiul Craiova, Dolj | 73,5 %▲ 2.620,4 % | ▲ 2.620,4 % | 948,8 K RON | |
| 25 | 25.SHEEN SRL▲ 14 | Municipiul Craiova, Dolj | 72,7 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 11,4 K RON | |
| 26 | 26.CORBYA FAST FOOD S.R.L.▲ 215 | Sat Pleniţa, Comuna Pleniţa, Dolj | 72,3 %▲ 458,3 % | ▲ 458,3 % | 30,6 K RON | |
| 27 | 27.PROJECTGUEST S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 72 %— | — | — | 33,5 K RON |
| 28 | 28.MEDITERA TRADING SRL▼ 10 | Municipiul Craiova, Dolj | 71,4 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 128,6 K RON | |
| 29 | 29.MIU ELPIBE SNC▲ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 71 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 25,6 K RON | |
| 30 | 30.M&D UNITED SRLnou | Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj | 66,8 %— | — | — | 60,5 K RON |
| 31 | 31.CAMONETI SRL▼ 8 | Municipiul Craiova, Dolj | 66,4 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 1,9 K RON | |
| 32 | 32.GEF GLOBAL SRL▼ 15 | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 66,3 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 838,3 K RON | |
| 33 | 33.MERVAL COM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 65,7 %— | — | 3,4 K RON | |
| 34 | 34.AVAMOS 2017 SRL▲ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 64,9 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 35 | 35.KARALEX PUB S.R.L.nou | Sat Negoieşti, Comuna Melineşti, Dolj | 64,8 %— | — | — | 187,2 K RON |
| 36 | 36.EVENTS TUDOR SRL▲ 22 | Municipiul Craiova, Dolj | 63,7 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 43,7 K RON | |
| 37 | 37.ROLYM TABERNUS SRL▼ 31 | Sat Terpeziţa, Comuna Terpeziţa, Dolj | 63,5 %▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 953 RON | |
| 38 | 38.CLAN INVEST SRL▼ 16 | Municipiul Craiova, Dolj | 62,3 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 27,2 K RON | |
| 39 | 39.FABRICA DE PIZZA GLOW S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 60,8 %— | — | — | 24,9 K RON |
| 40 | 40.EVENIMENTE UNICE SRL▲ 255 | Municipiul Craiova, Dolj | 60,7 %▲ 598,9 % | ▲ 598,9 % | 11,3 K RON | |
| 41 | 41.FROGY IMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Craiova, Dolj | 58,7 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 447,2 K RON | |
| 42 | 42.BLUE COCONUT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 57,1 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 280,1 K RON | |
| 43 | 43.A.D. BEST EVENTS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 56,2 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 836,6 K RON | |
| 44 | 44.PEPPERONIS SRL▲ 471 | Municipiul Craiova, Dolj | 56,2 %— | — | 125 K RON | |
| 45 | 45.REWE SORIN SRL▲ 42 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Dolj | 56,1 %▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 14,6 K RON | |
| 46 | 46.AUDENTES SRL▲ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 55,9 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 138,6 K RON | |
| 47 | 47.TIB GROUP CATERING S.R.L.▲ 77 | Sat Coţofenii din Faţă, Comuna Coţofenii din Faţă, Dolj | 55,4 %▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | 32 K RON | |
| 48 | 48.ARISDACMYL SRL▲ 53 | Municipiul Craiova, Dolj | 55,3 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 11,4 K RON | |
| 49 | 49.MALIBU 25H. DMG SRL▲ 269 | Municipiul Craiova, Dolj | 55,2 %▲ 671,5 % | ▲ 671,5 % | 25,1 K RON | |
| 50 | 50.ROBYSA COMERCIAL SRLnou | Municipiul Băileşti, Dolj | 54,8 %— | — | 2,6 K RON | |
| 51 | 51.DECOROM VERLIN S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 54,2 %— | — | — | 47,7 K RON |
| 52 | 52.VLADI TRAVEL SRL▲ 14 | Municipiul Craiova, Dolj | 53,7 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 186,1 K RON | |
| 53 | 53.COMITETUL NOPŢII S.R.L.▼ 3 | Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj | 53,6 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 149,9 K RON | |
| 54 | 54.LACUL VRĂJITORILOR SRL▲ 456 | Sat Podari, Comuna Podari, Dolj | 53,1 %— | — | 12,2 K RON | |
| 55 | 55.JABRI IMPEX SRL▼ 28 | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 52,9 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 42,7 K RON | |
| 56 | 56.NADANORI S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 52,8 %— | — | — | 244,8 K RON |
| 57 | 57.EVENIMENTE DE AUR SRL▲ 8 | Municipiul Craiova, Dolj | 52,7 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 4,3 mil. RON | |
| 58 | 58.GRETI & IRIS SPORT S.R.L.▲ 63 | Sat Malu Mare, Comuna Malu Mare, Dolj | 51,6 %▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | 66,6 K RON | |
| 59 | 59.SUNNYALCO SRL▲ 10 | Municipiul Calafat, Dolj | 49,9 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 88,7 K RON | |
| 60 | 60.JAS SRL▲ 500 | Sat Leu, Comuna Leu, Dolj | 49,8 %— | — | 61,5 K RON | |
| 61 | 61.H & CM LUXURY HOTELS SRL▲ 6 | Municipiul Craiova, Dolj | 48,6 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 846,8 K RON | |
| 62 | 62.MARISMA SRL▲ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 48,1 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 478,2 K RON | |
| 63 | 63.ALEX-NEBUNU S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 47,3 %— | — | — | 27,7 K RON |
| 64 | 64.TERASA LA JHON SRL▲ 115 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 47,3 %▲ 124,4 % | ▲ 124,4 % | 141,8 K RON | |
| 65 | 65.BEAUTY LUC & MIH S.R.L.nou | Loc. Filiasi, Oraş Filiasi, Dolj | 47,2 %— | — | — | 49 K RON |
| 66 | 66.LENIRTAC S.R.L.▲ 443 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 47,1 %— | — | 708,5 K RON | |
| 67 | 67.PRESTDALY SRL▼ 18 | Loc. Filiasi, Oraş Filiasi, Dolj | 46,7 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 768,7 K RON | |
| 68 | 68.OLTENIA CATERING SRL▲ 40 | Municipiul Craiova, Dolj | 46,1 %▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 16,8 K RON | |
| 69 | 69.MAN LIVE BETTING S.R.L.nou | Sat Poiana Mare, Comuna Poiana Mare, Dolj | 45,2 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 70 | 70.CAFFEOL FORTE S.R.L.nou | Sat Gherceşti, Comuna Gherceşti, Dolj | 44,4 %— | — | — | 71,9 K RON |
| 71 | 71.RAMARO BONY S.R.L.▼ 17 | Sat Breasta, Comuna Breasta, Dolj | 44,2 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 75 K RON | |
| 72 | 72.FOOD ATELIER SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 43,7 %— | — | — | 22,5 K RON |
| 73 | 73.PC AQUARIUM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 43,5 %— | — | — | 213,6 K RON |
| 74 | 74.W.A.HOTELS SRL▼ 14 | Municipiul Craiova, Dolj | 43,5 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 739,2 K RON | |
| 75 | 75.FOOD BOX SRLnou | Sat Mischii, Comuna Mischii, Dolj | 43,1 %— | — | — | 57,5 K RON |
| 76 | 76.ZEITUN ORIENTAL S.R.L.▲ 99 | Municipiul Craiova, Dolj | 42,2 %▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | 674,8 K RON | |
| 77 | 77.ANELIS NICOLE S.R.L.▼ 15 | Municipiul Craiova, Dolj | 42,2 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 505,5 K RON | |
| 78 | 78.GELARIS COM SRL▲ 25 | Municipiul Craiova, Dolj | 41,4 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 8,6 K RON | |
| 79 | 79.ROYAL AMMAN INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 41 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 642,6 K RON | |
| 80 | 80.FHL IMPEX SRL▲ 403 | Municipiul Craiova, Dolj | 40,9 %— | — | 277,3 K RON | |
| 81 | 81.STF FOOD BASCOV S.R.L.nou | Sat Poiana Mare, Comuna Poiana Mare, Dolj | 40,3 %— | — | — | 18,9 K RON |
| 82 | 82.ENGINEERING GLAS & ALUMINIUM SRLnou | Sat Simnicu de Sus, Comuna Simnicu de Sus, Dolj | 40 %▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 89,7 K RON | |
| 83 | 83.ANT MANCINI CLUB SRL▼ 1 | Loc. Filiasi, Oraş Filiasi, Dolj | 40 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 873,4 K RON | |
| 84 | 84.DCA ACHIZITII SRL▲ 45 | Municipiul Calafat, Dolj | 39,7 %▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 247,9 K RON | |
| 85 | 85.CONFORT CULINAR S.R.L.▲ 524 | Municipiul Craiova, Dolj | 39,6 %— | — | 142,3 K RON | |
| 86 | 86.DIOMAD SRL▲ 5 | Municipiul Craiova, Dolj | 39 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 68,7 K RON | |
| 87 | 87.HOT IBIZA DELIVERY SRL▲ 78 | Municipiul Craiova, Dolj | 38,8 %▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 88 | 88.ROBERTO & RONI SRL▲ 18 | Sat Podari, Comuna Podari, Dolj | 38,8 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 210,7 K RON | |
| 89 | 89.HANUL GHERCESTI SRL▲ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 38,7 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 33,8 K RON | |
| 90 | 90.PROART & DREAMS S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 38,6 %— | — | — | 68,3 K RON |
| 91 | 91.PIM SRL▲ 25 | Municipiul Băileşti, Dolj | 38,3 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 102 K RON | |
| 92 | 92.MICLE COM SRL▲ 100 | Municipiul Craiova, Dolj | 38,3 %▲ 96,5 % | ▲ 96,5 % | 190,4 K RON | |
| 93 | 93.BOYAR HOUSE SRL▲ 11 | Municipiul Craiova, Dolj | 38,2 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 95,9 K RON | |
| 94 | 94.ILMARION CRISTAIL SRL▲ 100 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Dolj | 38,1 %▲ 99,2 % | ▲ 99,2 % | 66,6 K RON | |
| 95 | 95.VEGAN DELIGHT SRL▲ 3 | Municipiul Craiova, Dolj | 37,5 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 82,8 K RON | |
| 96 | 96.BUSCHA BAR SRL▲ 40 | Sat Gherceşti, Comuna Gherceşti, Dolj | 37,5 %▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 97 | 97.COMITET MUSIC BAR SRL▼ 11 | Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj | 37,2 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 109,6 K RON | |
| 98 | 98.DDR FOOD SRL▲ 401 | Municipiul Craiova, Dolj | 37,2 %— | — | 170,6 K RON | |
| 99 | 99.HAPPY MAGIC FOOD SRL▼ 40 | Municipiul Craiova, Dolj | 37,1 %▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 260 RON | |
| 100 | 100.COLINA RESORT SRL▲ 5 | Sat Moreni, Comuna Cetate, Dolj | 37 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 70,4 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Dolj
CAEN 5610
Restaurante
282 firme · 328,1 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
52 firme · 216,7 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
125 firme · 123,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
281 firme · 81 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
65 firme · 47,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
25 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
70 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
9 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
5 firme · 1,3 mil. RON