Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Constanța după marjă netă în 2016
1.688 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 67,6 %, iar liderul atinge 11.406,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ETEKS PRODUCŢIE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11.406,7 %— | — | 6,8 K RON | |
| 2 | 2.NORD SRL▲ 1.600 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6.399,8 %— | — | 942,4 K RON | |
| 3 | 3.BALNEOMED SRL▲ 119 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 5.155,9 %▲ 10.388 % | ▲ 10.388 % | 888,3 K RON | |
| 4 | 4.SAPTE-HRIS SRL▲ 1.538 | Sat Cogealac, Comuna Cogealac, Constanţa | 397,2 %— | — | 21,9 K RON | |
| 5 | 5.AS 77 MAMAIA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 327,1 %— | — | 19,6 K RON | |
| 6 | 6.JUPITER SA▲ 1.307 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 246,6 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 7 | 7.COMARCA SRLnou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 173,8 %— | — | 24,5 K RON | |
| 8 | 8.COMPLEX CONDOR SA▲ 210 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 115,8 %▲ 238,2 % | ▲ 238,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 9 | 9.BOUTIQUEHOTEL SRL▲ 509 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 109,7 %▲ 582,9 % | ▲ 582,9 % | 183 K RON | |
| 10 | 10.TRAI SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 104,2 %▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 34,2 K RON | |
| 11 | 11.PILOT PROJECTS SRLnou | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 100 %— | — | — | 78 RON |
| 12 | 12.TI AMO LUK SRLnou | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 98,3 %— | — | 11,5 K RON | |
| 13 | 13.INTIM SRL▲ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 98 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 24,5 K RON | |
| 14 | 14.BORUZ SRL▲ 208 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97 %▲ 185 % | ▲ 185 % | 1,5 K RON | |
| 15 | 15.LA NEA NAE SRL▲ 1.276 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97 %— | — | 97 RON | |
| 16 | 16.CERSILVANIA SRLnou | Sat Bugeac, Comuna Ostrov, Constanţa | 97 %— | — | — | 4,4 K RON |
| 17 | 17.CĂTĂLIN BUILDING SRL▲ 18 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 97 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 9,8 K RON | |
| 18 | 18.ALFA CERNAVODA SRLnou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 97 %— | — | 4,6 K RON | |
| 19 | 19.ROBERTO G.E.S.R. SRL▲ 5 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 97 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 3,6 K RON | |
| 20 | 20.MOBIDAYS PERFORMANCE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97 %— | — | — | 147,3 K RON |
| 21 | 21.DALIV BEST SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 96,9 %— | — | — | 96,3 K RON |
| 22 | 22.D&D MIXT COM SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,7 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 43,5 K RON | |
| 23 | 23.ATLANTIS HOLIDAY SRL▲ 606 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 95,5 %▲ 759,1 % | ▲ 759,1 % | 186,2 K RON | |
| 24 | 24.LICOL SERVCOM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,5 %— | — | 9,6 K RON | |
| 25 | 25.SUNNY BAR SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,2 %— | — | — | 82,3 K RON |
| 26 | 26.VECTRON PROJECT INDUSTRIAL S.R.L.▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,1 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 206,1 K RON | |
| 27 | 27.LÂNGĂ MARE SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,3 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 9,8 K RON | |
| 28 | 28.VILA DINI SRL▼ 9 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 91 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 175,8 K RON | |
| 29 | 29.DOSOTO RESORT SRLnou | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 90,3 %— | — | 99,7 K RON | |
| 30 | 30.MICASON SRL▲ 9 | Comuna Costineşti, Constanţa | 90,3 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 122,6 K RON | |
| 31 | 31.SEBI GEAN UNIQUE SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 90,2 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 154 K RON | |
| 32 | 32.MONTE CARLO RESTAURANT SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 89,9 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 396,6 K RON | |
| 33 | 33.SUN & FUN BEACH SRL▲ 110 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 89,2 %▲ 104,2 % | ▲ 104,2 % | 1,9 K RON | |
| 34 | 34.POST MERIDIAN SRL▲ 623 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 88,7 %▲ 789,7 % | ▲ 789,7 % | 9,8 K RON | |
| 35 | 35.TERRA CATERING SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 88,6 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 62,3 K RON | |
| 36 | 36.TRANSILVANIA TOUR SRL▲ 322 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 87,6 %▲ 265,9 % | ▲ 265,9 % | 192,8 K RON | |
| 37 | 37.RINHOUSE ONE SRL▲ 426 | Sat Satu Nou, Comuna Mircea Vodă, Constanţa | 87 %▲ 366,1 % | ▲ 366,1 % | 119,4 K RON | |
| 38 | 38.RELCO LITORAL S.R.L.▲ 56 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 86,3 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 19,4 K RON | |
| 39 | 39.SUBSORE R SRL▲ 17 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 86,1 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 17,6 K RON | |
| 40 | 40.GIL MAD CAR SRL▲ 1.519 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 85,5 %— | — | 201,2 K RON | |
| 41 | 41.FULL CONSTRUCT SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 85,2 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 4,7 K RON | |
| 42 | 42.ELETON SRL▲ 81 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 84,7 %▲ 74,6 % | ▲ 74,6 % | 1,5 K RON | |
| 43 | 43.PATIDAM SRL▲ 1.036 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 84,6 %— | — | 13,4 K RON | |
| 44 | 44.DAVID TUDOR ATRACTIV SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 84,3 %— | — | — | 118 K RON |
| 45 | 45.CORAL ALB SRL▲ 751 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 84,2 %▲ 1.442,7 % | ▲ 1.442,7 % | 20,2 K RON | |
| 46 | 46.PROFESIONAL CHEFS SRLnou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 84,2 %— | — | — | 9,8 K RON |
| 47 | 47.DILEK-ON TOUR SRL▲ 18 | Loc. Mamaia-Sat, Oraş Năvodari, Constanţa | 84 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 176,8 K RON | |
| 48 | 48.TRANSTEO BETA SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 82,9 %— | — | — | 74,4 K RON |
| 49 | 49.GHIOCELUL SRL▲ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 82,6 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 57,1 K RON | |
| 50 | 50.GOLD LINCOLN SRL▲ 96 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 82,5 %▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 4 K RON | |
| 51 | 51.LIQUID CAFE SRLnou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 82,3 %— | — | — | 82 K RON |
| 52 | 52.MATEO SRL▼ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 82,3 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 32 K RON | |
| 53 | 53.PORTOFINO MAMAIA NORD SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 82 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 137,2 K RON | |
| 54 | 54.BCD EVOLVE SRLnou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 81,7 %— | — | — | 149 K RON |
| 55 | 55.DESINA CATERING SRLnou | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 81,4 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 56 | 56.RAMADA VACANCES SRL▲ 10 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 80,4 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 8,7 K RON | |
| 57 | 57.DRILLING TRADE 4U S.R.L.▲ 858 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 79,6 %▲ 4.202,7 % | ▲ 4.202,7 % | 253,1 K RON | |
| 58 | 58.VILA CRISTINA RESIDENCE SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 79,3 %— | — | — | 18,6 K RON |
| 59 | 59.RĂSĂRIT DE SOARE COM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 78,6 %— | — | 64,7 K RON | |
| 60 | 60.CARLA BALNEO TURISM SRLnou | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 78,3 %— | — | — | 72,9 K RON |
| 61 | 61.TIS ELEN NAV SRL▲ 212 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 77,9 %▲ 161,2 % | ▲ 161,2 % | 19,9 K RON | |
| 62 | 62.TALISMAN TOUR YOUNG SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 77,9 %— | — | — | 82,1 K RON |
| 63 | 63.BLACKROCK SRL▼ 22 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 77,8 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 1,2 K RON | |
| 64 | 64.NICKY BEST TOUR SRL▼ 37 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 77,5 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 105,7 K RON | |
| 65 | 65.MIDAS INTERSTAR SRL▲ 1.113 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 77,4 %— | — | 41,5 K RON | |
| 66 | 66.MYRO BUSINESS COMPLET SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 77,3 %— | — | — | 17,8 K RON |
| 67 | 67.EFODANA SRL▼ 20 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 77,1 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 96,6 K RON | |
| 68 | 68.SAMA FINTIA MED SRL▲ 1.430 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 76,4 %— | — | 92,2 K RON | |
| 69 | 69.EUROHOTELS SRL▼ 60 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 76,2 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 86,4 K RON | |
| 70 | 70.ORIONIS TURISM SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 75,9 %— | — | — | 86,7 K RON |
| 71 | 71.RAGEIS IMPEX SRL▼ 20 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 75,8 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 27,8 K RON | |
| 72 | 72.VILA FIFI SRLnou | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 75,1 %— | — | — | 32 K RON |
| 73 | 73.QINETIQ CONCEPT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 75 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 74 | 74.EXTREME FUN SRLnou | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 74,5 %— | — | 163 K RON | |
| 75 | 75.DAMPARI COM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 73,2 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 150,6 K RON | |
| 76 | 76.D&A LES BARONS SRL▼ 21 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 72,8 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 49,7 K RON | |
| 77 | 77.COMPLET DELIVERY SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 72,7 %— | — | — | 9 K RON |
| 78 | 78.BRAND CLUB TOURS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 72,3 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 79 | 79.CREATIVE PAVILION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 72,2 %— | — | — | 34,6 K RON |
| 80 | 80.CASA MAESTRO SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 72,1 %— | — | — | 152,9 K RON |
| 81 | 81.MONTE CARLO SRL▲ 1.473 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 72 %— | — | 399,7 K RON | |
| 82 | 82.VILA DAREN ANDI S.R.L.▼ 36 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 71,6 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 58,8 K RON | |
| 83 | 83.PARTY & PARFUMURI SRL▼ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 71,4 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 635,4 K RON | |
| 84 | 84.DELIA TRADE PROMOTION SRL▼ 44 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 71,2 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 89,4 K RON | |
| 85 | 85.PRETTY IMPEX SRL▲ 46 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 70,9 %▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 38,4 K RON | |
| 86 | 86.CASA HESTA SRLnou | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 70,7 %— | — | — | 100,2 K RON |
| 87 | 87.EFO TURISM SRL▲ 1.535 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 70,6 %— | — | 34,2 K RON | |
| 88 | 88.VARIANT INVEST SRL▲ 715 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 70,4 %▲ 1.221,2 % | ▲ 1.221,2 % | 44,4 K RON | |
| 89 | 89.SIMA SAR-SYSTEM SRLnou | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 69,8 %▲ 100,9 % | ▲ 100,9 % | 148,3 K RON | |
| 90 | 90.NICE DAY BEACH S.R.L.▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 69,8 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 85,6 K RON | |
| 91 | 91.PITIS-LACT SRL▼ 63 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 69,8 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 12,6 K RON | |
| 92 | 92.GIO LAND SRL▲ 474 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 69,8 %▲ 404,1 % | ▲ 404,1 % | 233,9 K RON | |
| 93 | 93.SEA CONCEPT 360 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 69,6 %— | — | — | 711,1 K RON |
| 94 | 94.CINCI ȘLAPI SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 69,6 %— | — | — | 463,2 K RON |
| 95 | 95.ESPLANADA SRL▼ 51 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 68,8 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 37,1 K RON | |
| 96 | 96.VALMAR CRISS 98 SRL▲ 159 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 68,8 %▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 11 K RON | |
| 97 | 97.DOMINO LITORAL SRL▲ 1.241 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 68,7 %— | — | 96,9 K RON | |
| 98 | 98.G.T. PRIM INVESTMENT SRL▲ 1.390 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 68,1 %— | — | 22,5 K RON | |
| 99 | 99.ANATOLYA HOUSE SRL-Dnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 67,9 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 100 | 100.KARAJUNIOR SRL▼ 79 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 67,6 %▼ 28 % | ▼ 28 % | 2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Constanța
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
385 firme · 1 mld. RON
CAEN 5611
Restaurante
422 firme · 896,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
720 firme · 642,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
834 firme · 296 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
472 firme · 243,5 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 79,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
96 firme · 27 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
13 firme · 6 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
4 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
24 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
2 firme · 554,2 K RON