Top 100 firme — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client), Covasna după marjă netă în 2022
75 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -544,5 %, iar liderul atinge 2.078,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANDROID & CARS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 2.078,7 %— | — | 3 mil. RON | |
| 2 | 2.SST (SOFTWARE SOLUTIONS TRANSILVANIA) S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 99,8 %— | — | — | 90,7 K RON |
| 3 | 3.OAK SOFT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 96,2 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 147,1 K RON | |
| 4 | 4.XSTORM SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 96,1 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 177,6 K RON | |
| 5 | 5.RO SPRINT TECH S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 94,8 %— | — | — | 121,6 K RON |
| 6 | 6.BEST-VIEW SRL▼ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 94,7 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 136,1 K RON | |
| 7 | 7.THE BABLES S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 93,4 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 249,3 K RON | |
| 8 | 8.TCZ INDUSTRIES S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 93,4 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 245,2 K RON | |
| 9 | 9.BJC SOLUTIONS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 93,3 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 215,5 K RON | |
| 10 | 10.SOLID STACK S.R.L.▲ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 92,2 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 274,8 K RON | |
| 11 | 11.ITDEA PROJECTS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 91,4 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 177,1 K RON | |
| 12 | 12.HAZELFLOW S.R.L.▼ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 91,1 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 389,4 K RON | |
| 13 | 13.JUBIT SOLUTIONS S.R.L.▼ 8 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 90,9 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 105,8 K RON | |
| 14 | 14.SCROLL ROLL DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 88,7 %— | — | — | 1,1 K RON |
| 15 | 15.TEST-EXPERTS GROUP S.R.L.▼ 6 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 88 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 553,9 K RON | |
| 16 | 16.GABADESIGNS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 88 %— | — | — | 17,2 K RON |
| 17 | 17.SINKLIBILL S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 86,4 %— | — | — | 90,8 K RON |
| 18 | 18.CALCIUM CREATIVE S.R.L.▼ 7 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 84,8 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 658 K RON | |
| 19 | 19.POSITIVE DESIGN INTERNATIONAL S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 84,6 %— | — | — | 32,1 K RON |
| 20 | 20.FREDERICO DEVELOPMENT S.R.L.▼ 4 | Sat Mereni, Comuna Mereni, Covasna | 84,4 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 143,2 K RON | |
| 21 | 21.FZKS TRADING S.R.L.nou | Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, Covasna | 82,2 %— | — | — | 46,7 K RON |
| 22 | 22.HEADLESS ENGINEERING S.R.L.▼ 7 | Sat Valea Scurtă, Comuna Estelnic, Covasna | 82 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 344,6 K RON | |
| 23 | 23.BIAMONDSOFT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 81,9 %— | — | — | 38 K RON |
| 24 | 24.DEV OPLA S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 81,7 %— | — | — | 13,8 K RON |
| 25 | 25.DATABOUT SOLUTIONS S.R.L.▼ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 81,2 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 238,3 K RON | |
| 26 | 26.HEXSOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L.▼ 24 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 78,7 %▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 63,6 K RON | |
| 27 | 27.KEENHIVE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 78,2 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 291,9 K RON | |
| 28 | 28.LOOP AT TBO INTO FUTURE S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 78,1 %— | — | — | 42 K RON |
| 29 | 29.ASCRONET STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 77,7 %— | — | — | 13,6 K RON |
| 30 | 30.SIRIUS NORTH S.R.L.▼ 18 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 77,5 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 224 K RON | |
| 31 | 31.STDERR SYSTEM S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 77,2 %— | — | — | 48,4 K RON |
| 32 | 32.4-REALCODING S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 75,4 %— | — | — | 27,7 K RON |
| 33 | 33.NETPIXEL STUDIO S.R.L.▼ 15 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 74,7 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 150 K RON | |
| 34 | 34.WHITE CUSTOM SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.▼ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 73,7 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 118,4 K RON | |
| 35 | 35.PIECE OF CODE S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 72 %— | — | — | 16,4 K RON |
| 36 | 36.ORIGO S.R.L.nou | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 71,2 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 558,3 K RON | |
| 37 | 37.ZMX APP SOLUTIONS S.R.L.▼ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 68,4 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 298,7 K RON | |
| 38 | 38.FRICOMP SRL▼ 17 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 66,6 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 78,9 K RON | |
| 39 | 39.SPARK ENGLISH CLUB S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 63,6 %▲ 95 % | ▲ 95 % | 111,1 K RON | |
| 40 | 40.CASTAB DEPLOYMENT S.R.L.▼ 16 | Sat Chilieni, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 60,5 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 141,4 K RON | |
| 41 | 41.APL SOFTWARE SRL▼ 21 | Sat Micfalău, Comuna Micfalău, Covasna | 59,6 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 79,1 K RON | |
| 42 | 42.DPZSOFT S.R.L.▲ 3 | Sat Racoşul de Sus, Oraş Baraolt, Covasna | 58,4 %▲ 132,9 % | ▲ 132,9 % | 2,2 K RON | |
| 43 | 43.JPEG S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 58,3 %— | — | — | 2 mil. RON |
| 44 | 44.PRO COMP S.R.L.nou | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 53 %— | — | — | 15,1 K RON |
| 45 | 45."MEDIA SOFT" SRL▼ 17 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 52,3 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 161,8 K RON | |
| 46 | 46.REBELOPER S.R.L.▼ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 46,1 %▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 203,4 K RON | |
| 47 | 47.OPTYT SOFTWARE S.R.L.▼ 28 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 45,7 %▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 46,4 K RON | |
| 48 | 48.A2000 S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 45,2 %— | — | — | 1,3 mil. RON |
| 49 | 49.FX GARAGE S.R.L.▼ 18 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 44,6 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 632,1 K RON | |
| 50 | 50.ORBANSOFT SRL▼ 15 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 43,2 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 231,3 K RON | |
| 51 | 51.DIGITAL STUDIO SRL▼ 18 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 42,1 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 11,1 K RON | |
| 52 | 52.SEHM S.R.L.▼ 29 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 41,2 %▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 44,4 K RON | |
| 53 | 53.APLINK SOFTWARE S.R.L.▼ 14 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 36,6 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 13,2 K RON | |
| 54 | 54.PULSESOFT SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 36 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 110,8 K RON | |
| 55 | 55.WEB ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L.▼ 54 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 33,9 %▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 4,9 K RON | |
| 56 | 56.ULTIM STUDIO S.R.L.▼ 18 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 32,8 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 67,9 K RON | |
| 57 | 57.ALIAT SRL▼ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 30,6 %— | — | 11,3 K RON | |
| 58 | 58.NETFACE.RO SRL▼ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 30 %▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 9 K RON | |
| 59 | 59.EGNOSIS S.R.L.▼ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 29 %▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 968,7 K RON | |
| 60 | 60.AWC SRL▼ 33 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 25,8 %▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 14,6 K RON | |
| 61 | 61.RANDUSOFT S.R.L.▼ 17 | Sat Vâlcele, Comuna Vâlcele, Covasna | 24,2 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 21,2 K RON | |
| 62 | 62.ASTAILOR SHINE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 18,6 %— | — | 76,9 K RON | |
| 63 | 63.DELKASOFT SRL▼ 17 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 16,3 %▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 422,4 K RON | |
| 64 | 64.JTI ADVERTISING S.R.L.▼ 21 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 16,3 %▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 16 K RON | |
| 65 | 65.OKKWEBMEDIA SRL▼ 25 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 15,6 %▼ 51 % | ▼ 51 % | 150,7 K RON | |
| 66 | 66.BITLIB SERVICII SRL▼ 32 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 11,5 %▼ 76,6 % | ▼ 76,6 % | 1,2 K RON | |
| 67 | 67.SICLAB SOLVE S.R.L.▼ 31 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8 %▼ 81,6 % | ▼ 81,6 % | 5,8 K RON | |
| 68 | 68.NAGYEK SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | -2,1 %▼ 132,7 % | ▼ 132,7 % | -8,2 K RON | |
| 69 | 69.RED ROCK TECH SRL▼ 18 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -5,5 %▼ 244,6 % | ▼ 244,6 % | -86,2 K RON | |
| 70 | 70.STORM STOREZ S.R.L.▼ 18 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -10 %▼ 414,1 % | ▼ 414,1 % | -69,1 K RON | |
| 71 | 71.PRO WEBSHOP SRL▼ 42 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -11,9 %▼ 121,9 % | ▼ 121,9 % | -7,6 K RON | |
| 72 | 72.TETRAFOR S.R.L.▼ 23 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | -50,2 %▼ 419,9 % | ▼ 419,9 % | -38,2 K RON | |
| 73 | 73.ONE CLICK AWAY IT SOLUTIONS S.R.L.▼ 32 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -90,8 %▼ 397,3 % | ▼ 397,3 % | -2,1 K RON | |
| 74 | 74.CREADEVOPS S.R.L.▼ 44 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -143,6 %▼ 375,5 % | ▼ 375,5 % | -37,9 K RON | |
| 75 | 75.LÁSZLÓ JÁNI CONSULTING S.R.L.▼ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -544,5 %▼ 22.054,4 % | ▼ 22.054,4 % | -14,8 K RON |