Top 100 firme — Construcții, Dolj după marjă netă în 2023
1.696 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 75 %, iar liderul atinge 4.454,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.THEODORA TER S.R.L.nou | Sat Cornetu, Comuna Simnicu de Sus, Dolj | 4.454,8 %— | — | — | 89,1 K RON |
| 2 | 2.LACASSA INVEST&DESIGN S.R.L.▲ 252 | Municipiul Craiova, Dolj | 3.105,3 %▲ 4.957,4 % | ▲ 4.957,4 % | 182,8 K RON | |
| 3 | 3.CONSIST AG SRL▲ 1.485 | Municipiul Craiova, Dolj | 2.440,2 %— | — | 146,4 K RON | |
| 4 | 4.RAMYMODEC SRL▲ 1.443 | Sat Malu Mare, Comuna Malu Mare, Dolj | 1.628,3 %— | — | 869,5 K RON | |
| 5 | 5.HANUL DOCTORULUI EVENTS SRL▲ 1.119 | Municipiul Craiova, Dolj | 1.526,2 %▲ 179.457,7 % | ▲ 179.457,7 % | 437,1 K RON | |
| 6 | 6.T.C.I.F. SA CRAIOVA▲ 258 | Municipiul Craiova, Dolj | 1.065,1 %▲ 1.663,4 % | ▲ 1.663,4 % | 4,8 mil. RON | |
| 7 | 7.STAN CONSTRUCȚII S.R.L.nou | Sat Ocolna, Comuna Amărăştii de Jos, Dolj | 939,9 %— | — | — | 47 K RON |
| 8 | 8.ADRIANA TOMIȚA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Ocolna, Comuna Amărăştii de Jos, Dolj | 929,6 %— | — | — | 50,7 K RON |
| 9 | 9.PITIMAR LUCRĂRI TERASIERE S.R.L.nou | Sat Ocolna, Comuna Amărăştii de Jos, Dolj | 549,9 %— | — | — | 27,5 K RON |
| 10 | 10.LUCRĂRI TERASIERE S.R.L.nou | Sat Ocolna, Comuna Amărăştii de Jos, Dolj | 435,8 %— | — | — | 36 K RON |
| 11 | 11.KRM CONSULTING SRL▲ 1.441 | Municipiul Craiova, Dolj | 193,4 %— | — | 132,3 K RON | |
| 12 | 12.F. F. ANACONS SRL▲ 1.381 | Municipiul Craiova, Dolj | 174,8 %— | — | 19,2 K RON | |
| 13 | 13.DON FORTUNA SRL▲ 16 | Sat Giurgiţa, Comuna Giurgiţa, Dolj | 136,6 %▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 1 mil. RON | |
| 14 | 14.ALYENCOSSMA CONSTRUCT SRL▲ 1.473 | Sat Albeşti, Comuna Simnicu de Sus, Dolj | 131,9 %— | — | 98,1 K RON | |
| 15 | 15.TEHNOAL SRL▲ 1.073 | Municipiul Craiova, Dolj | 126,2 %▲ 8.725,2 % | ▲ 8.725,2 % | 180,4 K RON | |
| 16 | 16.CRISTIANVIG SRLnou | Sat Teasc, Comuna Teasc, Dolj | 122,9 %▲ 8.867,2 % | ▲ 8.867,2 % | 580,1 K RON | |
| 17 | 17.NEW AUTO DRIVE LIV S.R.L.▲ 1.045 | Municipiul Craiova, Dolj | 108,3 %▲ 4.549,4 % | ▲ 4.549,4 % | 317,3 K RON | |
| 18 | 18.LAND CAS CONSTRUCT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Craiova, Dolj | 100 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 14,8 K RON | |
| 19 | 19.MANSTAN - AGRO SRL▼ 4 | Sat Popanzaleşti, Comuna Dragoteşti, Dolj | 100 %▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 3,6 K RON | |
| 20 | 20.RICARDO BUILDING S.R.L.nou | Sat Horezu Poenari, Comuna Valea Stanciului, Dolj | 99 %— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 21 | 21.RICKY & COCO CONSTRUCȚII S.R.L.nou | Sat Horezu Poenari, Comuna Valea Stanciului, Dolj | 99 %— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 22 | 22.MEATAGROFARM S.R.L.nou | Municipiul Băileşti, Dolj | 97,6 %— | — | — | 849 K RON |
| 23 | 23.ASALT EMAR CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 97 %— | — | — | 100,4 K RON |
| 24 | 24.DUAL PROJECTS S.R.L.nou | Sat Malu Mare, Comuna Malu Mare, Dolj | 95,2 %— | — | — | 335,9 K RON |
| 25 | 25.FARCAS PREST S.R.L.nou | Sat Golumbu, Comuna Farcas, Dolj | 94,5 %— | — | — | 21,7 K RON |
| 26 | 26.UNICOM RESIDENCE INVEST S.R.L.▲ 72 | Municipiul Craiova, Dolj | 94 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 27 | 27.HCM INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 93,8 %— | — | — | 118,8 K RON |
| 28 | 28.ANTROTHERM INSTAL SRL▲ 16 | Municipiul Craiova, Dolj | 93,7 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 740 RON | |
| 29 | 29.MITI DAN S.R.L.nou | Sat Urzicuţa, Comuna Urzicuţa, Dolj | 93,7 %— | — | — | 158,9 K RON |
| 30 | 30.ATLANTIS BUILDING DEVELOPMENT S.R.L.▲ 70 | Municipiul Craiova, Dolj | 93,4 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 31 | 31.ATLANTIS HOUSING ESTATE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Craiova, Dolj | 91,6 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 32 | 32.FAST 3D SYSTEM S.R.L.nou | Sat Leu, Comuna Leu, Dolj | 91 %— | — | — | 76,1 K RON |
| 33 | 33.CRIMSTAR IMPEX SRL▲ 1.324 | Municipiul Craiova, Dolj | 90,3 %— | — | 163,2 K RON | |
| 34 | 34.TUN-DML CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 88,3 %— | — | — | 218,5 K RON |
| 35 | 35.TEODORA REZIDENTIAL S.R.L.nou | Sat Farcas, Comuna Farcas, Dolj | 87,1 %— | — | — | 104,5 K RON |
| 36 | 36.GREEN MIXT CONSTRUCTIONS S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 87 %— | — | — | 374,8 K RON |
| 37 | 37.CONSTRUCTII AMENAJARI SI RENOVARI SRL▲ 74 | Sat Ciupercenii Noi, Comuna Ciupercenii Noi, Dolj | 86,8 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 83,1 K RON | |
| 38 | 38.ROBERT ROBERTO S.R.L.-D.nou | Sat Cerat, Comuna Cerat, Dolj | 86,5 %— | — | — | 309,6 K RON |
| 39 | 39.AVANT PAINT S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 86,3 %— | — | — | 397 RON |
| 40 | 40.EVA BUILDINGS S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 86,1 %— | — | — | 47,2 K RON |
| 41 | 41.ERIK CONSTRUZIONI S.R.L.nou | Sat Buzduc, Comuna Dragoteşti, Dolj | 86,1 %— | — | — | 348,1 K RON |
| 42 | 42.UNIC GRANIT MAR S.R.L.▲ 47 | Sat Câmpeni, Comuna Pieleşti, Dolj | 85,9 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 3,4 K RON | |
| 43 | 43.YONUTZ COM S.R.L.nou | Sat Cerat, Comuna Cerat, Dolj | 85,7 %— | — | — | 24,3 K RON |
| 44 | 44.ULPIA IZUR S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 85,1 %— | — | — | 323,3 K RON |
| 45 | 45.NEW NICOLAE ELECTRIC S.R.L.▲ 544 | Municipiul Craiova, Dolj | 84,7 %▲ 229,7 % | ▲ 229,7 % | 355,8 K RON | |
| 46 | 46.CDR & RODIA SRL▲ 768 | Sat Sfarcea, Comuna Braloştiţa, Dolj | 84,6 %▲ 603,9 % | ▲ 603,9 % | 28,3 K RON | |
| 47 | 47.LUCI CRIS IANNIS S.R.L.nou | Sat Giubega, Comuna Giubega, Dolj | 84,6 %— | — | — | 120,7 K RON |
| 48 | 48.FULFERMUȘI S.R.L.▲ 1.183 | Municipiul Craiova, Dolj | 84,3 %— | — | 3,2 K RON | |
| 49 | 49.CASA MONTANA SRL▼ 16 | Sat Balta Verde, Comuna Podari, Dolj | 84 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 24,4 K RON | |
| 50 | 50.IFSTRUCT S.R.L.▼ 30 | Municipiul Craiova, Dolj | 84 %▼ 20 % | ▼ 20 % | 6,7 K RON | |
| 51 | 51.COSTI INSTALATII ELECTRICE S.R.L.nou | Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj | 84 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 52 | 52.IURICON S.R.L.nou | Sat Albeşti, Comuna Simnicu de Sus, Dolj | 84 %— | — | — | 420 RON |
| 53 | 53.RECBAL SMOOLS SRLnou | Sat Farcas, Comuna Farcas, Dolj | 84 %— | — | — | 27,2 K RON |
| 54 | 54.CONSTRUCȚII SI REFORME DANIEL S.R.L.nou | Sat Pleniţa, Comuna Pleniţa, Dolj | 84 %— | — | — | 20,2 K RON |
| 55 | 55.ECON TRUST SOLUTIONS S.R.L.▲ 52 | Municipiul Craiova, Dolj | 84 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 239 K RON | |
| 56 | 56.LAUR MIV CONSTRUCT S.R.L.▲ 15 | Sat Izvoru Rece, Municipiul Craiova, Dolj | 84 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 9,7 K RON | |
| 57 | 57.POMSO DESIGN S.R.L.▼ 16 | Municipiul Craiova, Dolj | 83,9 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 32,2 K RON | |
| 58 | 58.KLANI'S GRUP SRL▲ 48 | Municipiul Craiova, Dolj | 83,4 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 2,8 K RON | |
| 59 | 59.ROFABRO COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 83,4 %— | — | — | 218,8 K RON |
| 60 | 60.ADRIAN BEST CONSTRUCT S.R.L.▲ 242 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 83,3 %▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 974,5 K RON | |
| 61 | 61.FRS STONE & CONCRETE S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 83,2 %— | — | — | 961,9 K RON |
| 62 | 62.DARK GUARD SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 83 %— | — | — | 33,2 K RON |
| 63 | 63.HOME OLTENIA INSTAL S.R.L.▲ 32 | Municipiul Craiova, Dolj | 82,6 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 194,4 K RON | |
| 64 | 64.CONCRETE TEAM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Cioroiaşi, Comuna Cioroiaşi, Dolj | 82,1 %— | — | — | 186,6 K RON |
| 65 | 65.ELINSTAL SRL▲ 940 | Municipiul Craiova, Dolj | 82 %▲ 1.940,8 % | ▲ 1.940,8 % | 547,8 K RON | |
| 66 | 66.ALFA-BETA MONTAGGI S.R.L.▲ 7 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 81,8 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 306,1 K RON | |
| 67 | 67.CBS PROPERTIES INVESTMENT S.R.L.▼ 7 | Sat Apele Vii, Comuna Apele Vii, Dolj | 81,4 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 68 | 68.TRUE ANGEL YCE S.R.L.nou | Municipiul Băileşti, Dolj | 81,1 %— | — | — | 2 mil. RON |
| 69 | 69.LUNCȘOREANU-66 S.R.L.▼ 5 | Sat Luncşoru, Comuna Gherceşti, Dolj | 81 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 11 K RON | |
| 70 | 70.CASA NIȚĂ PRESTĂRI S.R.L.▲ 18 | Municipiul Craiova, Dolj | 80,6 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 56,1 K RON | |
| 71 | 71.RFD DECOR CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 80,5 %— | — | 40,1 K RON | |
| 72 | 72.MARIAN ALBERT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Pietroaia, Comuna Sopot, Dolj | 80,4 %— | — | — | 193,9 K RON |
| 73 | 73.VLAMIH SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 80,3 %— | — | 239,6 K RON | |
| 74 | 74.MRN UTILAJE S.R.L.▲ 40 | Sat Georocu Mare, Comuna Bratovoeşti, Dolj | 80,2 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 79,3 K RON | |
| 75 | 75.P.R.L. VIC-DECOR S.R.L.▲ 8 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Dolj | 80,1 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 390,8 K RON | |
| 76 | 76.ALECSANDRU STAN S.R.L.nou | Sat Celaru, Comuna Celaru, Dolj | 79,9 %— | — | 19,6 K RON | |
| 77 | 77.ARTENERGY TEAM S.R.L.▲ 120 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 79,4 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 974,7 K RON | |
| 78 | 78.RAMYAL EXPERT PROIECT SRL▲ 57 | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 79,4 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 79 | 79.BFL DAVMAT S.R.L.nou | Sat Galicea Mare, Comuna Galicea Mare, Dolj | 79,2 %— | — | — | 233,9 K RON |
| 80 | 80.COSTCRIS & ȘTEFI S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 79,1 %— | — | — | 308,5 K RON |
| 81 | 81.FABRI KEVIN S.R.L.nou | Sat Urzicuţa, Comuna Urzicuţa, Dolj | 79,1 %— | — | — | 579 K RON |
| 82 | 82.DANIEL ALPINIST PROFESIONAL S.R.L.▲ 99 | Sat Calopăr, Comuna Calopăr, Dolj | 79 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 318,4 K RON | |
| 83 | 83.YULI & YNA FAMILY S.R.L.▲ 82 | Municipiul Craiova, Dolj | 78,6 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 105,1 K RON | |
| 84 | 84.LIVIU WEST CONSTRUCT S.R.L.▲ 472 | Municipiul Craiova, Dolj | 78,3 %▲ 180,2 % | ▲ 180,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 85 | 85.AKTIV CONSTRUCT DEKOR S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 78,1 %— | — | — | 80,6 K RON |
| 86 | 86.MAR-SAM EDIL SRL▲ 77 | Municipiul Craiova, Dolj | 77,8 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 261,6 K RON | |
| 87 | 87.THE KING OF SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 77,4 %— | — | — | 17,9 K RON |
| 88 | 88.ELVISNICO ENERGY S.R.L.nou | Sat Lipovu, Comuna Lipovu, Dolj | 77,4 %— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 89 | 89.GIONIGIOV EDIL CONSTRUCT S.R.L.▼ 13 | Sat Moţăţei, Comuna Moţăţei, Dolj | 77,4 %▼ 17 % | ▼ 17 % | 467,2 K RON | |
| 90 | 90.VULSE RESIDENCE S.R.L.▲ 394 | Municipiul Craiova, Dolj | 77,3 %▲ 131,1 % | ▲ 131,1 % | 643,8 K RON | |
| 91 | 91.FRATII GHISDAVU S.R.L.nou | Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj | 77,2 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 74,4 K RON | |
| 92 | 92.PSG CORP INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 76,9 %— | — | — | 61,2 K RON |
| 93 | 93.SAPORI RUMENI SRL▼ 53 | Sat Marotinu de Jos, Comuna Celaru, Dolj | 76,5 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 573,3 K RON | |
| 94 | 94.CATA FLORIN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Poiana Mare, Comuna Poiana Mare, Dolj | 76,5 %— | — | — | 26,5 K RON |
| 95 | 95.SUPER ACTIV GROUP SRL▲ 98 | Municipiul Craiova, Dolj | 76,2 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 207,6 K RON | |
| 96 | 96.ISOLSCAVI SRL▲ 29 | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovaţ, Dolj | 76 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 547,7 K RON | |
| 97 | 97.EDUARDCONSTRU S.R.L.nou | Sat Sadova, Comuna Sadova, Dolj | 75,5 %— | — | — | 24,3 K RON |
| 98 | 98.TRALIS INVEST S.R.L.▲ 1.219 | Municipiul Craiova, Dolj | 75,3 %— | — | 1,9 mil. RON | |
| 99 | 99.CONFIBO COSFIL S.R.L.▲ 61 | Municipiul Craiova, Dolj | 75,1 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 102,7 K RON | |
| 100 | 100.LA NOUVELLE MAISON S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 75 %— | — | — | 36,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Dolj
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
287 firme · 692,7 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
637 firme · 654,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
203 firme · 511,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
244 firme · 473,3 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
45 firme · 331,4 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
7 firme · 87,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
64 firme · 83,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
62 firme · 50,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
14 firme · 48,8 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
90 firme · 37,3 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
34 firme · 34,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
46 firme · 25 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
40 firme · 23,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 16,2 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
4 firme · 12 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
18 firme · 10 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
4 firme · 5 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
11 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 3 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
10 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
8 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
28 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
6 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
7 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
10 firme · 942,6 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 461,4 K RON