Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Covasna după marjă netă în 2023
625 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 24,3 %, iar liderul atinge 1.302,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LARAPINTA IMPORT-EXPORT SRL▲ 184 | Sat Chilieni, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1.302,8 %▲ 7.050,4 % | ▲ 7.050,4 % | 623,5 K RON | |
| 2 | 2.MAKEDON SRLnou | Sat Mereni, Comuna Mereni, Covasna | 575,7 %— | — | 70,5 K RON | |
| 3 | 3.MOBILA BOGDAN SRL▲ 532 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 172 %— | — | 28,5 K RON | |
| 4 | 4.GUR MIRCOR S.R.L.nou | Sat Valea Dobârlăului, Comuna Dobârlău, Covasna | 97,1 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 32,5 K RON | |
| 5 | 5.REFLEX SRL▲ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 90,1 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 426,6 K RON | |
| 6 | 6.JÁTSZÓTERES JANCSIKA S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 87,7 %— | — | 69 K RON | |
| 7 | 7.D&D SERVERS S.R.L.▲ 3 | Sat Moacşa, Comuna Moacşa, Covasna | 85,6 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 99,4 K RON | |
| 8 | 8.S&M PRO MEDIA S.R.L.▲ 397 | Sat Brădet, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 83,6 %▲ 6.047,1 % | ▲ 6.047,1 % | 19,4 K RON | |
| 9 | 9.FLG GARDEN S.R.L.▲ 17 | Sat Vârghiş, Comuna Vârghiş, Covasna | 77,8 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 48,2 K RON | |
| 10 | 10.HANZEL METAL S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 76,5 %— | — | — | 498 RON |
| 11 | 11.SCNCRISTIAN-TEC S.R.L.▲ 23 | Sat Floroaia, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 76,2 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 12 | 12.PEY-CONSTRUCT SRL-Dnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 75,6 %— | — | 1,3 K RON | |
| 13 | 13.AZS TAXIDERMY S.R.L.▼ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 74,1 %▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 34,4 K RON | |
| 14 | 14.LTK EMBEDDED S.R.L.▲ 1 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 74 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 475,2 K RON | |
| 15 | 15.ICOANDILANA S.R.L.▲ 46 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 72 %▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 187 K RON | |
| 16 | 16.HIPIMOB S.R.L.▲ 34 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 70,4 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 9,9 K RON | |
| 17 | 17.REAL UTILAJ S.R.L.▲ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 68,7 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 169 K RON | |
| 18 | 18.PALMETAL SRL▲ 521 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 64,2 %— | — | 23,2 K RON | |
| 19 | 19.FINISIMO CONTUR S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 64 %▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 95,8 K RON | |
| 20 | 20.CUBATIC S.R.L.nou | Sat Zăbrătău, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 61,1 %— | — | 39,3 K RON | |
| 21 | 21.H-COM SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 60,4 %— | — | 54,4 K RON | |
| 22 | 22.EATIT S.R.L.▲ 87 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 59 %▲ 104 % | ▲ 104 % | 24,1 K RON | |
| 23 | 23.GABTAMO S.R.L.▲ 28 | Sat Angheluş, Comuna Ghidfalău, Covasna | 57,7 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 189,6 K RON | |
| 24 | 24.FIDUS SRL▲ 242 | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 57,4 %▲ 439,8 % | ▲ 439,8 % | 11,2 K RON | |
| 25 | 25.ZIMERA S.R.L.nou | Sat Hilib, Comuna Ojdula, Covasna | 56,6 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 168,2 K RON | |
| 26 | 26.MARDIMPEXCONSTRUCT S.R.L.▼ 10 | Sat Coşeni, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 55,8 %▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 691,9 K RON | |
| 27 | 27.TRIFOLIUM ERDELY SRL▲ 13 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 55,8 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 875,6 K RON | |
| 28 | 28.BEE CYCLE SHOP S.R.L.nou | Sat Araci, Comuna Vâlcele, Covasna | 54,7 %— | — | — | 36,3 K RON |
| 29 | 29.SERVICE MEDICAL BROKMED S.R.L.▲ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 48 %▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 86,2 K RON | |
| 30 | 30.BARIBUTOR SRL▲ 89 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 47,6 %▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 114,2 K RON | |
| 31 | 31.ANNA EVENT STUDIO S.R.L.▼ 10 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 46,9 %▼ 41 % | ▼ 41 % | 61,4 K RON | |
| 32 | 32.AHORN-HOLZ S.R.L.▲ 26 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 46,2 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 249,5 K RON | |
| 33 | 33.AGYAGCSEREP S.R.L.nou | Sat Băţanii Mari, Comuna Băţani, Covasna | 46,1 %— | — | — | 121,8 K RON |
| 34 | 34."IMEONCONSTRUCT" SRLnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 43,1 %— | — | 52,7 K RON | |
| 35 | 35.TRICODENT PRODUCTIE SRL▲ 34 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 42,6 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 92,4 K RON | |
| 36 | 36.HENRIK SRL▲ 253 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 42,1 %▲ 389 % | ▲ 389 % | 8,7 K RON | |
| 37 | 37.ZOBEL METAL SRL▲ 53 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 42 %▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 148,8 K RON | |
| 38 | 38.PRESTARI SERVICII DENTABEL SRL▲ 112 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 41,9 %▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 410,8 K RON | |
| 39 | 39.RAF MACHINERY S.R.L.▲ 77 | Sat Iarăş, Comuna Hăghig, Covasna | 41,8 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 87,9 K RON | |
| 40 | 40.BR-ZOO-COV S.R.L.▲ 8 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 40,6 %▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 21,1 K RON | |
| 41 | 41.LUMOKROKI S.R.L.▲ 310 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 40,4 %▲ 791,6 % | ▲ 791,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 42 | 42.GOODWAY ADVERTISING S.R.L.▼ 13 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 39,8 %▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 43 | 43.PPL-LOG S.R.L.▼ 16 | Sat Zălan, Comuna Bodoc, Covasna | 39,7 %▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 14,5 K RON | |
| 44 | 44.SZÖRPHÁZ S.R.L.▲ 545 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 39,5 %— | — | 21,2 K RON | |
| 45 | 45.CHEMOPROD SRL▲ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 39,2 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 98,3 K RON | |
| 46 | 46.CASTORLAB S.R.L.▲ 460 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 39 %— | — | 3,8 K RON | |
| 47 | 47.CREMLACT S.R.L.▲ 531 | Sat Crasna, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 38,9 %— | — | 79,6 K RON | |
| 48 | 48.KETVAJDA SRL▲ 94 | Sat Zagon, Comuna Zagon, Covasna | 38,8 %▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 381,3 K RON | |
| 49 | 49.PANIFICATIE "CUPTORUL DE AUR - ARANY KEMENCE" SRL▲ 36 | Sat Bodoc, Comuna Bodoc, Covasna | 38,5 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 3,1 mil. RON | |
| 50 | 50.UNIO-IMPEX SRL▲ 31 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 38,4 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 284,7 K RON | |
| 51 | 51.ELPLAST SRL▲ 23 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 36,9 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 52 | 52.HELMAT SRL▲ 47 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 36,3 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 758,1 K RON | |
| 53 | 53.FERMA ROZSA-BRĂDUŢ SRL▲ 26 | Sat Brăduţ, Comuna Brăduţ, Covasna | 36,1 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 440,9 K RON | |
| 54 | 54.PRODUCTIE COMERT SERVICII "RAMARO" SRL▲ 426 | Sat Araci, Comuna Vâlcele, Covasna | 35,5 %— | — | 17,6 K RON | |
| 55 | 55.AGROZSO-LACT SRL▲ 27 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 35,2 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 158,6 K RON | |
| 56 | 56.CRINPAINT SRL▼ 28 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 34,8 %▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 57 | 57.RGB STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 33,8 %— | — | — | 26,8 K RON |
| 58 | 58.PROWELD S.R.L.nou | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 33,7 %— | — | — | 56,2 K RON |
| 59 | 59.DELM ENG S.R.L.▼ 23 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 32,8 %▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 60 | 60.GOD SERVICE SRL▲ 425 | Sat Ghidfalău, Comuna Ghidfalău, Covasna | 32,4 %— | — | 813 K RON | |
| 61 | 61.ASINCRO TEHNIC S.R.L.▲ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 32,1 %▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 29,9 K RON | |
| 62 | 62.PRODUCTIE "IN MEMORIAM" SZ.I. SRL▼ 13 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 31,8 %▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 10 K RON | |
| 63 | 63.SWEET-STICK SRL▲ 206 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 31,2 %▲ 195,2 % | ▲ 195,2 % | 183,4 K RON | |
| 64 | 64.NEWEL TURNING S.R.L.▲ 203 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 31,2 %▲ 193,5 % | ▲ 193,5 % | 561 RON | |
| 65 | 65.PRODUCTIE PRESTARI COMERT "DIA-DAL" SRL▼ 47 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 30,3 %▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 204,4 K RON | |
| 66 | 66.KONTÚR MANUFAKTÚRA S.R.L.nou | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 30,1 %— | — | — | 14,5 K RON |
| 67 | 67.MULTI LASER S.R.L.▲ 170 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 30 %▲ 136,2 % | ▲ 136,2 % | 622,4 K RON | |
| 68 | 68.ANY LABORATORY S.R.L.▼ 11 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 29,6 %▼ 40 % | ▼ 40 % | 39,2 K RON | |
| 69 | 69.PIXEL MAGIC SRL▼ 22 | Sat Mărcuşa, Comuna Catalina, Covasna | 29,4 %▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 6,6 K RON | |
| 70 | 70.SIRIUS NORTH S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 28,9 %▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | 22,8 K RON | |
| 71 | 71.ALTA GENETICS ROMANIA S.R.L.▲ 25 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 28,8 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 992,6 K RON | |
| 72 | 72.ROLY TRANS SPEED S.R.L.nou | Sat Barcani, Comuna Barcani, Covasna | 28,7 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 73 | 73.FÚRÓMARÓ S.R.L.▼ 21 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 28,7 %▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 111,1 K RON | |
| 74 | 74.GOBEPLAST SRL▲ 48 | Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna | 28,4 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 289,5 K RON | |
| 75 | 75.EDI LTD S.R.L.nou | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 28,2 %— | — | — | 18,8 K RON |
| 76 | 76.JOTA MANUFAKTUR S.R.L.nou | Sat Hilib, Comuna Ojdula, Covasna | 27,5 %— | — | 14,6 K RON | |
| 77 | 77.VKÜ STONE S.R.L.nou | Sat Vârghiş, Comuna Vârghiş, Covasna | 27,3 %— | — | — | 6,8 K RON |
| 78 | 78.GMC STAINLESS GRINDING TURE S.R.L.▼ 14 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 27,2 %▼ 39 % | ▼ 39 % | 1,8 K RON | |
| 79 | 79.BIG FAMILY BUSINESS S.R.L.nou | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 27,2 %— | — | — | 12,9 K RON |
| 80 | 80.APINT S.R.L.▲ 71 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 27,1 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 80,2 K RON | |
| 81 | 81.BENEDEK & PALL SOCIETATE IN NUME COLECTIV▲ 81 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 27,1 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 318,8 K RON | |
| 82 | 82.PRESTER SRL▼ 26 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 26,7 %▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 235,2 K RON | |
| 83 | 83.RANDA CONFORT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 26,5 %— | — | — | 32,4 K RON |
| 84 | 84.ADB BIOMASS S.R.L.▲ 228 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 26,1 %▲ 253,1 % | ▲ 253,1 % | 649,2 K RON | |
| 85 | 85.BRUTEX IMPEX SRL▲ 101 | Sat Filia, Comuna Brăduţ, Covasna | 26,1 %▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 86 | 86.E&D MARMURA S.R.L.▲ 233 | Sat Floroaia, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 26,1 %▲ 283,7 % | ▲ 283,7 % | 350,3 K RON | |
| 87 | 87.TRADIȚION-CLASSIKA S.R.L.nou | Sat Coşeni, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 26,1 %— | — | — | 15,2 K RON |
| 88 | 88.LIPICAI S.R.L.▲ 58 | Sat Chichiş, Comuna Chichiş, Covasna | 26 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 31,9 K RON | |
| 89 | 89.SABODEM 2001 S.R.L.▼ 43 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 25,8 %▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 21 K RON | |
| 90 | 90.LITUUS S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 25,7 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 57,3 K RON | |
| 91 | 91.SPIRALWOOD ART S.R.L.▼ 68 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 25,7 %▼ 67,2 % | ▼ 67,2 % | 16,5 K RON | |
| 92 | 92.SK PROIECT & SERVICE SRL▲ 84 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 25,5 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 516 K RON | |
| 93 | 93.ALEX IDEEA BUSINESS S.R.L.▼ 22 | Sat Hăghig, Comuna Hăghig, Covasna | 25,4 %▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 45,8 K RON | |
| 94 | 94.BIGE-HASSO ROMANIA SRL▲ 34 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 25,4 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 43,2 K RON | |
| 95 | 95.PRODUCTIE FERENCZ & FERENCZ SRL▲ 75 | Comuna Valea Crişului, Covasna | 25,2 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 265,7 K RON | |
| 96 | 96.ARHUNDE SRL▲ 2 | Sat Băţanii Mari, Comuna Băţani, Covasna | 25 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 298,3 K RON | |
| 97 | 97.CHEMI CERAMIC F SRL▲ 242 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 24,8 %▲ 361,7 % | ▲ 361,7 % | 26,2 K RON | |
| 98 | 98.MARIKA SÜTI S.R.L.▲ 444 | Sat Coşeni, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 24,6 %— | — | 13 K RON | |
| 99 | 99.P & L PRINTING TECHNOLOGY S.R.L.▲ 75 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 24,6 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 67,7 K RON | |
| 100 | 100.WELIVTIM S.R.L.▲ 83 | Comuna Ghidfalău, Covasna | 24,3 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 3,7 mil. RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Covasna
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
8 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
18 firme · 796,2 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
3 firme · 311,8 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
73 firme · 214,4 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
4 firme · 213,6 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
4 firme · 188,6 mil. RON
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
2 firme · 122,2 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
59 firme · 121,4 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
7 firme · 93,9 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
4 firme · 92,2 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
10 firme · 84,8 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
14 firme · 67,2 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
7 firme · 66,1 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
5 firme · 60,9 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
12 firme · 48,6 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
4 firme · 38,2 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
5 firme · 37 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
10 firme · 33,3 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
12 firme · 31,3 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
9 firme · 30,7 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
27 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
2 firme · 26,8 mil. RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 24,3 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
12 firme · 23,2 mil. RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
8 firme · 22,2 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
6 firme · 22,1 mil. RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
4 firme · 21,4 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
1 firme · 20,9 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
27 firme · 18 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
21 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
2 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
1 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
2 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
31 firme · 14,2 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
2 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
1 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
8 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 11 mil. RON
CAEN 1031
Prelucrarea și conservarea cartofilor
5 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
12 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 2895
Fabricarea utilajelor pentru industria hârtiei și cartonului
1 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
8 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
1 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
3 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
12 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
3 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
10 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 6 mil. RON
CAEN 1627
Finisarea articolelor din lemn
1 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
3 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
2 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
15 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
16 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
1 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
7 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
2 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
4 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
3 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 2344
Fabricarea altor produse tehnice din ceramică
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
4 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
1 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
8 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2893
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
4 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
7 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
3 firme · 902,1 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 877,4 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
3 firme · 797,5 K RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
1 firme · 709,3 K RON
CAEN 1320
Producția de țesături
2 firme · 702,2 K RON
CAEN 2830
Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
1 firme · 521,3 K RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
1 firme · 465,1 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
8 firme · 425,4 K RON
CAEN 2652
Productia de ceasuri
1 firme · 354,3 K RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
2 firme · 332,7 K RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
5 firme · 318,7 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 317,1 K RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 316,7 K RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
1 firme · 309,5 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
1 firme · 270,4 K RON
CAEN 2020
Fabricarea pesticidelor și a altor produse agrochimice
1 firme · 265,5 K RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
1 firme · 242,1 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
2 firme · 234,6 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
1 firme · 204,8 K RON
CAEN 2017
Fabricarea cauciucului sintetic în forme primare
1 firme · 163,7 K RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
1 firme · 157,6 K RON
CAEN 2552
Tratamente termice ale metalelor
1 firme · 119,3 K RON
CAEN 2313
Fabricarea articolelor din sticlă
1 firme · 85,9 K RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 84,4 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 55,3 K RON
CAEN 1424
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
1 firme · 33,2 K RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
1 firme · 27,8 K RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
2 firme · 10,6 K RON
CAEN 1420
Fabricarea articolelor din blană
1 firme · 8 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 329 RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
2 firme · 0 RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 0 RON
CAEN 0143
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 0 RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
1 firme · 0 RON