Top 100 firme — Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi, Constanța după marjă netă în 2023
194 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,5 %, iar liderul atinge 90,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OVIDIUS MAN S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 90,2 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 2 | 2.GADAMS SLV S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 82,3 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 3 | 3.JOHNNY FIFTEENTH TUR S.R.L.▲ 39 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 72,4 %▲ 221,2 % | ▲ 221,2 % | 128,3 K RON | |
| 4 | 4.ERTE TRANS TOURING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 71,4 %— | — | — | 76,2 K RON |
| 5 | 5.DAX ABD TRANS S.R.L.▲ 68 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 60,2 %▲ 921,2 % | ▲ 921,2 % | 97,4 K RON | |
| 6 | 6.LAVIN EXCLUSIVE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 59,8 %▲ 782,3 % | ▲ 782,3 % | 739,6 K RON | |
| 7 | 7.AUTO SAROM S.R.L.nou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 59 %— | — | — | 22,6 K RON |
| 8 | 8.TRISTAR CAROSER SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 51,6 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 149,5 K RON | |
| 9 | 9.DARNIK GFL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 48,8 %— | — | — | 7,7 K RON |
| 10 | 10.GREENTWIN JOIN S.R.L.▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 47,2 %▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 4,2 K RON | |
| 11 | 11.ANTONIA TREND SRL▲ 47 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 47 %▲ 281 % | ▲ 281 % | 198,7 K RON | |
| 12 | 12.PREMIER TOUR S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 46,1 %— | — | — | 29,6 K RON |
| 13 | 13.MASTER FLEET CONCEPT S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 45,9 %— | — | — | 65,5 K RON |
| 14 | 14.BUSINESS & TURISTIC TRANSPORT SRL▲ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 42,2 %▲ 169,4 % | ▲ 169,4 % | 33 K RON | |
| 15 | 15.ASIBO MATTER S.R.L.▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,5 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 82,4 K RON | |
| 16 | 16.CALAIGI MIHAL SRL▲ 83 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 38,5 %— | — | 1,5 K RON | |
| 17 | 17.CONSTANT TRANS SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 36 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 615,5 K RON | |
| 18 | 18.ECO QUALITY TRANSPORT S.R.L.▲ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,6 %▲ 215,7 % | ▲ 215,7 % | 529,9 K RON | |
| 19 | 19.EURO AUTO GROUP SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,8 %▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 172,9 K RON | |
| 20 | 20.ALEMAR SPEED KLASS S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,6 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 731,3 K RON | |
| 21 | 21.ORIENT SPECIAL TRANSPORT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,5 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 177,3 K RON | |
| 22 | 22.NSD CKR CRIS S.R.L.▲ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,2 %▲ 303,3 % | ▲ 303,3 % | 157,8 K RON | |
| 23 | 23.SELECT GROUP TRANS S.R.L.nou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 33 %— | — | — | 123,1 K RON |
| 24 | 24.FLAVIU-TRANSCOM SRLnou | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 31,1 %— | — | 252,8 K RON | |
| 25 | 25.INTELLIGENT DRIVING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,5 %— | — | — | 85,1 K RON |
| 26 | 26.VLC OPTI TRANS S.R.L.▼ 10 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 29,3 %▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 47,9 K RON | |
| 27 | 27.INVESTMENT GONZGUARD S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,2 %— | — | — | 60 K RON |
| 28 | 28.KAY TOUR S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,8 %— | — | — | 72,1 K RON |
| 29 | 29.FOCA TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,7 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 30 | 30.SAX MUSIC RIDE S.R.L.▼ 3 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 28,6 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 563,1 K RON | |
| 31 | 31.BRYELLA WOLF S.R.L.▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,3 %▲ 128,1 % | ▲ 128,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 32 | 32.ARIEL M.L.A. SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,4 %▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 277,5 K RON | |
| 33 | 33.ASL LUX TRANS S.R.L.▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,4 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.GEO LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,9 %— | — | — | 19,5 K RON |
| 35 | 35.BUSINESS CLASS TOUR SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,8 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 213,9 K RON | |
| 36 | 36.URBAN RIDE CAR S.R.L.▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,5 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 17 K RON | |
| 37 | 37.NISIKLI INTERNATIONAL TRANS-COM S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,4 %— | — | — | 135,8 K RON |
| 38 | 38.SEBIANG TRANS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,7 %— | — | — | 9,4 K RON |
| 39 | 39.ZENRIDE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,7 %— | — | 15,2 mil. RON | |
| 40 | 40.AYG LAW S.R.L.▲ 52 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,7 %— | — | 12 K RON | |
| 41 | 41.DORINTA SRL▲ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,2 %▲ 1.217,6 % | ▲ 1.217,6 % | 129,2 K RON | |
| 42 | 42.TRANS ASAN SRL▲ 60 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,5 %— | — | 99 K RON | |
| 43 | 43.GRILIASS IMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,4 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 397,7 K RON | |
| 44 | 44.ECO GREEN DRIVER AB S.R.L.▼ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,8 %▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 5,4 K RON | |
| 45 | 45.TRAFFIC INCIDENT SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,6 %— | — | — | 19,4 K RON |
| 46 | 46.ADAM'S BEST RIDE S.R.L.▲ 3 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 21,2 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 72,2 K RON | |
| 47 | 47.CMC STAR S.R.L.-D.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,5 %— | — | — | 24,4 K RON |
| 48 | 48.TRACE TRANS CORPORATION SRL▲ 4 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 19,6 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,7 mil. RON | |
| 49 | 49.ANATOL TOURS SRL▲ 62 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 19,4 %— | — | 149,9 K RON | |
| 50 | 50.ARTVER CENTER SRL▼ 17 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 19,1 %▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 75,4 K RON | |
| 51 | 51.SFC RIDE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,9 %— | — | 27,4 K RON | |
| 52 | 52.ROS GEO SPEED S.R.L.▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,5 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 13 K RON | |
| 53 | 53.PRACTICVISION S.R.L.▲ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,7 %▲ 1.115,1 % | ▲ 1.115,1 % | 8,2 K RON | |
| 54 | 54.VIBO TRANS SRL▲ 61 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 17,5 %— | — | 99,8 K RON | |
| 55 | 55.ADRIAN & ALEXIA DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,4 %— | — | — | 9,2 K RON |
| 56 | 56.RESQUE WORLD S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,4 %— | — | — | 847 RON |
| 57 | 57.AZIMUT DRIVE PLUS S.R.L.▲ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,7 %— | — | 34 K RON | |
| 58 | 58.FUTURE NEW ENERGY S.R.L.▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,7 %— | — | 29 K RON | |
| 59 | 59.ASIL TRAVEL SRL▲ 12 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 16,5 %▲ 123,2 % | ▲ 123,2 % | 505,8 K RON | |
| 60 | 60.VEVETRANS RO TOUR SRLnou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 15,2 %— | — | 21,4 K RON | |
| 61 | 61.ESDUR AUTO S.R.L.▲ 40 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 14,8 %— | — | 15,9 K RON | |
| 62 | 62.RIVA FAST SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,6 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 63 | 63.ACL SPEED VIP SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,3 %▲ 76 % | ▲ 76 % | 162,1 K RON | |
| 64 | 64.TRANS MOVIAY SRL▼ 1 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 14,2 %▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 163,5 K RON | |
| 65 | 65.DRAGOŞ TRANSPORTING SRL▼ 11 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 13,7 %0,0% | 0,0% | 51,3 K RON | |
| 66 | 66.FIRST CLASS DRIVE S.R.L.▼ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,1 %▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 313 K RON | |
| 67 | 67.ROMVIVAT SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 13 %▲ 1.083,6 % | ▲ 1.083,6 % | 64,6 K RON | |
| 68 | 68.AUTO CLASA LUX SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,9 %▲ 1.271,3 % | ▲ 1.271,3 % | 121,5 K RON | |
| 69 | 69.LEO STAR SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,2 %▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 35,1 K RON | |
| 70 | 70.NAFI LUX TRANS S.R.L.▼ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,2 %▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 74,5 K RON | |
| 71 | 71.MARIN ANDRUX SRL▼ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,1 %▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 4,6 K RON | |
| 72 | 72.SIMPA TRANS SRL▲ 10 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 11,4 %▲ 670,3 % | ▲ 670,3 % | 760,5 K RON | |
| 73 | 73.ECO AUTO FOCUS S.R.L.▲ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,5 %— | — | 3,9 K RON | |
| 74 | 74.DINGABRIELDINAMIC S.R.L.▼ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,4 %▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 12 K RON | |
| 75 | 75.LORDS FLEET S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,1 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 76 | 76.EFOTRENULETE S.R.L.▲ 12 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 8,9 %— | — | 26,6 K RON | |
| 77 | 77.PRIM TOUR SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,3 %— | — | 13,2 K RON | |
| 78 | 78.STARGATE LOGISTIC S.R.L.▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8 %— | — | 49,3 K RON | |
| 79 | 79.BIBITRANS SRLnou | Sat Dulceşti, Comuna 23 August, Constanţa | 7,9 %▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 6,6 K RON | |
| 80 | 80.ELENIS TURISM SRL▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,9 %— | — | 21,3 K RON | |
| 81 | 81.TOP-TEN SRL▼ 25 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 7,5 %▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 7,2 K RON | |
| 82 | 82.SUNDRIVE PREMIUM S.R.L.nou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 7,3 %— | — | — | 9,1 K RON |
| 83 | 83.SUD TRANS SRL▼ 66 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 7,2 %▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | 13,8 K RON | |
| 84 | 84.ANDANYSTEF DRIVE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 6,4 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 22,8 K RON | |
| 85 | 85.RALSILV RENT S.R.L.▼ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,4 %▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 15 K RON | |
| 86 | 86.XL MACHINE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,9 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 87 | 87.SIDIEL TRANS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,6 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 88 | 88.SIR IMPEX SRL▼ 20 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,4 %▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 50,3 K RON | |
| 89 | 89.SC KIRVAD TOUR SRL▼ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,4 %▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 804,2 K RON | |
| 90 | 90.BLACK & WHITE TRAVEL SRL▼ 45 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 4 %▼ 80,1 % | ▼ 80,1 % | 176,3 K RON | |
| 91 | 91.GD TRANS TOUR S.R.L.nou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 3,3 %— | — | — | 741 RON |
| 92 | 92.RUN 10 S.R.L.▼ 12 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 3,2 %▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 34,6 K RON | |
| 93 | 93.PETRO RIDE & MORE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 94 | 94.TRANSEVREN SRL▼ 59 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 %▼ 90,6 % | ▼ 90,6 % | 885,1 K RON | |
| 95 | 95.99 NAR TOUR SRL▲ 34 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,4 %— | — | 5,2 K RON | |
| 96 | 96.VIDOCRIVAL S.R.L.▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 %▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 3,3 K RON | |
| 97 | 97.MTN INTERMED LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 98 | 98.SMART PLANNING & CONSULTING S.R.L.▼ 76 | Sat Tortoman, Comuna Tortoman, Constanţa | 1 %▼ 97,5 % | ▼ 97,5 % | 10,9 K RON | |
| 99 | 99.ELITE ROMTUR S.R.L.▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,8 %— | — | 3,6 K RON | |
| 100 | 100.FILBUS TRAVEL AGENCY S.R.L.▼ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5 %▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | 9,3 K RON |