Top 100 firme — Activități profesionale, Dâmbovița după marjă netă în 2013
490 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 52 %, iar liderul atinge 1.273,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ITALY INVESTIMENT SERVICE SRL▲ 472 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 1.273,9 %— | — | 95,5 K RON | |
| 2 | 2.STALEX-ANG ACCOUNTING S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 97 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 3 | 3.INTERNAŢIONAL MEZTRANSPORT SRLnou | Sat Butoiu de Jos, Comuna Hulubeşti, Dâmboviţa | 97 %— | — | 970 RON | |
| 4 | 4.ASCONEX SRL▲ 19 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 96,9 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 20 K RON | |
| 5 | 5.RICCARDO CARTA SRL▲ 10 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 96,7 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 246,7 K RON | |
| 6 | 6.NEW TRIMEX TÂRGOVIŞTE SRL▲ 208 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 96,3 %▲ 633 % | ▲ 633 % | 37 K RON | |
| 7 | 7.PEDANT SERV SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 96 %— | — | 209,4 K RON | |
| 8 | 8.CROMA PERFEKT PROIECT SRL▲ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 95,8 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 13,2 K RON | |
| 9 | 9.RANDOM RESULTS S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 95,6 %— | — | — | 173,1 K RON |
| 10 | 10.EQUATOR THERMO CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 95,3 %— | — | 61,5 K RON | |
| 11 | 11.TA TRILITIC STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 95,3 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 12 | 12.SMART SITE SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 95,2 %— | — | — | 197 K RON |
| 13 | 13.CAMENBUR SRL▼ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 93,6 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 2,2 K RON | |
| 14 | 14.RIM DELTA CARTE DISTRIBUTION S.R.L.nou | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 93,6 %— | — | — | 22,7 K RON |
| 15 | 15.K PARKER RESEARCH S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 92,3 %— | — | — | 246,9 K RON |
| 16 | 16.MARNIK-PROIECT SRL▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 91,4 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 8,2 K RON | |
| 17 | 17.GAMA BILANŢ S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 89,6 %— | — | — | 6 K RON |
| 18 | 18.CONTAB AUDIT EXPERT SRL▲ 45 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 89,2 %▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 25,9 K RON | |
| 19 | 19.INFRAS - GEO PROIECT SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 86,6 %— | — | — | 179,1 K RON |
| 20 | 20.WEBMOTION S.R.L.nou | Sat Bungetu, Comuna Văcăreşti, Dâmboviţa | 85,9 %— | — | — | 16,2 K RON |
| 21 | 21.IGUANA SRL▲ 16 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 85,2 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 193,4 K RON | |
| 22 | 22.GEORAD CONSULT SRL▲ 8 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 84,7 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 19,9 K RON | |
| 23 | 23.GRUP CONDOR SRL▲ 341 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 84,7 %— | — | 102,4 K RON | |
| 24 | 24.CCD EXPERTIZA S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 84,3 %— | — | — | 6,7 K RON |
| 25 | 25.EVO SPES SRLnou | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 84,1 %— | — | 9,3 K RON | |
| 26 | 26.PROJECT WAREHOUSING MANAGEMENT S.R.L.▼ 20 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 83,2 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 121,2 K RON | |
| 27 | 27.SAM FRAME CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 83 %— | — | — | 21,6 K RON |
| 28 | 28.AD SWERVE SRL▼ 6 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 82,6 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 46,2 K RON | |
| 29 | 29.PROFESSIONAL GRAPHICS SRL▲ 15 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 81,2 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 3,1 K RON | |
| 30 | 30.GEOL - SAM SRL▲ 354 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 80,4 %— | — | 12,8 K RON | |
| 31 | 31.NEDOME SRL▼ 21 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 80,2 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 530,1 K RON | |
| 32 | 32.MAD ARCHITECTURE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 79,9 %— | — | — | 55,2 K RON |
| 33 | 33.UPTITUDE GLOBAL SOLUTIONS S.R.L.▲ 39 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 79,9 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 37,6 K RON | |
| 34 | 34.RALFEL IMPEX SRL▲ 278 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 78,8 %▲ 8.374,2 % | ▲ 8.374,2 % | 12,3 K RON | |
| 35 | 35.IDEEA TEXTIL COM SRL▼ 14 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 78,4 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 156,9 K RON | |
| 36 | 36.VET CONSULT SRL▲ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 77,6 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 212,7 K RON | |
| 37 | 37.AUDIT ENERGETIC DÂMBOVIŢA SRL▲ 69 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 77,5 %▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 34 K RON | |
| 38 | 38.YVO SRL▼ 13 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 76,7 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 43,9 K RON | |
| 39 | 39.AGRO GEST INVEST SRLnou | Sat Vadu Stanchii, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 76,2 %— | — | — | 51,4 K RON |
| 40 | 40.INIŢIAL PROIECT CONSULTING SRL▼ 37 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 75,5 %▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 149,8 K RON | |
| 41 | 41.SAFETY - MR CONSULTING SRL▲ 34 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 75,2 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 103,4 K RON | |
| 42 | 42.HERITAGE COLOR RESEARCH S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 74,8 %— | — | — | 156,1 K RON |
| 43 | 43.CONINS EDIL PROIECT SRL▲ 248 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 74,8 %▲ 2.488,2 % | ▲ 2.488,2 % | 1,1 K RON | |
| 44 | 44.FISCAL EXPERT SRL▼ 15 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 74,3 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 57,4 K RON | |
| 45 | 45.DUO DELFAN NICOM S.R.L.nou | Sat Cobiuţa, Comuna Cobia, Dâmboviţa | 72,3 %— | — | — | 62,4 K RON |
| 46 | 46.PREST SEM SRL▼ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 71,9 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 30,4 K RON | |
| 47 | 47.ARHCON SRL▲ 307 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 71,9 %— | — | 15 K RON | |
| 48 | 48.TROPEUM ADVERTISING S.R.L.▼ 5 | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 71,6 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 52,4 K RON | |
| 49 | 49.LECSUM ADVANCE S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 71,5 %— | — | — | 15,3 K RON |
| 50 | 50.POLIGLOT SRL▲ 219 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 71,4 %▲ 1.180,3 % | ▲ 1.180,3 % | 25,1 K RON | |
| 51 | 51.ALMASERV TEHNIC SRL▼ 18 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 71,4 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 154,2 K RON | |
| 52 | 52.DANA CONT-CONSULT SRL▲ 311 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 70,9 %— | — | 28,8 K RON | |
| 53 | 53.ARMUTEH SRL▲ 413 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 70,4 %— | — | 50,2 K RON | |
| 54 | 54.PRO ACCENT SRL▲ 40 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 69,2 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 6,9 K RON | |
| 55 | 55.RISEVAL CONSULTING SRL▼ 24 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 68,9 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 74,1 K RON | |
| 56 | 56.POULTRY VET SRL▼ 29 | Sat Crevedia, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 68,7 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 61,8 K RON | |
| 57 | 57.CREATIVE ZOOM S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 66,2 %— | — | — | 1,1 K RON |
| 58 | 58.ITALIES SRL▼ 20 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 65,9 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 188 K RON | |
| 59 | 59.GAIA SRL▼ 6 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 65,9 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 624,5 K RON | |
| 60 | 60.RAD EVICON SRL▲ 380 | Sat Raciu, Comuna Raciu, Dâmboviţa | 65,8 %— | — | 25 K RON | |
| 61 | 61.ELCA AUDIT PROIECT SRL▼ 10 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 65,2 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 47,9 K RON | |
| 62 | 62.DEUTCHRAY SERV SRL▲ 38 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 65,1 %▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 60 K RON | |
| 63 | 63.GEOCAD CONSTRUCT PROIECT SRL▲ 65 | Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 64,9 %▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 15,3 K RON | |
| 64 | 64.MIRUNA GISCONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 64,9 %— | — | — | 53,7 K RON |
| 65 | 65.ENEGAV ENERGY S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 64,6 %— | — | — | 9,2 K RON |
| 66 | 66.INOVANDO CONSULT SRL▼ 2 | Sat Răzvad, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 64,3 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 73,3 K RON | |
| 67 | 67.SESIADMI CONSULT SRL▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 64 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 74,3 K RON | |
| 68 | 68.VANCOS CONSULT SRL▼ 11 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 64 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 43,4 K RON | |
| 69 | 69.BUSINESS & ACCOUNTING SOLUTIONS SRL▲ 300 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 63,8 %— | — | 53,4 K RON | |
| 70 | 70.ENERGI CONSULT SRL▼ 10 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 63,8 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 35,7 K RON | |
| 71 | 71.SC FAVORITE FUNKY ZONE S.R.L.-D.nou | Sat Ulmetu, Comuna Vârfuri, Dâmboviţa | 63,2 %— | — | — | 9,6 K RON |
| 72 | 72.CREATICA SERV SRL▲ 358 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 63,2 %— | — | 116,4 K RON | |
| 73 | 73.ATELIER MARKETING S.R.L.▼ 28 | Sat Bâldana, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 63 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 117,8 K RON | |
| 74 | 74.AFINCONSULT SRL▲ 87 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 62,9 %▲ 151,1 % | ▲ 151,1 % | 10,7 K RON | |
| 75 | 75.AST DIGITAL AGENCY S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 61,8 %— | — | — | 14,1 K RON |
| 76 | 76.VALKRISBEL S.R.L.nou | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 60,4 %— | — | — | 2 K RON |
| 77 | 77.TECHNICFARM CONSULTING SRL▼ 27 | Sat Crevedia, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 60,3 %▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 56,2 K RON | |
| 78 | 78.SSM CONSULT SRL▲ 239 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 60,2 %▲ 11.702 % | ▲ 11.702 % | 849,6 K RON | |
| 79 | 79.VALOR CONSULT SRL▲ 206 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 59,9 %▲ 1.651,5 % | ▲ 1.651,5 % | 21,6 K RON | |
| 80 | 80.GRID SRL▲ 90 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Dâmboviţa | 59,7 %▲ 157,6 % | ▲ 157,6 % | 20,7 K RON | |
| 81 | 81.PLANNER DESIGN STUDIO S.R.L.▲ 14 | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Dâmboviţa | 58,4 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 12,6 K RON | |
| 82 | 82.ANDAMI LEX SRL▲ 130 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 58,1 %▲ 330,8 % | ▲ 330,8 % | 74,4 K RON | |
| 83 | 83.CLUB A 2000 SRL▼ 13 | Sat Mircea Vodă, Comuna Sălcioara, Dâmboviţa | 56,6 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 26,4 K RON | |
| 84 | 84.ARHICAD SRL▲ 295 | Sat Comişani, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 56,1 %— | — | 128,5 K RON | |
| 85 | 85.URBANPRO SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 56,1 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 38,3 K RON | |
| 86 | 86.MANAGEMENT SI CONSULTANTA IN CONSTRUCTII MACONS SRL▲ 28 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 55,9 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 13,3 K RON | |
| 87 | 87.PLASTOMED SRL▼ 38 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 55,9 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 242,3 K RON | |
| 88 | 88.TANAKA'S SRL▼ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 55,6 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 8,1 K RON | |
| 89 | 89.CARTO TOPO CONSULT SRL▲ 8 | Sat Crăciuneşti, Comuna Cobia, Dâmboviţa | 55,6 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 131,4 K RON | |
| 90 | 90.DAR BUSINESS DEVELOPMENT SRL▼ 38 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 55,6 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 52,3 K RON | |
| 91 | 91.RATEXPERT SRL▲ 78 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 55,4 %▲ 137,3 % | ▲ 137,3 % | 59,4 K RON | |
| 92 | 92.EXPERT CONSULTING NISTOR SRL▲ 82 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 55,2 %▲ 153,4 % | ▲ 153,4 % | 74,2 K RON | |
| 93 | 93.CAMTES CONT S.R.L.nou | Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 53,9 %— | — | — | 11,8 K RON |
| 94 | 94.MEDIA DESIGN PRODUCTION S.R.L.nou | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 53,4 %— | — | — | 1 K RON |
| 95 | 95.ESO-PREST SERVICES SRL▲ 330 | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 53,3 %— | — | 278,9 K RON | |
| 96 | 96.URBIS GEOPROIECT S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 53 %— | — | — | 26,5 K RON |
| 97 | 97.ARHORIZONT G - A SRL▼ 23 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 52,9 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 393,2 K RON | |
| 98 | 98.ARSEMA STUDIO SRL▲ 32 | Sat Dealu Mare, Comuna Buciumeni, Dâmboviţa | 52,3 %▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 90,5 K RON | |
| 99 | 99.ARHISPATIAL STUDIO SRL▼ 10 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 52,3 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 58,8 K RON | |
| 100 | 100.LUDCOM SRL▲ 51 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 52 %▲ 86 % | ▲ 86 % | 4,9 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Dâmbovița
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
227 firme · 146,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
177 firme · 76,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
152 firme · 74,2 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
65 firme · 71,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
63 firme · 61,6 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
111 firme · 49,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
147 firme · 42,5 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
69 firme · 41,4 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
41 firme · 14,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
23 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
36 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
81 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
9 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
13 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
4 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
13 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 646,6 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 336,7 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 199,3 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
2 firme · 137,5 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 46,1 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 0 RON