Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Dâmbovița după marjă netă în 2016
735 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 33,1 %, iar liderul atinge 914,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CUFĂRUL COSÂNZENEI S.R.L.nou | Sat Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 914,6 %— | — | — | 58,9 K RON |
| 2 | 2.AGROMEC CRANGURI SA▲ 671 | Sat Dragodana, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 500,8 %— | — | 4,5 K RON | |
| 3 | 3.GLASS TECHNOLOGY SRL▲ 669 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 368,8 %— | — | 245,6 K RON | |
| 4 | 4.COMPANIA NAŢIONALĂ ROMARM SA - FILIALA SOCIETATEA UZINA AUTOMECANICĂ MORENI S.A.▲ 624 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 249,9 %— | — | 16,9 mil. RON | |
| 5 | 5.EDICHIM SRL▲ 196 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 232,7 %▲ 2.066,6 % | ▲ 2.066,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 6 | 6.CHRIS-TEAM SRL▲ 592 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 174,3 %— | — | 149,1 K RON | |
| 7 | 7.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL 1 LIBERTATEA GĂEŞTI▲ 213 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 132,7 %▲ 1.353,3 % | ▲ 1.353,3 % | 395,5 K RON | |
| 8 | 8.VASIBAN SRL▲ 598 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 100,2 %— | — | 202,7 K RON | |
| 9 | 9.CENADE SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 97 %— | — | 970 RON | |
| 10 | 10.TEHNOGLU SRLnou | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 97 %— | — | — | 970 RON |
| 11 | 11.ETAM TEXTIL S.R.L.-D.nou | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 97 %— | — | — | 116,2 K RON |
| 12 | 12.DAVMARSOF PAN S.R.L.nou | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 97 %— | — | — | 6,7 K RON |
| 13 | 13.FINGU-PROD SRL▼ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 97 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 7,3 K RON | |
| 14 | 14.MASTER BAKERY PRODUCTION S.R.L.nou | Sat Mănăstirea, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 95,2 %— | — | — | 51,4 K RON |
| 15 | 15.AGRO GEST INVEST SRLnou | Sat Vadu Stanchii, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 92,8 %— | — | 194,9 K RON | |
| 16 | 16.PLCMATIC INDUSTRIAL S.R.L.-D.▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 92,2 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 31,5 K RON | |
| 17 | 17.PODUL MORII SRL▼ 4 | Sat Podu Rizii, Comuna Sălcioara, Dâmboviţa | 91,5 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 20,6 K RON | |
| 18 | 18.ASTER DESIGN IMPEX S.R.L.▲ 19 | Sat Bolovani, Comuna Cornăţelu, Dâmboviţa | 87,1 %▲ 52 % | ▲ 52 % | 4,8 K RON | |
| 19 | 19.ROM. EGE 2001 IMPEX SRLnou | Comuna Petreşti, Dâmboviţa | 86,1 %— | — | 2,4 K RON | |
| 20 | 20.MASSIVE WOOD S.R.L.nou | Sat Dealu Mare, Comuna Buciumeni, Dâmboviţa | 85,5 %— | — | — | 342 RON |
| 21 | 21.M.C.V. EVENTS S.R.L.nou | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 85,5 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 66,3 K RON | |
| 22 | 22.PUIU - GHEORGHE SRL▼ 5 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 85,3 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 67,8 K RON | |
| 23 | 23.GRUP DXAN MOB S.R.L.nou | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Dâmboviţa | 75,3 %— | — | — | 103,5 K RON |
| 24 | 24.DIDI SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 74,3 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 10 K RON | |
| 25 | 25.POLIESTER SRL▲ 8 | Sat Corbii Mari, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 73,9 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 2,9 K RON | |
| 26 | 26.UTIL VIO SERV SRLnou | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 73,3 %— | — | — | 35,1 K RON |
| 27 | 27.ANTENA DAMBOVITA PUBLICISTICA SRL▼ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 72,5 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 57,3 K RON | |
| 28 | 28.TERMOFRIG PROD COM SRL▲ 11 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 72,2 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 67,2 K RON | |
| 29 | 29.STANDARD METAL SRL▼ 13 | Sat Valea lui Dan, Comuna Valea Lungă, Dâmboviţa | 72 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 14,8 K RON | |
| 30 | 30.VIGACRIS ELSERV SRL▼ 11 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 71,4 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 91 K RON | |
| 31 | 31.GREENLAND COW IMPEX SRL▲ 230 | Sat Butimanu, Comuna Butimanu, Dâmboviţa | 70,5 %▲ 979,2 % | ▲ 979,2 % | 119,2 K RON | |
| 32 | 32.EXPERT SERVICE SOLUTION SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 70,3 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 37,5 K RON | |
| 33 | 33.GENOVADELUXE SRL▲ 560 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 70,1 %— | — | 71,7 K RON | |
| 34 | 34.BEST PRODUCTIE S.A.▼ 8 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 69 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 148,7 K RON | |
| 35 | 35.M.P.U. COMISSION INTERNATIONAL S.R.L.▲ 53 | Sat Călugăreni, Comuna Conţeşti, Dâmboviţa | 67,7 %▲ 141 % | ▲ 141 % | 31,2 K RON | |
| 36 | 36.SPERI ENESCU S.R.L.▲ 28 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 67,4 %▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 215,5 K RON | |
| 37 | 37.CONFTEX ERIC S.R.L.nou | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 66,8 %— | — | — | 20,6 K RON |
| 38 | 38.NICHOLAS PETROLEUM S.R.L.nou | Sat Valea Mare, Comuna Valea Mare, Dâmboviţa | 65 %— | — | — | 52,2 K RON |
| 39 | 39.ALEXMAR FASHION S.R.L.nou | Sat Mănăstirea, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 63,1 %— | — | — | 80,8 K RON |
| 40 | 40.GART-ROM EXIM SRL▲ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 62,7 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 7,9 K RON | |
| 41 | 41.MECASI TIPO S.R.L.▼ 16 | Sat Viişoara, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 62,3 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 55,3 K RON | |
| 42 | 42.ULISE DENTAL ART S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 61,9 %— | — | — | 41,3 K RON |
| 43 | 43.DXAN MANDORA MOB S.R.L.▼ 13 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Dâmboviţa | 61,3 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 266,2 K RON | |
| 44 | 44.TIPO-CART-PRES SRL▼ 9 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 60,7 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 69,5 K RON | |
| 45 | 45.CROWNWELD PROD SRL▼ 18 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 58,7 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 96 K RON | |
| 46 | 46.ALEXA'S RANCH SRL▲ 632 | Sat Fierbinţi, Comuna Şelaru, Dâmboviţa | 58,5 %— | — | 38,5 K RON | |
| 47 | 47.MARTINELI COM PROD SRL▲ 271 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 58,5 %▲ 1.576,5 % | ▲ 1.576,5 % | 1 mil. RON | |
| 48 | 48.CARTEMIS SRL▼ 44 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 58,5 %▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 36,1 K RON | |
| 49 | 49.AGROMEC COJASCA SRL▲ 10 | Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 58,1 %▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 7,8 K RON | |
| 50 | 50.UNITED ARTISTS PALETTE S.R.L.▲ 576 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 57,9 %— | — | 54,9 K RON | |
| 51 | 51.RINEX PROD SRL▼ 15 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 57,3 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 2,1 K RON | |
| 52 | 52.EMANOIL TIPOSERV SRL▼ 18 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 57 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 190,1 K RON | |
| 53 | 53.MECANICA ROTES SA▲ 85 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 56,2 %▲ 224,6 % | ▲ 224,6 % | 683 K RON | |
| 54 | 54.PEST AGRICO SRL▼ 34 | Sat Băleni Sârbi, Comuna Băleni, Dâmboviţa | 56,2 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 337 RON | |
| 55 | 55.GHIMI TOP SERVICE S.R.L.nou | Sat Produleşti, Comuna Produleşti, Dâmboviţa | 53,7 %— | — | — | 15,6 K RON |
| 56 | 56.AGROMEC SA VOINESTI▼ 5 | Sat Voineşti, Comuna Voineşti, Dâmboviţa | 52,6 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 17,1 K RON | |
| 57 | 57.TRICOTEX SRL▼ 11 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 51,9 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 142,8 K RON | |
| 58 | 58.HILLS BUSINESS S.R.L.▲ 332 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 51,6 %▲ 4.813,3 % | ▲ 4.813,3 % | 111,2 K RON | |
| 59 | 59.ARTIROUM TÂRGOVIŞTE S.R.L.▲ 25 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 50,8 %▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 80,7 K RON | |
| 60 | 60.RELOMS REPARAŢII LOCOMOTIVE SRL▲ 541 | Sat Finta Mare, Comuna Finta, Dâmboviţa | 50,2 %— | — | 50,9 K RON | |
| 61 | 61.EFIRAL DESIGN SRL▼ 9 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 50,1 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 28,8 K RON | |
| 62 | 62.TELONITECH S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 49,8 %— | — | — | 28,4 K RON |
| 63 | 63.SOGARD IT-PRINT S.R.L.▲ 19 | Sat Berevoeşti, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 49,4 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 101,5 K RON | |
| 64 | 64.RECOLTA GRECI SRL▲ 555 | Sat Ungureni, Comuna Butimanu, Dâmboviţa | 48,7 %— | — | 77,5 K RON | |
| 65 | 65.BOLUS CANDLES S.R.L.▲ 65 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 48,7 %▲ 159,7 % | ▲ 159,7 % | 6,8 K RON | |
| 66 | 66.JAGADAN LUC S.R.L.nou | Sat Doiceşti, Comuna Doiceşti, Dâmboviţa | 48 %— | — | — | 12,7 K RON |
| 67 | 67.LEMPIKA FASHION S.R.L.▼ 38 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 45,6 %▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 22,5 K RON | |
| 68 | 68.AGRO FARM MEAT S.R.L.nou | Sat Băleni-Români, Comuna Băleni, Dâmboviţa | 45,2 %— | — | — | 122,8 K RON |
| 69 | 69.MG STEELCONF 2016 S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 43 %— | — | — | 12,8 K RON |
| 70 | 70.CONFEX PROD SRL▲ 63 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 42 %▲ 132,4 % | ▲ 132,4 % | 86,1 K RON | |
| 71 | 71.ECHIP PROTECTION S.R.L.nou | Sat Răscăeţi, Comuna Răscăeţi, Dâmboviţa | 41,9 %— | — | — | 293 K RON |
| 72 | 72.MCT SALIFT SRL▲ 42 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 41,2 %▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 182,7 K RON | |
| 73 | 73.PASTELLERO-ANDREI S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 41,1 %— | — | — | 47,4 K RON |
| 74 | 74.AYAM-S BIO S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 40,7 %— | — | — | 10,8 K RON |
| 75 | 75.JOHN BARONU S.R.L.nou | Sat Gheboieni, Comuna Tătărani, Dâmboviţa | 40,5 %— | — | — | 104,9 K RON |
| 76 | 76.ELIPSA SRL▲ 110 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 40,2 %▲ 232,1 % | ▲ 232,1 % | 272,2 K RON | |
| 77 | 77.ENACHE EVENTS S.R.L.▼ 32 | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 40 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 9,7 K RON | |
| 78 | 78.THEA-PATY S.R.L.▲ 295 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 39,9 %▲ 2.668,1 % | ▲ 2.668,1 % | 46,4 K RON | |
| 79 | 79.PAVELE VIBROPRESATE S.R.L.nou | Sat Tărtăseşti, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 39,6 %— | — | — | 121,2 K RON |
| 80 | 80.CARPUTO ANTONIO S.R.L.▲ 15 | Sat Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 39,3 %▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 52,5 K RON | |
| 81 | 81.NIMAS-STRATEGY S.R.L.▲ 67 | Sat Gheboieni, Comuna Tătărani, Dâmboviţa | 39,3 %▲ 150,4 % | ▲ 150,4 % | 18,2 K RON | |
| 82 | 82.ZVEN PRINT S.R.L.▼ 38 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 38,8 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 90,2 K RON | |
| 83 | 83.EFFECTIVE ADVERTISING SOLUTIONS S.R.L.▲ 218 | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 38,2 %▲ 812,7 % | ▲ 812,7 % | 6,3 K RON | |
| 84 | 84.GRUNSPIND S.R.L.▼ 37 | Sat Odobeşti, Comuna Odobeşti, Dâmboviţa | 38,1 %▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 126,4 K RON | |
| 85 | 85.PATISERIA BENAMIN S.R.L.▼ 23 | Sat Dragomireşti, Comuna Dragomireşti, Dâmboviţa | 37,6 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 24,9 K RON | |
| 86 | 86.BIOSPAN REGEN S.R.L.nou | Sat Slobozia Moara, Comuna Slobozia Moara, Dâmboviţa | 37,4 %— | — | — | 15,2 K RON |
| 87 | 87.DOBIAŞ SRL▼ 2 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 37 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 21,2 K RON | |
| 88 | 88.CARTANMINA CIP S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 36,3 %— | — | — | 125,4 K RON |
| 89 | 89.ALMOST 7 SRL▲ 4 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 36,3 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 42,3 K RON | |
| 90 | 90.COZOCOF S.R.L.▲ 488 | Sat Conţeşti, Comuna Conţeşti, Dâmboviţa | 36 %— | — | 57,1 K RON | |
| 91 | 91.CRAFTART CONCEPT S.R.L.nou | Sat Lunca, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 35,7 %— | — | — | 25,6 K RON |
| 92 | 92.GASTROCOM SRL▲ 507 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 35,4 %— | — | 10,4 K RON | |
| 93 | 93.MARAND SRL▲ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 35,1 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 579,2 K RON | |
| 94 | 94.AGRO VALDEN SRL▲ 335 | Sat Cojasca, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 35,1 %▲ 12.900 % | ▲ 12.900 % | 54,2 K RON | |
| 95 | 95.AGRONEAJLOV SRL▲ 55 | Sat Neajlovu, Comuna Morteni, Dâmboviţa | 35,1 %▲ 124,9 % | ▲ 124,9 % | 9,3 K RON | |
| 96 | 96.ELIA COM SRL▼ 26 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 34,7 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 937,6 K RON | |
| 97 | 97.ELDUR PROD SRL▼ 41 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 34,1 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 414 K RON | |
| 98 | 98.OTIC MAN SRL▲ 564 | Sat Doiceşti, Comuna Doiceşti, Dâmboviţa | 33,9 %— | — | 67,9 K RON | |
| 99 | 99.DANSOR SRL▲ 10 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 33,3 %▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 66,5 K RON | |
| 100 | 100.ALUXCOM SRL▼ 19 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 33,1 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 22,5 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Dâmbovița
CAEN 2751
Fabricarea de aparate electrocasnice
4 firme · 4,1 mld. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
30 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
6 firme · 1 mld. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
134 firme · 294,3 mil. RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
3 firme · 293,5 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
2 firme · 243,1 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
72 firme · 186,6 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
2 firme · 182,6 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
12 firme · 173,4 mil. RON
CAEN 2530
Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală)
2 firme · 165,1 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
4 firme · 138,7 mil. RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
3 firme · 122,7 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
6 firme · 115,6 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
5 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
7 firme · 105,9 mil. RON
CAEN 2012
Fabricarea coloranților și a pigmenților
3 firme · 105,9 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
7 firme · 95,7 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
5 firme · 85,9 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
69 firme · 83,6 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
7 firme · 81,5 mil. RON
CAEN 2364
Fabricarea mortarului
1 firme · 77,6 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
15 firme · 70,7 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 68,8 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
7 firme · 64,1 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
2 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
15 firme · 62,5 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
25 firme · 61,7 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
28 firme · 60 mil. RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
5 firme · 55,2 mil. RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
14 firme · 52 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
14 firme · 51,8 mil. RON
CAEN 2892
Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
3 firme · 46 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
28 firme · 43,1 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
5 firme · 41,3 mil. RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
4 firme · 40 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
6 firme · 39,1 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
58 firme · 37,6 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
4 firme · 36,7 mil. RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
4 firme · 35,3 mil. RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
5 firme · 35,1 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
4 firme · 33,9 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
19 firme · 33,9 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
3 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
55 firme · 31,5 mil. RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
6 firme · 29,9 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
15 firme · 28,3 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
27 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
31 firme · 23,5 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
2 firme · 20 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
6 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
8 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
8 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 2431
Tragere la rece a barelor
1 firme · 14,2 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
7 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
19 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
6 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
11 firme · 12 mil. RON
CAEN 3040
Fabricarea vehiculelor militare de luptă
1 firme · 12 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
20 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
11 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
30 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 2017
Fabricarea cauciucului sintetic în forme primare
1 firme · 9,5 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
30 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
3 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
3 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
3 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 6 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
4 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
16 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 2573
Fabricarea uneltelor
3 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
22 firme · 4 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
1 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 2732
Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
1 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
5 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
11 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
8 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
3 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 2733
Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
1 firme · 979,3 K RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
3 firme · 913,1 K RON
CAEN 2432
Laminare la rece a benzilor înguste
1 firme · 853,7 K RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
6 firme · 704,4 K RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
3 firme · 680,2 K RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
7 firme · 633,6 K RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
2 firme · 575,2 K RON
CAEN 2830
Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
3 firme · 567,4 K RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 528 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 495 K RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
1 firme · 494,9 K RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
3 firme · 477,5 K RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
2 firme · 425,5 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
4 firme · 409,7 K RON
CAEN 2652
Productia de ceasuri
1 firme · 393,3 K RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
2 firme · 375,5 K RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
4 firme · 368,9 K RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 362 K RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
1 firme · 329,6 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
2 firme · 329 K RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
3 firme · 311,2 K RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 307,7 K RON
CAEN 2320
Fabricarea de produse refractare
2 firme · 295,1 K RON
CAEN 2352
Fabricarea varului și ipsosului
1 firme · 293,2 K RON
CAEN 2349
Fabricarea altor produse ceramice n.c.a.
1 firme · 276,4 K RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
7 firme · 270,1 K RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
1 firme · 228,9 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 224 K RON
CAEN 0143
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 219,6 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
3 firme · 211,1 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
4 firme · 184,2 K RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
3 firme · 183,1 K RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 149,2 K RON
CAEN 2313
Fabricarea articolelor din sticlă
2 firme · 119,3 K RON
CAEN 2015
Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
1 firme · 115,8 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
1 firme · 86,9 K RON
CAEN 2814
Fabricarea de articole de robinetărie
2 firme · 85,4 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 83,1 K RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 78,8 K RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
4 firme · 77,2 K RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
2 firme · 57,3 K RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
1 firme · 36,8 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 32,2 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 28,8 K RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
1 firme · 25,3 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
1 firme · 21,8 K RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 12,4 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
7 firme · 12,2 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2 firme · 10,5 K RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
2 firme · 8 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
3 firme · 1,5 K RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
1 firme · 0 RON
CAEN 2630
Fabricarea echipamentelor de comunicații
1 firme · 0 RON
CAEN 1712
Fabricarea hârtiei și cartonului
1 firme · 0 RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
1 firme · 0 RON
CAEN 2362
Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
1 firme · 0 RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
2 firme · 0 RON
CAEN 1724
Fabricarea tapetului
1 firme · 0 RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
1 firme · 0 RON