Top 100 firme — Activități profesionale, Constanța după marjă netă în 2018
2.141 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 91,6 %, iar liderul atinge 2.416,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BLUR DOMINATE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2.416,6 %— | — | — | 75,9 K RON |
| 2 | 2.CERCE PROD IN-VEST SRL= | Municipiul Mangalia, Constanţa | 703,4 %▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 3 | 3.KALINIA PROIECT SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 666,7 %▲ 247 % | ▲ 247 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.HOLIDAY TOUR S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 658,2 %▲ 3.259,8 % | ▲ 3.259,8 % | 730,5 K RON | |
| 5 | 5.AMBER CONSULTING SRL▲ 948 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 370,3 %▲ 1.090,2 % | ▲ 1.090,2 % | 66,5 K RON | |
| 6 | 6.PROJECT RESOLV CONSULTING SRL▲ 1.180 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 338,2 %▲ 1.717 % | ▲ 1.717 % | 152,8 K RON | |
| 7 | 7.ADAMESCU & ZAPOROJAN DESIGN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 300,7 %— | — | — | 84 K RON |
| 8 | 8.GAMMA DESIGN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 240 %— | — | 6,2 K RON | |
| 9 | 9.B.B.V. AUDIT CONSULTING & MANAGEMENT SRL▲ 1.943 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 232,5 %— | — | 9,5 K RON | |
| 10 | 10.RALEX MEDIA PRODUCTION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 217,9 %— | — | — | 87,6 K RON |
| 11 | 11.LURO SYSTEM SRL▲ 1.916 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 193,9 %— | — | 1,6 K RON | |
| 12 | 12.TOR PARTNERS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 193,9 %— | — | — | 67,9 K RON |
| 13 | 13.TECHSAT SRL▲ 975 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 185,2 %▲ 529,2 % | ▲ 529,2 % | 17,7 K RON | |
| 14 | 14.SEARCH MANAGEMENT SRL▲ 1.487 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 156,4 %▲ 4.911,5 % | ▲ 4.911,5 % | 374,8 K RON | |
| 15 | 15.PIMCO INVEST SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 150 %▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 46,4 K RON | |
| 16 | 16.BUSINESS RESEARCH SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 129,6 %— | — | 9,1 K RON | |
| 17 | 17.YUKA S.R.L.▲ 863 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 127,9 %▲ 268,1 % | ▲ 268,1 % | 241,5 K RON | |
| 18 | 18.ARHITECTURA PLUS SRL▲ 738 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 125 %▲ 199,3 % | ▲ 199,3 % | 320,4 K RON | |
| 19 | 19.SMART MAS CONSULT SRL▲ 1.083 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 122,2 %▲ 419,5 % | ▲ 419,5 % | 51,8 K RON | |
| 20 | 20.FRALINAT CONSULTINGS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 115 %— | — | 13,8 K RON | |
| 21 | 21.GEODYS MANAGEMENT CONSULTING SRL= | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 113,3 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 12,4 K RON | |
| 22 | 22.PLINTHUS PROJECTS SRL▲ 1.954 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 107,6 %— | — | 43,7 K RON | |
| 23 | 23.YUKA PRODESIGN SRL▲ 929 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 106 %▲ 240,7 % | ▲ 240,7 % | 242,4 K RON | |
| 24 | 24.AVG ADVERTISING SRL▲ 1.631 | Sat Aliman, Comuna Aliman, Constanţa | 102 %— | — | 221,2 K RON | |
| 25 | 25.BRAND VISION SRL▲ 1.564 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 101,6 %— | — | 40,8 K RON | |
| 26 | 26.CONT LEGIS PARTENER S.R.L.▼ 4 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 100 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 1,2 K RON | |
| 27 | 27.CRISCOR EXPERT SRL▲ 654 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 99 %▲ 112 % | ▲ 112 % | 15,4 K RON | |
| 28 | 28.PRO MILI 2000 SRL▲ 19 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 98,6 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 1,3 K RON | |
| 29 | 29.ZAV DEVELOPMENT GROUP SRL▲ 64 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 98,6 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 62,9 K RON | |
| 30 | 30.DAMAS ENGINEERING & CONSULTANCY S.R.L.nou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 97,5 %— | — | — | 129,5 K RON |
| 31 | 31.TECHNIC PARTS SRL▲ 102 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 97,4 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 110 RON | |
| 32 | 32.SOCIF ECLAT SRL▲ 1.678 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97,2 %— | — | 226,4 K RON | |
| 33 | 33.FIRST CLASS ADVERTISING SRL▲ 1.557 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 97 %— | — | 131 RON | |
| 34 | 34.PROF AUDIT & ACCOUNTING SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 11,1 K RON | |
| 35 | 35.LOW RISK SECURITY SRL▲ 6 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 97 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 163 K RON | |
| 36 | 36.DUȚU-CONSULTANȚĂ S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 37 | 37.THEATRIX MUSIC S.R.L.nou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 97 %— | — | — | 12,1 K RON |
| 38 | 38.GREEN ADVISERS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97 %— | — | — | 3,8 K RON |
| 39 | 39.LIMA TOP OPERATIONS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97 %— | — | — | 241,5 K RON |
| 40 | 40.ZICCO CONSULTING MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97 %— | — | — | 280,4 K RON |
| 41 | 41.MARTHE PROFESSIONAL EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,9 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 42 | 42.XKT IT CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,9 %— | — | — | 506 K RON |
| 43 | 43.FIRE DEFENCE CT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,9 %— | — | — | 7,8 K RON |
| 44 | 44.COBRA EXPCONT SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,8 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 47,8 K RON | |
| 45 | 45.CONTA EUXIN SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,7 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 97,5 K RON | |
| 46 | 46.CREATIVE START UP S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,5 %— | — | — | 11,6 K RON |
| 47 | 47.DIAL CONSULTING SRL▼ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,5 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 55 RON | |
| 48 | 48.ADIANCU-CONSULTING & MANAGEMENT SRL▲ 486 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,2 %▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 60,2 K RON | |
| 49 | 49.MEDIU EXPRES PLUS SRL▲ 65 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,1 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 282,3 K RON | |
| 50 | 50.MEDCLIN TRIALS S.R.L.nou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 96,1 %— | — | — | 73,2 K RON |
| 51 | 51.EVIDENTA CONTABILA MM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,1 %— | — | — | 92,9 K RON |
| 52 | 52.MARKODOR COFFEE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96 %— | — | — | 48 RON |
| 53 | 53.JEGIVA SAFETY SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 191,6 K RON | |
| 54 | 54.CONTAB DANCA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,8 %— | — | — | 117,2 K RON |
| 55 | 55.ACTUAL CONSULTING PROJECT SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 95,8 %— | — | 151,4 K RON | |
| 56 | 56.MARAUDIT GENERAL SRL▲ 1.816 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,8 %— | — | 4,5 K RON | |
| 57 | 57.TARGETMARKETING & MEDIA SRL▲ 607 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,7 %▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | 27,5 K RON | |
| 58 | 58.CRISTAL COMMUNICATION S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,7 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 13 K RON | |
| 59 | 59.EMSI ADVERTISING SRL▼ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,6 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 56,7 K RON | |
| 60 | 60.BLACK SEA OFFSHORE CENTRE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,6 %— | — | — | 44,1 K RON |
| 61 | 61.PRINTPRESS TULCON SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,4 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 36,7 K RON | |
| 62 | 62.NAQ PROIECT CO SRLnou | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 95 %— | — | 62,9 K RON | |
| 63 | 63.ANA CONSULTING & EXPERTISE SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,7 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 88,2 K RON | |
| 64 | 64.PRO WED EVENTS SRL-D▲ 1.789 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,6 %— | — | 5,3 K RON | |
| 65 | 65.PASSIONATE ACCOUNTANTS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,6 %— | — | — | 74,5 K RON |
| 66 | 66.ACG TEHNIC CONSULTING SRLnou | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 94,5 %— | — | — | 19,3 K RON |
| 67 | 67.AKA UNIC PROIECT SRL▲ 56 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,4 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 46,3 K RON | |
| 68 | 68.AXM BRANDS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,2 %— | — | — | 71,3 K RON |
| 69 | 69.KOSON INVEST SRL▲ 43 | Sat Istria, Comuna Istria, Constanţa | 94,1 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 29,7 K RON | |
| 70 | 70.AVOLOGY SRL▲ 79 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 52,6 K RON | |
| 71 | 71.ALICE CONCEPT SRL▲ 167 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,9 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 18,8 K RON | |
| 72 | 72.EVALUATION PROJECT STRUCTURE SRL▲ 66 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,7 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 47,2 K RON | |
| 73 | 73.CROS FUSION CONSULTING SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,7 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 4,9 K RON | |
| 74 | 74.PRESTIGE MANAGEMENT PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,7 %— | — | — | 5,6 K RON |
| 75 | 75.MIRA PROIECT INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,6 %— | — | — | 147,2 K RON |
| 76 | 76.DEZVĂLUIRI SRL▲ 977 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,4 %▲ 259,9 % | ▲ 259,9 % | 114,4 K RON | |
| 77 | 77.NEW ENVIRO MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,2 %— | — | — | 17 K RON |
| 78 | 78.FULL COST VISION S.R.L.nou | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 93,2 %— | — | — | 25,4 K RON |
| 79 | 79.IDAMCO CONSULTING SRL▲ 1.696 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,2 %— | — | 125,7 K RON | |
| 80 | 80.CONMAR TEH SRL▲ 85 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,1 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 17,8 K RON | |
| 81 | 81.DATA FORM PROTECTION S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,1 %— | — | — | 14,9 K RON |
| 82 | 82.STS 2000 SRL▼ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,1 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 181,1 K RON | |
| 83 | 83.CENTRUL DE CONSULTANȚĂ FONDURI STRUCTURALE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,9 %— | — | — | 85,8 K RON |
| 84 | 84.ATELIER STUDIOMOV S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,9 %— | — | — | 106,9 K RON |
| 85 | 85.TEAM L&D CONSULTANCE SRL▲ 1.164 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,9 %▲ 510,9 % | ▲ 510,9 % | 15 K RON | |
| 86 | 86.AUDIT DUAL CONTEV SRL▲ 661 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 92,8 %▲ 119,8 % | ▲ 119,8 % | 23,7 K RON | |
| 87 | 87.ROFIN CONSULT SRL▲ 1.946 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,6 %— | — | 39,9 K RON | |
| 88 | 88.DIOSCONT SRL▲ 402 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,6 %▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 4,4 K RON | |
| 89 | 89.LUPIN CONSTRUCT SRL▼ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,5 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 41,3 K RON | |
| 90 | 90.MIRUNA VLAD PROIECT SRL▼ 46 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 92,5 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 236,4 K RON | |
| 91 | 91.ELMA EXPERT OFFICE S.R.L.▲ 289 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,5 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 73,9 K RON | |
| 92 | 92.EXECUTIV CONFORT CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,3 %— | — | — | 22,2 K RON |
| 93 | 93.KAMADA SECRET PRINTING S.R.L.▼ 56 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,1 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 21,8 K RON | |
| 94 | 94.UNIK STILL IMAGE SRL▼ 29 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 92,1 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 7 K RON | |
| 95 | 95.AGROLINK S.R.L.nou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 92,1 %— | — | — | 13,4 K RON |
| 96 | 96.FIZI NET 2003 SRL▼ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 25 K RON | |
| 97 | 97.FRONX S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 91,8 %— | — | — | 23,8 K RON |
| 98 | 98.BLACK PIX SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 91,8 %— | — | — | 22,6 K RON |
| 99 | 99.ALLPLAN INNOVATION S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 91,7 %— | — | — | 170,7 K RON |
| 100 | 100.LEADER'S JUS SRL▲ 48 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 91,6 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 102,5 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Constanța
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
589 firme · 520,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
187 firme · 291,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
215 firme · 266 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
625 firme · 170,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
367 firme · 156,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
233 firme · 99,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
367 firme · 98 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
240 firme · 89 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
84 firme · 83 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
79 firme · 58,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
6 firme · 26,6 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
225 firme · 22,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
120 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
7 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
4 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
22 firme · 7 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
24 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
42 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
17 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
25 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
10 firme · 999,5 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
5 firme · 895,2 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
4 firme · 535,6 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
7 firme · 222,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON