Top 100 firme — Construcții, Covasna după marjă netă în 2013
299 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 14 %, iar liderul atinge 303,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PRODUCTIE COMERT SERVICII "FICUS" SRL▲ 244 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 303,3 %— | — | 356 K RON | |
| 2 | 2.ZSOLEN CONSTRUCT S.R.L.▲ 286 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 138,5 %— | — | 396,3 K RON | |
| 3 | 3.KOPACOK SRL▲ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 89,3 %▲ 71,1 % | ▲ 71,1 % | 720 RON | |
| 4 | 4.CSÖVESEK S.R.L.nou | Sat Chichiş, Comuna Chichiş, Covasna | 88,8 %— | — | — | 23,9 K RON |
| 5 | 5.IZOLUX SRL▲ 23 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 87,8 %▲ 137,1 % | ▲ 137,1 % | 34,6 K RON | |
| 6 | 6.HUNERV SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 86,2 %— | — | 6,6 K RON | |
| 7 | 7.HAUS BAUF SRLnou | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 85,4 %— | — | 25,2 K RON | |
| 8 | 8.LOBSTER-MOL S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 84,6 %— | — | — | 72,1 K RON |
| 9 | 9.BECK-BACK SRL▲ 78 | Sat Calnic, Comuna Valea Crişului, Covasna | 83,5 %▲ 547,6 % | ▲ 547,6 % | 11,9 K RON | |
| 10 | 10.ADEROM-MIO S.R.L.nou | Sat Floroaia, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 76 %— | — | — | 8,3 K RON |
| 11 | 11.HAZIKO-CONSTRUCŢII SRL▲ 286 | Sat Dobolii de Jos, Comuna Ilieni, Covasna | 74,9 %— | — | 95,1 K RON | |
| 12 | 12.AGSIM CONSTRUCT SRL▲ 278 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 72,5 %— | — | 93,3 K RON | |
| 13 | 13.PREMIUM CRUMBS S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 70,2 %— | — | 1,1 K RON | |
| 14 | 14.BABA & FLA S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 69,7 %— | — | — | 126,6 K RON |
| 15 | 15.BET STONE DESIGN SRL▲ 25 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 69,1 %▲ 128,9 % | ▲ 128,9 % | 47,7 K RON | |
| 16 | 16.PRODUCTIE RADION SRL▲ 17 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 68,7 %▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 103,4 K RON | |
| 17 | 17.PÁL SYSTEM KLINKER S.R.L.▲ 110 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 66,8 %▲ 1.292,3 % | ▲ 1.292,3 % | 33,7 K RON | |
| 18 | 18.PRODUCTIE PRESTARI SERVICII SI COMERT "ELECTRIC-IMPULS" SRL▲ 36 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 66,2 %▲ 171,8 % | ▲ 171,8 % | 109,6 K RON | |
| 19 | 19.BALCO CONSTRUCȚII SRL▲ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 61,4 %▲ 112,9 % | ▲ 112,9 % | 55,7 K RON | |
| 20 | 20.CSANÁD & ÁKOS S.R.L.▲ 182 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 60,9 %— | — | 60,1 K RON | |
| 21 | 21.EUROBUILDING SRL▼ 14 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 59,8 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 821,4 K RON | |
| 22 | 22.GNLEU CONSTRUCT SRLnou | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 58,5 %— | — | — | 75,2 K RON |
| 23 | 23.MONT-CART SRL▲ 248 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 56,7 %— | — | 2,8 K RON | |
| 24 | 24.ADY DANI IRI S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 56,2 %— | — | — | 82,5 K RON |
| 25 | 25.MODELAZUR S.R.L.nou | Sat Valea Mare, Comuna Valea Mare, Covasna | 54,7 %— | — | — | 9,6 K RON |
| 26 | 26.EMYLEX SRL▲ 109 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 53,3 %▲ 1.586,1 % | ▲ 1.586,1 % | 48,3 K RON | |
| 27 | 27.SECUREA SRL▲ 55 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 53,2 %▲ 289,5 % | ▲ 289,5 % | 16 K RON | |
| 28 | 28.IBORMED S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 53,1 %— | — | — | 9,2 K RON |
| 29 | 29.GAS SYSTEMS COMPANY SRL▲ 36 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 50,7 %▲ 177,8 % | ▲ 177,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 30 | 30.SALMO TECHNOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 49,3 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 31 | 31.CON RESTART SRL▼ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 46,8 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 73,7 K RON | |
| 32 | 32.BAUPREST Z & Z SRL▲ 26 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 46,6 %▲ 108,6 % | ▲ 108,6 % | 43,6 K RON | |
| 33 | 33.KREAT-ING SRLnou | Sat Zălan, Comuna Bodoc, Covasna | 46 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 34 | 34.GABI MOTEC SRL▲ 10 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 45 %▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | 24,8 K RON | |
| 35 | 35.TORDAY LIFT-SERVICE SRL▲ 85 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 44,8 %▲ 739,6 % | ▲ 739,6 % | 123,6 K RON | |
| 36 | 36.DE SERVICII "SANEDIL" SRL▼ 21 | Sat Breţcu, Comuna Breţcu, Covasna | 44,5 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 23,8 K RON | |
| 37 | 37.BIK-LIFT S.R.L.▲ 15 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 41,1 %▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 75,7 K RON | |
| 38 | 38.ELY MAR DECOR CONSTRUCT SRL▲ 267 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 39,8 %— | — | 30,1 K RON | |
| 39 | 39.BUILDTHERM S.R.L.nou | Sat Hăghig, Comuna Hăghig, Covasna | 38,4 %— | — | — | 7,5 K RON |
| 40 | 40.TIM-KIN SERV SRL▲ 174 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 38,4 %— | — | 34,4 K RON | |
| 41 | 41.SERVICOM CSAVAR SRL▼ 24 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 38,3 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 9,4 K RON | |
| 42 | 42.PROIECTARE PICASSO SRL▼ 12 | Sat Bodoc, Comuna Bodoc, Covasna | 37,9 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 37,1 K RON | |
| 43 | 43.MI & E SRL▲ 62 | Sat Hilib, Comuna Ojdula, Covasna | 37,7 %▲ 356 % | ▲ 356 % | 11 K RON | |
| 44 | 44.CRISTINA COMERT SRLnou | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 37 %— | — | 18 K RON | |
| 45 | 45.CONSTRUCTII STIM SRL▲ 44 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 36,9 %▲ 210,2 % | ▲ 210,2 % | 30,2 K RON | |
| 46 | 46.HIDROSUB SRL▼ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 36,8 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 101 K RON | |
| 47 | 47.IDU-DANI SRL▲ 21 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 36 %▲ 107 % | ▲ 107 % | 70,6 K RON | |
| 48 | 48."CLIMAX" SRL▼ 40 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 35,8 %▼ 37 % | ▼ 37 % | 46,6 K RON | |
| 49 | 49.BVM CONSTRUCT SRL▲ 62 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 35,4 %▲ 429,2 % | ▲ 429,2 % | 101,4 K RON | |
| 50 | 50.DION CONSTRUCT SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 35,1 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 42,7 K RON | |
| 51 | 51.HAANDA CONSTRUCT S.R.L.▲ 106 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 32,1 %▲ 2.486,3 % | ▲ 2.486,3 % | 216,3 K RON | |
| 52 | 52.H.I.CO.A PRODUCTIE SI SERVICII SRL▼ 31 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 32 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 164,9 K RON | |
| 53 | 53.ORKAN PRODUCTIE SRL▲ 10 | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 30,5 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 103,4 K RON | |
| 54 | 54.MONTIVO CONSTRUCT SRL▼ 36 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 28,9 %▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 186,5 K RON | |
| 55 | 55.K-PITYU SRL▲ 178 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 28,7 %— | — | 29 K RON | |
| 56 | 56.CEDRUS SRL▲ 37 | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 28,7 %▲ 150,6 % | ▲ 150,6 % | 52,6 K RON | |
| 57 | 57.BORIX SRL▼ 46 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 28,2 %▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 24,2 K RON | |
| 58 | 58.TIDOR HOUSE S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 27,8 %— | — | — | 43,8 K RON |
| 59 | 59.DIFEZT SRLnou | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 26,7 %— | — | — | 47,1 K RON |
| 60 | 60."COBEM INVEST" SRL▼ 7 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 26,6 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 139,4 K RON | |
| 61 | 61.MASTER CONSTRUCT SRL▲ 113 | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 25,5 %▲ 5.220,8 % | ▲ 5.220,8 % | 6,5 K RON | |
| 62 | 62.HOLY SPIRIT RESORTS SRL▲ 71 | Sat Sânzieni, Comuna Sânzieni, Covasna | 25,5 %▲ 686,1 % | ▲ 686,1 % | 36,1 K RON | |
| 63 | 63.DFL 09 SRL▼ 39 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 24,5 %▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 2,6 K RON | |
| 64 | 64.LUX PRESCOM SRL▲ 16 | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 24,4 %▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 18,5 K RON | |
| 65 | 65.JESZI CONS SRL▲ 185 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 24,3 %— | — | 8,1 K RON | |
| 66 | 66.MELIPACK SRL▼ 44 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 24,3 %▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 103 K RON | |
| 67 | 67.ELECTROHOBYD SRLnou | Sat Micfalău, Comuna Micfalău, Covasna | 23,9 %— | — | 204 RON | |
| 68 | 68."B-LIFT" SRL▼ 29 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 23,8 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 99,7 K RON | |
| 69 | 69.ABA INNOVATOR RO S.R.L.▲ 60 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 23,7 %▲ 524,8 % | ▲ 524,8 % | 208,8 K RON | |
| 70 | 70.CROW SECURITY SRL▼ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 23,7 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 157,1 K RON | |
| 71 | 71.BENCZ SRL▼ 37 | Sat Sîntionlunca, Comuna Ozun, Covasna | 23,2 %▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 10,6 K RON | |
| 72 | 72.BENDIX SRL▲ 200 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 23,1 %— | — | 3,7 K RON | |
| 73 | 73.GLADIS SRL▲ 209 | Sat Zălan, Comuna Bodoc, Covasna | 22,5 %— | — | 1,7 K RON | |
| 74 | 74."BASTION CONSTRUCTII" SRL▲ 58 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 22,4 %▲ 572,7 % | ▲ 572,7 % | 13 K RON | |
| 75 | 75.INDFORCECON SRL▼ 33 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 22,2 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 17,4 K RON | |
| 76 | 76.PRODUCTIE COMERT TODOR SRL▲ 27 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 21,8 %▲ 156,5 % | ▲ 156,5 % | 129,6 K RON | |
| 77 | 77.CORP IMOBILIARE S.R.L.▲ 169 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 21,4 %— | — | 8,7 K RON | |
| 78 | 78.ALPIN SHUNT SRL▲ 115 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 21,4 %— | — | 46,7 K RON | |
| 79 | 79.MAICHAL RET S.R.L.nou | Sat Catalina, Comuna Catalina, Covasna | 21,3 %— | — | — | 96 K RON |
| 80 | 80.ALFA INSTAL TRANS H55 S.R.L.▲ 11 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 20,6 %▲ 76 % | ▲ 76 % | 34,4 K RON | |
| 81 | 81.CONSTRUCŢII OP-ART SRL▲ 155 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 20 %— | — | 44,6 K RON | |
| 82 | 82.POLITO SRL▲ 216 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 19,9 %— | — | 3,9 K RON | |
| 83 | 83.DELIVERY SRL▲ 39 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 19,7 %▲ 270,4 % | ▲ 270,4 % | 16,6 K RON | |
| 84 | 84.DRYERTEAM SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 19,5 %— | — | 17,1 K RON | |
| 85 | 85.STEINKLEBER SRLnou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 19,2 %▲ 212,7 % | ▲ 212,7 % | 2,2 K RON | |
| 86 | 86.BELFACON S.R.L.▲ 26 | Sat Dobolii de Jos, Comuna Ilieni, Covasna | 19,2 %▲ 188,9 % | ▲ 188,9 % | 87,2 K RON | |
| 87 | 87.PHILRO CONS SRL▼ 31 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 19 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 29,7 K RON | |
| 88 | 88.PTK HOLDING SRL▲ 127 | Sat Brateş, Comuna Brateş, Covasna | 19 %— | — | 140,7 K RON | |
| 89 | 89.KRIZO SRL▲ 190 | Sat Ghidfalău, Comuna Ghidfalău, Covasna | 18,6 %— | — | 4,7 K RON | |
| 90 | 90.CONSTRUCTII INSTALATII PROIECTARI "CIP COM" SRL▲ 131 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 18,6 %— | — | 13,9 K RON | |
| 91 | 91.MIND ELECTROSERV S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 18,4 %— | — | — | 9,1 K RON |
| 92 | 92.SUBNET SISTEM S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 17,5 %— | — | — | 98 K RON |
| 93 | 93.AGM ECO CORPORATE SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 16 %▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 161 RON | |
| 94 | 94."DETA H" SRL▲ 75 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 15,5 %▲ 1.836,3 % | ▲ 1.836,3 % | 10,3 K RON | |
| 95 | 95."TUIA" SRL▼ 26 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 15,5 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 200,4 K RON | |
| 96 | 96.TERMIC PRODUCTIE SRL▲ 43 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 15,2 %▲ 403 % | ▲ 403 % | 88,7 K RON | |
| 97 | 97.LMG SRLnou | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 14,9 %— | — | 2,9 K RON | |
| 98 | 98.HANICOM SRL▼ 15 | Sat Comandău, Comuna Comandău, Covasna | 14,7 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 89,1 K RON | |
| 99 | 99.KOZMA BAU SRL▲ 203 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 14,6 %— | — | 177 RON | |
| 100 | 100.KINDI SRL▼ 15 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 14 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 5,4 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Covasna
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
54 firme · 239 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
207 firme · 160,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
12 firme · 138,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
51 firme · 82,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
46 firme · 42,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
42 firme · 37,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
30 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
11 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
14 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
6 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
12 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
20 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 535,3 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
4 firme · 254,7 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
2 firme · 218,4 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 167,8 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 117,2 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 35 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
2 firme · 0 RON