Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Covasna după marjă netă în 2010
79 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -245,3 %, iar liderul atinge 49,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PRESTARI SERVICII B.S. SRL▲ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 49,5 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 7,6 K RON | |
| 2 | 2.L & SZ TAMTRANSPORT SRLnou | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 40,3 %— | — | — | 34,4 K RON |
| 3 | 3.EVID IMPEX SRL▲ 56 | Sat Herculian, Comuna Băţani, Covasna | 32,8 %— | — | 10 K RON | |
| 4 | 4.PRODUCTIE SERVICII SI COMERT "FEJER" SRL▲ 13 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 26,8 %▲ 274,8 % | ▲ 274,8 % | 296,3 K RON | |
| 5 | 5.PRODUCTIE "KREIVIN" SRL▲ 44 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 23,8 %— | — | 34,5 K RON | |
| 6 | 6.PRODUCTIE FORTUNAFOREST SRL▲ 4 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 23,6 %▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 995,9 K RON | |
| 7 | 7.SCULPTURA BARKACS SRL▲ 9 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 22,4 %▲ 151,9 % | ▲ 151,9 % | 105,5 K RON | |
| 8 | 8.FORESTVAMA SRL▲ 71 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 17,9 %— | — | 15,1 K RON | |
| 9 | 9.PRESTARI SERVICII COMERT "NICSIS" SRL▲ 74 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 16,5 %— | — | 2,5 K RON | |
| 10 | 10.KETVAJDA SRL▼ 7 | Sat Zagon, Comuna Zagon, Covasna | 16,4 %▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 47,3 K RON | |
| 11 | 11.TRANSFOREST SRL▲ 37 | Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna | 15,8 %— | — | 155 K RON | |
| 12 | 12.TITI-MARI SRL▲ 28 | Sat Zagon, Comuna Zagon, Covasna | 14,4 %▲ 2.834,7 % | ▲ 2.834,7 % | 59,3 K RON | |
| 13 | 13.OPREA GROUP SRLnou | Sat Barcani, Comuna Barcani, Covasna | 8,4 %— | — | 178,6 K RON | |
| 14 | 14.PRODUCTIE "FEZO" SRL▲ 5 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 7 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 44,2 K RON | |
| 15 | 15.PARTYZONA BAR SRL▲ 10 | Sat Breţcu, Comuna Breţcu, Covasna | 6,7 %▲ 106,2 % | ▲ 106,2 % | 40,1 K RON | |
| 16 | 16.COMERT TUTTI SRLnou | Sat Pachia, Comuna Brateş, Covasna | 6,6 %▲ 336,8 % | ▲ 336,8 % | 19,9 K RON | |
| 17 | 17.OVISILVA SRL▲ 9 | Sat Zăbrătău, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 6,6 %▲ 168,8 % | ▲ 168,8 % | 76,2 K RON | |
| 18 | 18."HOLZBAU IMPORT EXPORT" SRL▲ 6 | Sat Aita Mare, Comuna Aita Mare, Covasna | 5,5 %▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 75,8 K RON | |
| 19 | 19."TOFER" SRL▼ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5,1 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 64,8 K RON | |
| 20 | 20.ALL-WOOD SRL▲ 37 | Sat Chilieni, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,9 %— | — | 4,9 K RON | |
| 21 | 21.MOARA-SIMON SRL▲ 8 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 4,6 %▲ 175,5 % | ▲ 175,5 % | 40,2 K RON | |
| 22 | 22.COMERT PRODUCTIE SERVICII "HELIKON" SRL▼ 10 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 4,2 %▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 63,3 K RON | |
| 23 | 23.PROLED S.R.L.nou | Sat Ghidfalău, Comuna Ghidfalău, Covasna | 3,1 %— | — | 7,2 K RON | |
| 24 | 24.PRELUCRAREA LEMNULUI "GEREND" SRL▼ 4 | Comuna Brăduţ, Covasna | 2,8 %▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 34,2 K RON | |
| 25 | 25.PRODUCTIE PRESTARI DE SERVICII COMERT IMPORT EXPORT "ORBAI" SRL▼ 10 | Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna | 2,7 %▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 42,5 K RON | |
| 26 | 26.EUROCOV SRL▲ 7 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 2,1 %▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 167,4 K RON | |
| 27 | 27.CERAMICA VINCZI SRL▲ 3 | Sat Băţanii Mari, Comuna Băţani, Covasna | 2 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 69,5 K RON | |
| 28 | 28.ALBLAS SRL▼ 1 | Sat Zagon, Comuna Zagon, Covasna | 1,7 %▼ 30 % | ▼ 30 % | 22 K RON | |
| 29 | 29.DOMINUS-PRODCOM SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,6 %— | — | — | 10,4 K RON |
| 30 | 30.HENRIK SRL▼ 16 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 1,6 %▼ 84,9 % | ▼ 84,9 % | 3,6 K RON | |
| 31 | 31.PRODUCTIE COMERT SI TURISM "CONECTIC" SRL▲ 5 | Sat Brăduţ, Comuna Brăduţ, Covasna | 1,2 %▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | 29,2 K RON | |
| 32 | 32.FREE MAN SERVICII SRL▲ 11 | Sat Vârghiş, Comuna Vârghiş, Covasna | 0,9 %▲ 486,7 % | ▲ 486,7 % | 7,6 K RON | |
| 33 | 33.DE PRODUCTIE "DEMETER I" SRL▲ 27 | Sat Doboşeni, Comuna Brăduţ, Covasna | 0,8 %— | — | 5,7 K RON | |
| 34 | 34.KISCSOG SRL▲ 35 | Sat Filia, Comuna Brăduţ, Covasna | 0,7 %— | — | 1,6 K RON | |
| 35 | 35.INTER-SATI-ROM SRL▲ 6 | Comuna Valea Crişului, Covasna | 0,6 %▲ 152 % | ▲ 152 % | 3,6 K RON | |
| 36 | 36.UJSZER SRL▼ 15 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 0,5 %▼ 89,5 % | ▼ 89,5 % | 3,6 K RON | |
| 37 | 37.ANDAFOR GRUP SRL▲ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 0,5 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 1,1 K RON | |
| 38 | 38.BIKFOR SRL▼ 30 | Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna | 0,3 %▼ 97,9 % | ▼ 97,9 % | 1,1 K RON | |
| 39 | 39.PRESTARI SERVICII "BARTA-SIMON" SRL▼ 5 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 0,3 %▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 9,5 K RON | |
| 40 | 40.ADALI CONT PRO SRL▼ 34 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 0,2 %▼ 99 % | ▼ 99 % | 2,6 K RON | |
| 41 | 41.DELNEY EXPORT IMPORT SRL▲ 4 | Sat Brăduţ, Comuna Brăduţ, Covasna | 0,1 %— | — | 6,5 K RON | |
| 42 | 42.WLG WOODLANDS PRODUCTION S.R.L.▼ 41 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 0,1 %▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | 2,5 K RON | |
| 43 | 43.PILATIMPEX SRL▲ 10 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 0 %— | — | 108 RON | |
| 44 | 44.HENAX BUILD & HR SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -1 %— | — | — | -188 RON |
| 45 | 45.SAVIFA SRL▲ 9 | Sat Căpeni, Oraş Baraolt, Covasna | -3,7 %— | — | -10,9 K RON | |
| 46 | 46."BLUE IMPEX" SRL▲ 16 | Sat Breţcu, Comuna Breţcu, Covasna | -4 %— | — | -11,5 K RON | |
| 47 | 47.DEBRECZI SRL▲ 4 | Loc. Chiuruş, Oraş Covasna, Covasna | -5,2 %— | — | -20,9 K RON | |
| 48 | 48.DESZKA SRL▼ 2 | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | -5,5 %— | — | -10 K RON | |
| 49 | 49.MARKUSZ SRL▲ 29 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -6,3 %— | — | -2,3 K RON | |
| 50 | 50.THEWREK SRL▲ 26 | Sat Păpăuţi, Comuna Zagon, Covasna | -7,3 %— | — | -9 K RON | |
| 51 | 51.KINCSES & MULLER SRL▼ 19 | Sat Bixad, Comuna Bixad, Covasna | -7,6 %▼ 691,5 % | ▼ 691,5 % | -17,3 K RON | |
| 52 | 52.SZIMA SRLnou | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -8,3 %— | — | — | -5,9 K RON |
| 53 | 53.VIT-MARK SRL▲ 19 | Sat Hilib, Comuna Ojdula, Covasna | -10,8 %— | — | -5,9 K RON | |
| 54 | 54.LADIT SRL▲ 11 | Sat Pachia, Comuna Brateş, Covasna | -11,6 %— | — | -17,7 K RON | |
| 55 | 55.ECOSIL SRL▲ 16 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | -11,9 %— | — | -239,5 K RON | |
| 56 | 56.NABOR WOODPRODUCTS SRL▼ 1 | Sat Boroşneu Mare, Comuna Boroşneu Mare, Covasna | -17,4 %— | — | -294,3 K RON | |
| 57 | 57."FLOBENZ" SRL▼ 50 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -18,1 %▼ 205,1 % | ▼ 205,1 % | -29,2 K RON | |
| 58 | 58.SPEED-FOREST SRL▲ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -19,1 %— | — | -31,3 K RON | |
| 59 | 59.NORS SRL▼ 36 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | -23,4 %▼ 617,4 % | ▼ 617,4 % | -221,2 K RON | |
| 60 | 60.WOODEX-RO SRL▲ 1 | Sat Zagon, Comuna Zagon, Covasna | -23,9 %— | — | -41,5 K RON | |
| 61 | 61.PRODUCTIE SI PRESTARI "WALD IMPEX" SRL▼ 48 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -25,6 %▼ 339 % | ▼ 339 % | -10,9 K RON | |
| 62 | 62.EURO-PALET SRL▲ 8 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -33,9 %— | — | -198,1 K RON | |
| 63 | 63.LANDRAS SRLnou | Sat Aita Seacă, Comuna Băţani, Covasna | -34,4 %— | — | — | -12,9 K RON |
| 64 | 64.NEMAC INVEST SRL▼ 22 | Sat Zăbrătău, Comuna Sita Buzăului, Covasna | -35 %▼ 16.022,7 % | ▼ 16.022,7 % | -314,2 K RON | |
| 65 | 65.SZAJHAT PRODUCTIE SRL▼ 15 | Comuna Ghelinţa, Covasna | -36,2 %— | — | -17,3 K RON | |
| 66 | 66.TINICHIGIUL DIN BRADUT SRL▼ 19 | Sat Brăduţ, Comuna Brăduţ, Covasna | -38,9 %— | — | -12,5 K RON | |
| 67 | 67.FORTRANS SRL▼ 9 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | -40,8 %— | — | -81,6 K RON | |
| 68 | 68.SYLVANIA SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -41 %— | — | — | -7 K RON |
| 69 | 69.BEGY IMPEX SRL▼ 25 | Sat Păpăuţi, Comuna Zagon, Covasna | -42,7 %▼ 35.683,3 % | ▼ 35.683,3 % | -34,1 K RON | |
| 70 | 70.SERVICII ŞI COMERŢ "TUDOR" SRL▲ 10 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -45,3 %— | — | -296 K RON | |
| 71 | 71.DJUNGEL PROD-IMPEX SRL▲ 2 | Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna | -49,8 %— | — | -20,2 K RON | |
| 72 | 72.EXPOBRAD SRL▼ 8 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | -57,8 %— | — | -27,3 K RON | |
| 73 | 73.PRODUCTIE COMERCIALIZARE "BAJKA FOREST" SRL▼ 35 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -61,7 %▼ 10.388,3 % | ▼ 10.388,3 % | -11,2 K RON | |
| 74 | 74.BARTA-LACIKA SRLnou | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -63,5 %— | — | — | -12,9 K RON |
| 75 | 75.PRODUCTIE PRESTARI SERVICII COMERT EXPORT-IMPORT "KATAKA" SRL▲ 9 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -91,7 %— | — | -60,2 K RON | |
| 76 | 76.PRODUCTIE SI PRESTARI ADLER SRL▲ 9 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -148,9 %— | — | -32,5 K RON | |
| 77 | 77.NECOS FOREST SRL▼ 11 | Sat Zăbrătău, Comuna Sita Buzăului, Covasna | -157,2 %— | — | -47,5 K RON | |
| 78 | 78.LADIA - OLTALEX SRLnou | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -235,4 %— | — | — | -2,9 K RON |
| 79 | 79.DE PRELUCRARE A LEMNULUI BARTOS SRLnou | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -245,3 %— | — | — | -4,9 K RON |